To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


Śpiwory Cumulus / LiteLine, X-Lite, Panyam
#1
Witam. Mocno zastanawiam sie nad wyborem śpiwora 3 sezonowego, z komfortem ok 0 stopni. Po głowie najbardziej chodzą mi dwa wyżej wymienione modele firmy Cumulus. Po pierwsze są lekkie i mają dość dobrą termike, a że jestem kobietą pewnie ten komfort musze miec nieco większy. W zasadzie nie znalazłam żadnych opinie odnośnie tych śpiworów, czy moze ktoś z użytkowników testowal juz te śpiworki? Jakie są wasze opinie.
-------------------------------------------
Kasia

Odpowiedz
#2
Co prawda 200, ale conieco o nim już jest: http://just-hike.blogspot.com/2009/06/cu...jecia.html

E: bardziej pasujący link
---
Edytowany: 2009-08-19 10:44:22
-------------------------------------------
http://vick-gear.blogspot.com/

Odpowiedz
#3
Hej! Mam LiteLine 400. To jest to czego szukalem na 3 sezony. Wypelnienie swietne, tylko czasami pojawiaja sie problemy z zamkiem kiedy material w niego wchodzi. Cena przyzwoita jak na ten standard. Polecam kazdemy kto szybko porusza sie po gorach.
-------------------------------------------
XXXX

Odpowiedz
#4
mam liteline 400 od ok. 2 miesięcy, więc wiele jeszcze na jego temat powiedzieć nie mogę...
- kaptur - czytałem opinie o tym, że jest dość ''płytki'' - przy 173cm wzrostu zupełnie tego nie odczuwam
- zamek - niestety często się wcina ze względu na brak listwy zabezpieczającej ale mamy dzięki temu lżejszy śpiwór - coś za coś
- materiał - pertex sprawia wrażenie dużo bardziej delikatnego niż materiał użyty w robertsie dziewczyny, jednak po doświadczeniach z montane litespeed jacket śmiem sądzić że ten akurat element wytrzyma wiele
- puch.. mimo że jest go mało, w 0st było mi komfortowo (dziewczynie po zamianie kolejnej nocy również). w okolicach 15st przechodziłem na tryb przykrywania się śpiworem.. puch to akurat jest ten element który zaważył u mnie na zakupie cumulusa, chyba najlepszy puch wśród produktów na moją kieszeń. jeszcze co do puchu, daje się zauważyć po każdym noclegu kilka piórek na zewnątrz śpiwora, ale z tego co czytałem jest to proces naturalny i nieunikniony :]
- szwy - tu jeden mankament, 'w nogach' mam małe rozprucie, jak skończę okres letnich wyjazdów to się zastanowię nad odesłaniem do zszycia..
---
Edytowany: 2009-09-30 12:47:37

Odpowiedz
#5
Hej, kupiłam LiteLine300 w połowie sierpnia i od razu zabrałam ze sobą do Norwegii pod namiot. To mój pierwszy śpiwór puchowy, więc troszkę zaryzykowałam. Dodam, że jestem kobietą, dość marznącą.

Temperatura raczej do zera nie dochodziła, ale na pewno w nocy spadała poniżej 10stopni, było też wilgotno. Spałam na 2cm samopompie.

I teraz wrażenia:
- spałam sobie w tym śpiworku w samej koszulce, bez skarpetek nawet i jedyne, co mi marzło, to nos. Miałam pełen komfort termiczny. Mój brat, poubierany w co się dało, marzł w swoim syntetyku. Zdarzało mi się jednak obudzić z uczuciem chłodu, gdy przeturlałam się tak, że dotykałam ścianki namiotu.
- mimo sporej wilgoci w powietrzu, pertex dał radę, śpiwór pozostał suchy i zachował swoje walory grzewcze (naczytałam się na różnych forach, jak to człowiek w nocy wypaca ileś tam wody i że ta ilość dla śpiworów puchowych już jest nie halo, a co dopiero mżawka itd., ale zupełnie się to nie sprawdziło);
- sam pertex jest przyjemny w dotyku, śliski, ale nie przykleja się do ciała.
- po 2tygodniach spania odnotowałam 4piórka, które wydostały się ze środka.
- kaptur był dla mnie w sam raz .
- problemów na szwach nie odnotowałam dotychczas.
- jedynym mankamentem wydaje mi się brak listwy zapobiegającej wrzynaniu się materiału w zamek przy zapinaniu i jakiejś patki na rzep zapobiegającej samoistnemu otwieraniu zamka. Na szczęście śpiwór nie jest sztywny, więc właziłam do niego bez rozpinania - zamek traktowałam tylko jako regulator temperatury.

Długo nosiłam się z wyborem śpiwora, miał być lekki, ciepły i w rozsądnej cenie i jestem zadowolona z LiteLine'a. 400-tka pewnie byłaby jeszcze fajniejsza, ale zabrakło mi kasy.

Odpowiedz
#6
Wątek szczególnie moderowany przez administratorów w aspekcie:
http://www.cumulus.pl/index.php?id_art=59

Administratorzy czytać czytać i jeszcze raz czytać.
Forumowicze miejcie glowę na karku i zdrowy rozsądek szczególnie w aspekcie 3 recenzji z dnia 30.09 które czy są podyktowane szczerością uzytkowników czy promocją cumulusa - nie wiem niestety i raczej sie nie dowiemy choć mamy swój rozum. Co z nimi zrobimy i jak je potraktujemy damy znać

Marketingowcy oszaleli

Wyłapane dzięki ludziowi: https://ngt.pl/thread-1470-page-76.html


dalszą dyskusję nt tej akcji, swoje argumenty....plusy dodatnie i plusy ujemne proszę tam zapodawać, ten wątek zostaje wątkiem sprzętowym

Odpowiedz
#7
dla wszystkich węszących teorie spiskową dziejów na engiecie oraz dla tych których temat rzeczywiście interesuje i mają coś sensowenego do powiedzenia....posty dot. akcji cumulusa przeniesione wg wlasciwosci do wątku (od postu ludzia).

Ten wątek zostaje tak jak był i będzie dotyczył stricte produktów skąd inąd dobrej firmy tylko ze skrzywionymi marketingowcami...

https://ngt.pl/thread-1470-page-76.html

przenosze....cierpliwości

Odpowiedz
#8
Czolem, na stronie producenta piszą, że maksymalny wzrost to 185cm. Idzie się w to wcisnąć z 189/190? Ma ktoś jakieś doświadczenia z lekkim ''nadwzrostem'' ?

Odpowiedz
#9
Spróbuj zadzwonić i zapytać się, czy nie zrobią dłuższego. Firma ma elastyczne podejście do zachcianek klienta. W końcu to klient płaci :-)
Lepiej zadzwonić niż mailować.

Odpowiedz
#10
ze wzrostem może być ciężko, ale tak jak pisał Zbynek - podeślij im maila, może coś sami wymyślą.

co do samej serii X-lite. Spałem podczas zeszłego weekendu w zestawie: karimata Packlon + Roberts Skaut (400 g puchu kaczego) + wkładka Cumulus X-Lite 200 (200 g puchu gęsiego) przy temperaturze -22*C (tyle było o 8 rano, w nocy mogło być jeszcze zimniej). Wyspałem się jak latem, wiem też że kilka stopni miałem w zapasie, więc taki zestaw sprawdza się idealnie (spałem w kalesonach, podkoszulku, bez rękawiczek i czapki).
-------------------------------------------
http://majtra.blogspot.com

Odpowiedz
#11
na 190 wzrostu spiwór powinien mieć ok. 220 dł. całkowitej. Te Cumulusy mają prawdopodobnie 205/210. To raczej za mało.

Odpowiedz
#12
Dzieki, na NGiTowcach to jak na zawiszy czarnym :)

Odpowiedz
#13
Tylko nie czarnym, no! Obecnie jedyna poprawna wersja to: na Zawiszy Afroamerykaninie.
Taaaa, wiem - do kasacji :-)

Odpowiedz
#14
Stefan
Mam wydłużoną i poszerzoną wersje xlita ale już nie 200, tylko 260, bo tyle wymagało dosypania jego powiększenie. Całkowita 570gr.

Nie byłbym takim hurraoptymistą jak Zbynek Ltd z tym ''Firma ma elastyczne podejście do zachcianek klienta''.
W moim przypadku taka zmiana wymagała całkowitego przeprojektowania śpiwora, i gdyby nie duże zamówienie pewnie bym się na taka ''zachciankę'' nie załapał. Po prostu robienie takich singli jest pozbawione sensu ekonomicznego. Chyba że wchodzą do seryjnej produkcji.
Nie mniej jednak, taki śpiwór mają już zaprojektowany, więc powinni uszyc.

Odpowiedz
#15
no i naczekałeś się na niego srodze :-)

Odpowiedz
#16
Było, minęło :)
Ważne że dobrze służy

Odpowiedz
#17
ptb, a że tak się spytam: ile mierzysz? :}

Ja w sumie zapatruje się na lite 300, tak troche ze wzgledu na suwak, ktory moge otworzyc gdyby bylo za cieplo. Czy to jest dokladnie ta sama konstrukcja co xlite 200 + suwak i wiecej puchu?
To w sumie kupa kasy i wolałbym mieć cos uniwersalnego w miejsce mojego wysluzonego bikera Hannaha.

Odpowiedz
#18
187
Ale 120 w klacie
W moim mam spoko luz
Zamek ci wszyją, bodajże 70zeta
Nie sądzę by to była ta sama konstrukcja, komory projektuje się na określoną ilośc puchu, ale nie znam się, nie projektuję śpiworów.
Wyboru za ciebie nikt nie zrobi, tylko ty wiesz do czego i jak znosisz temp.
Nie ma uniwersalnych śpiworów.
Uniwersalne to są opony wielosezonowe, choojowe w lecie i choojowe w zimie

Odpowiedz
#19
Z tą uniwersalnością trochę źle mnie zrozumiałeś - po prostu chce mieć możliwość wystawienia nogi / przykrycia się śpiworem w trakcie cieplejszych nocy.
Wiesz może jak wpłynęłoby wszycie suwaka na termikę tego lite'a?
Tymczasem napisałem do cumulusa i czekam na odpowiedź.

Odpowiedz
#20
Stefan, komfort to sprawa wielce indywidualna, ptb odziany w sweter puchowy i getry z ps przespał na luzie w xlite 200 turbo przy - 10*C, ina odziana w primalofta montano, przysypana z lekka sianem zaliczyła w swoim - 17*C, ja odziany w bokserki machnąłem -1/0*C, ale znam kolegę co mu zimno było przy 0/+1*C.
Nadmienię, że zarówno Ina jak i mła to raczej żylaści jesteśmy ;)
-------------------------------------------
wolność to outdoor i bokserki

Odpowiedz


Skocz do: