To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


35 Zlot NGT pod M.Rawką - Bieszczady 26.02 - 01.03
#1
Drodzy
W kwestii zlotowej ostatnio mamy ,,pod górę''. Dlatego proponuję już teraz przedyskutować rzeczy będące ,,następnym krokiem''.
Chciałbym by potencjalni chętni mieli duuużooo czasu na:
1. zakup biletów
2. uzyskanie wolnego (urlop/odpracowanie, L4 ;) )
3. załatwienie opieki nad dziećmi
4. skompletowanie sprzętu.

Moja propozycja to Bacówka PTTK Pod Małą Rawką
http://www.rawki.pl/
http://www.rawki.pl/schronisko/informacje-dla-turystow

Termin 27 luty - 1 marca 2015 czyli byłby to zlot zimowy.
Moje ,,argumenty'' za
- lubię Cisną, ale Rawki dają większe możliwości (widokowe) pochodzenia przez 2-3 dni różnymi trasami
- wbrew pozorom dość dobry dojazd transportem publicznym do Ustrzyk Górnych i Wetliny z kierunku Wrocław-Katowice-Kraków-Tarnów-Rzeszów
i Warszawa-Radom-Ostrowiec Św.-Rzeszów
realizowany przez firmę Neobus http://www.neobus.pl/rozklad-jazdy/
- możliwość dość bliskiego dojazdu samochodem prywatnym
- z tego co pamiętam przynajmniej 7 z ostatnich zlotów było w ,,okolicach Krakowa'', coś tam było w Sudetach (Jagodna, Odrodzenie), a w Polsce Południowowschodniej od dawna nic
(choć w lutym tego roku doszło do nieformalnego spotkania NGTowiczów płci obojga w Cisnej) i OBERADMIN obiecał, że jeśli zlot będzie w Bieszczadach to się zjawi.
- jeżeli się postaramy to możemy nabyć od 8 do 12 biletów z każdego kierunku Neobusa (czyli 16 lub 24) w cenie 8 zł w jedną stronę (czyli 16 zł w obie) na twarz. Wtedy wydatki transportowo-pobytowe wyniosły by max ok 100 zł na osobę brzy 3 nocach w bacówce.

Zjadło mi X w temacie - to byłby XXXV zlot :)
---
Edytowany: 2014-10-18 11:34:48
-------------------------------------------
Wynik mierzy czyny

Odpowiedz
#2
Może w końcu doczekam się zlotu w Bieszczadach... ;) Bieszczady dla mnie najpiękniejsze są zimą. Bacówkę Pod Małą Rawką uwielbiam właśnie o tej porze roku. Zgodnie z obietnicą, którą kiedyś złożyłam, jeśli odbędzie się tam zlot to chętnie zajmę się organizacją... ;)

Odpowiedz
#3
25 zlot....wydaje mi sie ze juz byl dawno:)


pawel podczas najbliższego zlotu trzeba o tym pogadać.
---
Edytowany: 2014-10-18 12:29:46
-------------------------------------------
z kom

Odpowiedz
#4
Jak już w temacie pojawia się słowo ''dyskusja'' to ja cicho zapytam czy jest szansa na zlot zimowy połączony z kursem lawinowym?
Minionej zimy były plany ale gdzieś utknęły więc może by tak wrócić do tych planów. Czasu, jak już zauważył PRS, mamy sporo...

Odpowiedz
#5
Bieszczady w słońcu i śniegu: doskonały pomysł!

Pytanie tylko, czy jesteśmy w stanie dziś przewidzieć pogodę na przełomie lutego i marca?

Odpowiedz
#6
W końcu coś blisko mnie to na pewno nie odpuszcze. Mogę zapytać właścicieli czy byłaby szansa rezerwacji całego schroniska i w jakich kosztach. Termin ciekawy a pogody nigdy nie zaplanujemy ale kto wie może uda się coś zaplanować
-------------------------------------------
Sprzedawca HiMountain Rzeszów

Doradca ds. sklepu internetowego Mammut Polska, absolwent Turystyki i Rekreacji
Odpowiedz
#7
Ach, biesy zima to cudowny pomysl i gdyby nie plany rodzinne na ten termin nie moglabym sobie odmówić...
-------------------------------------------
z kom

Odpowiedz
#8
Pod Rawkami jest glosna - wystarczy glosdna dyskusja w jadalniu, by sypialniua odbijala echem kazde slowo. Przerobilem to rok temu zaczynajac marsz przez Slowacje. Mysle, ze bedziemy utrudniac zycie sasiadom, jesli tacy beda, chyba ze bierzemy bacowke na wylacznosc.
-------------------------------------------
http://www.lukaszsupergan.com/

-
https://lukaszsupergan.com/

Przewodnik "Szlaki Polski. 30 tras długodystansowych":
https://lukaszsupergan.com/produkt/szlaki-polski/
Odpowiedz
#9
Jeśli o mnie chodzi to jestem ZA. Pewnie, że weźmiemy na wyłączność, a co do spania to nie jedziemy tam na jeden dzień od piątku do niedzieli dla przyjemności :)
Dla mnie ważne jest aby zabukować jakiś termin, ten na zakończenie wszystkich ferii wydaje się dobry.
Może przy okazji w końcu byśmy o jakimś szkoleniu zimowym pomyśleli, była rok temu taka przymiarka, mnie by się przydało.
-------------------------------------------
botx

Odpowiedz
#10
Neobus ma z Wrocławia kursy tylko do Ustrzyk Dolnych. Zakładając wyjazd wg rozkładu o 3.00 trzeba wziąć dzień wolny w piątek na dojazd. W mojej pracy nie ma takiej opcji :(
---
Edytowany: 2014-10-27 16:44:04

--------------------------------------------------------------------
Moje poglądy są subiektywne i tylko moje  :)
Odpowiedz
#11
Kurcze... nie wiem ... Botx, Bieszczady, wóda, Ukraina blisko... konflikt gotowy ;)
Nie wiem czy GOPR i Straż Graniczna są przygotowane w wystarczającym stopniu
---
Edytowany: 2014-10-27 18:13:09

Odpowiedz
#12
@cantores dla mnie (i pewnie także dla paru innych osób) wyjazd na każdy zlot (oprócz Gór Świętokrzyskich) bez ,,brania'' dnia wolnego jest trochę bezsensem (choć robi się różne bezsensowne, szalone i wariackie rzeczy jeżeli chodzi o wyjazdy - ale to najczęściej ,,spontany'' ) jeżeli policzy się koszt przejazdu, czas podróży i zestawi do ilości czasu poświęconego ,,turystyce''.
Nie każdy ma tego świadomość, ja to rozumiem (czysty marksizm - punkt widzenia zależy od punktu siedzenia ;) ) i zazdraszczam tym, którzy mają 2 godziny z domu w góry.
Jakieś daty formalnie trzeba wpisać dlatego 27 luty.
Ja prawdopodobnie jechałbym w Bieszczady już w czwartek by móc pochodzić sobie przez 2-3 dni.
Kurs z Wrocławia przez Katowice-Kraków o godz. 22giej z przyjazdem do SANOKA o godz. 0612.
Z Sanoka autobus o godz. 0700 do Ustrzyk Górnych lub z Leska do Wetliny o 0650 (jest opcja dostania się tam Taxi).
Osoby nie mające aż tak dużego ciśnienia na łażenie po górach wybierają kurs o 0300 i mają autobus z Sanoka do Wetliny o 1330 (czyli można np. pójść zobaczyć wystawę prac Z. Beksińskiego na zamku) lub jadą do Ustrzyk Dolnych i mają autobus do Górnych o 1250 lub wysiadają w Lesku i mają kurs do Wetliny o 1352.
Podobnie wygląda to dla osób jadących z Warszawy (bo w Niebylcu najczęściej jest przesiadka z autobusu do busów).
Bilety w cenach promocyjny są tylko na niektóre przystanki. Przykładowo za zeta można dojechać z Wawy do przystanku Sanok Dworzec PKP, wybierając w opcjach Sanok Al. Krakowska zapłacimy całą kwotę - tak więc trzeba ,,żonglować'' przystankami.

Odpowiedz
#13
@ El_Chupacabra ni się nie martw na zapas. Jakoś to będzie ;-)
Co do terminu i miejsca to nigdy nie trafimy z takim, który by wszystkim odpowiadał.
Trzeba wybiec w przyszłość i podjąć dyskusję :-)
-------------------------------------------
... a nie jakiś tam siusiumajtek

Odpowiedz
#14
Bieszczady to miód na mą duszę i ''mój'' kierunek.
Wprawdzie zbyt odległy termin by się deklarować, ale jesli trzeba by pomóc w organizacji, to mam tam ''swojego'' człowieka.

Odpowiedz
#15
W schronisku pod Małą Rawką byłem wczoraj ''przechodem''.
Atmosfera ok. Żarcie i piwo przeciętne.

Co istotne, słyszałem jak jakaś grupa studentów zapowiadała się na przyjazd na narty w czasie sesji.
Może się więc zdarzyć, że nie będziemy sami.

Odpowiedz
#16
Podbijam temat bo czas ,,ciece''.
Cisza przedwyborcza za nami, przed nami ostatki, mikołajki i święta czyli okres, który minie jak z kłonicy strzelił.

Odpowiedz
#17
Trochę za blisko, ale w sumie może być.

Odpowiedz
#18
Zgadzam się z przedmówcą...
-------------------------------------------
pozdrowienia ze Szczecina :/

Odpowiedz
#19
Bieszczady? Taaaaak!!! :)
-------------------------------------------
http://gavagai.ngt.pl

Odpowiedz
#20
wybiegając w przyszłość...

przy planowaniu zlotu zimowego, jak zawsze, należy uwzględnić termin ferii zimowych. te przypadają pomiędzy 19.01 a 1.03. pomiędzy 1.01 a 6.01 zapewne też będzie ostre obłożenie. i w styczniu pozostaje, de facto, jeden weekend (10-11.01). ale być może, że się nie znam :)

Bieszczady? nie mam nic przeciwko, ale... z reguły przy wybieraniu miejsca na zlot, jednym z kryteriów, jest dogodny dojazd. czy zimową porą łatwo jest dostać się do Ustrzyk G.? mowa również, a może i przede wszystkim, o transporcie publicznym. czy w tej sprawie może zabrać głos, ktoś doświadczony w temacie? :)

a poza Bieszczadami, to proponuję, jak zawsze, Sudety! naprawdę, patrząc po miejscach zlotowych, tam nas było najmniej!

poniżej lista zlotów odbytych:

01 zlot - Babia Góra 2004 08 Żywiecki
02 zlot - ??
03 zlot - Rycerzowa 2004 12 Żywiecki
04 zlot - Łabski, 2005 03 Karkonosze
06 Zlot - Kondratowa 2005 12 Tatry Zachodnie
07 zlot - ?? - 2006 02
08 zlot - Turbacz 2007 01 Gorce
09 zlot - Krupowa 2007 03 Żywiecki
10 zlot - Szwajcarka 2007 05 Rudawy Janowickie
11 zlot - półzlot Bacówka nad Wierchomlą 30.06.2007 B. Sądecki
12 zlot - Szczytna 2007 09 – ? ??
13 zlot - Luboń 2007 11 Wyspowy
14 zlot - Błatnia 2008 01 Śląski
15 zlot - Danielka 2008 03 29-30 Żywiecki
16 zlot - Bereśnik 2008 09 Sądecki
17 zlot – Zygmuntówka, Góry Sowie
17,5 - Zimowy Biwak NGT 01.2009 Gorc Kamienicki
18 zlot - Rycerzowa 2009 02 Żywiecki
19 zlot - Rudawy - 2009 05 ??
20 zlot - Magura Małastowska 2009 09 Niski
21 zlot - Świętokrzyskie 2010 01
22 zlot - Mędralowa 2010 09 Żywiecki
23 zlot – Odrodzenie 2011 04 Karkonosze
24 zlot - Hala Lipowska 2011 10 Żywiecki
25 zlot - Pod Potrójną 2012 01 Mały
26 zlot - Jagodna, 2012 04 Bystrzyckie
27 zlot - Gorc Kamienicki 2012 09 Gorce
28 zlot - Nad Wierchomlą 2013 03 Sądecki
29 zlot - Pasterka 2013 05 Stołowe
30 zlot - Jamna, Ciężkowice 2013 10 I festiwal
31 zlot - Tatry, Chochołowska 2014 03
32 zlot - Lubogoszcz 2014 06 Wyspowy
33 zlot - Rycerzowa 2014 09 Żywiecki
34 zlot - Maciejowa 2014 11 Gorce II festiwal

wielkie dzięki dla Blatia za zebranie powyższych informacji oraz dla kolegów Adminów za korekty.

jeżeli macie uwagi do powyższej listy, dawać znać.

Odpowiedz


Skocz do: