To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


Śpiwór dla dziecka
#1
gumibearMarcin
Administrator



2008-06-19 23:21:26
84.38.210.73
Głosów: 0

Są buty dla dziecka, jest nosidełko na NGT ale nie ma śpiwora dla dziecka. A w czymś spać trzeba pod namiotem.

Szukam śpiwora pod namiot na lipiec - sierpień. Przekopując net wpadłem na to:
Deuter Starlight EXP Śpiwór dziecięcy
http://tiny.pl/kjst

Hannah Hiker Junior II
http://tiny.pl/kjsg

Śpiwór jest przystosowany do dzieci o wzroście od ok 130 do ok 170 cm.
No wlasnie i tu jest problem. Byle jakie śpiworki no name dla dzieci jak moje dziecie 10 mczne kosztuje ok 200 zł, zaraz z tego wyrosnie i co dalej?
Ten deuter pasuje wg mnie, żeby dziecko sie nie zsunęlo spiął bym go jakoś w częsci dolnej by był przystosowany do wzrostu dziecka. No i ten śpiwór byłby na długi czas

Jakie wasze są doświadczenia, co polecacie


-------------------------------------------
odzyskany wątek

Odpowiedz
#2
Spineless
Moderator
2008-06-19 23:26:06
83.175.177.165
Głosów: 0

Gumi, nie mam, nie używałem :)), ale ciekawą opcją też jest ten JW: http://www.e-horyzont.pl/site/index.php?...&prod=3248

jest krótszy od Deutera o 10 cm, więc pasuje dla jeszcze mniejszych dzieci


-------------------------------------------
odzyskany wątek

Odpowiedz
#3
gumibearMarcin
Administrator



2008-06-19 23:29:41
84.38.210.73
Głosów: 0

ten hannah jest niczego sobie. hm jacek w. mówisz. Pal sześć co kupię. Chce poznac zdanie innych zatroskanych rodziców którzy spedzają czas pod namiotem ze swym dzieckiem, tak małym.

Noo spin ten śpiworek ma taki bajer:
Dzieci rosną! Ten śpiwór ''rośnie'' wraz z nimi. Dolna część śpiwora jest dopinana i można dzięki temu śpiwór wydłużyć lub stworzyć dodatkową izloację dla małych stóp.
Podobnie jak śpiwór fjorda.Musze na żywo pomacać
-------------------------------------------
odzyskany wątek

Odpowiedz
#4
~Makbet
2008-06-19 23:49:12
85.222.86.67
Głosów: 0

Kiedyś w Gorganach spotkałem parę Rosjan z takim dzieciakiem. Ciekaw jestem jak sobie radzili, w nocy było ok -10 :0 (maj). Pewnie chcieli wychować polarnika, czego i wam zycze (i sobie tez kiedys :])
-------------------------------------------
odzyskany wątek

Odpowiedz
#5
~Simon
2008-06-20 09:09:04
89.171.148.129
Głosów: 0

moje dzieci mają Deutery Starlight EXP. ( bliźniaki 8 lat) Ja i one jesteśmy bardzo zadowoleni.
-------------------------------------------
odzyskany wątek

Odpowiedz
#6
Arni
2008-06-20 10:18:06
86.63.100.244
Głosów: 0

A ja kupiłem córce już normalny śpiwór (210 dł. całkowitej) Zainwestowałem w puch i wiem że wystarczy na wiele lat. Z doświadczenia powiem, że to iż dziś jest za długi w niczym nie przeszkadza. Jak dzieciak się kończy to i śpiwór oklapnie, nie ma żadnej wolnej przestrzeni do ogrzania w nogach.
Gumi, dla twojego 10 miesięcznego dziecka na dziś bym zainwestował w tego Hannaha ale dla 5/6 latka już w normalny śpiwór bo szkoda kasy.
-------------------------------------------
odzyskany wątek

Odpowiedz
#7
gumibearMarcin
Administrator
2008-06-20 10:21:55
84.38.213.125
Głosów: 0

Dzieki chłopaki. Najprawdopodobniej bedzie to deuter lub wlasnie ten hannah. Ale zadecyduje jak pomacam jacka wolfskina jeszcze
-------------------------------------------
odzyskany wątek

Odpowiedz
#8
zea
2008-06-23 21:30:10
79.184.232.209
Głosów: 0

za nami pierwszy namiotowy wypad w góry z 7-miesięczną córeczką.. tatuś już w ciązy kupił puchowy śpiworek, który idealnie spawdził się jako poduszka dla nas!! wieczorem dziecko głośno protestowało w cieńkim polarkowym ubranku - o wpakowaniu do śpiwora nie było mowy.. zasnęła w samym pajacyku, przykryta później szczelnie moją bluzą i rozpiętą mumią (1 dla 3 osób). Nie kombinowałam z przekładaniem, by nie postawić na nogi całego obozu w lesie.. Większość na widok bobasa komentowała głośno nocne atrakcje, a tu nic z tego!! Większą szarańczą są kilkuletnie dzieciaki - zwłaszcza w grupie i nad ranem :)
brakowało mi jedynie bawełnianej czapeczki, bo jednak noc była chłodna.
P.S.Buziaki dla Weroniki!! udanego wyjazdu
-------------------------------------------
odzyskany wątek

Odpowiedz
#9
Puszka
2008-06-23 21:48:49
79.184.232.209
Głosów: 0

zajrzyj na explo, spiworki puchowe nadają sie na zime do wozeczka zas sa na tyle cienkie ze mozna je stosowac powyzej zera jak zajdzie potrzeba
-------------------------------------------
odzyskany wątek

Odpowiedz
#10
lexiu
2008-06-23 22:16:45
62.61.62.68
Głosów: 0

gumi, sam szukałem psiworków dla mojej dziatwy. Oglądałem, macałem, przymiarki itd. itp.
Suma sumarum jak była big promo w jednym ze sklepow kupiłem normalne spiwory tj. kontiki dla juniora 180 a dla najpiękniejszej kobiety świata 165.
Junior może z 2 sezony obleci, córcia może z 3-4.
Moje dzieci to trochę starsze (12 i 8 lat) stąd uznałem, że kupowanie stricte dziecinnych nie ma już sensu.
Dla dziecka proponuję zainwestować takze w samopompe tzn. tatuś może poźniej pożyczać ;).
-------------------------------------------
odzyskany wątek

Odpowiedz
#11
gumibearMarcin
Administrator
2008-06-23 22:29:35
84.38.210.73
Głosów: 0

No dobra moi drodzy. Wybralbym tego hannah'a ale moja Weronika po testach domowych i próbach zapiecia jej tudzież włożenia w śpiwór daje do wiwatu i to ostro! Rozkopuje sie, wypełza, wscieka sie, nózki wywala i tak zasypia poza workiem. Potem ją dokrywam i boje sie że skoncze z rozpietym spiworem jak zea. I pewnie tak bedzie że bedzie podokrywana i opatulona przez nas po zasnieciu i o wlozeniu w spiwór nie bedzie mowy. Tak czy siak alternatywe trzeba miec. A co do czapeczki to noce bywają chlodne wiec na pewno jakies zabierzemy co by od główki nie tracila ciepla i by nie zmarzła. Dzieki za przypomnienie, to wazny element
-------------------------------------------
odzyskany wątek

Odpowiedz
#12
lexiu
2008-06-23 22:38:47
62.61.62.68
Głosów: 0

A tak w ogóle to najlepszego, dziś dzień ojca. Ja dostałem całuusa :D
Nie zapomnij o samopompie wyrodny tatusiu, sam to na igliwiu sobie śpij ale maleństwo musi mieć dobrą izolację i komfort.
-------------------------------------------
odzyskany wątek

Odpowiedz
#13
~puszka
2008-06-24 09:53:14
79.184.224.92
Głosów: 0

gumi, wstrzymaj sie pare lat, planuje zamienic na cos wiekszego, bo sie do kombiaka nie miescimy ;) zona musiala zrezygnowac z karbownicy i lokówek

Dzieciak sie rozkopuje bo mu gorąco, wiec nie ma co go na siłe katowac.

Jak dla mnie: lekkie ubranie, czapeczka, cos typu kocyk polarowy ze sklepu ''wszystko za 5 zł'' a dopiero jak sie ochlodzi w nocy - dokryc psiworkiem
-------------------------------------------
odzyskany wątek

Odpowiedz
#14
gumibearMarcin
Administrator
2008-06-24 10:07:54
156.17.201.22
Głosów: 0

tak sie chyba puszka skonczy, bierzemy kocyki i dorosly śpiwór który znając nasza małą bedzie wiecznie rozpiety do dokrywania. Na sile dziecka nie bedziemy katowac spaniem w zamknietym spiworze bo ani my ani dziecko radosci z urlopu miec nie bedziemy

a co do kombiaka to w Twojej rodzinie był jeszcze jakis focus kombi do opchniecia? hm? kurna na gwałt potrzebuje, wezme wszystko
-------------------------------------------
odzyskany wątek

Odpowiedz
#15
sasq pajak/grappa.pl
2008-06-24 10:41:14
87.105.115.97
Głosów: 0

Patent na spanie z dzieckiem niedyżym
łaczymy dwa śpiworki mama z lewej tata z prawej i dodatkowo na wszelki wypadek przygotowany polarkowy kocyk
Na 3 sezony zdaje egzamin przetestowane na kilku dzieciach
-------------------------------------------
odzyskany wątek

Odpowiedz
#16
gumibearMarcin
Administrator
2008-06-24 10:45:49
156.17.201.22
Głosów: 0

oj sasq na to ja sie nie zgodze bo ja sie rzucam w nocy, boje sie że dziecko przydusze. patent dobry ale u mnie odpada ze względów bezpieczeństwa
-------------------------------------------
odzyskany wątek

Odpowiedz
#17
sq pajak/grappa.pl
2008-06-24 10:50:07
87.105.115.97
Głosów: 0

OT
gumi bo ty sie za mało krępujesz
poproś małżonke zakup repik niech cie na dobranoc skępuje ;-)

-------------------------------------------------------
-------------------------------------------
odzyskany wątek

Odpowiedz
#18
Arni
2008-06-24 15:34:09
86.63.100.244
Głosów: 0

z dziećmi tak własnie jest, moja córka non stop się rozkopuje, nie da się jej na całą noc do śpiwora wsadzić i zapiąć. Dzieci chyba tak mają, że im gorąco w nocy ale z drugiej strony jest to pod namiotem dość niebezpieczne bo w nogi im gorąco ale w piersi już zimno czego na śpiku nie czują. Takie podmarzniete, nie przykryte dziecko może szybko się przeziebić. Generalnie tak czy siak przez pierwsze 3/4 lata każda taka nocka pod namiotem dla rodziców jest nieprzespana. Przeje... chciałeś to się teraz męcz;-)
-------------------------------------------
odzyskany wątek

Odpowiedz
#19
picnic
2008-06-26 23:10:01
83.168.68.109
Głosów: 0

Ja dla mojego 4.5latka właśnie kupiłem taki:

http://www.e-horyzont.pl/site/index.php?...&prod=3248

Ale jeszcze nie testowałem, zaczynamy w najbliższy weekend na...jachcie:)
-------------------------------------------
odzyskany wątek

Odpowiedz
#20
Blackkormo
2011-07-14 09:33:27
83.238.109.89
Głosów: -1

Chyba pora temat odświeżyć, bo po przejrzeniu zawartości sieci zdecydowanie brak konkretnch sprawdzonych informacji.

Więc tak: Mały turysta ma roczek i 78cm wzrostu z tendencją zwyżkową. W te wakacje ''chce'' jechać na Mazury i nawet pospać w namiocie.

Śpiwory niemowlęce Salewa do 80cm już odpadają. Następny poziom to są śpiworki do 130-150cm wzrostu. Znalazłem kilka ciekawych:

Fjord Nansen Moss
http://www.e-horyzont.pl/spiwor-syntetyc...3377t.html

Salewa Maxidream S
http://www.gamisport.pl/spiwory/outdoor/...4518-3330/

Husky Kids Magic
http://www.gamisport.pl/spiwory/outdoor/...ids-magic/

Hannah Spring Jr
http://sklep.popina.pl/hannah-spring-jr-p-3813.html

Wszystkie można dostać za ok. 150-200zł. Czy ktoś testował powyższe produkty? W jakim wieku był użytkownik?
A może ktoś coś innego może polecić na polskie lato?

-------------------------------------------------------
-------------------------------------------
Przeniesione przez administratora

Odpowiedz


Skocz do: