To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


Customizacja obuwia / buty na indywidualne zamówienie
#1
Witam wszystkich :)

Jestem nowy na tym forum, a postanowiłem tutaj napisać, ponieważ przydałaby mi się porada odnośnie do kupna butów. Myślę, że osoby tu zaglądające na pewno mają jakieś pojęcie na ten temat :D

Mój problem polega na niestandardowym kształcie stóp - mam lekkie płaskostopie poprzeczne. Odkształcenie stóp nie jest duże - każdy ortopeda twierdził, że absolutnie nie kwalifikuje się do jakiegoś operacyjnego leczenia czy wkładek, ale że po prostu ''mam pecha'' i muszę wytrwale szukać wygodnych butów. W sklepach jednak nie potrafię znaleźć niczego, co by na mnie pasowało (mieszkam we Wrocławiu i obskoczyłem już całe miasto - nie ma także szewca, który wykonałby buty na zamówienie; dotyczy to dosłownie każdego rodzaju obuwia, może z wyjątkiem sandałów). Każda para jest albo za ciasna w śródstopiu, albo za szeroka w pięcie i za długa. Jeden znajomy polecił mi firmę hanzel - jestem właśnie w trakcie kupowania pierwszej pary z dopasowaniem na podstawie obrysu stóp.

I tutaj pytanie do forumowiczów - czy znacie może jeszcze jakieś inne sklepy oferujące usługę indywidualnego dopasowania za dodatkową opłatą - we Wrocławiu albo gdziekolwiek, może w okolicy? A może jednak we Wrocławiu są miejsca, gdzie mógłbym indywidualnie coś zamówić?

Z góry dziękuję za wszelką pomoc i pozdrawiam :)

Alek

Odpowiedz
#2
A powinno być tak:

''Jestem nowy na tym forum więc przeczytałem FAQ i ''Zanim napiszesz'' a potem postanowiłem napisać w odpowiednim wątku''

Patrz jaki wybór: http://i.gyazo.com/1eacca67678fc0f0fa25d39c4e6a3876.png

A co do twojego pytania to:
https://ngt.pl/thread-3330.html

http://www.hanzel.civ.pl/?p=productsList...trekking&l t;b r />

Większych customizacji obuwia tego typu chyba w Polsce nie uświadczysz.
---
Edytowany: 2014-05-13 17:25:43

Odpowiedz
#3
Butow trekingowych robionych na zamowienie (pod konkretna stope, czyli najczescie na podstawie czy to skanu, czy odlewu czy innych podobnych sztuczek) prawdopodobnie nie zamowisz nigdzie w kraju, a i za granica byloby to zapewne bardzo trudne i niesamowicie kosztowne. Zazwyczaj buty robione na podstawie stopy nosza najwieksze gwiazdy sportu, a nie zwykli zjadacze chleba, a o gorskich robionych na dana stope nie slyszalem.

Odpowiedz
#4
Gdzieś było o robionych wkładkach na zamówienie - to tańsze niż zrobienie buta.

Odpowiedz
#5
@ yaro1986 - a Hanzel to niby co robi? ;)

Odpowiedz
#6
Wkładki na zamówienie można dorobić bez problemu i kosztuje to między 200 a 300zl, z tym ze to nie musi pomoc na dopasowanie buta.
Hanzel robi buty na podstawie odlewu stopy, albo skanu 3D? Jesli tak to zwracam honor ale szczerze mowiac watpie, a jesli tak to cena zapewne jest znacznie wyzsza. Zrobienie na podstawie samego obrysu czy to ze mozesz sobie dobrac elementy czy poprosic zeby tu czy tu byl troche szerszy to taka troche prowizorka bo robisz to tak naprawde po omacku i na oko.
---
Edytowany: 2014-05-13 17:29:58

Odpowiedz
#7
Ze strony Hanzela:


Specyfikacja dopasowania
Jesteśmy znani i postrzegani jako producent o wyjątkowej dbałości o klienta, a w szczególności o jego stopy. To dzięki odpowiedniej anatomii poszczególnych kopyt, doboru komponentów, konstrukcji obuwia oraz rodzajom szycia mogą Państwo idealnie dobrać odpowiednie obuwie dla swoich stóp. Kopyta szewskie decydują o wewnętrznym ukształtowaniu buta, a w konsekwencji o wygodzie stopy. Wiele czasu minęło zanim znaleźliśmy optymalne kopyta dla różnych anatomii stóp.

Odpowiedz
#8
Opis ze strony to swoją drogą.
Tak czy siak, jak się trafi człowiek z nietypową girą (krótką jak 42, szeroką jak 44-45), jak ja, to gotowe kopyta nie podejdą i trzeba je modyfikować, a u Hanzela akurat jest to możliwe.
---
Edytowany: 2014-05-13 17:44:05

Odpowiedz
#9
Plaskostopie to takie sku...stwo, ze naprawde czesto nawet termoformowalne cuda nie pomagaja. Sam mam plaskostopie i wiem jaki czesto jest klopot aby znalezc cos co naprawde dobrze lezy.

Odpowiedz
#10
Ja chyba też mam :( choć Wojskowa Komisja Uzupełnień tego nie stwierdziła ;)
Yaro dobrze mi się sprawdzają wkładki Kapsa na płaskostopie, skórzane, do kupienia w ortopedycznym koło sklepu Szustera.
Ja tam się nie znam, ale lamersko teraz przyszło mi do głowy dlaczego to nazywa się płaskostopie, jak wkładki maja ,,podniesioną'' część środkowa do góry???

Odpowiedz
#11
Normalna stopa ma taki łuk w tym miejscu, a płaska niet.
-------------------------------------------
Coś się kończy, coś się zaczyna...

Odpowiedz
#12
cos bylo juz na forum o nietypowych butach na problem jakis ze stopami. prosze poszukajcie czlowiekowi. jade teraz. jesli nie ma takiego tematu to tytul tego zmodyfikujemy.

Alek witaj na forum
-------------------------------------------
z telefonu

Odpowiedz
#13
Jest tylko ten temat z tego co widze:
https://ngt.pl/thread-4114.html

Lub ewentualnie do tematu Hanzela można zajrzeć, wiktorgu wyżej dał już link :)
---
Edytowany: 2014-05-14 10:35:46

Odpowiedz
#14
T25 fakt jest ale zbyt ogólna. Temat zostawiam pod roboczą nazwą customizacja obuwia

Odpowiedz
#15
Jak masz za dużo czasu i pieniążków to hanwag, wg strony internetowej robi buty na podstawie skanu 3d kształtu stopy, tylko przy pierwszych butach trzeba wybrać się na wycieczkę do Monachium ;)
http://www.hanwag.de/produkte/special-ed...ass-schuhe
---
Edytowany: 2014-05-14 21:18:48

Odpowiedz
#16
http://www.makaraobuv.sk
oni chyba też szyją indywidualnie dopasowane buciki

Odpowiedz
#17
W kwestii customizacji obuwia Hanzela, to ostatnio podczas jednych z targów, gdzie Hanzel się wystawiał, miałem okazję rozmowy na backstage'u z przedstawicielami tej marki i nie ma najmniejszego problemu z uszyciem obuwia pod konkretną stopę. Oczywiście wiąże sie to z dłuższym oczekiwaniem na produkt, ale jest jak najbardziej możliwe.

Odpowiedz
#18
W zeszłym roku zamówiłem obuwie mieszczące się w granicach określenia customizacja.
- zamawiałem bezpośrednio u producenta,
- wysyłałem obrysowaną wkładkę jako wzornik stopy.
firma AndrewShoes, model Guida
-------------------------------------------
Pim

Odpowiedz


Skocz do: