To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


Śpiwór schroniskowy - rozwiązania schroniskowe
#1
Witam wszystkich na forum. Prosiłbym Was bardzo o pomoc w wyborze śpiworu do schroniska. Mam 178cm wzrostu i raczej gustował bym w spiworach typu kołdra. Duzo sie wierce i czasami kombinuje cała noc z kołdrą wiec watpie zeby mumia była dla mnie komfortowa. Cena jaka moge przeznaczyc jest to +-100zl.
Zastanawiam sie nad dwoma (linki podane nizej). Oba są podobnej wielkosci natomiast boje sie o rozmiar bo oba maja dlugosc 190 ale w fn bivak jest zaznaczone ze max do 175cm. Nie beda czasami za małe?

http://allegro.pl/spiwor-king-camp-activ...57806.html
http://allegro.pl/spiwor-fjord-nansen-bi...6631139.ht ml
---
Edytowany: 2012-11-22 21:13:12
---
Edytowany: 2012-11-22 21:14:11

Odpowiedz
#2
nie wiem jak reszta adminów zareaguje ale ja bym ten temat puścił pod tytulem jak wyzej. Mamy spiwory puchowe, na mrozy, ekstremalne mrozy wiec moze proze życia też warto zostawić

Odpowiedz
#3
w sumie, czemu nie, choć wiele odpowiedzi padło już tu:
https://ngt.pl/thread-2166-page-1.html
ale to moloch wątek

Stare NGT było jak stary dobry narkotyk. Nowe - jak syntetyk nowej generacji - daje w czapę jeszcze mocniej  ;)
Odpowiedz
#4
ten wątek to temat rzeka. powie czy warto ktos wziac którys z tych dwóch i czy nie bedzie za mały? pzdr

Odpowiedz
#5
a taki linkowany przez PRSa?
http://www.jysk.pl/165/422/4715200/a/catalog

Stare NGT było jak stary dobry narkotyk. Nowe - jak syntetyk nowej generacji - daje w czapę jeszcze mocniej  ;)
Odpowiedz
#6
a co powiecie o fjord nansen? dobre spiworki robi? z tego co widze to troszke ciezkie sa (chodzi mi tu glownie o typ koldra)

Odpowiedz
#7
Piotrunio, kulus ....luz!

Odpowiedz
#8
kulus018, mógłbyś grzeczniej trochę, zwłaszcza gdy jesteś nowy na forum i zaczynasz pyskówki ze starszymi i bardziej doświadczonymi użytkownikami ;)

Zresztą jeśli chodzi o śpiwory Fjord Nansen i opinie o firmie, to najpierw poczytaj forum, bo o tej marce, zarówno w kwestii śpiworów, jak i innych produktów, jest sporo na forum, można sobie pewną opinię na wstępie już wyrobić.

Od siebie i z własnych doświadczeń powiem tak - chcesz mieć lekki, mało zajmujący w plecaku, tani i dobry śpiworek do schroniska? Zainteresuj się pierwszymi czterema produktami z tej stronki:
http://www.eksplo.com.pl/pl/spiwory-sytnetyczne

Po co masz taszczyć do schroniska kilo dwieście na garbie, skoro możesz nosić tylko 600-700 g?
---
Edytowany: 2012-11-22 22:20:38

Odpowiedz
#9
Bez urazy ale ..... czego można oczekiwać od śpiwora który ma być użytkowany w schronisku gdzie warunki do bytowania są DOBRE.Może łóżka z baldachimem tam nie uświadczymy, ale śniegu na podłodze też nie.
Wkrótce padnie pytanie o idealne wymiary poduszki do spania i wypełnienie z dopiskiem - POMOCY.
Moim zdaniem do zaorania.

Odpowiedz
#10
sorki ponioslo mnie troche bo grzecznie Was poprosilem o pomoc w wyborze a tu nagle wielce inwalide ze mnie robią. Ciezko trafic na jakas opinie o tym spiworze a jesli chodzi o kwestie pojscia do sklepu to wole sprawdzone spiworki, sprzedawca zawsze bedzie wciskal nam kit zeby tylko upchnac swoj towar

Odpowiedz
#11
Osobiście jako śpiwór schroniskowy polecam Quechua S15. Mały po spakowaniu i w zupełności wystarczający na takie warunki.
---
Edytowany: 2012-11-22 22:49:57
-------------------------------------------
kalejdoskop

Odpowiedz
#12
Si, QS15 wystarczy, tylko, że obecnie jest droga, 179 zł to dużo za taki śpiwór. Salewa wypuściła coś podobnego i tańszego.

proszę:
http://tiny.pl/hkl6c

kolega wyrwał za 130 zł
---
Edytowany: 2012-11-22 23:36:23
-------------------------------------------
wolność to outdoor i bokserki

Odpowiedz
#13
A ja tam swoją mantrę powtórzę-im taniej i lżej tym lepiej. Oslo jest wystarczający.
W schronach w rozumieniu PTTK są koce, niewiele osób z nich korzysta więc są dostępne w dużych ilościach. Bardziej chodzi o higienę i estetykę ;)

Jeżeli temat zostaje to może zmienić/zmodyfikować nieco tyt. na np. śpiwór typu ,,koperta'' do słabiej ogrzewanych schronisk/kwater.

W zasadzie na schronisko wystarczy nosić kocyk polarowy za 15 zeta lub/i wkładkę. Nawet w przypadku ,,przymusowej'' gleby obsługa wydaje materace i koce. Inaczej sprawa wygląda gdy nastąpi awaria ogrzewania (zamarza woda w rurach), prądu itp. lub gdy właściciel kwatery mocno oszczędza na ogrzewaniu.
---
Edytowany: 2012-11-23 12:27:07
-------------------------------------------
PRS z komy

Odpowiedz
#14
Właśnie miałem napisać, że bardziej chodzi o higienę niż o termikę, dlatego w schroniskach używam tylko grubszego linera.
Mam taki http://www.trekmates.co.uk/index.php?rou...uct_id=221
Nie trafiło mi się jeszcze schronisko z niedomiarem koców.

Odpowiedz
#15
W schroniskach również używam S15 Quechuy i tego typu śpiwory polecam. Myślałem nawet o jakiejś bawełnianej wkładce do śpiwora, ale jednak wolę mieć chociaż minimalne zabezpieczenie termiczne, nawet w lecie.

Odpowiedz
#16
To moze choc jedna odpowiedz w innym kierunku:)
Od lat z powodzeniem uzywam we wszelkich schroniskach spiworu marketowego i w 100% zaspokaja moje potrzeby, a biorac pod uwage stosunek cena/jakosc (jak na schroniska oczywiscie) to jest on wrecz perfekcyjny.

W wielu sieciach super i hipermarketow, choc w czesci tylko sezonowo, w roznych innych sklepach typu Pepco takie spwiory kosztuja w granicach 30-40zl. Waga najczesciej w granicach 800-900 gramow.

Taki spiwor mozna tyrac, prac 100 razy i ewentualnie bez wielkiej straty wyrzucic, zapomniec i kupic nowy. Nie widze potrzeby kupowania roznych firmowek za 150-200zl skoro efekt osiagniety w schronisku bedzie taki sam, jak przy spiworze za 30zl. I przynajmniej nie obchodze sie z nim pozniej jak z jajkiem.

Odpowiedz
#17
@Alien a o czym ja napisałem? ;)
(Oslo obecnie 40 zł)

Odpowiedz
#18
Jak dla mnie największą zaletą S15 w porównaniu z tymi z marketów jest ilość zajmowanego miejsca - choćbym nie wiem jak się starał nie upchnę mojego starego taniego śpiwora do rozmiarów grejfruta.

Z drugiej strony trzeba pamiętać o komforcie psychicznym: niektórzy muszą czuć ciężar śpiwora na sobie i nie zasną w takich ultralekkich czy tym badziej samej wkładce. Może się wydawać śmieszne, ale zapytajcie kogoś ze starszego pokolenia (jak jeszcze nie było tych wszystkich lekkich materiałów) albo takich, którzy 360 dni w roku śpią pod kołderką we własnym mieszkaniu.

Odpowiedz
#19
Sigma Mikro 600 (mumia) 200 zł, 600 (koperta) 220 zł , S15 179zł.
Czy zmniejszenie o 50% wagi jest warte wydania 5x więcej złociszy na śpiwór typowo letni (schroniskowy) to trzeba sobie odpowiedzieć indywidualnie ;)
Często zapominamy, ze 500g to waga... jednego browara ;)

Odpowiedz
#20
Masz rację Alien, też przed zakupem S15 przez ładnych kilka lat z powodzeniem do takich zastosowań używałem śpiworka kupionego w markecie (waga ok 1kg, wielkość - sporo większy od S15 ale jednak dość mały) i pewnie używał bym go dalej tylko kiedyś pożyczyłem go bratu... który go zgubił:D

Odpowiedz


Skocz do: