To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


KALENDARZ 2015 - konkurs :)
#1
zapewne wielu spośród engietowiczów dziś w nocy, bądź jutro z rana, przerzuci z namaszczeniem kolejną kartkę naszego kalendarza. kogo to tam mamy na marzec? ;-)

ale już na poważnie. wyraziliście chęć, by powstał kalendarz 2015. super! ale do tego potrzebne będą zdjęcia. a jak zdjęcia, to konkurs! a jak konkurs, to zabawa, nagrody, głosowanie i takie tam. tyle, że tym razem będą pewne ograniczenia, wymogi. o tym za momencik.

całość projektu dobrze byłoby zamknąć w ost. tygodniu listopada. z początkiem grudnia druk, skład, wysyłka. zmiana drukarni jest konieczna, nie ma co. ale myślę, że format A3 w poziomie pozostaje. pozostaje drażliwy/uciążliwy temat wysyłki. ale i tutaj damy radę.
dla nas ważne jest to, byście dobrze się bawili, tak fotografowie jak i głosujący, by powstał piękny kalendar,z za który nie zapłacimy więcej niż 20 pln brutto/szt

celem uniknięcia ubiegłorocznej zadymy związanej z głosowaniem (wielość zdjęć) projekt dzielimy na dwie części. pierwsza część to zima-wiosna, druga lato-jesień.

cześć ZIMA-WIOSNA już trwa :) na zdjęcia czekamy do końca maja. w czerwcu robimy głosowanie i jedziemy z drugą częścią, którą powinniśmy zakończyć z początkiem listopada.

a teraz słowo o wymogach/ograniczeniach:

- autorami zdjęć są engietowicze (to oczywista!)
- zdjęcia pod druk w formacie A3, poziom (do samego konkursu mogą być mniejsze, ale autor musi mieć dobrej jakości pliki)
- oprócz tego, że zdjęcia mają być adekwatne do pory roku, to by uciec od monotonii uwzględnijcie proszę również takie oto tematy: ngt, człowiek, sport, woda
- oczywiście podsyłacie zdjęcia, do kt. macie prawa autorskie
- admiralicja zastrzega sobie prawo do wykluczenia zdjęć z konkursu bez podania przyczyny
- przesyłacie po 3 zdjęcia na daną porę roku
- zdjęcia opisujcie (!) jaka to pora roku oraz nr

jeśli wszystko jasne, to jeden, dwa, trzy, zaczynamy !

oczywiście zdjęcia przesyłacie na adres: zamowienia.ngt@hotmail.com

w tytule maila wpisujecie ''kalendarz2015+swój nick''
na zdjęcia czekamy do końca maja. w czerwcu głosujemy.
-------------------------------------------
lepiej późno niż wcale :P

Odpowiedz
#2
A co z samym designem kalendarze? :> Okładka, projekt?

Odpowiedz
#3
Wiktor, to temat na jesień. ale jak ktoś bedzie miał pomysł, inwencję twórczą, czemu nie, zapraszam!

i tu ważna sprawa
PitDoggu Kochany! publicznie i serdecznie przepraszam Cię najmocniej, że wykorzystaliśmy Twoje zdjęcia na front, po czym kazałem zapłacić za kalendarz! wybaczysz? ma się rozumieć, edycja 2015 free dla Ciebie.

Odpowiedz
#4
Bart, a czemu ograniczamy okres pochodzenia zdjęć do tak krótkiego okresu czasu? W zasadzie jednego sezonu.
W tym roku zimy nie było przecież ;)
---
Edytowany: 2014-02-28 17:17:21

Stare NGT było jak stary dobry narkotyk. Nowe - jak syntetyk nowej generacji - daje w czapę jeszcze mocniej  ;)
Odpowiedz
#5
A zdjęcie zrobione na Mont Blanc w sierpniu i tak będzie zimowe :) za to nie będzie go można zgłosić do zimy... Jak to będzie w drugą stronę, czy zdjęcie zrobione w marcu w Maroko wyglądające na letnie będzie można zgłosić w czerwcu jako letnie?

Odpowiedz
#6
Moje sugestie:

1) Tytuł wątku warto pogrubić :)

2) Zgadzam się zdecydowanie z Braavosim odnośnie do okresu pochodzenia zdjęć. Ja na przykład miałbym od siebie parę ciekawych fotek, ale jeszcze nawet z 2007 roku... Myślę, że okres warto rozszerzyć, zachowując jednak zastrzeżenie, że zdjęć musi być maksymalnie 3, autorami muszą być NGT-owicze, a tematyka zachowana taka, jak podano na początku.

Odpowiedz
#7
'' do kalendarza wchodzą zdjęcia zrobione na przestrzeni 10.2013 - 10.2014''
a potem
''na zdjęcia czekamy do końca maja. w czerwcu głosujemy''

To się nie kłóci ze sobą? ;)

Odpowiedz
#8
Głosujemy w czerwcu na zdjęcia zima-wiosna. Lato-jesień w listopadzie.
-------------------------------------------
Coś się kończy, coś się zaczyna...

Odpowiedz
#9
OK, moja pomyłka - nie doczytałem dobrze całości.

Odpowiedz
#10
Myślę że warto jeszcze być może wziąć pod uwagę nieco inny niż a3 format kalendarza. Np wiele osób lubi coś zanotować sobie przy danym dniu, a w momencie gdy mamy kalendarz a3 w poziomie i zdjęcie rozciągnięte po długości arkusza, to jego format powoduje, że na dole zostaje tylko wąski pasek na dni miesiąca. Oczywiście jest to kwestia czy zależy nam na pięknym widoku czy na praktycznosci kalendarza. Przygotowując edycję na 2014 r. przeszłam ten dylemat, z tym że nie było specjalnie czasu na kombinowanie więc priorytet miały zdjęcia.
Ale teraz można pomyśleć wcześniej, jak już sugerował wiktorgu - więc myślicie ;)
Też jestem za rozszerzeniem czasowym terminu powstawania zdjęć - takie ograniczenie do kilku miesięcy spowoduje że mniej ludzi będzie mogło wysłać foty i wziąć udział w konkursie.

Odpowiedz
#11
dobrze, już dobrze, zapis o ograniczeniu czasowym dla zdjęć usunięty :)
głównie z przyczyny braku zimy - Braav, masz rację.

ale... zakładam, że macie w zasobach zdjęcia, które obejmują zadane tematy ? gdyby ktoś nie doczytał - ngt, człowiek, sport, woda.

natomiast przy podziale na dwie części zostajemy, bez dwóch zdań.

Odpowiedz
#12
za zajączkiem, wydaje mi się że nic nie stoi na przeszkodzie aby w miedzy czasie demokratyczną metoda wybrać format /układ kalendarza, ja mam z ubiegłego roku bardzo ok , zrobię może skana albo fote i wrzucę ?
brak typowej zimy zmusza do bycia kreatywnym ;)

Odpowiedz
#13
A trzeba koniecznie wysylac zdjęcia z 2014? Nie mozna z zimy innego roku?
-------------------------------------------
Sprzedawca w sklepie outdoorowym. Centralna Anglia

Odpowiedz
#14
Ja tylko dodam od siebie, żeby zwrócic uwagę na jakosć plików wysyłanych na konkurs. W tym roku czasem było z tym słabo, jak na format a3. No chyba, że byl to też problem kiepskiej poligrafii. Choć w colorland robiłem ostatnio kilka fotoksiazek i jakością jestem zbudowany.

Odpowiedz
#15
Golek - wydaje mi się, że jest to konkurs nie dla mistrzów fotografii i profesjonalistów (jakościowo-zdjęciowych), tylko dla amatorów..........zdjęcie ma mieć dusze.........przede wszystkim, a nie każdy dysponuje lustrem....ot i tyle. moje zdjęcie ma dupną jakość, bo mam słaby aparat :) i na lepszy mnie nie stać, :)
-------------------------------------------
jest dobrze :)

Odpowiedz
#16
wiem małe, ale takie były warunki przyjmowania fot , znajomy z portalu zrobił to telefonem komórkowym 4-5 lat temu http://tiny.pl/qlwgq

Odpowiedz
#17
mocny kandydat do startu w tym konkursie, Yatzek mam nadzieje, że się tu zechcesz pojawić, niektóre zdjęcia mnie wywaliły z butów
http://ginvilla.blogspot.be/
-------------------------------------------
Nanga Dream 2013-2014! Justice for all łoi!

Odpowiedz
#18
a może sam Radziq by chwycił za aparat i porobił fotki pod kalendarz, co ? i nie mów proszę, że nie umiesz, bo widziałem co robisz :)

uwzględniając głos forum - tak, można podrzucić zdjęcia wykonane w 2013 jak i w 2009 ;-) ale przypominam, poza oczywistym tematem jakim są pory roku, chcemy by na zdjęciach znalazły się również i takie elementy:
ngt
człowiek
sport
woda

Odpowiedz
#19
@bartolini
jak bym zaczął robić zdjęcia z założeniem startowania w konkursie, to bym stracił całą radość z fotografowania... chyba, ale skoro tak ładnie namawiasz, to będę pamiętał ;-)

Yatzka chciałem trochę zareklamować, znałem go z miłości do Ospreya, nie wiedziałem, że bloguje, ani tym bardziej, że robi takie profesjonalne fotacze
-------------------------------------------
Nanga Dream 2013-2014! Justice for all łoi!

Odpowiedz
#20
kurcze, ale pogoda! pewno trzepiecie niezłe zdjęcia, co nie? ]:->
i proszę, pamiętajcie o motywach przewodnich - ngt, człowiek, sport, woda.

Odpowiedz


Skocz do: