To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


[Recenzja] Quechua Forclaz Trek
#1
OPIS PRODUKTU:

materiał poliester impregnowany
haczyk i linka stalowa
wysokość dla rozmiaru L 44 cm

-----------------------------------------------------------------
RECENZJA:

DATA RECENZJI:
02-03-2009, 18:58

Wstęp
Stuptuty używam od grudnia 2007 roku. Dostałem je w prezencie na Święta i od tamtego czasu w sezonach jesienno - wiosennych towarzyszą w wyprawach górskich.

Materiały
Głównym materiałem użytym jest poliester impregnowany, chociaż na stronie Decathlonu podają i poliester jak i i poliamid powleczony poliuretanem co sprawia pewien problem co jest właściwie użytym materiałem.
Do zamocowania ochraniaczy do butów służy linka stalowa połączona z paskami regulującymi wykonanymi z bliżej nie określonego materiału syntetycznego i metalowy haczyk służący do zaczepienia o sznurówki. Stuptuty zapinane są na zamki błyskawiczne umiejscowione z boku ochraniacza, zabezpiecza je tylko zakładka materiału, nie ma tam konkretnej listwy zabezpieczającej. Na górze, na dole i w mniej wiecej 1/3 wysokości stuptutów wszyta jest gumka dopasowująca je do buta i nogi.

Użytkowanie i wrażenia
Stuptuty używałem w różnych warunkach, od zmrożonego śniegu, przez roztapiający sie śnieg, błoto i deszcze w okresach od pozniejszej jesieni do pozniej wiosny. Materiał z jakiego wykonane są ochraniacze jest absolutnie nie oddychający, co prowadzi do zbierania sie skroplonej pary wodnej miedzy butami/ spodniami a ochraniaczami i po dłuższym chodzeniu wilgoć zaczyna być odczuwalna. W mroźne dni skroplona para zamarza i tworzy sie osad szronu, jednak z uwagi na użyty materiał nie możnabyło oczekiwać czegoś innego. Gumki ściągające dobrze trzymają i nie dopuszczają wody.

Wytrzymałość
Materiał póki co dalej nie puszcza wody, poza pewną liczbą niezbyt głębokich rys materiał dalej się trzyma i nie wygląda na to żeby wkrótce miało sie stać z nim coś złego. Zimowe chodzenie w rakach dopiero zaczynam, wiec nie moge powiedzieć co by się stało z materiałem po dłuższych starciach z zębami raków. Patent z linką stalową w moim odczuciu jest naprawde dobry, część osób narzeka na takie rozwiazania jak dla mnie jednak linka stalowa prawie nie naruszona, nie zauważyłem by niszczyła mi podeszwy w butach. Paski regulacyjne i haczyk dalej całe, zamki działają sprawnie. Minusem jest to że czasem ten haczyk potrafi sie odczepić od sznurówek i trzeba go ponownie zaczepić. Drugi problem wyniknął miesiąc temu, popruły się szwy przy zamkach błyskawicznych. Problem rozwiazałęm ponownym przeszyciem.
Cena sugerowana stuptutów wynosi ok. 65zł i za tą cenę trudno spodziewać sie cudów.
Plusy
- cena
- lekkie
- nie przemakają

Minusy
- puszczające szwy przy zamkach ( po ponad roku użytkowania )
- haczyk słabo trzymający sznurówek



Odpowiedz


Skocz do: