To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


BLUZA stretch NGT by MONTANO 2010
#1
Witajcie,
po długich dyskusjach w gronie administracji i z potencjalnymi kontrahentami, wybraliśmy ofertę, która jest najkorzystniejsza i najlepiej, naszym zdaniem, spełnia oczekiwania Wasze i administracji .
Bluzę strecz uszyje nam firma Montano z Nowego Targu.

Oto szczegóły:
1. Bluza zostanie uszyta na bazie modelu Cortina z materiału stretch, będzie koloru szarego w dwóch odcieniach, taka jak ta :

http://www.montano.pl/sklep/index.php?p1...h-kołnierz

2. a.Bez kaptura, z zamkiem na całej długości, koloru czerwonego. Z elastycznymi otworami na kciuki w rękawach i kieszonką na lewej piersi :

http://www.wgraj.org/img.php?mode=full&file=24124
UWAGA!!!
b. Za dopłatą - wersja z kapturem, takim jak ta:

http://www.montano.pl/sklep/galerie/b/bl...-z_409.jpg
pozostałe szczegóły jak w pkt a.
3. Na prawej piersi znajdować się będzie wyhaftowane logo NGT w kolorze jasno-szarym:

http://www.wgraj.org/img.php?mode=full&file=24125

4. Rozmiarówka jak w bluzie Montano Cortina. Damska wersja rozmiarówki jeszcze nie istnieje, podamy ją, jak tylko otrzymamy od Montano, w najbliższym czasie.
5. Cena pojedynczej bluzy to 150 zł, z kapturem 160 zł,
do tego należy doliczyć koszty wysyłki i pakowania w wysokości 15 zł w przypadku każdego zamówienia (koperty, taśma pakowa, wysyłka)
---------------------------------------------
ROZMIARÓWKA
Wymiary Bluzy Cortina - MĘSKA

dł rekawa ....... obwód pasa ........ obwód klatki piersiowej
S 60 84 88

M 62 88 94

L 64 92 100

XL 66 96 106

XXL 66 106 118

DAMSKA
dł.rekawa ... obwód bioder ... obwód klatki piersiowej

S 58 92 92

M 60 94 94

L 62 96 96


I zamówienia:
1. Nie tworzymy żadnej listy wstępnej. Warunkiem dodania do zamówienia zbiorowego jest przelew na konto całkowitej sumy i mejl do mnie osobiście, potwierdzający zamówienie i podający adres wysyłki
Przelew na konto:

84 1560 0013 2217 1915 4116 0002
Szczepan D
ul Dworcowa Olsztyn

powinno wystraczyć
W tytule przelewu umieśćcie info w postaci : nick (ZAREJESTROWANY) i ilość bluz, rodzaj i rozmiar w postaci 1-M-ROZM. KAPTUR/BEZ KAPTURA, 1-D-ROZM. KAPTUR/BEZ KAPTURA, np. braavosi 1-M-XL KAPTUR, 1-D-M BEZ KAPTURA, czyli zamówiłem 1 męską w rozm. XL z kapturem i 1 damską M-kę bez kaptura
Dodatkowo proszę o mejla na braavosi.gm(małpa)gmail.com z potwierdzeniem przelewu i adresem wysyłki i KONIECZNIE POTWIERDZENIE WERSJI KAPTUR/BEZ KAPTURA

Dopiero wtedy trafia się na listę.

2. NIEPRZEKRACZALNYM terminem wpłat i zapisów jest 20.11.2010.
3. Następnie składamy pełne zamówienie i strecze są szyte, ok 2-3 tygodnie.
4. Jak wszystko pójdzie składnie, jeszcze w tym roku będziemy się cieszyć nową bluzą.

Jeśli powstanie jakaś górka pieniędzy, będą przeznaczone na serwer.
Mam nadzieję, że będziecie zadowoleni.
Przy okazji akcji administracja ogromnie dziękuje ptb za świetną pomoc w realizacji sprawy.
------------------------------------------------------------------------------ --------


Lista potwierdzonych zgłoszeń forumowiczów
1.KM męska L bez kaptura
2.Lislaw męska x2 XL z kapturem, XL bez kaptura
3.braavosi x2 męska L kaptur, damska M kaptur
4.Blatio męska L z kapturem
5.mniklas x2 męska M bez kaptura, damska L bez kaptura
6.gavagai męska M bez kaptura
7. PRS męska M kaptur
8. kivak męska XL kaptur
9.burza666 męska M kaptur
10.radziq męska x2 S kaptur, M bez kaptura
11. cpu męska L bez kaptura
12.Mrozik męska M kaptur
13.Julek28 x2 męska XL bez kaptura, damska L bez kaptura
14.PaT męska M bez kaptura
15.adamqs męska M kaptur
16.JanuszJ męska XL kaptur
17. devill męska L bez kaptura
18. McTofik męska L bez kaptura
19. dthorn x2 męska M kaptur, damska M kaptur
20.PITdoggy i Irbis x2 damska XS bez kaptura, męska XL bez kaptura
21. Warzyn i Akacja x2 damska S bez kaptura, męska M kaptur
22. jarek121 męska XXL bez kaptura
23. Mon x2 damska S bez kaptura
24.rrvv x2 męska M bez kaptura, damska S bez kaptura
25.cantores męska XL kaptur
26.piter23 męska L bez kaptura
27.Greg_gr x2 męska L kaptur, damska S bez kaptura
28.Boltzman męska XL kaptur
29. robbasw x2 męska M kaptur, damska S kaptur
30.marcinklon x2 męska XXL kaptur, damska L kaptur
31.kanti x2 męska XXL bez kaptura, damska S bez kaptura
32. tadik męska S bez kaptura
33. rytmar x3 męskie M i L bez kaptura, damska S bez kaptura.
34.Bartolini x2 męska XL kaptur damska L kaptur
35.kwiatek1 męska L kaptur
36.jablo męska M kaptur
37.Tytus męska M bez kaptura
38. Coval męska M kaptur
39. bebok x2 męska L kaptur, męska L bez kaptura
40. botx męska L bez kaptura
41. gumibearMarcin męska M kaptur
42. Horus męska XL bez kaptura
43.Golec męska L kaptur
44.Saloman męska L bez kaptura
45.Bartunio męska M kaptur
46 Jacko męska M kaptur
47. Cypiss męska M bez kaptura
48. Spineless męska M bez kaptura
49 Ged x5 : męska M,XL kaptur, męska M bez kaptura, damska x2 S bez kaptura.
50.AginaharijaR męska XL bez kaptura
51.Marcin G męska XL bez kaptura
52. marko77 męska M bez kaptura

Stare NGT było jak stary dobry narkotyk. Nowe - jak syntetyk nowej generacji - daje w czapę jeszcze mocniej  ;)
Odpowiedz
#2
Nie wierzę w to, co widzę: dwie strony wątku o tym, że każdy by chciał coś indywidualnie dla siebie.
Ludzie macie gotowy projekt podany na tacy za śmieszne pieniądze, jeśli on Wam w jakimkolwiek względzie nie odpowiada i nie potraficie się z tym pogodzić zapraszamy do sklepów.
Nie będziemy zmieniać koncepcji co drugi dzień, bądźmy poważni.

Aniu, z tego co wiem, Montano dopiero będzie tworzyło damską wersję Cortiny, więc ta uwaga z kieszonką powędruje prosto do nich i być może coś da się zrobić :)

Odpowiedz
#3
Spineless ma rację! 150zł zamiast 220zł, można wybrać wersję z kapturem, na dodatek logo NGT, a Wy i tak marudzicie, ręce opadają...

Nie pasi - to nie zamawiać, i nie narzekać :).

Odpowiedz
#4
w kwestii rozmiaru:
długość absolutna ciała: 189/190
klatka napompowana(hehe): 115
długość ręki od pachy do nadgarstka: ok 55
Dziś mierzyłem XL i była wręcz idealna. długość bezbłędna. jakby szyta na miarę. dość opjęta ale nie krępująca w żadnym stopniu ruchów i czy dająca uczucie dyskomfortu.

mam nadzieję, że to komuś pomoże w wyborze rozmiaru :)

Odpowiedz
#5
Podobnie jak kilka innych osób nie mam możliwości przymierzenia, czasem jak coś zamówię, to muszę wymieniać koszulki, a tu wolałbym tego uniknąć.
Myślę, że na mnie będzie pasowała M lub L, bo te najczęściej pasują.
Wzrost: 178
Klata: 102
Pas: 84
Jest ktoś w podobnym rozmiarze i może się wypowiedzieć?
Producent mógłby podać też wymiary swoich ''modeli''.

Czy ktoś poza Bartolinim może podać pasujący na siebie rozmiar ze swoimi wymiarami?
-------------------------------------------
http://www.panoramio.com/user/1232913

Odpowiedz
#6
mniklas

Ja przy praktycznie takich samych wymiarach mam M w przypadku bluzy podobnje do PS z tego zamówienia.

Odpowiedz
#7
domwar:
jako rzecze ptb, zgodnie z logiką ;)

Długość rękawa jest mierzona od tzw. kostki na ramieniu, przełamania
bark-ręka.
Należy średnio doliczyć 15cm by mieć pełną długość od szyi.

Powstała też ROZMIARÓWKA DLA DZIEWCZYN Od S do L - szukać w 1szym poście
Bluza jest zwężana w talii.
Co do kieszeni, prawdopodobnie znajdzie się na rękawie. Jeśli się nie uda, całkowicie zniknie. Lepiej nie mieć jej wcale, jeśli ma tylko przeszkadzać na biuście. To wyjaśni się w najbliższym czasie

Te wartości, podane przez montano, powinny Wam wystarczyć.
Materiał jest rozciągliwy i jak wielokrotnie pisaliśmy, daje dużą tolerancję w wymiarach.
Mam prośbę o nie wysyłanie mejli do Montano z pytaniami o rozmiar Wszystko macie, rozmiary, krój, super cenę. Więcej nie ma o co pytać, moim zdaniem. Pytania o średnicę kaptura i tym podobne są już dziwactwem i niepotrzebnym kombinowaniem, koniec, kropka. :)

Pamiętajcie, zbieram kasę tylko do 20. listopada. To DEFINITYWNIE ostatni dzień. Dopisek nie planujemy.

Stare NGT było jak stary dobry narkotyk. Nowe - jak syntetyk nowej generacji - daje w czapę jeszcze mocniej  ;)
Odpowiedz
#8
ehhh...spodziewałem się tego.

graba:
rozmiarówka podaje: XL klatka 106, bartolini pisze: mam 115 i XL pasuje jak ulał.
rozmiarówka damska podaje:L klatka 96, czyli analogicznie 106 może być OK, bo się rozciągnie. Wybacz niedyskretne pytanie, ale czy masz obwód piersi większy niż 106 cm? Jeśli tak, to wtedy może być kłopot.

Z drugiej strony, powiem tak:
Montano szyje ciuchy dla wspinaczy i takie są to kroje. Cortina jest sprzedawana od długiego czasu i służyła jako model UNISEX. Była kupowana przez facetów i kobiety.
Model, który nam zaoferowano, jest niejako prototypem, uzupełnieniem oferty specjalnie dla nas, o potrzeby kobiece, czyli jakby nie było osób o drobniejszej w budowie. I taką rozmiarówkę nam zaproponowano.

Istnieje inna opcja, możesz wzorem wielu kobiet-wspinaczy w przeszłości zakupić wersję standardową, czyli od zawsze unisex. Np. rozmiar L.

Stare NGT było jak stary dobry narkotyk. Nowe - jak syntetyk nowej generacji - daje w czapę jeszcze mocniej  ;)
Odpowiedz
#9
w biuście powinna być ok ;-) ale :-) mam 181 wzrostu i zastanawia mnie czy na długość będzie dobra...no i rękaw-tak patrzę, że w męskiej nawet S ma 60cm a w damskiej tylko 57...
do 20 listopada jest jeszcze trochę czasu, więc może zawitam do stolicy i sama zmacam te bluzy...

Odpowiedz
#10
Graba - jak będziesz po przymiarkach, to koniecznie napisz która Ci przypasowała, a jak to nie tajemnica, podaj jeszcze długość swojej ręki :-)

Odpowiedz
#11
W Krakowie chyba w zadnym sklepie nie maja odpowiednika tych bluz czyli Cortiny. Inne szmaty sa dostepne w mocna ograniczonej rozmiarowce. Mam wrazenie, ze Montano stosuje standardowa europejska rozmiarowke i jesli ktos na codzien chodzi w XL to XL powinien brac.

Odpowiedz
#12
No to tak:
UWAGA
W damską rozmiarówkę wkradł się BŁĄD. Nie będę wdawał się w szczegóły, ale to zwykłe niedopatrzenie w małym szczególe ;), cóż, zdarza się najlepszym projektantom, to i temu się może zdarzyć, ale grunt, że już wyprostowaliśmy. Poprawiona została długość rękawa :), wydłużona o 5 cm. Poprawki już naniesione do pierwszego postu
I co NAJWAŻNIEJSZE:
Na specjalne życzenie zostaną uszyte damskie XS I XL
Więc, jeśli Drogie Panie, nie mieścicie się w podane powyżej 3 rozmiary, można ewentualnie zamówić rozmiar wyżej/niżej.

Kieszeń z piersi wędruje na ramię :) Ma to się stać standardem w damskich ciuchach Montano, np softszellach.

Rozmiarówka męska pozostaje bez zmian.

Strona Montano nie działa z przyczyn informatycznych. Niedługo ma zostać naprawiona.

Stare NGT było jak stary dobry narkotyk. Nowe - jak syntetyk nowej generacji - daje w czapę jeszcze mocniej  ;)
Odpowiedz
#13
Tak dla zainteresowanych i trochę niepewnych co do doboru rozmiaru.

Mierzyłem dziś bluzę i przy wymiarach: wzrost 177, klatka 106, pas 82 rozmiar M pasuje najlepiej i na taki też się zdecyduję

Odpowiedz
#14
~braavosi
cieszy mnie poprawka długości rękawa, ale nadal wygląda mi to słabo, nosze normalnie 38, z tej rozmiarówki pasowałoby mi S, ale rękaw przy tej długości sięga do kłykcia, a to przecież rękawy za kciuk mają być

przepraszam bardzo, ze marudzę bo bluzy są świetne, ale nie chcę przestrzelić z rozmiarem na szerokość tylko po to żeby mieć dobry rękaw

dodam że mam: 173cm wzrostu, w biuście 92, w biodrach 94 w pasie 74 i przy tych wymiarach mam rękaw długości 58 w normalnych bluzach, a za kciuk to jeszcze ze 4 lub 5 centymetrów brakuje

Odpowiedz
#15
braav ma racje co do dlugosci rekawow. Przy wzroscie 189 w XL z jeszcze dluzszymi rekwami musialbym je chyba podwijac. Sadze, ze pozostale rozmiary lacznie z damskimi maja proporcjonalnie dobrze dobrany ten wymiar.

Odpowiedz
#16
w nawiązaniu do pytań na priva o moją przymiarkę, pozwolę sobie uzupełnić posta wcześniejszego:

1. dla przypomnienia: rozmiar XL przy wzroście 189 i obwodzie kl. 115
2. długość rękawów: nie odczułem jakiegokolwiek napięcia materiału przy wsadzonych kciukach
3. tył bluzy schodził mniej więcej do 1/2 tyłka
4. opiętość: czułem się dość komfortowo, acz bluza mocno przylegała i widać było ewidentnie, że pod spodem mam luźną polóweczkę

Odpowiedz
#17
braavosi czy do kazdej sztuki trzeba doliczyc 15 zł za przesyłke bo chciałem 2 sztuki zamówic meska i damska czy to mozna razem spakowac jako jeden pakunek
---
Edytowany: 2010-11-01 10:48:55

Odpowiedz
#18
Oczywiście, jeśli zamówienie ma być wysłane na jeden adres, jako jedna paczka, wpłacajcie za przesyłkę tylko pojedynczą kwotę, 15 PLN bądź ile tam trzeba za granicę ;)

Stare NGT było jak stary dobry narkotyk. Nowe - jak syntetyk nowej generacji - daje w czapę jeszcze mocniej  ;)
Odpowiedz
#19
Czyli dla mnie przy 185 i 100 w klatce wyjdzie raczej L? Bo tak mysle L czy M i mam zagwozdke

Odpowiedz
#20
cpu ja bym bral L na ten wzrost, dzis mierzylem cortine w taterniku-poznan, L i M i wybralbym M mam 172cm wzrostu i podobnie w klacie :-)

Odpowiedz


Skocz do: