To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


Krakowski Festiwal Górski - Filmy
#1
Nie orientuje się ktoś czy można gdzieś nabyć filmy wyświetlane podczas tegorocznego Krakowskiego Festiwalu Górskiego? niestety z powodów rodzinnych nie mogę tam być a jest kilka interesujących pozycji...

Odpowiedz
#2
co za baran dal mu minusa ? ta grupa czasem mnie dobija


bardzo dobre pytanie
szanujacy sie wystawca, orgranizator wynajmuje firme ktora zajmuje sie kompilacja materialu na jakies dvd o streamie online nawet nie wspomne, nawe wystawy psow to maja choc biora 10zl za wstep na dzien a tu 55 i mialoby nie byc, to znaczy ze jest jakas nudna nasiadowka dla znajomych krolika ktora sie nieliczy poza ulica na ktorej sie znajduje.
-------------------------------------------
bac

Odpowiedz
#3
>>szanujacy sie wystawca<<
Misiu, to organizuje studencki klub Wagabunda. I nie wynajmą firmy, bo UEK udostępnia im sale za darmo, reszta musi zarobić na siebie. Zastanów się nad prawami autorskimi, zanim zaczniesz coś pisać.
>>to znaczy ze jest jakas nudna nasiadowka dla znajomych krolika<<
Są bloki bezpłatne, a jak Cię coś nudzi, to obejrzyj sobie ,,Szpilki na Giewoncie''.

Odpowiedz
#4
misiu zjerzony
chcesz mi powiedziec ze ktos potrafi wynajac wielka sale uczciwie na zasadach rynkowych na 3 dni i zrobic w niej fantastyczna wystawe psow z zagranicznymi sedziami w niezbyt duzym miescie polski, z kamerowaniem, mediami, pucharami, grillem w cenie 5zl ulgowy, 10zl normalny. Podczas gdy studenci ktorzy nie zaplaca nic za sale chca w wielkim krakowie 55zl za spotkanie przy kawie, gdzie jak mniemam bedzie od zajechania reklam roznych producentow/dystrybutowow sprzetu outdoor ktorzy maja marze na poziomie 30-60% i nie potrafia z tego naprawde postarac sie aby inne osoby ktore mieszkaja daleko lub nie maja szans przez snieg dojechac ? Prawa autorskie? A kto kaze mi je lamac, czy to nie mozna kuluralnie zapytac czy ktos chce aby jego material byl dalej propagowany aby wiecej ludzi sie dowiedzialo?

chyba faktycznie lepiej zobaczyc te szpilki cokolwiek to jest niz byc w krakowie
-------------------------------------------
bac

Odpowiedz
#5
Przecież nie chodzi mi o to żeby dostać te filmy za darmo tylko po prostu kupić je na jakimś DVD. zastanawiam się tylko czy organizatorzy przewidzieli taką możliwość. nie było by to logiczne rozwiązanie? autorzy filmów by zarobili, organizatorzy dorobili....

Odpowiedz
#6
Panie Bac - jest wolny rynek, nikt nie każe Ci wydawać pieniędzy na bilet. Jak nikt nie kupi, to nie będzie Festiwalu i twojego problemu.
Jak narazie to na KFG przyjeżdza masa ludzi ''zrobić spotkanie znajmoych królika przy kawie'', sala na płatnych blokach jest PEŁNA (przy bezpłatnych zapełniona do połowy).

PS. Mówimy o kasie 55 zł (14 euro!) za 3 dni. Wychodzi dziennie 18,5 zł.
Bilet na Shreka w Multipleksie jest droższy. Nie mówiąc o dużej porcji kukurydzy z Colą.

Ale każda inność jest piękna, wiec Ty tez jesteś dla mnie piękny.
-------------------------------------------
Tomek

Odpowiedz
#7
drogi Tomku
widzi na swiecie sa rozni ludzi jedni kupuja polar setke za 260zl a inni kupije za 25 w decathlonie, nie mozna moim skromny zdaniem powiedziec ze 55zl to nie pieniadz. Zreszta nie o kase chodzi zupelnie a o to zeby isc z duchem czasu, bo wiesz my tu wlasnie jedziemy na tzw, internecie i dzieki niemu mozemy sobie pisac choc dzieli nas 1000km, a przeciez moglbym powiedziec ze phi po co ten net, lepiej listy piszmy normalne, ladne to i romanntyczne ale forum dla wiekszej liczby osob by z tego nie bylo.

ja niestety/stety tez nie moge byc na kfg ale chetnie zobaczylbym live streem, zdjecia jakies, co sie dzieje, rozumiesz, tym nawet student z aparatem i netem moglby sie zajac.
-------------------------------------------
bac

Odpowiedz
#8
bac, wybacz. jesteś po prostu naiwny. pokaż mi jakiś festiwal filmowy z podobnym budżetem wydający płyte z filmami które tam były pokazywane... Bo wystawy psów to dość kiepska analogia. Chyba że rozdawali tam próbki kazdego psa.

Odpowiedz
#9
no ludz to przykre co wnioskujesz :(

- po pierwsze nie musi byc dvd dla mnie ba wole zobaczyc online, albo o zobaczyc sobie z 50fotek co sie wlasnie dzieje, nie wiem ale to 2h pracy studenta z najmarniejsza cyfrowka
- wstyd sie przyznac ale uczestniczylem niedawno w wielkim otwarciu gigatycznego centrum hanlowego, kamer od cholery, telewizja, wynajeci fotografowie ktorzy dslr krecili relacje
- ciezko mi cos podac jako przyklad ale jak obserwuje to 90% wydazen z zycia IT a jest tego okolo 100 jak nie wiecej na rok sa transmitowane live, albo sa nagrywane i potem umieszczane relacje i wyklady w sieci, czesto sa to wlasnie konferencje calkowicie free, odbywajace sie w aulach uniwerkow.

ciezko mi uznac Twoje racje szczegolnie ze nawet na ngt jest watek o filmach o tematyce gorskiej :) niesamowita radoche ialem ogladajac osttnio relacje z wejscia na everest przez uk z daaaawnych lat, b&w.
-------------------------------------------
bac

Odpowiedz
#10
bac - ja te strasznie żałuję, że nie mogę wejść na Everset online. A przecież technicznie jest to możliwe. Nawet kaloryfer mogę w pokoju zakręcić, otworzyć okno - to każdy student potrafi..

Jeżeli KFG porównujesz do otwarcia hipermarketu, to nie dziwię się, że kompletnie nie rozumiesz na czym polega Festiwal ze swoimi prelekcjami, filmami, spotkaniami...

Przy okazji... nawet nie wpadłobymi do głowy, że mam uczestniczyć w otwarciu hipermarketu. A na KFG jestem co roku, jak frajer płacę tą straszliwą kasę. Jak kiedyś zrobią relację online to nie będę oglądał. Przyjadę.

55 zł za trzy imprezy to nie jest pieniądz. Ale zawsze możesz taki Festiwal zorganizować, wynająć halę komercyjnie, załatwić filmy, gości, transmisję online i sprzedawać bilety za 9 zł.
Z pewnością do końca życia nie będziesz musiał nic robić... może chociaż przez rok.

PS. Zawsze uważałem, że w szkole powinni uczyć obowiązkowo podstaw ekonomii. Ale kto miałby ich uczyć...
-------------------------------------------
Tomek

Odpowiedz
#11
drogi Tomku

przykro mi ze nie jestes fanem filmow, naprawde duzo przyjemnosci omija Cie w zyciu, coprawde nie wierze abys nigdy nie widzial jakiegos filmu ale z drugiej strony pierwszy raz spotykam czlowieka ktory otwarcie deklaruje ze kinematografia kompletnie go nie interesuje, w zasadzie chcialbym poznac kogos kto nie ma tv, nigdy nie wlaczyl youtube ani tez nie byl w kinie

porownalem do wystawy psob i do hiperkarketu i spotkan IT, wyczerpaly mi sie juz bieguny porownan niestety

ekonomia, ok to moze my albo ja skoro jestem platnikiem podatkow zglosze sie do oplacanego z moich podatkow uniwerku jagielonskiego o bezplatne wynajecie wroc czasowe uzyczenie mojej badz co badz wlasnosci abym zorganizowal platne prelekcje, ciekawe co powiedza :)

no i to przykre ze wyjawilem iz spotkanie o gorach jest impreza nie integrujaca srodowisko a sposobem na golenie ludzi z kasy
-------------------------------------------
bac

Odpowiedz
#12
Bac - tak jak nie rozumiesz ideii Festiwalu, tak nie rozumiesz tego piszę. Ciżko trzeba myśleć, żeby napisać komuś, kto co roku jest na KFG, iż nie lubi filmów.

Co do wynajęcia hali - masz dokładnie te same prawa co orgaziatorzy KFG. Przychodzisz, rozmawiasz. Twierdzisz że masz logiczne argumenty i patent na to, jak to ma wyglądać? Z pewnością osiągniesz sukces.

> no i to przykre ze wyjawilem iz spotkanie o gorach jest impreza nie integrujaca srodowisko a sposobem na golenie ludzi z kasy

To określenie nie jest nawet tylko głupie. Jest po prostu chamskie.
Nie chcesz, to nie przyjeżdzaj. Ale nie sugeruj mi, że jestem głupi, bo daje się golić z kasy. Szczególnie, że samemu nie byłeś, wiec nie wiesz o czym mówisz. Wyłącz komputer - na zaoszczędzonych opłatach za prąd, będzie Cię stać na bilet na KFG. Chyba, że za prąd płaca rodzice. Możesz też iść do pracy. Ludzie tak robią - potem wypłacają pieniądze z bankomatu i kupują sobie bilety na KFG, czy polary za 260 zł. Masz małe pole popisu - nic nie zapowiada się, że coś w tym systemie ekonomicznym ma się zmienić w najbliższym czasie.

Kończe i spadam na KFG. W końcu jak dałem się ogolić na nieowybrażalną dla normalnego śmiertelika kasę, to musze to chociaż wykorzystać.
-------------------------------------------
Tomek

Odpowiedz
#13
Drogo to nie jest- nie ma co się oszukiwać. Ale z tego co piszesz Tomek, toi te firmy, które tam stoją, to za darmo tam stoją i mogą się reklamować? To dlaczego na banerach KFG są reklamy tychże firm? Dlaczego istnieje rozróżnienie na srebrnych i brązowych sponsorów Festiwalu? Nie oszukujmy się, że prócz promocji gór, to ktoś na tym i zarabia i uprawia reklamę. I nie ma w tym nic złego.

Odpowiedz
#14
>>Co do wynajęcia hali - masz dokładnie te same prawa co orgaziatorzy KFG. Przychodzisz, rozmawiasz. <<
Tomek, w przypadku KFG to nie tak. Wagabunda jest klubem uczelnianym.
Ale po za użyczeniem sal i wsparciem logistycznym, resztę muszą sobie załatwić sami. Koniec z dotacjacjami, trzeba samemu szukać sponsorów.
Co do sponsorów KFG, głównym jest AMC, Yeti, chyba urząd miasta też. No i masa innych firm outdorowych.
Co do komuszka który się miota w tym wątku, wg. mnie szkoda prądu. Jak ktoś nie chce, to nie zrozumie.

Odpowiedz
#15
''co za baran dal mu minusa ? ta grupa czasem mnie dobija''

No to może odpowiem zamykając temat na jednego z pierwszych postów..

NGT to forum sprzętowe ale jako że do sprzętu do tego typu górskich tematów blisko:) więc tematy takowe pozostawiamy.....ale żeby nie namnożyło się tematów tego typu zbyt wiele .... mamy założone dedykowane wątki. Najbliżej tego tematu jest wątek dot filmów górskich lub np wątek dot. imprez górskich, kursów, festiwali....

tak więc uzytkowniku ~bac nie wiem co tak naprawdę Cię dobija ... mnie dobija lenistwo.
Temat z rana będzie przeniesiony...

Odpowiedz


Skocz do: