To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


toaleta turystyczna
#1
Witam serdecznie. Noszę się z zamiarem zakupu toalety turystycznej. Ciekawi mnie czy z tych toalet rzeczywiście nie wydostaje się nieprzyjemny zapach. Czy jest możliwość załatwiania się ,,na sucho'' np. wykładając wnętrze papierem, a później wyciąganie tego elementu na który się załatwiamy i wyrzucanie go do kosza na śmieci. chciałbym w ten sposób uniknąć zapachów tych płynów. Bardzo proszę was o opinie i rady na ten temat.
-------------------------------------------
Marcin

Odpowiedz
#2
To chyba prościej jest wyknocić się prosto do tego kosza na śmieci. Można też srać do woreczków nylonowych, tych co dają w supermarkecie darmo (żeby w koszta nie iść), trzeba by tylko wymyślić jakąś sprytny sposób mocowanie tych worków do deski tej przenośnej toalety. Albo...
Tylko po co wtedy turystyczna toaleta?
Jakby nie było, wkurzają mnie ludzie, których stać na różne cuda, wszystkie, poza tymi do utrzymania ładu z śmieciami jakie produkują. To oni podjeżdżają nowymi samochodami aby wyrzucić swoje śmieci do śmietnika, za którego obsługę ja płacę, albo wywalają śmieci z całego łykendu do kosza na przystanku. I to niewiele ich obchodzi, że połowa z tego zmieści się już na chodniku.
Z powyższego widzę jeszcze szanse na fekalia w publicznych koszach...
Ech...

Odpowiedz
#3
Piotrunio trafił w sedno. Z tym wyrzucaniem fekaliów do śmietnika to przesada. Chciałem przypomnieć tylko, że g. jest biodegradalne, choć śmierdzi i brzydko wygląda. Zamiast toalety turystycznej saperkę kupić i dołek wykopać.
---
Edytowany: 2012-08-05 23:02:32
-------------------------------------------
Ukłony YT

Odpowiedz
#4
nicram - Toaleta turystyczna z plynem nie smierdzi. Starego typu toalety, w stylu wiaderko, papier i wyrzucanie na sucho, to mozna jeszcze i dostac ale po co? Na porzadnych campingach powinny byc specjalne pojemniki, gdzie wylewa sie plyn z biodegradalna zawartoscia. Jak potrzebujesz ja do potrzeby powaznej, to wykladasz papierem w gwiazdeczke by nie musiec szorowac scianek. Oczywiscie wyrzucanie do zwyklego kosza na smieci jest conajmniej nieetyczne. Pewnie i nielegalne tez jest.
Proponuje poczytac zachodnie fora, gdzie doswiadczen z toaletami turystycznymi jest wiecej. Ja nosze sie z zakupem czegos takiego. Plus prawdopodobnie ekstra namiot.
-------------------------------------------
Sprzedawca w sklepie outdoorowym. Anglia

Odpowiedz
#5
Witam chciał bym odświeżyć temat. Orientuję się ktoś z was na ile wystarczy zbiornik 21 l na fekalia w toalecie przenośnej?? Mam możliwość zakupu w przystępnej cenie. Ale czy taka toaleta da rade na wyjazd 10 dniowy przy 2 osobach.

Odpowiedz
#6
W skrócie to nie. Barzdziej szczegółowych-praktycznych informacji poszukaj na sailforum.pl

Odpowiedz


Skocz do: