To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


Amortyzujące wkładki do butów
#1
Kupiłem sobie nowe buty (już wspominałem gdzie indziej) - Beck niestety ma ch*** wkładki - kawałek poliuretanu, dlatego mam do Was pytanie czy macie jakieś sprawdzone wkładki do butów, które zapewniają przynajmniej minimalną wentylację, a dodatkowo są amortyzujące - te buty mają bardziej twardą podeszwę niż moje poprzednie, które miały jakąś painkę amortyzującą nad vibramem... może to kwestia przyzwyczajenia, jednakże po całym dniu w górach teraz ''czuję'' podeszwy stóp :/

Widzaiłem wkładki Chiruca - mają otwory wentylacyjne, ale czy są ''miekkie'' - ktoś może mi coś o nich powiedzieć?
-------------------------------------------
...w penych sytuacjach niecierpię mieć racji...

Odpowiedz
#2
Próbowałem różne patenty i mój pomysł:
1. wkładki termo Sholl'a - bardzo zacna pianka
2. zwykła bazarowa wkładka filcowa za 2zł podklejony (cienką) warstwą korka - można za 5 zł kupić płachtę cienkiego korka do oklejania np. mebli w supermarkecie budowlanym.

Patent 2 ma zaletę cenową: możesz wymieniac wkałdki co miesiąc. Mimo, że stosowałem je dla zwiększenia komfortu termicznego główny efekt jaki osiągnąłem to mięciutkie chodzonko....
Ew.można kupić gotowe w sklepiku turisty - mnie najbardziej podchodzą oryginalne Hanwag'a. Wyglądają niepozornie, są dość twarde, ale komfortowe przy długim łażeniu.
-------------------------------------------
...nemo me impune lacessit...

Odpowiedz
#3
ja mam chiruki i złego słowa o tych wkładkach nie moge powiedzieć, podobne robi boreal, tylko otworki są ciut większe, za to jest ich mniej

Odpowiedz
#4
Polecam wkładki dwóch firm – Chiruca i Boreal. Bardzo dobrze amortyzują wszelkie wstrząsy, zapewniają doskonałą wentylacje (dzięki strukturze „plastra miodu”). Właściwie po zakupie nowych butów (nie tylko górskich) biegnę do sklepu po wkładki Boreal’a. Mają jedną wadę – są bardzo grube. Mnie to odpowiada, mam stosunkowo płaskie stopy.
-------------------------------------------
Łukasz

Odpowiedz
#5
chiruca wkladki polecam. sam uzywam butow o bardzo sztywnej podeszwie i twardej, takze bez wkladki nie przejdzie sie paru metrow. nie wiem jak boreal ale chiruca wkladki mam juz 3 lata i ich nie wymienialem i nie ma raczej sladow zuzycia a komfort jest duzy. ogolenie polecam chiruca.
pozdrawiam:)
-------------------------------------------
shake for me girl i wanna be your outdoor man;

Odpowiedz
#6
a ja na twoim miejscu poszedl bym do sklepu rehabilitacyjnego i tam zapytal .oni na co dzien zmagaja sie ztakimi problemami.
njalepsze beda podpietki amortyzujace.
mialem ten sam problem i takie sobie spreawilem.

Odpowiedz
#7
Dzięki - rehabilitacyjny mam po drodze do górskiego, wiec zajrzę, chociaz boję się, że będą mi wciskac jakieś wkładki na płaskostopie cy cuś, ale potem mogę Chirucę nabyć ;]
-------------------------------------------
...w penych sytuacjach niecierpię mieć racji...

Odpowiedz
#8
Rozumiem Cie vick,bo tez mam Becka i wczoraj wróciłam z calodniowej szwendajki po Tatrach i stopy tez mi odpadają...tzn zaczely mi odpadac jeszcze na trasie:-( Póki co mam miłe wspomnienia z wkładkami SAlomona (to moje stare buty juz zuzyte) ktore czasem uzywam do moich glanow. Są super, tylko ze na lato troche ciepłe. Pozdrawiam

Odpowiedz
#9
Acha te moje wkladki Salomona raczej nie maja otworow wentylacyjnych ale na pewno są bardzo miękkie i pamietam ze jak kupilam swoje salomony z 5 lat temu to od razu zwrociłam uwage wlasnie na wkladki i super komfort chodzenia. Pod tym wzgledem Beck to zenada...

Odpowiedz
#10
Ja do martensów używałem wkłądek Ecco comfort - miały fajną piankę amortyzującą i wyściółkę skórzaną, ale zasadniczym mankamentem było to, że pod wpływem wilgoci barwnik jakim ta skóra była potraktowana puszczał i farbował skarpety na trudno spieralny ręcznie brąz... w sklepie ecco powiedzieli, ze to niemożliwe, a jednak - po 4 latach dalej farbują choć lekko, dlatego nie chcę kupowac już takich drugich, chociaz są bardzo wygodne :]
-------------------------------------------
...w penych sytuacjach niecierpię mieć racji...

Odpowiedz
#11
Witam...mam taki nietypowa sprawe/problem. Moja starsza kuzynka oddala mi swoje buty trekingowe ktore miala jeden raz na sobie, buty firmy: Kastinger (podejrzewam, ze kilka ladnych lat raczej maja!). Niestety, ja mam bardzo chuda stope i lata mi w nich strasznie chcialabym (tak jak to robie z innymi butami) kupic do nich wkladke, ale do butow o takim przeznaczeniu chcialabym cos dobrej jakosci i raczej dobrej firmy zeby nie rozpadly sie po dwoch wyjsciach w gory! Chodzi mi o to zeby lepiej trzymala sie w nich stopa...bo tak jak jest, to nie jestem w stanie nawet z psem na spacer wyjsc :( Nie jesetm wytrawnym wedrowcem, raczej dopiero lepeij poznaje gory wiec super hiper sprzet nie jest mi potrzebny...ale bez wkladki ani rusz!! Moze macie jakies sprawdzone wkladki, albo wiecie czy w ogole takie mozna gdzies zakuic... i jeszcze wazna rzecz dla studentki...ile +/- kosztuja :)

Odpowiedz
#12
przekopiowalam to z watku w ktorym to napisalam na poczatku... widze, ze zdania sa bardzo podzielone co do wkladek...A mozecie mi cos powiedziec o wkladkach Boreal, bo wlasnie mam bardzo chude stopy z niskim podbiciem wiec potrzebuje cos co pozwoili mi zasznurowac buty na sztywno, bo jak nawet sciagne buty na max to i tak stope mam luzem!! :|

Odpowiedz
#13
Gazela
ze spokojnym sumieniem mogę polecić ci wkładki borela kosztują coś ok 25 zl dokładną cene mozesz sprawdić na www.traveller.com.pl
Mysle ze ceny w innych sklepach beda podobne
wkladka ma od do ok6 mm grubości tyle ze jest mocno profilowabna, pod poddbiciem posiada wybrzuszenie które na początku może troszke przeszkadzać ale bardzo szybko się do tego przyzwyczajisz
sa one naprawdę supersam stosuje je nie tylko w butacxh trekingowych ale tez w butach do codziennego uzytku
stopy sie nie męczą
a same wkładki są bardzo żywotne, jeden miałem ponad 5 lat (tak słownoe pięć) :-)
do pokazywania już się nie nadawały ale dalej spełniały swoją role
pzdrw

Odpowiedz
#14
Tez kupilem te wkladki niedawno. Buty jak nowe. Bardzo wygodnie sie teraz w nich chodzi. Polecam.

Odpowiedz
#15
Wielkie dzieki!! Wiec jak tylko bede miala kase na wyjazd to lece do sklepu!! Mysle, ze tez bede z nich korzystala w innych butach... i chyba kupie w prezencie tacie... ma ten sam problem we wszystkich butach!! :D

Odpowiedz
#16
A moje wkładki Chiruca'i nie sprawdziły się w butach Garmonta (Bronco) po tygodniu chodzenia z ciężkim plecakiem w zostały sprasowane na grubość 1 mm. Teraz mam Boreale - testowalam w majowy weekend i jest OK.
-------------------------------------------
Doris

Odpowiedz
#17
Ja chodze w wkladkach ortopedycznych, ktore zrobilem sobie na zamowienie jakies 3 lata temu, ale ciagle sa dobre na moja stope. I musze powiedziec,ze choc na poczatku uzywania (mialem roczna przerwe) jest bardzo dziwne uczucie uwierenia, to potem chodzi sie w nich fantastycznie. Naprawde polecam! Trzeba sie jednak liczyc z dosc duzym wydatkiem (ja placilem bodajze 80 zloty - nie wiem jak to sie ma w porownaniu do innych wkladek), ale za to dostaje sie towar idealnie dopasowany do stopy!
-------------------------------------------
''Wolność to nie tylko Słowo. Wolność to Przygoda.''

Odpowiedz
#18
Hej, gdzie można dostać dobre wkładki amortyzujące w Trójmieście? Pytałem już w kilku sklepach, ale mieli tylko zwykłe profilowane albo w ogóle nie prowadzili wkładek=/

Odpowiedz
#19
Ja dzis kupilam wkladki Scarpy... czy ktos ma jakies wyrobione zdanie na ich temat??!! Nigdzie nie mieli dobrych wkladek wiec trafilam w koncu do sklepu Multan Extreme w Warszawie i tam ja kupilam... mowiac szczerze nie slyszalam nich o nic, po za tym, ze sa oddychajace...

Odpowiedz
#20
Skoro juz je masz to po co Ci czyjeś zdanie? staną się od tego wygodniejsze? :) Sprawdź i sama nam powiedz.
-------------------------------------------
Artur

Odpowiedz


Skocz do: