To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


ZAKUPY GRUPOWE NA NGT - INFO, bo się robi...
#1
Szanowni

Zakładam ten temat bo ostatnio paru engietowych ancymonów ruszyło tematy, jedne mniej drugie bardziej ambitne a jeszcze inne utopijne. Chcąc nie chcąc skoro wiszą tematy na forum to potencjalny czytający widzi co firmujemy, choć nie zawsze jest to po myśli adminów

Jak to widzę?
- nie chcę tu gupona czy innych takich choc czasami jestesmy blisko przekroczenia tej granicy przez moją dobroć lub może raczej naiwnośc....ja Wam bym nieba przychylił ale tak nie mozna....
- ktos kiedys rzekł mi na gg......''engiecie nie idźcie to drogą'' i myślę że to dobre słowa
- rok 2011 byl bardzo bogatym rokiem....termosy, buffy, spiwory,
- to że konczy się jakis projekt (vide termos) nie znaczy że wejdziemy z kolejnym projektem
- niech ten watek będzie burzą pomyslów z których MOŻE coś w niedalekiej przysżłości się urodzi. Prosiłbym o niezakładanie osobnych wątków
- ngt to przede wszystkim portal sprzętowy nie zakupowy, choc częśto widzimy luke na rynkę i w to miejsce wchodzimy ze swoim projektem
- czego nie chcę? brandowania logiem gotowców....nie zawsze da sie tego uniknąć ale wole własne projekty i sukcesy oraz porażki, które wzmacniają
- chciałbym by w tym wątku rodziły sie pomysły, które EWENTUALNIE wykiełkują do osobnych wątków
- nie cierpie pozycji roszczeniowej spoleczenstwa a z taką coraz czesciej sie spotykam na NGT w kwestii zamówień. Nic nikomu, ani mnie ani nikomu innemu z urzedu sie nie należy


Tyle na razie

Odpowiedz
#2
@gumi
dla mnie swiete slowa, co za duzo to nie zdrowo

Odpowiedz
#3
Jak już ktoś wspomniał w wątku o plecaku, można zrobić jakieś rękawiczki, np. Kanfora model Fitan http://www.kanfor.pl/site/index.php?menu...38&lang=pl , lub Fit http://www.kanfor.pl/site/index.php?menu...46&lang=pl .

Odpowiedz
#4
saleh....rzuciles haslo plecak. Zostales skrytykowany przez spolecznosc dość konstruktywnie. Ja oraz inni również podobne akcje przerabialismy i z godnością staramy sie krytyke przyjmować. Weź to do sercei przestań mi się tu na forum mazać i kontynuwaoć dysputy. Chcesz dac za krytykę któremuś z nas po ryju to się umów i kontynuuj na prv. Dzięki

Odpowiedz
#5
''pierszym poscie zapomniałem dopisac że nie cierpie pozycji roszczeniowej spoleczenstwa a z taką coraz czesciej sie spotykam na NGT w kwestii zamówień.''

skończmy z zamówieniami grupowymi, gdzie dla niektórych taki zakup to wyrwanie czegoś taniej. zaczyna robić się jarmark...

Odpowiedz
#6
@gumibearMarcin -oki,
ale ktos pozniej rzucil haslo: worek :)

Odpowiedz
#7
NGT to pewnego rodzaju społeczność. społeczność, która już kawał czasu temu wyszła poza ramy internetu. mimo iż sporadycznie piszę w wątkach sprzętowych (mało znam się na texach i innych vibramach), autentycznie czuję się związany emocjonalnie z tą grupą. i nie jest mi obojętne co się dzieje na ''engiecie''. ale do rzeczy.
już jakiś czas temu obawiałem się, że na ngt pojawi się grupa ludzi, którzy będą liczyli na tanie zakupy. akcje z koszulka czy też termosem były strzałem w dziesiątkę. to takie gadżety dla miłośników Grupy, a przy tym produkt b. sensowny. fajnie było w przypadku bluz od montano. idea powstała w zaciszu, ktoś, konkretnie ptb o ile dobrze pamiętam, załatwił wszystko, od a do z. dostaliśmy produkt gotowy. super! ale zastanawiam się czy ta akcja nie była już ''przegięcie''. czy też jaśniej: nie była przyczynkiem do obecnych zawirowań. bo taka bluza to ''duża rzecz''. droga w sklepie, na ngt tańsza. i się posypało, puchóweczka, plecaczek, śpiworek... powstała lista życzeń. swoisty list do św. Mikołaja a poniekąd do Gumiego, który miał udzielić błogosławieństwa. może ktoś jeszcze coś dorzuci do grupowego zamówienia, będzie taniej? a może ''grupon'' na zakup heksów i mechaników? bo są mi potrzebne a i liczę na dobrą cenę ?!
nie chcę nikogo obrażać czy krzywdzić, ale bądźmy szczerzy i postawmy sprawę jasno: ile osób przystało do akcji ze względu na atrakcyjną cenę, a nie, że to produkt z logiem grupy?

i już nie denerwujmy Admina dzisiaj, bo ma urodziny :) najelpszości!

Odpowiedz
#8
Brawo bartolini. Całkowicie się Tobą zgadzam.
Zakupy, projekty forumowe, powinny być czymś wyjątkowym i raczej sporadycznym - dla zainteresowanych właśnie rodzajem gadżetu z logiem ''jego'' forum - nie sposobem na uzupełnienie szafy tańszym sprzętem.
Mam wrażenie, że dla niektórych chęć okazyjnego zakupu jest podstawowym czynnikiem ich udziału w zamówieniach i stąd ostatnio taki natłok akcji, propozycji akcji i takie roszczeniowe postawy, szczególnie tych co też chcą... choć na forum ich nie widać.
-------------------------------------------
cześć i czołem

Odpowiedz
#9
Szczerze mówiąc nie rozumiem dlaczego tyle osób ma problem z grupowymi zamówieniami. Czy to naprawdę źle jeśli nawet ktoś przypadkowy nabędzie jakiś produkt taniej i to z logiem ngt ? Co w tym złego ? Takie akcje generują ruch na forum, zainteresowanie i robią świetną reklamę na szlaku.
Narzekania jakie to be , odbieram jako żal osób którym zależy na swego rodzaju klubie elitarnych. Może w takim razie trzeba wprowadzić na ngt rejestrację i zasady podobne albo i bardziej rygorystyczne jak u sąsiadów.
-------------------------------------------
udanego popołudnia życzę

Odpowiedz
#10
Proponuje mimo wszystko nie demonizowac tak zakupow grupowych na ngt. Zgadzam sie, ze co za duzo to nie zdrowo, ale zaraz wyjdzie, ze 95% uzytkownikow chce tylko i wylacznie tanszego produktu, a tylko pozostali to prawdziwi engietowcy, ktorzy robia to dla idei.
Przyjrzyjmy sie przykladowo aktualnej akcji z termosami. Zamowilismy 36 sztuk, co chyba zgodnie okreslane jest jako duzo. W sklepach mozna ten termos kupic w tej samej cenie (+/- pare zlotych i mowie tu o cenie bez wysylki, gdzie wieksza czesc ludzi ma dostep do tych sklepow stacjonarnych), a jednak sporo osob szarpnelo sie na zakup tutaj. Nie widze wiec w tym wypadku zwiazku miedzy cena, a iloscia chetnych. Mozna sie jeszcze spierac o koszt graweru (ze jest on juz w cenie), ale czy lowcom taniego sprzetu potrzebne byloby logo ngt?

Odpowiedz
#11
Mnie sie wydaje ze tu chodzi o idee ;)

Nie wiem jak to sobie szanowni ojcowie zalozyciele wymyslili ale chyba
forum nie zostalo do takich rzeczy stworzone
Zakladam ze idea bylo aby ludzie zwiazani wszelako z autdorem wymieniali sie informacjami i zeby to wszystko stalo na wysokim poziomie merytorycznym

a od jakiegos czasu, zachwiewa sie na forum rownowaga pomiedzy wymiana merytorycznych informacji i testami z prawdziwego zdarzenia a cala reszta, ktora miala byc chyba jedynie dodatkiem

Jestem zdania ze takie grupowe akcje nie pomagaja odzyskac tej rownowagi a ''ruch'' na forum nie jest potrzebny jezeli jest to ''ruch'' nic nie wnoszacy

Nie wolno jednak popadac w skrajnosci i trzeba zwyczajnie zachowac umiar

Odpowiedz
#12
No dobra, Zgadzam się z Sosną i Alien'em. Ponadto jest spora grupa ludzi dla których te wszystkie gore, prima, a do tego jeszcze CUIT :) to czarna magia. Sam np. od roku nosze sie z zakupem dobrego Softa i jak rok temu byłem zielony to teraz jestem głupi. Informacje z forum w zderzeniu ze sprzedawcą doprowadzają niektórych (w tym mnie) do poddanie się marketingowi. Pomijam brak rozmiarówek itp. Więc jeśli pojawił się zacny termosik w zacnej cenie to skorzystałem. Teraz jest pomysł plecaka i swetra, żadna z tych rzeczy mnie nie interesuje [na razie:-)], ale na pewno jest grono osób które zdadzą sie na engietowych projektantów i zakupią dany produkt. Nie tylko taniej ale i przeświadczeniu że nie zostali nabici w butelkę.

P.S.

Czekam na engietowego softa :)

Odpowiedz
#13
Nie jestem wprawdzie jakimś bardzo aktywnym użytkownikiem NGTu, ale jeżeli i mi będzie wolno wyrazić swoje zdanie, to muszę zgodzić się z Jacholem i Bartolinim. Odkąd pamiętam serwis ten był forum wymiany informacji i doświadczeń na temat użytkowanego przez nas sprzętu ''ałdorowego''. Jeżeli mam być szczery to większość mojej wiedzy na ten temat zawdzięczam właśnie NGT-owiczą. Zamówienia grupowe gadżetów z logiem serwisu to miał być tylko taki sympatyczny dodatek dla ludzi zaangażowanych w jego funkcjonowanie. Tak jak to ma miejsce na innych forach. Ot koszulka czy naszywka. Od jakiegoś zaś czasu mniej jest trochę tych merytorycznych rozmów a więcej zakupów. Projekt goni projekt, koszulki termo, stuptuty, atmosy, buffy, śpiwory, termosy. No i teraz ten nieszczęsny plecak oraz niegłupia puchówka. Nie za dużo tego? Jeden góra 2 projekty tego typu rocznie moim zdanie powinny wystarczyć. Co za dużo to niezdrowo.

@Jewrioszka
Ja akurat po lekturze NGT ''wyleczyłem się'' z softa. Wole kombinację lekki polar (decathlon) + wiatrówka (Atmos). Jest to, w moim przekonaniu, bliższe pierwotnej idei softshela a i znacznie tańsze rozwiązanie.
-------------------------------------------
Zielony

Odpowiedz
#14
Hmm jakoś też się zgadzam z przedmówcami, trochę ostatnio za wiele było zamieszania z tymi gratami z logo ngt, chociaż miło się patrzy jak wiele osób się udziela i chciałoby aby stworzyć coś fajnego z pomysłów ngt-owców, co do spraw finansowych niektórzy pewnie czychają aby wyrwać coś taniej ale to już inna bajka, chociaż przy cenach obecnie tego niektórego badziewia a patrząc na zarobki trudno się czasem dziwić. Fakt forum do tego nie powstało i najlepiej byłoby trochę tego ograniczyć aby nie okazało się, że powstanie mydelniczka z logiem ngt

Odpowiedz
#15
Zgadzam się z Zielonym, liczba projektów w roku powinna być z góry ustalona, nie możemy dopuścić do takiej sytuacji, żeby każdy kto jest na kupnie jakiegoś sprzętu/ciucha zakładał nowy temat i szukał ludzi chętnych na zakup grupowy pod przykrywką innowacyjnego projektu -nie takie jest założenie tego forum. Czasem można coś zrobić z logiem jako pewną formę reklamy czy sposób manifestacji przywiązania do NGT, ale raczej poszedł bym w stronę naszywek niż sprzętu za kilkaset złotych.
---
Edytowany: 2011-11-08 17:09:11
-------------------------------------------
http://blizej-nieba.blogspot.com/

Odpowiedz
#16
Grupowe zakupy - moim zdaniem do ograniczenia. Spokojnie, bez ciśnień, nie temu to forum ma służyć.
Niektóre projekty są naprawdę fajne, niektóre (vide - plecak) nieco mniej, ale to nie o to na tym forum chodzi.

Tak jak napisali koledzy - te wszystkie akcesoria i pomysł z ich zakupami jest miłym dodatkiem, a kupuje się je (mam nadzieję) głównie ze względu na logo forum, z którym jestem związany (wirtualnie i na żywca) już od kilku lat. M.in. dlatego kupiłem stretcha, Atmosa i Buffa w kolorach, które ze względu na swoje specyficzne upodobania, ledwo byłem w stanie przełknąć... Ale nie to się liczy ;)
Fakt, w kilku zakupach (stuptuty, śpiwór) udziału nie brałem, bo byłoby to już kupowanie dla siebie niepotrzebnych rzeczy na siłę.

To, że większość z tych rzeczy jest teraz w moim ciągłym użytku, jest tylko zasługą ich dobrej funkcjonalności, za co też ludziom zaangażowanym w ich wybór i zamawianie należą się brawa.

Ale jak już pisałem - nic na siłę. Moim zdaniem 1-2 projekty tego typu rocznie byłyby w zupełności wystarczające. Kupowanie super wypaśnych produktów po super atrakcyjnych cenach jest chyba ostatnią przyczyną, dla której mógłbym wziąć udział w takich akcjach.

Dużo bardziej zamiast zamawiania super plecaka czy swetra puchowego ucieszyłbym się (i pewnie nie tylko ja), gdyby np. zrobiono ''reaktywację'' akcji naszywek NGT-owych, którą kiedyś w genialny sposób i niemal całkowicie ''pro publico bono'' zmontowała Bieżybaranek - myślę, że wielu Forumowiczów byłoby bardziej zadowolonych z czegoś takiego niż z kolejnego, dyskutowanego przez -naście stron projektu za kilka stów.
Tak samo miło mogłoby być choćby z tanimi polarkami Quechua Forclaz 50, albo nawet podstawowymi Forclaz 20 z logo NGT-u, których to NGT się jeszcze nie dorobiło ;)

Warto sobie (i Adminom) dać nieco odpoczynku z wielce zaawansowanymi i rozbudowanymi projektami, a pomyśleć na odmianę o ''drobnicy'', która wielu NGT-owiczom mogłaby sprawić frajdę: naszywki, polarki, może opaski odblaskowe z logo NGT (podobne do tych, jakie Gumi rozdawał na ostatnim zlocie), a nawet zwykłe bawełniane T-shirty :)
---
Edytowany: 2011-11-08 17:31:54

Odpowiedz
#17
Podpisuję się pod opinią Qho

Odpowiedz
#18
Ponieważ za niecały miesiąc mikołaj to może died moroz z logo ngt :)

Odpowiedz
#19
A moze zrównanie ceny zakupu do ceny rynkowej załatwiłoby sprawę? Kupowaliby wtedy ludzie raczej związani emocjonalnie ze społecznością NGT. Niemniej jestem za ograniczeniem ilości projektów ze wskazaniem na rzecz ''autorskich rozwiązań'' :)
-------------------------------------------
Moje poglądy są subiektywne i tylko moje :)

--------------------------------------------------------------------
Moje poglądy są subiektywne i tylko moje  :)
Odpowiedz
#20
Też osobiście za często się tu nie udzielam , forum to służy mi do szukania sprzętu i porad co kupić i dlaczego właśnie to? . Co do projektów tak jak wyżej powinno być 1-2 rocznie coś ciekawego i praktycznego z LOGO NGT oczywiście niech świat widzi że istnieje taka grupa ludzi.
-------------------------------------------
bizonik

Odpowiedz


Skocz do: