To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


[Odzież] Kwark
#1
Na prośbę, mojego ukochanego admina Gumibear, po wniosku warrada popartym przez zająca, niniejszym temat ogólny o firmie Kwark (http://www.kwark.pl) zakładam.

Warrad jest proszony o przywiezienie próbek materiałów od Kwarka na najbliższy zlot ngt!
-------------------------------------------
Nanga Dream 2013-2014! Justice for all łoi!

Odpowiedz
#2
Próbki materiałów powędrowały do Zająca.
Nie wiem czy dojadę na najbliższy zlot - Zając ma bliżej :)

Jakiś admin mógłby przenieśc tu częśc postów z wątku o konkursie - nie wszyscy tam zaglądają.

Ponieważ tak bardzo spodobał się mnie len niniejszym uprasza się Zająca o popełnienie solidnej recki jakiegoś kwarkowego lnianego ciuszka :)
---
Edytowany: 2014-01-23 16:28:54

Odpowiedz
#3
Ok, jak dostanę próbki to postaram się je zaprezentować szerszej publiczności, tylko co z tym zlotem?
Z lnu mam tylko Omegę: http://tnij.org/kwarkomega
Mogę zrobić reckę bo koszulka już u mnie ponad rok, natomiast nie wiem czy wystarczająco dużo jej używam do celów outdoorowych - zastanowię się ;)

Odpowiedz
#4
Namaste ? :D

Odpowiedz
#5
Zając
jeżeli nie reckę to chociaż w tym wątku napisz słów kilka. Nie zależy mi na informacjach outdoorowych - raczej na porównaniu do bawełny pod kątem codziennego użytku.

Odpowiedz
#6
@warrad
sołtys dostał przed podróżą do Hiszpanii koszulkę lnianą od Kwarka, nikt chyba tego lepiej nie przeciurał niż on
-------------------------------------------
Nanga Dream 2013-2014! Justice for all łoi!

Odpowiedz
#7
Ok, wyjdzie mi pewnie jakaś mała recka + zdjęcia na stronie. Postaram się coś w weekend zdziałać.
A tymczasem na blogu Sołtysa jego opinia o Cyprze:

Koszulka lniana Kwark Cypr

Używam jej właściwie stale. Bardzo lekka, szybko schnie, dobrze chroni przed słońcem, a przede wszystkim jest najbardziej przewiewną bielizną, jakiej używałem. W dodatku idealnie odprowadza wilgoć, dużo lepiej niż sztuczne koszulki jakie zawsze nosiłem. Idealna bielizna na upały, o ile w ogóle trafiam na jakieś upały w tej drodze…
Na początku wędrówki, po wyjściu z Warszawy, wykonałem eksperyment. Przez dokładnie dwa tygodnie ani razu jej nie prałem. To jeszcze jedna jej zaleta – nawet po długotrwałym noszeniu, len nie śmierdzi. Poliester zacząłby już drugiego dnia.
Jedyny problem to trwałość lnu, o czym zresztą pisze sam producent. Pas plecaka przetarł ją na biodrze, ale ceruję, ceruję pracowicie.

Odpowiedz
#8
zając - kwark podaje, że koszulka jest cieniusieńka, czy tak jest? Może tu leży pies pogrzebany? Tradycyjnie, koszule lniane mają gruby, otwarty splot i dzięki temu są przewiewne ale też i dość trwałe jak na naturalną tkaninę. Właśnie dzięki temu splotowi obok właściwości samego lnu takie ubrania są cenione jako odzież na upały. Może na tym polega ''błąd konstrukcyjny''.
-------------------------------------------
m

Odpowiedz
#9
@ot - tak, materiał jest bardzo cienki, lekko prześwitujący, ale nie uważam tego za ''błąd konstrukcyjny'' tylko za zaletę. Skutkuje to tym, że materiał jest miękki, lekko elastyczny i dobrze się układa (standardowe lniane tkaniny są grube i dosyć sztywne, czego nie lubię zwłaszcza w gorące dni). U mnie nie wystąpiły do tej pory żadne oznaki zniszczenia materiału, ale u Sołtysa, który skutecznie testował koszulkę przez kilkanaście/ kilkadziesiąt dni pewnie prawie pod rząd, tego typu tkanina miała prawo się przetrzeć czy podziurawić. Po prostu trzeba mieć świadomość że nie jest to materiał niezniszczalny, ale też nie jest skrajnie delikatny.

Odpowiedz
#10
Ta lniana koszulka łazi za mną już od jakiegoś czasu ;) może by bliżej lata zrobić jakiś grupowy zakup, bo jak czytam chętnych sporo.

Odpowiedz
#11
Arek a nie jest to jakas zbiorowa histeria z tym lnem? szukam tego czegoś w tym lnie ale nie widzę. Delikutaśne przeciez to! Oświećcie mnie i przekonajcie

Odpowiedz
#12
A gdzie szukasz? Na stronie Kwarka jest tu: http://www.sklep.kwark.pl/pl/c/LEN/130
Już co najmniej trzy osoby mają lniane koszulki (Zając, Sołtys i ja), jak dojdzie do zlotu, to może chociaż jedna taka się pojawi do obmacania. Nie jest takie delikutaśne jak się wydaje.

Odpowiedz
#13
Skrzypłocz, a w skały się to nada?
szukam czegoś na lato w skały, ale z długim rękawem. do tej pory używałem patagoni capilene1. koszulka nie do zdarcia. nie wiem ile ma już lat. ja ją mam 4, a kupiłem w szmatlandzie za jakieś 6-7 plnów. niestety, ostatniego lata, przy zakładaniu, kciukiem zrobiłem dziurę :)
być może taki len spełni moje oczekiwania, ale martwi mnie wytrzymałość.

Odpowiedz
#14
Za wcześnie na takie pytania, dopiero kupiłam tą koszulkę, ale w przerysy bym się w niej nie pchała.

Odpowiedz
#15
@gumi
- len jako taki jest dużo, dużo lepszy niż wełna na totalne upały, ew. dla osób, które kiepsko znoszą gorąco na zwykłe upały i gorące pory roku; ja całe lato w tym roku łaziłem w lnianej koszuli i do wełny na lato już na pewno nie wrócę; nie puszcza upału do ciała, nie wiem jak to się dzieje, ale działa..
- len jest absolutnie polski, wełna jest modna na całym świecie..
- co do wytrzymałości, jak pisze Marta, w skały bym nie zabierał; co do sołtysa z tego co wiem, zniszczył Kwarkową koszulkę w drodze do Santiago, ale to była kwestia ostrego elementu plecaka, który ciął materiał... Marta ma podobne uszkodzenia od plecaka na bluzie PS Pro, którą dostała od Kasi
- ja mam lnianą koszulę firmy nieoutdoorowej i poddała się przy forsowaniu drutu kolczastego, ale ogólnie jest przewytrzymała, zwłaszcza że kupiłem na szmatach..
- co do wytrzymałości cienkich materiałów od Kwarka, pytajcie Jagę, od chyba 2 lat ma najcieńszą możliwą koszulkę http://tiny.pl/q17tg i chyba nosi ją z ciężkim plecakiem, nie wiem..

@barto w skały na lato, ale nie na totalne upały, moja ukochana wisienka od Kwarka, taka jak w tej koszulce http://tiny.pl/qrgn7
- ten materiał łączy wszystkie zalety bardzo drogiej i dobrej wełny z ponad przeciętną wytrzymałością syntetyka; dla mnie materiał idealny, obkupuję się w niego od stóp do głów.. kolor nie jest zły, a tylko taki już został ;-)
-------------------------------------------
Nanga Dream 2013-2014! Justice for all łoi!

Odpowiedz
#16
radziqmimo wszystko jestem sceptykiem do lnu dla naszej aktywnosci. Jesli bedzie chec grupówki na lato - skoordynuje, nie ma problemu

Odpowiedz
#17
...ale tylko wtedy gdy:
- materiał będzie czarny
- logo będzie krwisto czerwone

]:->

Odpowiedz
#18
- nie spodziewajcie się zbytnio za dużej zniżki w Kwarku przy zakupie grupowym ;-)
- ja jestem absolutnie zakręcony na punkcie lnu, wełna mi zdeczka przeszła, swoje wydałem na wełnę, a większość rzeczy niestety za szybko padła.. (to jest OT, bo wełnę od Kwarka kupiłem bardzo niedawno, na zimę pod PS Pro);
- a 100% len można kupić w szmatlaku za 5-20 PLN i sobie sprawdzić;

@gumi
- jak jesteś sceptyczny, poproś sołtysa jak wróci o recenzję lnu (test ma zrobiony), myślę, że te roczne limity posiadania sprzętu w przypadku takich wypraw jak sołtysa są bezcelowe, zresztą jak wróci będzie prawie rok od wyjścia do Santiago
- jak dalej jesteś sceptyczny znajdź odpowiedniego testera/testerkę a ja skoordynuję lnianą rzecz od Kwarka, powiedzmy pół roku od startu testu Jagi; bo nie za dużo na raz i nie chcemy chyba za bardzo Kwarka naciągać, co?
- Łukasz dostał od nich mnóstwo rzeczy, m.in. Polarną, o której chciałbym poczytać jak tylko wróci z gór, myślę, że 50 dni w zimie w górach to dość na recenzję, czy Twoim; materiał Polartec Power Stretch Navy Light wszedł do sprzedaży w Kwarku tylko dlatego, że Łukasz potrzebował takie bluzy, to jest jeszcze niesprawdzona rzecz, świeżutka bułeczka, ciekawość mnie zżera ;-)
---
Edytowany: 2014-01-27 17:35:04
-------------------------------------------
Nanga Dream 2013-2014! Justice for all łoi!

Odpowiedz
#19
Tak, na lato koszulki koniecznie czarne!
Nic nie jest bardziej sexy, niż wielkie solne plamy z naszego męskiego potu :P
-------------------------------------------
Farfura

Odpowiedz
#20
tak radziq test by sie przydal- w to bym wszedł

Odpowiedz


Skocz do: