To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


[Obuwie] Mammut
#1
Witam, jestem nowy na tym portalu, i mam takie pytanie, zastanawiam sie nad kupnem butów koszt +/- 500 PLN. Zastanawiam sie nad La Sportiva (czytałem że firma bardzo dobra i duty bardzo fajne) albo Mammut, i tu jest problem, nigdzie nic niema na temat butów tej firmy, są opinie o linach,kurtkach, ale nic o butach. Warto w nie inwestować?? Z góry dziki za porady.
-------------------------------------------
Klopsik

Odpowiedz
#2
Faktycznie, wątku o butach Mammuta (pewnie dlatego, że od niedawna są na rynku) na forum jeszcze nie ma, puszczam zatem ten, kto ma, niech pisze, kto nie ma, a ciekawy, niech pyta :)
-------------------------------------------
http://ngt.pl/forum/?p=faq

Odpowiedz
#3
Mammut już dawno kupił firmę Raichle. Ostatnio zmienili metki na butach i sprzedają je pod własną marką (Mammut). Możesz poszukać opinii o Raichlach porównując wygląd poszczególnych modeli. Przy zmnianie metki wiekszość modeli to były Raichle z metką Mammut. Niemniej przy okazji przestali produkować kilka bardzo fajnych modeli. Teraz być może zaczęli produkować jakieś nowe moede na których temat nie znajdziesz opinii. Być może Mammut nie będzie zbytnio ingerować w działania specjalistów z Raichla - tego nie wiadomo.
-------------------------------------------
m

Odpowiedz
#4
raichle inside - mammut outside
po tym haśle wnioskować można, że ingerować za bardzo nie będą.

Odpowiedz
#5
Na temat nowych butow Mammuta mozna znalezc opinie, ale jeszcze nie w Polsce. Ogolnie jednak - buty jak Raichle. A pozbyli sie modeli, bo trzeba pedzic za konkurencja - Scarpa tez pozbywa sie fajnych modeli :)

Odpowiedz
#6
bartek_1_2_3
2010-10-06 10:46:56
145.237.67.236
nr 1
głosów 0

Hej
Czy ktoś z Was ma buty mammut monolith i/albo może powiedzieć mi o ich wadach i zaletach. Wszędzie w necie są tylko syntetyczne informacje, które tak naprawdę mają się nijak do praktycznych opinii, a na takich właśnie mi zależy.
Z góry dziękuję :)
-------------------------------------------
Przeniesione przez administratora

Odpowiedz
#7
witam.Szukałem butów głownie na zime- ośnieżone szlaki(Tatry i Beskid).
Z obecnych butów ktore posiadamy z żoną -Garmont Formula i Karrimor KSB 300 LADY- jesteśmy bradzo zadowoleni. Wygodne , świetnie oddychają, sparwdziły się zarówno w 9dniowych wypadach z 17kg plecakiem i upałach w tatrach, jak i deszczowych dniach wiosna- lato.
Jednak podczas ostatniego wrzesniowego wypadu w wyższe partie gór słowackich, po 2 dniach ''brodzenia'' w topniejącym mokrym lepkim sniegu moje Garmonty choć nie przeciekły to odczuwałem juz trochę wilgoć. Więc chciałem kupić buty ktore sprawdzą się w śniegu, długo się zastanawiałem, wiele opinii przeczytałem.
Ostatecznie wybierałem między butami LOWA a Mammut. I kupiłem Mammuty. Mammut Marconi GTX Women- żonie, Mammut Molson LTH dla siebie.

http://www.sklep.sherpa.com.pl/product_i...ucts_id=21 4

http://www.sklep.sherpa.com.pl/product_i...id=e8b3ee1 bfe9fc180a88104ae0a59211a

buty leża na nodze super, i tyle tylko narazie moge powiedziec.

zastanawiam się czy takie buty sprawdza się tylko w śniegu , czy mozna ich uzywać cały sezon? Czy śa raczej zbyt twarde do noszenia wiosna-lato-jesień?
---
Edytowany: 2010-10-12 09:39:56

Odpowiedz
#8
Mam 2 pary Raichli - swietne buty. Znajomy kupil buty Mammuta. Na gumowym otoku po zewnetrznej stronie bialy napis Mammut, natomiast wewnatrz na jezyku Raichle:)
Sadze ze nad butami Mammuta pracuja ci sami ludzie ktorzy tworzyli szwajcarskie Raichle.
-------------------------------------------
Piotrek

Odpowiedz
#9
ok czyli Raichle i Mammuty to podobne buty. Ale czy to oznacza że Mamuty są dobrymi butami? Raichle robia dobre buty?

Byłbym bardzo wdzięczny gdyby mi ktoś odpowiedział czy wymienione modele Mammuta -Marconi i Molson ( podane w linkach) nadają się do chodzenia w lecie? Czy tylko zimą jak jest śnieg? Czy i twardośc ma jakies znaczenie? W ten weekend jade w tatry i zastanawiam sie czy to juz dobra pora zeby je ubrac czy raczej sie taki but nie sprawdzi.

Odpowiedz
#10
Z tego co wyczytałem na innych forach to Mammut wykupił Raichle, a co do jakości wykonania i wytrzymałości produktów tych firm złego słowa nie znalazłem prócz tego że to górna półka i droga. Ostatnio kupiłem buty Mammut Monolith, ale czekam na przesyłkę. Jak już je dostanę i w nich pochodzę to coś skrobnę. Może komuś się to przyda :)
-------------------------------------------
Bartek

Odpowiedz
#11
sławo:
kupiłeś buty wybitnie alpinistyczne.Do wspinaczki zimowej. Bardzo twarde. Z tego, co piszesz, raczej nie będziesz wykorzystywał ich właściwości. Moim zdaniem na lato nie nadadzą się absolutnie.
I kosztuja majątek. Zaszalałeś na wyrost prawdopodobnie:/

Mammuty i Rachle to teraz te same buty, Mammut wykupił firmę Raaichle.

Stare NGT było jak stary dobry narkotyk. Nowe - jak syntetyk nowej generacji - daje w czapę jeszcze mocniej  ;)
Odpowiedz
#12
Braavosi, a na pewno chodzi ci o Monolith'y? Są w cenie dobrych butów. :-)
---
Edytowany: 2010-10-13 15:25:21

Odpowiedz
#13
Piotrunio, a możesz powiedzieć mi coś o Monolith-ach, może masz lub znasz jakieś opinie na ich temat? Kupiłem je z myślą do chodzenia przez cały rok, a żaden ze mnie znawca tematu. Po prostu kilka razy w roku jeżdżę w góry doć sobie w kość. Buty te nie wyglądają jakoś specjalnie wyczynowo i wydają się być butami całorocznymi :)
-------------------------------------------
Bartek

Odpowiedz
#14
Nie znam tych butów, odnosiłem się tylko do ceny.
Mają dosyć sztywną podeszwę, są wysokie, więc bez śniegu będzie ci się źle w nich chodzić. No i jak znam życie będą trzeć nóżki na początku, jak tarka. :-)

Odpowiedz
#15
Dzięki wielkie. Z tarciem zawsze są broblemy w nowych butach :)

Odpowiedz
#16
braavosi:
wielkie dzięki za odpowiedź to prawda zaszalałem ale nie do końca bo zarówno Molson-y jak i Marconi - dla zony kupiłem w dużej przecenie. A poza tym wygląda to tak że zawsze się chciało gdzieś dalej jechać, gdzieś wyżej wejść ale brakowało kasy na sprzęt itp trochę kasy jest wiec czemu by nie spełniać marzeń (w lecie Norwegia) a chodziło mi głównie o dobre nuty na zimę w Beskid i może na zimę w Tatry.
Czy w takich warunkach te Mammuty się sprawdza?
Jeśli tak to już będę usatysfakcjonowany. Bo mam jeszcze Te Garmonty , a zona Karimmory z których jestem zadowolony.
Teraz właśnie się tylko zastanawiam czy te Mammuty np w taka pogodę jak teraz w tatrach się sprawdzą czy lepiej zabrać te drugie buty?

Albo np w Norwegii w lipcu podczas 2 tygodniowego trekingu?

Pytam bo nie mam doświadczenia z takimi butami a w sklepach to tez rożnie mówią a nie zawsze sie znają.
---
Edytowany: 2010-10-14 00:05:03
---
Edytowany: 2010-10-14 00:06:27

Odpowiedz
#17
sławo, czym się przejmujesz? ludzie latem, przy 30 stopniach w tatrach posuwają w butach pod raki automaty :)

Odpowiedz
#18
no właśnie te mammuty są pod automaty;-) chodzi tylko o to , że nie mam takiego doświadczenia jeśli chodzi o sprzęt bo ne zawsze moglem sobie na niego pozwolić. A zastanawiam się głownie dlatego że mam wybór- zabrać Mammuty albo w/w Garmonty i Karrimory - bo jeśli by sie ewidetnie nie nadawały to po co się męczyć.
Poprostu chciałbym wiedzieć jak właściwe korzystać z danego sprzętu.

Odpowiedz
#19
sławo, myślę, że osobiste doświadczenie ma tu duże znaczenie.

Norwegia Norwegii nierówna. Można tam spacerować przez 2 tyg w terenie łatwym i można wspinać się po lodowych ścianach w zamieci śnieźnej.
Co planujesz?
Do spokojnego trekingu i wędrówek, moim zdaniem buty typy Molson, czy Marconi, są za twarde. i za mało oddychające.

Stare NGT było jak stary dobry narkotyk. Nowe - jak syntetyk nowej generacji - daje w czapę jeszcze mocniej  ;)
Odpowiedz
#20
braavosi: właśnie o to mi chodziło . dzięki za sugestie.
W Norwegi planuje polazic po fiordach 2 tygodnie z namiotem, myslałem o jakims wyższym ichniejszym szczycie ale to z kolei wiąze sie chyba w tym kraju pomimo nie wielkiej wysokości z chodzeniem po lodowcu i tu z kolei klin- no bo na treking tez mi sie wydaje ze ten Mammut zbyt pancerny no ale w letnim Garmont-cie po lodwocu hmm..... nie wiem jak to robia inni- uzywaja dwoch par butów? np w takich alpach w lecie przeciez w nizszych partiach gór też się idzie. No cóz marzenia wielkie ale brak doświadczenia wychodzi.
Osobiste doświadczenie- i chyba tak zrobie jutro zabiore w tatry Mammuty i przekonam się na własnej stopie- 2 dni wytrzymam, zona mam nadzieje też;-)

Odpowiedz


Skocz do: