To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


Obuwie Trezeta
#1
czy ktos ma doswiadzcenia z butami firmy Trezeta i moglby mi powiedziec o nich cos dobrego lub zlego???
-------------------------------------------
o!struś

Odpowiedz
#2
Właśnie jestem w trakcie kupowania nowych butów i podaczas swoich wojaży po sklepach słyszałem o tej firmie trochę - generalnie nic negatywnego,
Dość plotek - teraz doświadczenia organoleptyczne: - butki - mierzyłem jakieś 2 godziny (zdaje się model Hypo) i oto wrażenia:
1) są całkiem wygodne - sznurowanie dobrze trzyma nogę w bucie
2) z wyściółką GORE,
3) dużymi wstawkami materiałowymi dzieki któremu but jako tako może oddychać
3) podeszwa vibram (ten bardziej ścierający się) + schock absorber
co daje porządne buty na sezony jesienno - zimowe za < 500zł
jedyne, co mnie od nich odciągnęło
1) to trochę za bardzo elastyczna podeszwa - ja wolę sztywniejsze
2) brak otoka z gumy / innego materiału na czubku buta
Ja wybieram jednak Kaylanda Super Plume - mają sztywniejszą podeszwę i spore wycięcie z tyłu buta które mnie uchroni przed otarciami na ścięgnie Achillesa - jestem na to wrażliwy (Trezety są bardziej zabudowane). Szkoda, że nie mają gore tylko jakąś własną membranę, ale gore na lato .... różne opinie można tu przeczytać; zostawiam to Twojej ocenie
-------------------------------------------
Walter02

Odpowiedz
#3
sorki, pomyłka - w podsumowaniu chodziło mi o
''... buty na sezony wiosenno - jesienne ...''
a nie
''... buty na sezony jesienno - zimowe ...''
jak napisałem (z takimi wstawkami materiałowymi na zimę, śnieg są do dupy)
spać już idę...
Dobranoc

-------------------------------------------
Walter02

Odpowiedz
#4
dzieki za inf.
ja sie zastanawiam nad butami tiger z kolekcji junior, bo przy rozmiarze stopy 35 nie ma sie zbyt duzego wyboru.. :) w porownaiu z opisywanym przez Ciebie modelem: tez posiadaja wysciolke gore, dosc duze wstawki z kordury, i brak im gumy. odmienna jest za to podeszwa (EUROSUOLE GOMMA 100%-nic mi to nie mowi), dosc miekka, a jak ze scieralnosci nie wiem.
coz musze sie jeszcze zastanowic..
dobranoc
-------------------------------------------
o!struś

Odpowiedz
#5
Ja mam Trezety od prawie 2 lat. Są bardzo wygodne i świetnie trzymają się nogi, mają bardzo dobrą nieprzemakalność, no musiałem im ostro dać w kośc by w końcu przemokły (2 godż łażenia po mokrej trawie do kolan).. no niestety ostatnio zaczęły sie rozchodzić na szwach.... a szkoda bo to na prawde był udany but.

Odpowiedz
#6
Niestety mam buty Trezeta model Ontario GTX. Dwa miesiace po wygasnieciu okresu gwarancyjnego ( 1 rok ) peklo jakies wewnetrzne usztywnienie. W czasie chodzenia cos w podeszwie przeskakuje i slychac niepokajace stukanie. Tylko patrzec kiedy peknie podeszwa. Buty kupilem w Horyzoncie w Katowicach. Kiedy prosilem o pomoc (bo przeciez nie chodzilem w nich okragly rok, tylko okazjonalnie na wypadach) na odczepne uslyszalem ze moge isc do szewca (ciekawe tylko jakiego). Pewnie juz wiecie co sadze o ''renomowanym'' sklepie Horyzont i ''swiatowej'' firmie Trezeta...

Odpowiedz
#7
czy istnieje jakiś oficjalny dystrybutor Trezety w Polsce bo ja trafiam w sklepach trafiam tylko na pojedyncze nr. nikt nie ma pełnej rozmiarówki, a sprzedawca zapytany o możliwość sprowadzenia innego nr. udziela wymijającej odpowiedz, że to będzie dużo drożej, że mi sie to nie opłci i w ogóle... bo to co oni mają to tylko promocja. Tylko dlaczego ja nigdzie nie widziałem butów tej firmy bez promocji?

jestem daleki od pochopnych sądów, ale słyszałem opinie, że ta firma oficjalnie na Polskim rynku nie istnieje - a to co jest dostępne w sklepach to ''półprywatny'' import obówia II klasy.
tzn. odrzuconego z jakichś tam powodów(zresztą często bywa nie istotnych dla przeciętnego użytkownika}przez kontrole jakości. Podkreślam, że jest to tylko zasłyszana opinia , a nie sprawdzona wiadomość.
-------------------------------------------
Wojtek

Odpowiedz
#8
We Wrocku w sklepie przy pl. Nowy Targ ostatnio przyjrzałem się co najmniej kilku modelom butów Trezety. Jakoś nie wzbudziły mojego zaufania. Z wypowiedzi w tym wątku wynika, że chyba słusznie. Buty w których po 2 latach rozłażą się szwy i które zasysają wilgoć po 2 godzinach chodzenia po mokrej trawie to dla mnie nie są dobre buty. Do tego miękka podeszwa typu ''własny wynalazek'' i kłopoty opisane przez Toma... Półka z napisem ''II gatunek'' świadczy, że może być coś na rzeczy z tym półprywatnym importem. W tymże sklepie widziałem nawet nieco tańsze buty Garamonta w małej numeracji.

Odpowiedz
#9
owszem, nie ma oficjalnego dystrybutora Trezety na Polskę, zaś opinię jako firma mają dobrą, ale wszystko zależy oczywiście od modelu i trafionego egzemplarza
-------------------------------------------
...nemo me impune lacessit...

Odpowiedz
#10
juz prawie 2 lata uzywam butow trezeta new baltoro (kupione wlasnie we wroclawiu przy pl. nowy targ) i bardzo je sobie chwale... but z nubuku, wysciolka goretex, sztywna podeszwa vibram vertige przystosowana do rakow automatow, gumowa oslona noska. systematycznie impregnowane, nie przemokly jeszcze nigdy. wygodne (o ile ktos preferuje sztywne buty -ja osobiscie wole..)
ponizej link do niemal identycznych butow (new baltoro juz w nowej kolekcji nie jest produkowane)

Odpowiedz
#11
aa jeszcze odnosnie sklepu przy pl. nowy targ we wroclawiu, to mozna tam kupic zarowno buty I jak i II gatunku (moje to I gat:)
butow I gatunku jest duzo, a jezeli nie ma rozmiarow, mozna poprosic, zeby sprowadzili(kolega potrzebowal buty 42.5 i mu sprowadzili;)
wszystkie buty w II gatunku maja oznaczone miejsce, w ktorym maja wade. dodac trzeba ze czasem wady sa naprawde nieznaczne (np zabrudzenie klejem, troszeczke krzywy szew), trzeba po prostu ogladac. no ale to jednak II gatunek..

Odpowiedz
#12
korekta, na stronie trezety podany jest taki oto dystrybutor:
MID SP Z.O.O. IMPORT EXPORT
Pl Nowy Targ 24
50142 WROCLAW
+48 71 34 19 964
+48 71 34 20 915
oraz
RESZKA AGENCJA HANDLOWA
Dorota Sarnowska Reszka Radomska
4/27 84230 RUMIA
+48 58 77 13 960
+48 58 77 13 960
+48 50 11 90 049

czy to prawda, nie wiem...
-------------------------------------------
...nemo me impune lacessit...

Odpowiedz
#13
NO niestety adres we wrocku nieaktualny -sklep podobno sie przeniosl na Inowroclawska -ale 4 moich znajomych niezaleznie szukalo- i nikt nie znalazl a na stronie producenta zamiast nich jako dystrybutor na POL jest firma z Biel-Bial (notabene struna Under Constr)
Od 4 lat uzywam Trezety i sobie chwale :) -firma naprawde porzadna i buty (Colorado ) super
pozdr
-------------------------------------------
simon

Odpowiedz
#14
To ja lepiej szukam (i znajduję) sklep Wrocław ''Trekker'' (hurt detal) ul. Długa 16A tel. 071 792 50 67.
Sklep znajduje się poniżej mostu na terenie magazynów - wchodzi się przez bramę wjazdową, mija po prawej hurtownie papierosów, skręca w lewo i jest się na miejscu.
Trochę to zawiłe, ale trafić łatwo - tylko musiałem się zapytać w tej hurtowni dokąd dalej bo strzałki nie ma - podobno wiatr zerwał, ale niedługo ma być spowrotem. Obsługuje nardzo miła i rzeczowa pani (wyjątkowo dużo wie jak na sprzedawcę ;P )
-------------------------------------------
...w pewnych sytuacjach niecierpię mieć racji...

Odpowiedz
#15
To jest ten przeniesiony sklep z placu Nowy Targ...
-------------------------------------------
...w pewnych sytuacjach niecierpię mieć racji...

Odpowiedz
#16
Dzieki vick
pozdr
-------------------------------------------
simon

Odpowiedz
#17
Czy miał któś może styczność z Trezetami T.ROYAL lub TOP. Jeśli tak prosze o opinie na ich temat

Dzieki
-------------------------------------------
lukasyy

Odpowiedz
#18
widziałem dzisiaj w sklepie ciekawe buty trezety tylko że mode sprzed jakiś dwóch lat i był tylko jeden rozmiar, gość w sklepire powiedział że to model trk czy coś takiego. Czy ktoś wie czy jest taki model jeśli tak to jaka jest pełna nazwa?
-------------------------------------------
lukasyy

Odpowiedz
#19
wejdź na stronę trezety i poszukaj. może coś podobnego albo i to samo znajdziesz.no bo tak to możesz uzyskać odp, że tak, coś podobnego istnieje...

Odpowiedz
#20
http://trekker.wroclaw.pl/sklep/index.php?cPath=110&a mp;osCsid=db139301b64f4decc6d55f189fe6f7c2

tu jest adres interentoy
-------------------------------------------
speleo ziom

Odpowiedz


Skocz do: