To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


Co na problemy z żylakami?
#1
Czy ktoś może mi poradzić coś w poniższej sprawie? Otóż od pewnego czasu biegam dość regularnie. Generalnie wszytko jest ok. ale ostatnio zauważyłem, że na nogach, dokładnie na łydkach zaczęły mi wychodzić żylaki. Może nie jakieś wielkie ale jednak, przy napiętym mięśniu widac je dosyć wyraźnie. Kiedyś już miałem problem z żylakami, ale w znacznie mniejszym stopniu no i w zasadzie po pewnym czasie same zniknęły bez żadnej ingerencji. Teraz obawiam się, że może być ciężej pozbyć, tym bardziej, że nie chcę przerywać biegania. Do głowy przyszedł mi pomysł, że może zaczął bym biegać w takich skarpetach http://sklep.adrenaline.pl/pol_m_Odziez-...nia-1712.h tml z wysokim stanem, tak żeby uciskały łydkę. Wiem, że niektórzy zakładają takie uciskowe skarpety, gdy mają problemy z żylakami. Czy w tym przypadku to dobry pomysł? Chodzi mi przede wszystkim o to czy pozwoli mi to zastopować dalsze rozrastanie się żylaków?

Odpowiedz
#2
Kompresja moze pomoc, przeciwdzialanie zylakom, lekarze takze polecaja. Jesli biegasz po miescie to mozesz kupic medyczne ponczochy kosztujace mniej niz sportowe. Bez kontaktu z krzakami czy galeziami powinny troche wytrzymac. Jesli biegasz w terenie to lepiej kupic skarpety sportowe. To czy na 100% zlikwiduja Tobie zylaki ciezko powiedziec, ale to dzialanie w przeciwienstwie do poprawiania osiagow i innych cudow jest potwierdzane przez lekarzy.

Skarpety z twojego linka to zwykle skarpety ktore co najwyzej moga scisnac kostke, nie maja nic wspolnego z kompresja. Jesli to ma byc kompresja to musi byc dopasowana do nogi
---
Edytowany: 2014-04-29 07:51:43

Odpowiedz
#3
Method - czy rozważałeś poradę u kogoś kto się na prawdę zna, np lekarza? Ja lekarzem nie jestem ale nawet gdybym był to bym cię nie leczył online. Żylaki się nie robią od biegania a trzeba leczyć przyczynę nie skutek.
Druga sprawa, że skarpety na żylaki nie mogą być tanie bo nie będą odpowiednio uciskać ale to już wszystko ci powinien lekarz wytłumaczyć, jeśli uzna, że to najlepszy sposób radzenia sobie z chorobą. Więc suma summarum lepiej iść do lekarza zamin się wyda parę stów na coś co być może więcej zaszkodzi niż pomoże.
-------------------------------------------
m

Odpowiedz
#4
Method, ja używam skarpet kompresyjnych, z tą tylko różnicą, że do trekingu. ''ot'' ma rację, idź do specjalisty przebadaj się i dopiero kupuj sobie skarpety.

Odpowiedz
#5
Przychylam się do zdania ot'a - trzeba udać się do lekarza. Poza tym czy to jest forum medyczne?

Odpowiedz


Skocz do: