To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


Test sandałów minimalist. dzięki monksandals.com
#1
tytuł zdradza już wszystko.

dostaliśmy od firmy monksandals.com jedną parę na testy. poniekąd za sprawą użytkownika Kujekd, który trochę namieszał w temacie sandałów na naszym forum :) przy tej okazji informowaliśmy Was, że firma się już wcześniej do nas zwróciła z propozycją. po pojawieniu się Kujekd na forum, firma ponownie się zgłosiła już z konkretną propozycją.

będziemy testować nowy produkt, którego jeszcze nie ma w ofercie. ma się pojawić niebawem. zdjęcie poniżej prezentuje właśnie ten model. model, jak na razie bez nazwy. może podrzucicie jakaś propozycję?

jak już wiemy co będzie przedmiotem testu, warto by wybrać testera.
tym razem zrobiliśmy to ''po cichu'', w wąskim gronie adminów, na szybko. co nie znaczy, że nie mieliśmy dylematów...

kryteria wedle których szukaliśmy godnego testera:
- duża aktywność outdoor
- duża wszechstronność
- zamiłowanie do sportów
- nienaganny dotychczasowy staż testowy
- aktywność forumowa


z BARDZO WĄSKIEGO grona, a byli to testerzy nad testerami (hehe), do testu sandałów minimalistycznych wydelegowaliśmy znanego, lubianego, czasem filozofującego, rzetelnego, ale przede wszystkim sprawdzonego oblatywacza - Gavagai. myślę, że jego plany idealnie pasują do testu właśnie tego produktu.

dziękuję firmie MonkSandals za odwagę i decyzję wejścia w test.

Odpowiedz
#2
oto i sam produkt.


[Obrazek: 8596-2-1.jpg]


[Obrazek: 8596-2-2.jpg]

Odpowiedz
#3
Moim zdaniem są za duże chyba ,że to zdjęcie nie na nogach testera

Odpowiedz
#4
to nie są stopy testera ;-)
dostałem takie zdjęcia. jak pisałem powyżej - na razie model jest w fazie testów i niebawem wejdzie do produkcji.

moim zdaniem nie są nic za duże :)
---
Edytowany: 2014-05-30 15:27:10

Odpowiedz
#5
Bardzo dziękuję za docenienie i zaufanie! Właśnie kończę przygodę z Wavem od Yeti (recenzja tuż-tuż), testuję jeszcze Nessi, sandały będą w sam raz! Wyglądają ciekawie i - o ile do np. fivefingersów jakoś przekonać się nie mogłem - bardzo chętnie wypróbuję ów, kolejny już zresztą, polski produkt! Plan jest taki, żeby używać ich jak najczęściej, co w moim wypadku wyglądać ma również tak, że - poza użytkowaniem codziennym i biegowym - pojadą ze mną w lipcu na dwa tygodnie w Alpy Julijskie, co na pewno, prawdopodobnie w sierpniu na trochę do Hiszpanii (tam chętnie w nich pobiegam po ''swojej'' górce) lub - jeśli nie do Hiszpanii - ponownie w Alpy. To plan na najbliższy czas, mam nadzieję przeplatany krótkimi wypadami w skały i Tatry. Raz jeszcze - ogromne dzięki!
-------------------------------------------
http://gavagai.ngt.pl

Odpowiedz
#6
To jest polska firma? Jak mogło mi to umknąć? 180g w zależności od rozmiaru, 120 PLN, rzemieślnicze wykonanie, z miejsca lądują na b. krótkiej liście zakupowej!

Dzięki dla organizatorów testu, dzięki dla firmy za sandały! Kciuki 3mam!

Odpowiedz
#7
Świetnie. Dobry tester. Bardzo się cieszę, że te sandały trafią do gavagaia. Teraz będziemy mogli przekonać się, co są warte, co rozwiąże wątpliwości z wątku ''Sandały'' :)

A jak są dużo warte, to, może może... jak napisał w mejlu taki jeden mądry Admin: [...]może sandały monk z logiem ngt? czarny pasek + czerwone logo ;-)[...]
może kiedyś...

Stare NGT było jak stary dobry narkotyk. Nowe - jak syntetyk nowej generacji - daje w czapę jeszcze mocniej  ;)
Odpowiedz
#8
Jeśli sandały się sprawdzą, bardzo trafione pociągnięcie marketingowe monksandals :)
I tak to właśnie powinno działać...
-------------------------------------------
Farfura

Odpowiedz
#9
radziq, oczywiście że to jest polska firma! Widać to od razu po wejściu na ich stronę: http://monksandals.com/ gdzie widnieją stopy w skarpetach i sandałach ;)

Tak w ogóle to przypominają nieco moje ''sandały awaryjne'', które zrobiłem ze starej karrimaty i gum z pasmanterii (62 g, max zasięg 10 km ;)
---
Edytowany: 2014-06-02 09:37:25

Odpowiedz
#10
Ivan, przesadzasz :)
zwróć uwagę, że zdjęcia są robione na biegaczu. idź pobiegaj w zwykłych sandałach, a co dopiero w takich minimalistycznych. wydaje mi się, co zweryfikuje Gavagai, to zabieg celowy mający na celu szybsze odprowadzanie wilgoci od stopy, by ta nie ślizgała się w sandale. ale może się mylę, nie wiem, nie znam się na bieganiu. tym bardziej bieganiu w sandałach.

Odpowiedz
#11
No co Ty?! Ja w ogóle nie biegam bo od tego się człowiek poci, serce przyspiesza i dzieją się inne, nieprzyjemne rzeczy ;)
Swoim wpisem chciałem tylko podkreślić, jak ważną rolę skarpety do sandałów pełnią w kulturze polskiej. Jest to swoistego rodzaju Tradycja Narodowa, pielęgnowana nie tylko w kraju, ale i za granicą, zarówno wśród polskich turystów jak i Polonii ;)
---
Edytowany: 2014-06-02 12:45:30

Odpowiedz
#12
Tak się składa, że zdjęcie było robione kiedy temperatury były jeszcze niskie. Testowałem sandały w różnych warunkach, nawet przy -13oC (tylko parę dni tej zimy). Po za tym są to specjalistyczne skarpetki (injinji), których wątek był poruszany gdzieś na ngt i miały one bardzo dobrą opinię. W związku z czym nie wiem skąd takie poruszenie na temat tych rękawiczek na stopy :)
---
Edytowany: 2014-06-02 23:43:41
-------------------------------------------
www.monksandals.pl

Odpowiedz
#13
@monksandals/Alku

Czy macie jakieś jeszcze inne źródła info o Was w Sieci poza Waszymi blogiem,
http://monksandals.blogspot.be/

fb
https://www.facebook.com/monksandals

i wymienionymi na http://monksandals.com/?recenzje,28 testerami?

dostanie się na stronie do samego opisu monk sandals jest trochę za głęboko zakopane..

Produkt ciekawy, leciutki, przystępny cenowo, wróżę mu sukces i 3mam kciuki ;-)

Odpowiedz
#14
A dla mnie produkt zupełnie nieciekawy i drogi.

Odpowiedz
#15
Bardzo pomocna opinia Leon :-) Drogie? No troche. Ale fajne. W górach na łażenie z plecakiem idealne - nie ciążą, zajmują mało miejsca, a na postojach do mycia, chodzenia po schronisku, albo na podejście po płaskim powinny sprawić się świetnie. Zawsze nosiłem jakieś p-panc sandały i chyba właśnie dojrzałem do przesiadki na coś takiego :-) Czekam z niecierpliwością na pierwsze wrażenia!

Odpowiedz
#16
Wyglądaja super, czegoś tak minimalistycznego właśnie szukam.

gavagai:
Będziesz w stanie porównać je z modelami Teva albo Source ?
---
Edytowany: 2014-06-05 14:48:46

Odpowiedz
#17
W końcu jakieś sensowne klapki niebędące japonkami. Czekam na wyniki testu.

Odpowiedz
#18
Te spełniają także wasze powyższe oczekiwania
http://www.decathlon.pl/sanday-s100-id_8305241.html

Odpowiedz
#19
Trudno powiedzieć. Waga xx do mnie nie przemawia ;-)

Odpowiedz
#20
@bogus_b, ja je mam. Na razie sprawują się bardzo dobrze,wygodne,lekkie. Przeżyły m.in. Woodstock w tamtym roku, a to już coś ;)
Są przede wszystkim tanie, więc też nie bardzo ich szkoda.

Odpowiedz


Skocz do: