To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


KALENDARZ NGT / UWAGA! za chwilę zamawiamy
#1
KALENDARZ NGT

Wczoraj bart wysłał mi pewne zdjęcie swoje ze wspinu. Tak mi się spodobało ów zdjęcie, że wróciłem do porzuconego w zeszłym roku projektu KALENDARZA NGT, który zresztą bartolini rok temu chciał zmajstrować. Od słowa do słowa i tak odpalamy ten wątek

Szanowni
Jak kalendarz? To będą potrzebne zdjęcia!
1 zdjęcie = 1 miesiąc

1 osoba może przesłać max 2 zdjęcia dla kategorii:
lato
wiosna
jesień
zima
czyli można wysłać w sumie max 8 zdjęć.

Zdjęcia można już wysyłać na adres:
zamowienia.ngt@hotmail.com w tytule wpisujecie konkurs+nick

prośba: nazwijcie zdjęcia nick+pora roku np.: konkurs_gumibear_zima_1

format zdjęć:
- a4 - minimum 2500x2000 piks pi razy oko - coś tam zawsze idzie podciągnąć :)
- A3 to musi już być 4500x3000 żeby nie wyglądało źle
przy dotknięciu kalendarza nosem.

Kalendarz - 13 kart. kolor jednostronny, papier kreda błyszczący 170g binda na drucie.

Zebrane zdjęcia wrzcimy na stronkę (tak jak t-shirty) i robimy szybkie głosowanie

Pod tym tematem odpalę 2 kolejne posty do klikania, by wybrać format. Klikając pamiętajcie o kosztach produkcji i kosztach wysyłki które rosną przy większym formacie


Zdjęcia w kalendarzu będą podpisane autorem/nickiem

termin nadsyłania zdjęć do 6 listopada

Odpowiedz
#2
Preferuję A4

Koszta przy formacie A4:
50 szt. - (27zł/szt)
100 szt. - (18zł/szt)

+ koszta wysyłki

Odpowiedz
#3
Preferuję A3

Koszta przy formacie A3:
50szt. - (39zł/szt)
100 zt - (26zł/szt)

+ większe koszta wysyłki

Odpowiedz
#4
Jaki termin nadsyłania zdjęć?

Odpowiedz
#5
do 6 listopada, bo od 7/8 listopada napieramy z glosowaniem na zdjęcia wg kategorii:
- lato
- jesień
- zima
- wiosna

Odpowiedz
#6
Rozumiem, że przyjmujemy jednolitą strukturę kalendarza?
Stąd moje pytanie - zdjęcia w pionie czy w poziomie?
Bo A3 i A4 to jedynie format.
-------------------------------------------
Farfura

Odpowiedz
#7
W sumie racja... a na dodatek mogą mieć różne proporcje boków do kwadratu włącznie

Przy czym wg mnie format częściowo zadecyduje o orientacji kadru bo A4 lepiej będzie wyglądał w pionie a A3 w poziomie
---
Edytowany: 2013-10-24 13:14:05

Odpowiedz
#8
Pomysł świetny!
Właśnie jak kompozycja by wyglądała, poziome zdjęcia chyba będą bardziej uniwersalne.

Odpowiedz
#9
wiedziałem, wiedziałem, że Farfura będzie pierwszy ;-)
ale pytanie zasadne, rzecz jasna. i to o czym pisze Chupacabra również.

ale... na razie to my chcemy wiedzieć czy WY CHCECIE taki kalendarz i czy będą chętni do podesłania zdjęć? a za moment zastanowimy się nad układem.

edit: Zając, dzięki! :)
---
Edytowany: 2013-10-24 13:16:34

Odpowiedz
#10
Bart, poczytuję to za komplement :)
Odpowiadając: jasne, że chcemy!
-------------------------------------------
Farfura

Odpowiedz
#11
Ba nie tylko zdjęcia w pionie czy w poziomie, ale i dokładne proporcje podajcie (chyba że faktycznie identyczne jak wymiary IP - A4 i A3, ale być może będzie jakaś ramka czy coś) Chyba nie ma co słać zdjęć zanim nie będzie się wiedziało do jakich rozmiarów je skadrować :)

Odpowiedz
#12
Ja się mało udzielam na forum, ale kalendarz to bym chciał, ba nawet zdjęcia do głosowania chętnie wyślę.

Mam tylko taką uwagę: czy proporcje boków muszą być ustalone (np 3:2) czy też dowolne a autorowi kalendarza zostawiamy ewentualne kadrowanie?

Czy musimy wysyłać pliki które mają wymiary w pikselach nie mniejsze niż podane w pierwszym poście? 4500x3000 to 13,5 megapiksela, nie każdy zdjęciami w takiej rozdzielczości.
-------------------------------------------
Ijon

Odpowiedz
#13
możesz w programie graficznym zwiększyć rozdzielczość do wymaganych wymiarów bez znacznej straty na jakości (no chyba że masz fotki z matrycy o jakiś 3 mpx)

Odpowiedz
#14
Rydzy, kadrowanie przez kogoś innego niż sam autor zdjęcia może zniszczyć jego wizję.

Odpowiedz
#15
Kalendarz to fajny pomysł.

Przez pryzmat powyższych rozważań, proponuję ustalenie nie tylko minimalnej wielkości zdjęcia w pikselach, ale i formatu (3:2, 4:3) oraz orientacji (pozioma lub pionowa) zdjęć.

Odpowiedz
#16
No to już wiem co dzisiaj wieczorem będę robić.Przegląd zdjęć :)

Odpowiedz
#17
ok, myśleliśmy, że na początek zrobimy sondę, zbadamy ''rynek''. ale widzę, że potrzebujecie już teraz konkretów. dobra, będą. wieczorem lub jutro z rana.
zakładamy, że zapotrzebowanie jest, hehe. chętni do konkursu też się znajdą, prawda?
no właśnie, co do konkursu. ekstra będzie jak na zdjęciach pojawi się jakiś akcent engietu. ale to nie jest konieczne!
---
Edytowany: 2013-10-24 15:35:55

Odpowiedz
#18
Barto Man, nowy superbohater, Iron Man, a nawet kapitanowie Żbik i Kloss to przy nim siusiumajtki :-)
-------------------------------------------
Szacun adminie bartolini, wielki szacun

Odpowiedz
#19
Nie no, jeśli to tylko (aż?) sonda zainteresowania kalendarzem jako takim, to z konkretami można poczekać. Osobiście nieco opacznie zrozumiałem temat, jako zielone światło dla nadsyłania zdjęć - a przed wysłaniem muszę znać docelową orientację, format i rozdzielczość. :)

Odpowiedz
#20
Myślę, że warto się zastanowić także nad samym ułożeniem elementów strony. Można zmieścić zarówno poziom, jak i pion i wygląda to nawet nieźle, jak tu, np.:
http://www.skpt.gdansk.pl/images/Kalenda...arzec.html

Stare NGT było jak stary dobry narkotyk. Nowe - jak syntetyk nowej generacji - daje w czapę jeszcze mocniej  ;)
Odpowiedz


Skocz do: