To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


[Recenzja] Fjord Nansen Lando 0,4L
#1
OPIS PRODUKTU:

Pojemność: 0,45 l.
waga: 340 g.
materiał: stal.

-----------------------------------------------------------------
RECENZJA:

DATA RECENZJI:
07-10-2013, 16:19

Kubek otrzymałem do testów dzięki uprzejmości administracji oraz sklepu tuttu.pl

http://www.tuttu.pl/naczynia,kubek-termi...445-4297-p

Kubek użytkowany od czerwca 2012r do września 2013. tj. ok. 1,5 roku.

Na wstępie należy zaznaczyć, że nie jest to na pewno termos . Jeżeli zależy nam, na utrzymanie dłużej temperatury, to jednak klasycznego termosu nic nie zastąpi.

Kubek świetnie natomiast sprawdza się jeżeli nasz napój bierzemy np. do samochodu, pracy czy na uczelnie. Otwieranie ''one touch'' można bez problemów obsłużyć jedną ręką. Zamknięcie pozostaje szczelne mimo dłuższego już czasu użytkowania, uszczelki wydają się jak na razie być niewrażliwe na uszkodzenia oraz wpływ czasu. Gumowy spód zapobiega przesuwaniu się na stoliku - sprawdzone w rosyjskich kolejach. Nie wydaję mi się natomiast aby chropowate pokrycie miało jakiś większy wpływ na pewność trzymania kubka, w tym wypadku moim zdaniem poszli z opisem tego na stronie za daleko.

Do zastosowania w warunkach zimowych outdoorowych nie nadaje się. Zakrętka wydaje się być cieplejsza, przez co zawartość dosyć szybko się ochładza.

Wady tego kubka jakie zauważyłem: niestety pokrycie zewnętrzne nie jest zbyt trwałe, i przewożony w bocznej kieszeni plecaka z jakimiś twardszymi rzeczami takimi jak planik, scyzoryk, została w niektórych miejscach zdarta farba. Przez takie coś, kubek traci na walorach estetycznych.

Drugim defektem jest chropowate wnętrze kubka. Po użytkowaniu go do picia kawy niestety przeszedł nieznacznie kolorem. Próbowałem to wyszorować, jednak chyba zabrakło mi samozaparcia. Nie wiem jak kubek znosi mycie w zmywarce, ponieważ takowej nie posiadam.

Rzeczą jaką bym wprowadził to naniesienie od środka przetłoczenia aby było wiadomo ile maksymalnie płynu zmieści się w środku. W termosach nie ma aż takiego problemu, ponieważ wystarczy nie nalać powyżej szyjki. Tutaj, mając gładka powierzchnię czasami bywało to problematyczne.

Podsumowując: Kubek można polecić każdemu, kto potrzebuje do codziennych zastosowań, aby wziąć ciepły napój, jednak nie zastąpi nam termosu z herbatą w górach.



Odpowiedz
#2
dopisałem producenta do obu recenzji. ciekawe kto się przyczepi pierwszy, że za mało :)
może jakieś swoje zdjęcia dorzucisz?

Odpowiedz
#3
Bart i tak jest juz lepiej:) poprzednia recka tego produktu byla jeszcze zwiezlejsza. Forum dopyta to mathew uzupelni
-------------------------------------------
Z kom

Odpowiedz
#4
Gumi, spoko, co można więcej napisać nt. kubka czy saszetki ?

(edit)
dobra, przypomniała mi się recka skarpet popełniona onegdaj przez Blatia.....
---
Edytowany: 2013-10-07 20:11:04

Odpowiedz
#5
Generalnie to brakuje mi głębszych informacji o termice w samej recenzji (wiem, że jest to na stronie produktu, ale strony te mają tendencję do znikania po czasie)
Poza tym, jak jest z łapaniem zapachów i ewentualną zmianą smaku płynów?
Czy ten kubek nie przecieka nawet gdy solidnie nim potrząśniemy?
Czy ten kubek ma jakąś blokadę zabezpieczającą przed przypadkowym wciśnięciem przycisku np podczas wsadzenia kubka do wypakowanego plecaka?

Odpowiedz
#6
Kubek nie przecieka, gdy się nim mocniej trzęsie. Standardowo leży jakoś w plecaku.
Nie ma blokady przed przypadkowym otworzeniem kubka. Niemniej, wydaje mi się to prawie nie możliwe.
Po piciu kawy, zostaje na jakiś czas zapach, jednak, moim zdaniem, nie wpływa to na smak.
---
Edytowany: 2013-10-07 20:41:54
-------------------------------------------
Ed

Odpowiedz
#7
Ciekawe jak wypada w porównaniu do Primusa Commuter Mug bo wygląda bardzo podobnie.

Odpowiedz


Skocz do: