To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


[Plecaki] Plecaki typu fast & lite
#1
przejrzałem forum i nie znalazłem takiego ogólnego tematu - a jedynie poświęcone poszczególnym modelom, więc sobie pozwalam założyć nowy, jeśli admini uznają za zbędny, nie będę miał żalu

ciekawe propozycje od Terra Nova

Terra Nova Laser Elite 20 Rucksack - 210g
http://tinyurl.com/c5jy3p5

Terra Nova Laser 20 Rucksack - 328g
http://tinyurl.com/bqt2rpe

Terra Nova Laser 35 Rucksack - 476g
http://tinyurl.com/czx2g7f

jeśli, ktoś macał, to chętnie poczytam wrażenia, osobiście poczekam na okazję, ale Elite 20 mam na oku
-------------------------------------------
long live NGT!

Odpowiedz
#2
Pajak widziałem ma w swojej linii plecaków takie ultralekkie worki.

Odpowiedz
#3
zobacz ilusion od lowe alpine
26l, 260g, okolo 24 euro rrp
mam od 3 lat
byl ze mna powyzej 4000m i na paru wielowyciagowkach
nosil wszystko od lin przez 2 szesciopaki do ziemniakow i ciagle sie trzyma ok
-------------------------------------------
...nic to

Odpowiedz
#4
Widze, ze fieldandtrek zdominowal ta strone ;)

Tak, macalem. Nie maja stelaza, wykonane z namiotowego materialu. Wiecej o nich da sie poczytac na stronie Terra Novy, sa tam juz od kilku lat. Elite ma zamkniecie rolltop, taki worek z raczkami. Wojsko radzieckie mialo podobne konstrukcje pod Berlinem ;) Jesli Cie to interesuje, moge je posprawdzac w srode z obciazeniem.

Ciekawsze wydaja mi sie juz Salomony. Tyle, ze sie sypia.

Terra Nova robi tez ''ciezsze'' plecaki - Voyager i Quasar. Te wydaja mi sie bardziej przydatne.


Edit: Jachol: ten illusion nie ma czasem 16l?
---
Edytowany: 2012-05-05 12:58:49
-------------------------------------------
Sprzedawca w sklepie outdoorowym. Anglia

Odpowiedz
#5
dzieki za zwrocenie uwagi- (te klawiatury w komurkach maja male klawisze :)
i z 16l zrobilo sie 26l
plecak jest wystarczajaco duzy na jednodniowe chodzenie czy wspinanie
mialem go np. na trawersie augille des entreves w alpach
polknal kurtke puchowa, gtx, rekawice, kominiarke, polowe szpeju mixtowego, butelke z woda i szturmzarcie, latarke a na grani raki i dziabki
-------------------------------------------
...nic to

Odpowiedz
#6
:O

I to wszystko w torbie na line :) jak duza puchowka, jak duzy gtx i co sklada sie na polowe szpeju mixtowego? Jak przytroczyles raki i dziabki? Karabinkiem/tasma do tego uchwytu z przodu?

Swoja droga LA ma teraz plecak Lightflite ale to wazy juz 350g za 14l.
-------------------------------------------
Sprzedawca w sklepie outdoorowym. Anglia

Odpowiedz
#7
puchowka cirka 650g w rozmiarze M, gtx proshell okolo 450g
caly sprzet skladal sie z 4 srob, 6 mechanikow, kompletu kosci, osmiu expresow, troche tasm, wolnych karabinkow, przyrzad, 3 screwgaty
droga nie trudna, to sprzetu niewiele

uprzeze mielismy na sobie, podobnie kaski, sruby (dojscie lodowcem) jakies karabinki tasmy i prusy
cala reszta w 'torbie na line' ;)
po wejsciu w skale raki weszly do srodka a dziabki przelozone przez paski ramienne (byly momenty ze trzeba bylo zadac z dziabki) pomimo ze wiekszosc drogi to 'trudnosci' skalne do 5a
(na drodze sa obite zjazdy i troche starych tasm na stanach
butelka 1l, rekawice cieple i duze, zarcie to zele i batony
-------------------------------------------
...nic to

Odpowiedz
#8
fajnym plecakiem typu f&l wydaje się Arc'teryx Cierzo 35l ale waży ''aż'' 0,58 kg. także nie wiem czy spełnia wymagania ale jest calkiem pojemny i mozna go fajnie skompresować.
Pozdrawiam

Odpowiedz
#9
jest też wersja 18l, deklarowana waga 265 gram :)
ale sądzę, że to jest nieco nietrafiony projekt na wspin - nie można zbytnio nic na zewnątrz przytroczyć.

Odpowiedz
#10
'' nie mozna zbytnio nic na zewnatrz przytroczyc''

- czyli idealny na wspin ;)
-------------------------------------------
...nic to

Odpowiedz
#11
sam wyżej pisałeś o dziabkach? toto chyba nie do środka ;)
tak czy owak, jest do wyhaczenia w pewnym sklepie za mniej niz 200pln

Odpowiedz
#12
Raki do srodka w pokrowcu, czy zebami w puchowke? Ten plecak wydaje sie miec jakies niemetryczne 16 litrow :)
-------------------------------------------
Sprzedawca w sklepie outdoorowym. Anglia

Odpowiedz
#13
raki bez pokrowca zlozone zebami do siebie i owiniete paskiem

skladane 'w biegu'

puchowce nic sie nie stalo, plecakowi takze

kiedys zani
m zalatwilem ten worek ptb mialem liste rzeczy jakie w nim mieszcze na jednodniowki

camel 2l
kurtka gtx
spodnie membranowe lekkie
czapka
czolowka
Rekawiczki power stretch
kurtka pl 100g
msr titan kettle (w srodku palnik i kartusz)
zarcie na dzien zupka jakies batony kanapka
na upartego wchodzi jakas lekka bluza stretch/polar micro
kije trocze sprytnie sobie tylko znanym sposobem ;)
-------------------------------------------
...nic to

Odpowiedz
#14
na majówkę zamówiłem sobie CT magic pack - na wielowyciągówki
na podejście pod ścianę mieści całość żelastwa (trad) na zespół, uprząż, buty, wodę w liquitainerze 1l., niewiele więcej wejdzie
fajnym rozwiązaniem są usztywnione szpejarki na zewnątrz i wzmocnienie ich fastexem na górze - nie obciążają zamka

materiał niestety dosyć delikatny, cordura w starym MH Scrambler zdecydowanie lepiej zniosła ostry wapień

Odpowiedz
#15
Ten CT to wypisz, wymaluj wspomnainy wyzej LA, tyle ze z daisy chainem. Plecak wyglada git. Z silcordury bylby lzejszy. Rolltop i pasek przez gore bylby rozsadniejszy. W sumie jednak trudno uchwytem rozerwac suwak, majac tylko 16 litrow szpeju w srodku.
-------------------------------------------
Sprzedawca w sklepie outdoorowym. Anglia

Odpowiedz
#16
polskie podejście do plecaka L&F według montano: http://tiny.pl/hpnjm
znajomy ma i baaardzo sobie chwali.

Odpowiedz
#17
a jak z nośnością? przymierzałem się do niego długi czas.

Odpowiedz
#18
TN Laser z zamkiem ma znajomy - bardzo zadowolony. Dwa mankamenty - (i) konieczność odpowiedniego pakowania, jeżeli chce sie zapełnić całą objętość, (ii) problemy z gumkami przy kieczeniach bocznych - lubią wypadać.

Sam korzystam z OMM Adventure Light 20 i spokojnie na weekend z namiotem i jedzeniem etc. styknie. Na codzień używany do przenoszenia gratów treningowych. Szczególnie przydatna jest zewnętrzna kieszeń siatkowa - ze względu na budowę jest w stanie zmieścić niemal drugie tyle co sam plecak ;)
-------------------------------------------
picasaweb.google.com/rzez.immi

Odpowiedz
#19
Ktoś wie jakie są wymiary tego Montano? Szukam czegoś na bagaż podręczny w samolotach, maksymalnie lekkiego.

Odpowiedz
#20
A ja zaproponuję coś takiego od Podsacs:
http://www.podsacs.com/products_granite25.html
mniejsza wersja:
http://www.podsacs.com/products_granite16.html
Bezszpejarkowy, można by spróbować coś do niego doszyć na pasach naramiennych.
Mam wersję 25, całkiem zgrabny, u dołu trochę węższy, łatwy dostęp od góry przez szeroko odpinany zamek. Wygodnie się go nosi, maksymalny ciężar jaki testowałem to ok. 5-6 kg. Na wielowyciągach nie zdarzyłem go jeszcze przetestować, bo nie miałem okazji - za krótko go mam (ok. 2 m-ce). Dobrze się kompresuje, no i akceptowalna przy wspinaniu, jak dla mnie, waga.

Odpowiedz


Skocz do: