To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


tanie buty reprezentacyjne dla harcerzy ;]
#1
Czuwaj !

Dla wszystkich użytkowników tego forum

Poszukuje tanich bucików dla swojej drużyny harcerskiej: glany, desanty trekingi lub cokolwiek co można założyć do munduru. Buciki będą wykorzystywane tak jak pisałem do celów reprezentacyjnych tj. uroczystości państwowe, miejskie, ZHP-owskie etc.
Wymagań co do materiałów i technicznych aspektów nie mam, co nie znaczy że chciałbym żeby rozleciały się od samego patrzenia na nie ;]

Staram się ogarnąć allelotto i ogółem szperam w necie ale myślę że grono speców szybciej jednak pomoże mi znaleźć to czego potrzebuje.

Niestety mam duży problem co do rozmiarówki gdyż mam drużynę mieszaną płciowo i rozrzut długości stopy mam pomiędzy 22 a 31 cm ;/
-------------------------------------------
archon

Odpowiedz
#2
idź do decathlona i coś wybierz

Odpowiedz
#3
Przy tak małych rozmiarach raczej demobile i wojskowe czy pseudowojskowe odpadają. Poza tym nie wiem czy dzieci dobrze by się czuły w kamaszach. decathlon rzeczywiście wydaje się być niezłym rozwiązaniem. Ewentualnie można dostać też poniżej 200zł np la sportivy nevada w małych rozmiarach, wewntualnie poszukaj na wyprzedażach. Jednak trudno będzie znaleźć jeden model taki by pasował każdemu. Może też warto zwrócić się z pytaniem do polskich producentów, np. hanzel.

Odpowiedz
#4
Ja bym zaatakował sklepy BHP. Kupisz przyzwoity produkt objęty gwarancją, skóropodobność zapewni ,,elegancję'' na uroczystościach, protektor nada charakteru i do tego powinieneś mieć pełną rozmiarówkę. Tylko nie kupuj z stalowymi (pod)noskami (są plastiki).
Np. http://www.ppo.pl/
---
Edytowany: 2011-11-27 18:24:56

Odpowiedz
#5
co do obuwia roboczego to sam mam jedne z tańszych w pracy i powiem jedno - za cholery dzieciakom nie zrobię takiej krzywdy i nie dam im tego na nogi. Cholewka skóropodobna jest tak brzydka że to tylko obciachu by narobiło a jak napisałem but ma wyglądać reprezentatywnie ! ;]
BTW poza właściwościami zewnętrznymi jakie mają te buty plus metalowy nosek to samo utrapienie z nimi - wali z nich że nic nie pomaga (z żadnymi innymi butami nie mam problemu poza roboczymi) i po dłuższym staniu odczuwa się ból na piętach i w kolanach.

Ale mimo to dzięki za radę

orientujecie się czy z butami w decathlonie jest tak że wszędzie maja te same modele czy każdy zamawia dla siebie jakieś serie ?


Mam dzieciaki w wieku 13-16 lat które nie boją się butów typu glany desanty, ba nawet sami chętnie sobie kupują ;]
-------------------------------------------
archon

Odpowiedz
#6
Decathlon powiedziałem ;) nie ma co kombinować. Ale jak chcą chodzić w desantach to ok. Ja się uczyłem na desantach jak dbać o skórzane buty i specyfiki takich butów.
---
Edytowany: 2011-11-27 18:39:35

Odpowiedz
#7
Jeśli buty mają być bardziej galowe niż turystyczne to pewnie najprościej przyjąć wojskowe albo po prostu określić, że mają być czarne skórzane. Chłopaki chętnie noszą wojskowe buty a i na rajdach czy obozach się sprawdzą.

Z decathlonem jest taki problem, że co roku zmieniają wygląd produktów. Przyjdzie ci nowy rocznik do drużyny i pół będzie i tak miało inne buty. A czarne wojskowe nawet nieco inne, zawsze są dość podobne.
-------------------------------------------
ot

Odpowiedz
#8
Ja w BHP też bym się nie pchał , zwłaszcza jak ktoś miałby kilka godzin stać w zimie na warcie honorowej ,
a ja zaproponowałbym Hanzel 006, bądź jakieś podobne ze skóry licowej , wybór jest dość duży , no i ewentualna rozmiarówka też spora a nawet indywidualne zamówienia są możliwe , jak większa ekipa to i można by jakiś zniżkę czy cuś wynegocjować.
https://ngt.pl/thread-3330.html


P.S. Nie lepiej dopisać się do jakiegoś wątku np https://ngt.pl/thread-3394.html
Dopisz się tam podaj jeszcze pułap cenowy, coś się wymyśli ;) .

Odpowiedz
#9
zdaje sobie z tego sprawę ot dlatego treki to ostateczność. Buty glany desanty i tym podobne obstawiam na pierwszym miejscu - znalazłem nawet na allegro sprzedawce który ma glany po 88zł - teraz czekam tylko na odp w sprawie rozmiarówki.


Myślę że znajdzie się na tym forum użytkownik, który poszukiwał bądź poszukuje małej rozmiarówki tego typu butów dlatego zdecydowałem się założyć temat bo może on pomoże nie tylko mi ale i innym z tego typu problemem ;]



Zastanawiam się nad ewentualnym zapytaniem do jakiegoś producenta ale nie wiem czy koszta nie spowodują że straci to sens





- pisząc tanie buty miałem na myśli coś co nie przekroczy 150 zł - im taniej tym lepiej ;]



odnośnie wypowiedzi V_N_Cf - myślę że oddzielny wątek będzie dobrym pomysłem dla obecnych jak i przyszłych użytkowników tego forum którym może przydarzyć się podobny problem co mi;] a w temacie z szybkimi odpowiedziami boję się że zaginie za jakiś czas w całym jego kontekście ;]
---
Edytowany: 2011-11-27 19:13:59
-------------------------------------------
archon

Odpowiedz
#10
Uważaj na glany, szczególnie w takiej cenie.
Desanty w porównaniu do trekingów to niebo a ziemia ale generalnie nie rozpadają się same z siebie, szczególnie jeśli nie będą eksploatowane tak ciężko. Glany - to już zagadka i wielka niewiadoma.
Zresztą desanty na allegro mają taką cenę bo często są sprzedawane przz wojskowych którzy już dostali nowe a stare im się jeszcze trzymają.
-------------------------------------------
ot

Odpowiedz
#11
ot - dlaczego każesz uważać na glany ? masz na myśli kwestie związane ze zwiększeniem populacji społeczeństwa z płaskostopiem czy jakąś inną cechę tego typu obuwia ?

o kwestie eksploatacji to się nie martw bo tak jak napisałem nie będą katowane w terenie.

Używanych butów za bardzo nie chce kupować - cholera wi kto w nich chodził i ile brudu spod czyjegoś paznokcia wbiło się w buty od środka oraz czy innych pamiątek nie zostawił ;]
-------------------------------------------
archon

Odpowiedz
#12
Przegladałeś ofertę internetowych sklepów harcerskich?Mój syn jest harcerzem i prowadzi drużynę,jak się z nim skontaktuję to dam Ci konkretne namiary na priv,bo to nie te forum

Odpowiedz
#13
oki boguś, z góry wielkie dzięki ;]

jak coś to wal na gg

jestem dopiero na początku poszukiwań a to jest pierwsze forum od którego zaczynam poszukiwanie, pierwsze bo moje ulubione ;]

zanim cokolwiek outdorowego kupie to spędzam blisko miesiąc na analizie postów aby być pewnym wyboru - moja kobita chce czasami mnie zabić z powodu mojego podejścia do kwestii zakupowych ;]

p.s.

w kwestii czołówek mam małą przerwę - po analizach postów i rozmowie ze świetlkiem vel Dominikiem zgłupiałem i muszę odpocząć od tego tematu na jakiś czas ;]
---
Edytowany: 2011-11-27 19:42:21
-------------------------------------------
archon

Odpowiedz
#14
Kupują zawsze tu http://www.pentagon.com.pl/catalog/
Jakby jeszcze coś to wal na priv
Jeszcze jedno jak czegoś nie ma na stronie to skontaktuj się ze sklepem,podpowiedzą doradzą,jak miał gromadę zuchów to kupował w decathlonie,cena bdb a nogi szybko rosną
---
Edytowany: 2011-11-27 19:52:05

Odpowiedz
#15
ceny mają jednak 'standardowe' zatem szukam dalej - ale dzięki za pomoc boguś

jeśli mogę to wklejam linka do aukcji allegro o której wspominałem

http://moda.allegro.pl/glany-r-37-i1938947346.html - glany marki SCHWARTZ po 88, czy ktoś się z nimi zetknął ?
-------------------------------------------
archon

Odpowiedz
#16
pentagon ma najtańsze buciki po 165 staram się zejść poniżej granicy 150 zeta jak najbardziej ;]
-------------------------------------------
archon

Odpowiedz
#17
Sugerowałem uważać bo często takie buty są robione z skór kiepskiej jakości albo nawet nie skór tylko mają syntetyczne cholewki z jakiegoś skaju, często klejone podeszwy itd itp... generalnie loteria.

Nikt ci nie sugeruje kupowania używanych, napisałem: ''często są sprzedawane przz wojskowych którzy już dostali nowe a stare im się jeszcze trzymają'' - masz buty całe, dostajesz nowe, więc nowe sprzedajesz na allegro - jasne? Stąd ceny np na allegro są znacznie niższe niż ceny sprzedaży producenta.
-------------------------------------------
ot

Odpowiedz
#18
ot - wiem że nikt nie sugerował używanych, poprostu przy okazji pisania wolałem o tym wspomnieć co by ktoś się nie wyrwał przed szereg i nie zaproponował mi takich ;]
-------------------------------------------
archon

Odpowiedz
#19
Jeszcze spróbuj skontaktować się z firmą Hanzel ,a tak na marginesie zawsze mów,że to dla harcerzy i negocjuj ceny

Odpowiedz
#20
jestem właśnie w trakcie pisania zapytania do Hanzela w kwestii najbardziej budżetowych butów glano-podobnych zobaczymy co z tego wyjdzie, na pewno jak uzyskam odpowiedź to wspomnę o tym na forum ;]
-------------------------------------------
archon

Odpowiedz


Skocz do: