To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


Seria Lite and Fast HiMountain
#1
model jannu
http://tiny.pl/hqltg

Ktoś to macał, mierzył? wyglada niczego sobie i zaczelo byc w mojej glowie konkurencyjne do montane oryxa którego upatrzylem sobie a którego przymierzyc nie moge za bardzo.

Odpowiedz
#2
Jeśli to ten sam materiał co w Pieter to wiele osób narzekało na mechacenie :/
-------------------------------------------
m

Odpowiedz
#3
dokladnie ten sam material co w Pieter 3 : 4way-strech. jako nowy produkt milo przyjety a co do mechacenia klienci nie narzekali. dodam ze w sprzedazy ten model od ponad 4 miesiecy

Odpowiedz
#4
To prawda, kilka osób na forum narzekało na Pietera (choć w głębi duszy nadal mi się podoba, ale jak byłem ostatnio w HiM, to nie było rozmiarów).
Jak myślicie nadało by się toto do biegania w zimę (+ jakiś np. Marmot Ion, albo coś innego)?

Odpowiedz
#5
Ja to nawet mierzyłam... Sprawia wrażenie baaardzo fajnej bluzy, minusem brak kaptura, plusem pętelki na kciuki. Lekka, cienka a wygląda na ciepłą.
PS. Damskiej wersji tego nie znalazłam.
---
Edytowany: 2009-10-08 01:41:52
-------------------------------------------
ina

Odpowiedz
#6
Jasne, że by się nadało, tak jak polar 100.
-------------------------------------------
m

Odpowiedz
#7
poczytalem o pieter sobie szybciutko wszka material ten sam i oto kilka cytatów uzytkowników:

''Uwaga bluza w miejscach gdzie styka się np. z kurtką bardzo łatwo się kulkuje-mechaci czy jako to jeszcze nazwać''

''słuchajcie czytałem wiele opini na temat tej bluzy i jedni mówią że się mechaci a jedni że pieter 2 mechaci się strasznie ale ''trójka'' to jest istny cód bo nie mechaci się''

''Tak, trójka to istny cÓd, bo mechaci się potwornie ;) . Ramiona, biodra i okolice łokci. Mimo to, bluza nie traci swych walorów użytkowych. Uszczerbku doznaje jedynie jej estetyka ;)''

''Niestety POTWORNIE SIĘ MECHACI, jeszcze nie zdążysz jej wyprać a już wygląda jak kłębek wełny''

''bluza dosyć szybko zaczęła się mechacić szczególnie przy mankietach i miejscach tarcia materiał/materiał''

''Coz moge powiedziec - bluza sie mechaci, choc nie jest to straszne.''

i chyba jannu podziekuje i wróce do pierwotnego pomyslu oryxa
---
Edytowany: 2009-10-08 08:47:39

Odpowiedz
#8
Jeszcze się namyśł dobrze, bo:
http://www.dooyoo.co.uk/sporting-gear/mo...t/1264879/

''I had one for three weeks and had to take it back for a number of reasons. The stitching on both cuffs started to come out, it bobbled all over but particularly on the mesh side panels and underarm and most annoyingly one of the bobbles on the forearm mesh caught on something and resulted in the surrounding mesh beginning to unravel. When I took it back The guy in Cotswold didn't even question me about it as he said they'd had quite a few returned with the same issues.

Summary: Good looking, poor quality fleece.''
-------------------------------------------
m

Odpowiedz
#9
To może z zupełnie inej beczki - polecę bluzę stretchową Montano. Użytkuję jak na razie dosyć intensywnie przez rok. Super materiał - bardzo mało się mechaci, dosyć długo opiera się pochłananiu smrodu. Optymalna termika zaczyna się, gdy temp <0/-5 st. C (ale ja lubię zimno). Ogólnie zestawie Berkner Ultra 3D krótki rękaw na górę + stretch Montano + Stowaway Shirt z Arktisa jestem przygotowany na warunki do ~-15/20 stopni i jest mi niesamowicie komfortowo. Świetny krój (długie rękawy, pętelki na kciuki, stosunkowo wysoki kołnierz, nieźle wydłużona zachodzi na tyłek). Miałem trochę problemów ze szwami, ponieważ kilka nitek puściło, więc naprawili mi ''zgodnie ze sztuką krawiecką'':) i jak dotychczas jest w porządku. No i kieszonka jest w odpowiednim miejscu i pomieści czapkę/rękawiczki/telefon/mały aparat etc. i nie ma problemów z otwieraniem.
---
Edytowany: 2009-10-08 09:48:36

Odpowiedz
#10
Witam dodam od siebie ,użytkuje bluzę Pieter 3 od około 13 miesięcy kilka uwag ,mechacenie wewnętrznej strony kołnierza od zarostu, elastyczne lamówki od rękawa zaczęły się pruć ,puszczają szwy na rękawach, nieznaczny piling na części tzw. kolorowej w moim przypadku zielonej , aha jeszcze jedno nieznaczne rozciągniecie całej bluzy.Kupiłem za 120 czy 130 zł więc myślę że warto było ,za cenę 240 zł myślę że można kupić coś lepszego.Pozdrawiam Wojtek.

Odpowiedz
#11
no i zrobiła się nam dyskusja nt. bluzy pieter :)


ja z innej beczki:

a czy ktoś miał do czynienia z kurtką latok z tej samej serii? wygląda na to, że ma, co niezbędne, no i mega lekka jest. cena też w miarę. szukam właśnie czegoś w tym stylu. używa ktoś z Was tej kurteczki? jak wrażenia?

http://www.sfpl.pl/shop/view/Product/pro...&context=2

Odpowiedz
#12
1984sokol: Trochę drogo jak za HiM'ową kurteczkę. Wygląd ma niezły, na żywo jeszcze lepiej niż na photo. I fakt, że leciutka całkiem (mierzyłem), jak by była przecenka o 30%, to kto wie...

Odpowiedz
#13
Ja widziałem i mierzyłem faktycznie jest fajna tylko cena zabija nawet z upustem 30% ,wolę kupić coś lepszego jeżeli mam wydać tyle kasy.Wojtek

Odpowiedz
#14
no też na żywo widziałem i się zapaliłem do niej,

jakby powtórzyli promocję na gore -40% z zeszłego roku to bym się długo nie zastanawiał....

najbardziej interesuje mnie kwestia wytrzymałości, ale nie membrany, bo o niej sporo napisano, tylko szwów, rzepów, suwaków itd.

wygląda na to, że niewiele osób ma ten produkt, ale jeśli jest ktoś taki dajcie znać, jak się nosi

Odpowiedz
#15
Wlasnie pojawily sie nowe spodnie Giv.
http://www.sfpl.pl/shop/view/Product/id/...untain_Giv

Dla mnie specyfikacja wyglada bardzo dobrze. Szukalem takich spodni. Mam nadzieje, ze po roku uzytkowania dalej bede mial pozytywna opinie. Tylko czekam na -30%/-40% i kupuje :)
-------------------------------------------
Robert

Odpowiedz
#16
Mam dylemat - Zastanawiam sie nad zakupem jakiegos docieplacza pod kurtke na pozniejsza jesien i mam dylemat pomiedzy dwoma bluzami (kurtkami - diabli wiedza jak to nazwac) - nie jestem zmarzluch wiec jak jest ok -7* to wyglada u mnie to tak - koszulka-->bluza na oko cos jak polar 70 moze 100/sweterek-->kurtka nieprzewiewna i dosc ciepla. Na oku mam dwa docieplacze:

HiMountain - Jannu http://tiny.pl/hq4fx

Berghaus - Smoulder Zip Neck http://tiny.pl/hq4fg

dodam ze poza zima chcial bym tego uzywac w maju lub wrzesniu jako ocieplenie pod softshell Marmot Approach

Ktory bedzie lepszy ?? Gl przeznaczenie to spacer na dworzec a potem z dworca do domu a wiosna/wrzesien rekreacyjne wycieczki w gorki jakies niewielkie jak biszczady/beskid

Odpowiedz
#17
Tego Berghausa nie znam, ale obok Jannu rozwazylbym Pietera 3. Preferuje, gdy jest wiecej tego materialu ocieplajacego (w kolorze zielonym/czerwonym/niebeiskim) niz wykonczenie Jannu, gdzie na ramionach jest ten czarny (we wzorek?) material. On jest glownym problemem w aspekcie mechacenia. Im go mniej tym lepiej (dlatego Pieter) :) Brak zamka (Jannu) na calej dlugosci nie jest dla mnie problemem:)
-------------------------------------------
Robert

Odpowiedz
#18
Berghausa to jak tylko bedzie dostepny w krakowie sam pojade pomacac bo to jakis model co nigdzie w polsce nie mozna dostac. Czy ten Pieter ma mniej tego czrnego (wygladajacego na sliski) materialu to bym sie sprzeczal bo ma z niego cale przedramiona, gore plecow i i cala dlugosc rekawow od srodka i bokow a Janu ma tylko rece cale i barki z przodu. A jak jest z termika tego materialu i oddychalnoscia ?? bo obie sa wykonane z czegos o ksmicznej nazwie MICRO LITE 4-way Stretch. POza tym nieco przeraza mnie fakt ze w pieterze puszczaja szwy co w tym przedziel cenowym mnie conajmniej zniecheca
---
Edytowany: 2009-10-10 15:51:06

Odpowiedz
#19
polecam swoja recencje pietera 3: http://tinyurl.com/pieter3
w skrocie. Pieter 3 mechanici sie najbardziej (przynajmniej u mnei) na tym materiale szaro-czarnym na zdjeciu http://www.sfpl.pl/shop/view/Image/id/18934?context=2 - miedzy bokiem i rekawem (od tarcia). Jannu ma z tego samego materialu wykonane cale rekawy, ramiona i okolice.
Ja osobiscie duzo chodze z plecakiem. Obawiam sie, ze material ten szaro-czarny na ramionach bedzie sie mocno od plecaka mechacil. Podobnie, jak mi sie zrobilo z bielizna Odlo (a to juz zupelnie kiszka, ale temat na inny watek...)

Za to ten material kolorowy juz nie mechaci mi sie wcale, co uznaje za plus:)

Co do wytrzymalosci szwow - problem jest z lamowkami od rekawow. Juz 2. razy wysylalem do naprawy. I i tak kupilem nowa bluze:) A nawet jak sie gwarancja skonczy, to dla mnie nie ma problemu z przyszyciem kawalka takiego.

Grzeje ten material mocno, imho mocniej niz polar 100. Nosze Pietera w chlodne dni (+ zima). Gdy jest cieplo, to nie jego klimat. Oddychalnosc? Hmm, bluza jak bluza:) nie zauwazylem, abym pocil sie nadmiernie lub aby bluza byla mokra przy wlasciwym zastosowaniu.

Reasumujac:
dla mnie Jannu to zmodyfikowana wersja flagowej bluzy HiM-a Pieter. Brakowalo na rekawach zakonczenia na palce, brakowalo kieszonki, brakowalo zamka na calej dlugosci - zrobili. Tylko sek w tym, ze dla mnie nie ten material zastosowali tam, gdzie ja bym to widzial. Bo Jannu to seria tytulowa Light and Fast - a material ten szaro-czarny jest chyba lzejszy od tego kolorowego. I pewnie dlatego taka decyzja. Ja jednak zostaje przy Pieterze.
-------------------------------------------
Robert

Odpowiedz
#20
Jeśli komuś nie przeszkadza zamek tylko pod szyją, to do takich celów ja używam Beri Kazalnica. Materiał Pontetorto Tecnopile Stretch, nie zmechaciła mi się jeszcze a już jeden sezon ma za sobą, no i ciepła jak na swą wagę.

Odpowiedz


Skocz do: