To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


[Obuwie] Obuwie marki Arcteryx / w tym test Bora 2 Mid GTX
#1
Założymy nowy watek, bo treści z ''Nowości..'' łatwo zginą w gąszczu forum.

Stare NGT było jak stary dobry narkotyk. Nowe - jak syntetyk nowej generacji - daje w czapę jeszcze mocniej  ;)
Odpowiedz
#2
Nowość Arcteryxa czyli obuwie . Wcześniej była zapowiedź .

http://tnij.org/f999eaj

Odpowiedz
#3
Bardzo interesujące buty i tylko cena jest nieciekawa 250-300 euro
ale Arc’teryx już tak ma :(

Odpowiedz
#4
Nowość w tym przypadku to czysty slogan marketingowy..
Małe firmy dawno stosowały skarpetę z goretki w swoich butach w poważne góry, sprawdza się to ludziom
Inne firmy od dawna sprzedają skarpety z membraną, np. aquashell od Kwarka, albo firmy z UK, Leśna chyba ma ich skarpety

Odpowiedz
#5
Radzik.
Ja także nie lubię marketingu. Jednak w tym przypadku nowość można rozumieć dwojako. Po pierwsze, jako nowy sposób podejścia do tematu wodoszczelnego buta. Po drugie firma odzieżowo-plecakowa weszła w segment butów. I myślę, że anons w tym temacie dotyczył tego drugiego aspektu. I w takim ujęciu to faktycznie nowość. Nie walcz z z wielkimi tylko dla tego, że są wielcy. Czasem pośród marketingowych śmieci można znaleźć coś wartościowego.

Odpowiedz
#6
''Po drugie firma odzieżowo-plecakowa weszła w segment butów. ''

I teraz rodzi się pytanie, czy te ich buty będą tak dobre jak odzież? Jakie maja doświadczenie obuwnicze?

Odpowiedz
#7
Kto im buty szyje - o to jest pytanie :)

Może Scarpa, może La Sportiva, albo Kayland? Całkem możliwe, że Salomon - Arcteryx należy do tej samej grupy finansowej, co Salomon. Amer Sports zrzesza również Suunto, Wilson, Atomic i Mavic (i też jakieś inne marki, których nie kojarze).

W przypadku takiego ''wejścia firmy odzieżowo-plecakowej'' na nowy rynek, rzadko będziemy mieli przypadek, że jest to całkowicie nowe doświadczenie. Raczej cicha umowa z inną firmą.

-------------------------------------------------------
Devil wears Prana

Odpowiedz
#8
Arni
nie wiem jak z jakością, ale przypomina mi się przykład salewy, która podobnie jak Arc parę lat temu weszła na rynek buta i na razie trzyma się na nim. Co do jakości jest podobnie jak z pozostałymi obuwniczymi firmami. Jedni chwalą a drudzy wieszają psy.

Odpowiedz
#9
Małe sprostowanie - buty dla Arc'teryxa robi Arc'teryx. Od 2010 roku trwały prace nad tym projektem. Osoba odpowiedzialna za buty ma spore doświadczenie na tym polu. Więc nie ma cichej umowy z inną firmą.

Ot, rzekłem

-------------------------------------------------------
MC

Odpowiedz
#10
No to jest inna opcja. Jeżeli w Amer Sports pozwala się na niezależność lub zdecydowano, że Salomon sam nie wypełni rynku butów ;) To czemu by Arcteryx nie postanowił tworzyć butów - robi ciuchy, plecaki, zostają buty, namioty, camping i akcesoria (sprzęt wspinaczkowy to nisza, ale camping to wielki rynek, podobnie narty - tam już Arc jest). Generalnie na pewno rynek jest tak szeroki, że spokojnie kolejna firma się zmieści, byleby miała solidną rozpoznawalność. Ja sam pamiętam czasy, gdy o butach (nienarciarskich) Salomona nikomu się nie śniło, a wystarczyło kilka słabych zim, żeby Salomon odkrył w sobie talent i możliwości w dziedzinie robienia butów - teraz to większość ich produkcji.

Jeżeli ktoś chce wejść na rynek na dłużej, to robi tak jak pisze pan ArcteryxPL. Kupuje doświadczoną osobę z innej firmy. Ta doświadczona osoba buduje wokół siebie zespół, który ma pomysły i doświadczenie. Szukają, próbują, znajdują odpowiednie miejsce produkcji. Określają czym będzie się ich produkt różnił od innych na rynku (logo pomaga, ale zazwyczaj nie wystarcza, a konkurowanie ceną nie jest w stylu Arcteryxa). Znajdują taki pomysł (nie musi być dobry, byleby był głośny, za kilka lat można zacząć robić klasyczne produkty i rozszerzać swoją baze sprzedaży) i zaczynają go wdrażać. Jeżeli mają pieniądze i nacisk na jakość (a Arcteryx ma i jedno i drugie), to testują, ulepszają i znowu testują - cały czas sprawdzając, czy nie zawodzi ich produkcja i zarządzanie jakością (w związku z tym na świecie błąkają się setki, czy nawet tysiące par butów bez logo, które zeszły z linii podczas testowania jakosci - jakości produkcji, a nie butów).

Po n latach (np, pięciu), firma może ogłosić, że wprowadza się na rynek butów. Z całkowicie nowym pomysłem (który nie musi być nowy, może być odkurzony). Z serią produktów, które już czekają w magazynie i są przetestowane. No i co najważniejsze - z ogromną siecią dystrybucji.

Jakie ma firma doświadczenie? Ma zespół ludzi, którzy pracują w butach od wielu lat. Ma miejsce produkcji, które produkuje buty od wielu lat (pamiętajmy, że są w Kraju Środka majstrowie, którzy wszywają goretex od 30 lat, znajdzcie kogoś z takim doświadczeniem w Europie, czy Stanach). Ma pięć lat na opracowanie i dopracowanie modeli i ich jakości.

To tyle samo, co każda inna ''uznana na rynku'' firma produkująca buty.

Firma matka Arcteryxa nie ma kłopotów finansowych. Firma Arcteryx nie ma kłopotów finansowych. Wygląda więc na to, że wchodzą na rynek butów w celach zupełnie ucziwych - chcą zarobić pieniądze tak, jak do tej pory, oferując niezaprzeczalną jakość. Jakby mnie było stać i potrzebowałbym buty, a do tego mógłbym je gdzieś przymierzyć - to przymierzałbym bez wachania, zupełnie nie przeszkadzałoby mi, że nie mają ''wiekowej'' marki jak Scarpa, LaSportiva, czy Meindl. Akurat w butach najważniejsze jest jak leżą.

-------------------------------------------------------
Devil wears Prana

Odpowiedz
#11
Kivak - własnie siedzę w Norwegii i oglądam rzeczy na 2016 (wiosna/lato i jesień/zima). Nie ma planów na namioty i camping ;) A znam plany do 2018.

-------------------------------------------------------
MC

Odpowiedz
#12
Arcteryx - trzeba sie wpierw usadowic na butach. I na kamping przyjdzie czas :) 2018? A czymże są trzy lata wobec Wieczności? :)

-------------------------------------------------------
Devil wears Prana

Odpowiedz
#13
Arcteryx PL - co rozumiesz przez ''buty dla Arc'teryxa robi Arc'teryx''? Chodzi o prace koncepcyjno-testowe, projektowe czy własną fabrykę?

Jak dotąd widziałem jedną sensowną opinię o tych butach - sprzedawcy, który testował je na jakiejś prezentacji. Konkluzja była taka, że zakłada się je diabelnie niewygodnie i za każdym razem trzeba wyciągać botek. Rozmiarówka przez konstrukcję jest znacznie zaniżona a buty mimo, że botek nie jest gruby są jak ''space boots'' jak to określił czyli jak śniegowce.
Sama koncepcja możliwości zamiany botka z gore i bez gore do mnie trafia, ale cena jest nie do zaakceptowania. Niby można po prostu kupić sealskin'owe skarpety ale wtedy wyścółka buta i tak jest mokra (w arcteryxach wyobrażam sobie, że to jak wymiana botka a kaloszach).

-------------------------------------------------------
m

Odpowiedz
#14
m
jak chyba gdzieś było pisane można tez kupić wersję bez wyjmowalnego botka-tylko w sumie jak już można to czemu nie(przepaść cenowa straszy) tak gdzieś wyczytałem -chyba na 4outdoor.pl było o tym
o tu http://tnij.org/butyarca
-------------------------------------------
sprzedawca HiMa Rzeszów

Doradca ds. sklepu internetowego Mammut Polska, absolwent Turystyki i Rekreacji
Odpowiedz
#15
W sensie, żeby nosić np z tymi sealskinami? To wtedy ani nie robi się wygodniejsze zakładanie, ani specjalnie taniej ;)
Jako koncepcja jak napisałem nawet mi się podoba, ale wolałbym raczej model sprzedażowy jak trampki w decathlonie gdzie osobno można kupić każdy komponent. Wtedy możesz mieć botk gore + jakiś airnet/coolmax na lato albo zestaw z 2 ocieplanymi botkami na zimę itp...
Kiedyś czytałem o butach stworzonych dla NavySeals - but stanowił skorupę podobnie jak tu, ale w zestawie były chyba 2 czy 3 rodzaje wkładek. Przy zakładaniu na neoprenowe skarpety (do pływania) uzywało się najcieńszej wkłądki a do normalnego noszenia wkładałeś 1 lub 2 zależnie czy miały być noszone na skarpety czy skarpety w skarpecie gore - czy jakoś tak. W każdym razie można było regulować objętość kopyta.

Generalnie pomysł z modułowymi butami nie jest nowy, wojsko już dawno nad tym pracuje, było już nawet kilka koncepcyjnych produktów. Z kolei wojaki ponoć sami sobie radzili noszą za duże dżungle z skarpetami gore-texowymi, botkami z thermolite itp...
---
Edytowany: 2015-03-27 09:45:52
-------------------------------------------
m

Odpowiedz
#16
Jak ktoś miał problem z założeniem buta to bardziej wynikało to z jego ''niewiedzy'' jak tego buta założyć. Jak komuś z USA dasz do prowadzenia auto z manualną skrzynią biegów to też nie będzie wiedział jak ruszyć. A auto to auto ;). Tego buta zakłada się jak buta wspinaczkowego - są pętelki które ułatwiają założenie. Co do ''nowości'' konceptu - tu nie chodzi tylko o możliwość wyciągnięcia wewnętrznego botka. Nowa jest też konstrukcja buta - 4 warstwy złączone w jedną. Wszystko jest na stronie arcteryx.com ładnie pokazane i wytłumaczone. Odnośnie modeli - są 2 wersje niskiego buta które mają zintegrowanego botka (nie wyciąga się). Jeden jest z GTX, drugi nie. Potem jest Acrux2 FL - ten ma już wyciąganego botka z GTX. Dodatkowo można dokupić do niego wyższego botka, który jest cieplejszy niż ten niski.

Odnośnie zapytania kto im buty robi - Arc'teryx. Projekt, know-how,fabryka, testy - wszystko w rękach Arc'teryx
-------------------------------------------
MC

Odpowiedz
#17
Jestem ciekawy kiedy i w jakiej cenie pojawią się Arc'teryx Men's Bora 2 Mid na naszym rynku. W U.K. kosztują 270 GBP to sporo zważywszy , że Salomon Men's Cosmic 4D 2 Gore-Tex można kupić w tym samym sklepie już za 136 GBP czyli 2 za 1 w tej samej klasie obuwia


[Obrazek: 8793-17-1.jpg]


[Obrazek: 8793-17-2.jpg]

Odpowiedz
#18
Arcteryx podobno nadal robi swoje uprzęże i plecaki (a może tylko pasy do plecaków) w Stanach, gdzieś pod ręką w Oregonie, czy Waszyngtonie. Czy te buty też tam są robione? Otwarta została nowa linia? Przesunięto starą linię do Chin? Dobudowano szopę? ;) Wspominając armię, arc robi plecaki dla amerykańskiej.

270 funtów to sporo za but w trekingowej klasie, nikt takich cen nie ma. Wszyscy trzymają się poniżej 200. Jednakże różnice pomiędzy uprzężami laminowanymi Arca (''4 warstwy złączone w jedną''), a klasycznymi są duże, tak duże, że dopłacenie ekstra 35% kasy nie wydaje się bezsensowne.
-------------------------------------------
Devil wears Prana

Odpowiedz
#19
Arcteryx - poważnie napisałeś, że opinia nie jest wiarygodna bo but jest przecież rewelacyjny, tylko głupi jankes nie potrafił go założyć?

Może warto wobec tego jakiś filmik nakręcić. Np.: ''Jak zakładać buty - prosty poradnik w 23 krokach'' albo coś takiego, bo się ludzie nie poznają i z braku wiedzy jak je zakładać zaczną narzekać na forach i produkt się nie przyjmie?
-------------------------------------------
m

Odpowiedz
#20
@m - po pierwsze : nigdzie nie napisałem, że opinia nie jest wiarygodna. Co sobie pomyślałeś po przeczytaniu mojego posta - to już nie moja sprawa. Po drugie - jeśli ktoś chce założyć tego buta tak jak zakłada swoje inne buty to się zdziwi. I może odnieść wrażenie, że strasznie ciężko się zakładają. Ja np. swoje inne buty wsuwam na stopy bez użycia rąk. A do ARC muszę jednak użyć pętelek. Ot, taka konstrukcja. Żadnego filmu nie trzeba kręcić. Chyba, że ktoś jest z tych osób, które muszą przeczytać, że np. na łyżwach nie można jeździć po piasku (true story, wieki temu, jak pracowałem w sklepie sportowym to musiałem takie info wrzucać do każdego opakowania).

Kivak - Arc'teryx dalej ma swoją fabrykę w Vancouver, gdzie jest robione ok. 30% ich towaru. Ok. 40% jest robione w ICH fabryce w Chinach.
-------------------------------------------
MC

Odpowiedz


Skocz do: