To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


Narty skitourowe
#1
Witam,

Chciałbym w tym sezonie spróbować skitouringu. Nie chcę i nie bardzo mogę wydawać dużo kasy w tym sezonie i myślę nad tym co będzie lepszym rozwiązaniem: kupienie jakiś starych nart skitourowych np. http://allegro.pl/item1360647338.html czy kupienie adaptera alpine trekker i fok do moich nart zjazdowch (salomon crossmax engine v12). Butów tak czy siak będę używał zjazdowych. Do do proporcji chodzenie czy jeżdzenie to ciężko powiedzieć. Na początek chyba i to i to ale głównie zjazdyw lesie.

Będę wdzięczny za wszystkie rady.

PS. ewentualnie myslę nad opcją chodzenia w rakietach śnieżnych (nie musze kupowac bo mam) z nartami przy plecaku a potem wpinac narty do zjazdu. Wiem ze to bieda straszna ale może lepiej tak niż kupować badziewie a za to przyoszczędzić kasę na przyszły sezon.

Odpowiedz
#2
Zmieniłem nazwę wątku, Nie ma takowego na NGT a wrzucanie wszystkiego do jednego wora zwanego: NARTY mija się z celem. Wątek zostaje

Odpowiedz
#3
Na początek- błędem jest używanie butów zjazdowych... zacznij lepiej od kupienia porządnych butów skiturowych- zazwyczaj używanie zjazdówek w skitouringu kończy się opłakanie.
Co do samych skiturów- możesz w opcji całkowicie budżetowej zacząć od jakiś starszych nart i np. Silvrett od 400 w górę(mają już bezpieczniki).
Trochę lepszy zestaw będzie z jakimiś Fritschi Titanalami(ale conajmniej II, jedynki pękały), też uważaj na Silvretta Pure- miały problemy z wytrzymałością w pierwszej wersji(potem to poprawili).
Unikaj jakiś szwajcarskich wynalazków wojskowych etc.
Te narty w linku są dosyć drogie jak na epokę , którą prezentują.
---
Edytowany: 2010-12-10 07:40:39
-------------------------------------------
www.fijak.pl

Odpowiedz
#4
jak ma być budżetowo to polecam za seferem silvretty 400/404 przypięte do nart z zacięciem freeride'owym - rossi bandit, dynastar legend.
wygodne buty to najważniejsza rzecz!

Odpowiedz


Skocz do: