To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


[Softshell] Milo / w tym lahore, tanca, chill, kools
#1
2009-02-11 10:55:54
156.17.201.22

jaco a Ty nie masz czasem lahore z milo? jak to to Ci sie sprawuje? Kardi z tego co czytalem zdyskwalifikował lahore ze wzgledu na kaptur.
-------------------------------------------
wydzielone z wątku SoftShell

Odpowiedz
#2
2009-02-11 11:46:11
79.186.27.124

Gumi - mam spodnie, całkiem fajny i mało przewiewny materiał super DWR. Kurteczką się interesowałem , ale mam aproacha więc zasadniczo nie potrzebuję . Lecz ze względu na materiał myślę że może to być ciekawy towar. Istotną sprawą są Twoje gabaryty , bo Óm naprawdę malutki jest jak dla mnie .
-------------------------------------------
wydzielone z wątku SoftShell

Odpowiedz
#3
2009-02-12 14:07:46
84.38.210.73

No dobra, dopadlem w cerro t óm'a treksporta i lahore milo

Óm
w M czuje sie nieźle skrepowany ruchowo, a w L idealnie ....poza brzuchem, nie mam brzucha a wyglądam na 8 miesiąc ciązy - dyskwalifikacja bez dwóch zdań. Spory plus za kaptur dla óma oraz krój rekawów ale to co zrobili z resztą kurtki to jakas masakra. Na wysokosci bioder kurtka ladnie dopasowana po czym wór sie nagle rozszerza od strony brzucha że pilke moge schowac. Było minęło

Lahore
minus za kaptur, na bezrybiu i rak ryba wiec jak przyjdzie co do czego to na pewno sie przyda, jednak jego wszycie i konstrukcja słabo przemyslana. Reszta w kurtce przemyslana i przekonała mnie do zakupu jednak w Cerro T. mieli tylko M i Xl a mi potrzeba eLeczke.

Po długich poszukiwaniach, przekonany w koncu do bytności kaptura że lepiej by był wybieram spośród modeli wyżej w dyskusji przytoczonych model lahore z milo. Szkoda że ten óm tak durnowato jest skrojony. Kupiłbym go dziś w Cerro T jak nic. Wracając do milo lahore na plus w mojej ocenie osoby się mega pocącej się są wywietrzniki....ktoś powie prawdziwy ss nie musi ich posiadac a jak posiada to nie jest ss. Może ale wybieram lahore
-------------------------------------------
kopia z wątku [Softshell] Treksport / Óm, Essence

Odpowiedz
#4
2009-02-10 15:05:17
79.185.115.1

Milo jest dobre
http://www.hike.pl/product.php?productid...page=1&tpl=
i ładne
-------------------------------------------
wydzielone z wątku SoftShell

Odpowiedz
#5
2009-02-10 16:11:39
83.28.145.33

Tak po prostu? To jest dobre? Ma membranę więc do wzmożonego wysiłku nie będzie dobre, ale już do stania na stanowisku będzie doskonałe. Może, vega, uzasadnij cokolwiek?
-------------------------------------------
wydzielone z wątku SoftShell

Odpowiedz
#6
2009-02-10 16:41:54
83.142.120.254

Vega - to nawet koło softa nie leżało...quina - jesli badziewny kaptur z membrany nie bedzie Ci przeszkadzał , to proponuje dla Ciebie to
http://www.8a.pl/index.php?str=prod_big&...=46&subkat=
Osobiście nie wziąłem meskiej wersji tylko dlatego , że jestem bardzo wybredny i ten kaptur mi nie odpowiadał(wybrałem óm,a) reszta bez zastrzeżen i materiał sprawdzony na spodniach od ponad 2 lat.
-------------------------------------------
wydzielone z wątku SoftShell

Odpowiedz
#7
2009-02-10 18:42:47
81.190.232.76

A Lahore jest zacny- kumpel zrobił już w nim parę wyższych figur akrobacyjnych podczas fikania koziołków i nic nie tryknęło... i na dodatek ma całkiem zacny DWR.
-------------------------------------------
wydzielone z wątku SoftShell

Odpowiedz
#8
2007-01-22 21:10:11
83.18.65.133

a co sądzicie nt. tej kurteczki technicznej milo - model tibet jacket. czy ktos ja uzytkuje. jakie ma wrazenia ? i ten materiał windblock - czy gra jest warta swieczki ? :)
-------------------------------------------
wydzielone z wątku SoftShell

Odpowiedz
#9
2007-01-23 07:56:52
81.15.202.50

witajcie w klubie rozważających zakup milo tibet :)
ale materiał w tym to chyba windwall a nie windblock
też jestem ciekaw opinii, choc obawiam się że warstwa polarowa na zewn. dterminuje taką a nie inną trwałość
-------------------------------------------
wydzielone z wątku SoftShell

Odpowiedz
#10
2007-01-23 10:29:23
83.23.100.159

Co do tibeta kupiłem żonie w zeszłym tygodniu w górki w skrucie : wiatroszczelność dobra , krój świetny nieprzemakalność no cóż 1 godzina deszczyku i wszystko zgnojone ale temikę trzymał ,no ale to nie jest na deszcz ,oddychalność nie należy do najleprzych ale ujdzie , zamki pod pachami . Ocena produktu 4
-------------------------------------------
wydzielone z wątku SoftShell

Odpowiedz
#11
2007-01-26 17:47:10
87.96.61.211

szary>> pozwolę sobie przekleic opinie z innego wątku na temat windwalla o którego pytasz (milo Tibet) i którego też sobie przed momentem zamówiłem (ale jeszcze nie mam)

''ostatnio kupilem sobie w kurtke polarowa Milo model Tibiet. Sporo osob chcialo cos wiedziec o niej wiec co nieco napisze.
A wiec,
z zewnacz polar 100, od wewnacz siateczka ale nie luzem tylko na stale przyklejona do membrany.
Kroj techniczny, jak podniose reke do gory to nic sie nie naciaga itp.
Pod pachami duze otwory wentylacyjne, otwierane na 2 zamki.
3 kieszenie zapinane na zamek. (ciekawostka: podszewka kieszeni jest tak przyszyta ze tworzy jak by 2 dodatkowe wewneczne kieszenie, w ktore miesci sie idealnie mapa. Nie wiem czy to przypadek czy zamierzony cel :)
Zamki chyba jakis noname, (jakis znaczek turcji tylko ;), ale dzialaja b. dobrze.
Rekawy sa dlugie i wykonczone na patki z rzepami.
W glownym zamku patka jest od wewnacz.
Szwy sa plaskie, i nie wystepuja na ramionach tylko troche ponizej, by nie uwieraly pod plecakiem.
Posiada odpinany kaptur 1D.
Sciagana gumka na dole.
Wysoki kolnierz.
Nieprzewiewna w 100% ale jak jest z odychalnoscia to trudno mi powiedziec.
W porownaniu z moim gore 2L to leciutka.
2 lata gwarancji.
Ogolnie to wszystko na +''
-------------------------------------------
wydzielone z wątku SoftShell

Odpowiedz
#12
2007-01-26 18:10:51
217.116.110.187

Psmoku> Właśnie mam nowego Milo esvu.Używałem go w górach na lekkim mrozie a także podczas deszczu
Wszystko ok .Jestem bardzo zadowolony z tej kurtki
Podczas ostrego 30 minutowego deszczu ,kurtka nie przemokła
Po pewnym czasie wsiąka woda w materiał ale od spodu wszystko jest suchutkie
Podczas 3 stopniowego mrozu zakładałem pod spód polara 100 i koszulkę termo zdługim rękawem i bylo mi ciepło
Być może do stania w kolejkach do wyciągu ,gdy sie nie ruszasz to nie wystarczy ale jak zalozysz 200 polara to będzie ok.Nie sądzę ,żeby śnieg był jakąkolwiek przeszkodą a nawet silny wiatr
Kurtka spełnia moje oczekiwania w 100 %
Przydałaby sie tylko jakaś kieszen wewnętrzna
-------------------------------------------
wydzielone z wątku SoftShell

Odpowiedz
#13
2007-02-16 13:34:22
81.15.202.50

zamiast na Milo Raavi zdecydowałem się na ichni Chill
też softshel 2lf, trochę inny krój, taki niby wspinaczkowy; ściągacz w kołnierzu i wzmocnienia na łokciach, no i cena w e-horyzoncie mnie przekonały, wyściółka kołnierza wygodna, ale sprawia wrażenie niezbyt trwałej, zobaczymy co to warte - jak tylko dojdę do ładu składu z rozmiarem :)
no ciekaw jestem zwłaszcza czy przepizga ten 2 lf czy nie ...
-------------------------------------------
wydzielone z wątku SoftShell

Odpowiedz
#14
2007-03-02 10:40:11
83.5.220.60

Po dwutygodniowym wyjeździe do El Chorro kilka nowinek na temat Milo Raavi:

1. Przez godzinę chodziłem w niej w solidnym deszczu - nie puściła, aczkolwiek chyba jej niewiele brakowało, bo z zewnątrz nasiąkła praktycznie cała
2. Odpruła się jedna gumka od ściągacza na dole kurtki - nie jest to wielki kłopot, ale zaczynam się niepokoić
3. Materiał zewnętrzny wytrzymały - nie zaszkodziło mu ''czołganie się'' w rysach, kominach i zacięciach
4. Nadal nie przewiewa ;-)

Pozdrawiam :D
-------------------------------------------
wydzielone z wątku SoftShell

Odpowiedz
#15
2007-05-07 13:03:36
83.5.245.32

Kilka nowinek na temat Milo Raavi po 2,5 miesiąca intensywnego użytkowania (prawie codziennie na uczelnię + jakieś 10 dni ocierania o skałę podczas wspinania).

Początkowa euforia prysła - wykonanie jest do bani! Może wymienię po kolei co się zepsuło:
-gumka ściągająca dół kurtki odpruła się z jednej strony (o tym już chyba pisałem)
-na obu rękawach pękła guma z rzepem odpowiedzialna za regulację obwodu (nie rozpada się dalej i działa, ale brzydko to wygląda)
-zamek główny jeszcze działa, ale plastik usztywniający na dole już się wykruszył
-zamek od kieszonki na rękawie rozwalił się przy pierwszej próbie włożenia schematu do środka - maszynka spadła z suwaka

To tyle :-(. Mimo wszystko materiał ładnie nieprzewiewa i jeszcze się zastanawiam czy warto reklamować, bo w sumie gumkę już przyszyłem, suwak mogę założyć a rękawy reguluję rzadko. W każdym razie takie ostrzeżenie dla ewentualnych przyszłych nabywców ;-)
-------------------------------------------
wydzielone z wątku SoftShell

Odpowiedz
#16
2007-11-04 17:43:30
88.156.184.94

Kupiłem sobie SS Milo 2LF, po przyjściu do domu i odpaleniu net-u, stwierdziłem, że zrobiłem głupstwo. Dopłacił bym 100zł i miał 3LF z membramą.
Potem przeczytałem 48 stron tego wątku i doszedłem do wniosku, że błędu nie zrobiłem. I teraz narzucając kurtkę membramową jak zaczyna padac lub robi mi się zimno, nie ma problemu z zapacaniem się.
Dziękuję wszystkim ktorzy uświadomili mi, że SS powinieć byc bez membramy.
-------------------------------------------
wydzielone z wątku SoftShell

Odpowiedz
#17
2007-11-04 17:46:34
83.30.136.25

Bren: podziel się kiedyś wrażeniami z użytkowania tego 2LF, bo ja w moich spodniach mam mieszane odczucia..
-------------------------------------------
wydzielone z wątku SoftShell

Odpowiedz
#18
2008-04-04 20:44:06
12.47.73.238

Krotka relacja z uzytkowania miejskiego kurtki sofshellowej z membrana Aquatex - Milo Eagle, ktora posiadam od ponad pol roku (o ile dobrze pamietam). Jako, ze jestem szczesliwym posiadaczem kurtki Milo Yannish z Aquatexu zaufalem ponownie jakosci tejze firmy. Powracajac jednak do softshella Milo Eagle - cena ok 430 zl, czyli wcale nie tanio. Oprocz tego przymierzalem jeszcze inny model, aczkolwiek z kurtkami Milo jest taki problem, ze albo leza swietnie, albo w ogole nie leza - wybor sie zaweza, ale moze to i lepiej. Kroj swietny - tyl lekko przedluzany, aby nie wialo na plecy - skrocilbym tylko rekawy, ktore jak w kazdej Milo sa wg mnie za dlugie. Zamki pod pachami to swietny pomysl, choc jak w kazdej kurtce Milo przy noszeniu kurtki na koszulke czujemy zamki na ciele, wg mnie nalezaloby je podszyc jakos. Kaptur w sam raz i dobrze chowa przed wiatrem (nie uzywam wew. sciagacza), przy czym aby sciagnac lub zalozyc kaptur nalezy lekko rozpiac zamek pod szyja. Nosze go na zewn. - nie wykazal sladu zuzycia. Kolnierz wylozony milym miekkim materialemi i co wazne nie jest sztywny, w wyniku czego nawet po zlozeniu kaptura nie czujemy sie jak w kolnierzu ortopedycznym (wada wielu kurtek). Szwy klejone i nie wykazuja tendencji do odklejania - kurtka byla prana raz. Teraz slowo o zamkach - niejakie YBS i tutaj kurtka zawiodla mnie na calej linii, gdyz glowny zamek teraz dziwnie sie zapina, jakby lapal tylko wewn. czesc zabkow. Podejrzewam, ze zamki YBS nie maja wiele wspolnego z cenionymi YKK, stad jest jak jest. Zamek YBS na kieszonce na przedramieniu za to sprawuje sie OK.
Nastepna wada - pomysl plastykowych rzepow na rekawach. Jeden mi sie juz rozwarstwil i widac, ze to najslabsza czesc tej kurtki obok zamkow. Kurtka pojdzie wkrotce do reklamacji z ww wzgledow i mam nadzieje, ze nie bede musial szukac nowej, gdyz te polubilem. Mam nadzieje, ze ten opis wystarczy. Wkrotce zloze relacje jak mnie potraktuje pewien sklep przy reklamacji i co z tym zrobi Milo ;P

jeszcze o zamkach - pracuja ciezko. Poza tym jeszcze jedna powazna wada tej kurtki - brak wewn. kieszeni.

P.S. Mam nadzieje, ze to co napisalem nikogo nie odstraszy - teraz wszystkie firmy jada po kosztach, wiec i Milo nie jest wyjatkiem. Nie jest to produkt pro do rasowej wyprawy w gory napewno. Produkty Milo oceniam calkiem niezle - raz im to wychodzi lepiej raz gorzej, czesto brakuje ostatniego szlifu. Byc moze to takze kwestia mojego egzemplarza ;-)
-------------------------------------------
wydzielone z wątku SoftShell

Odpowiedz
#19
2008-10-15 00:28:37
84.10.97.59

Witam,

Planuje kupić Softshella Milo Spider 08. Zastanawiam sie nad wytrzymaloscia tej kurtki i sprawowaniu sie tej kurtki podczas deszczu i wietrznej pogody (SoftShell 3L Light - Aquatex 10/10 z podklejanymi szwami). Dodam - kurtka ma byc glownie uzywana w miescie oraz 'pod zaglami' :)
Ktos ma moze tego softshella?

Pozdr
-------------------------------------------
wydzielone z wątku SoftShell

Odpowiedz
#20
2008-12-07 11:39:21
89.79.186.117

Czy ktoś już ma i może się podzielić uwagami na temat nowej kurtki Milo Lahore z extendo?
Wygląda to to ciekawie ale, czy nie schnie za długo po przemoczeniu? itd... itp...
Jak wygląda ten rodzaj extendo w oprównaniu do innych rodzajów, tych ''spodniowych''?
-------------------------------------------
wydzielone z wątku SoftShell

Odpowiedz


Skocz do: