To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


[Śpiwory] Wolfgang
#1
Witam!
Czy ktoś z Szanownych Forumowiczów użytkuje/ował taki śpiwór??
Do tej firmy raczej mam zaufanie, ale nie znam nikogo kto używa ich śpiworów. Mam możliwość zakupu nowego śpiworka za niewielkie pieniądze, ale chciałbym wcześniej usłyszeć zdania użytkowników. Z danych producenta wynika, że ma dobry stosunek masy do parametrów cieplnych.
Z góry dziękuję za odzew.
Pozdrawiam!
-------------------------------------------
'co byś nie wybrał, będziesz żałował''

Odpowiedz
#2
Czyżby naprawdę na tak zacnym forum nikt nie użytkował takiego śpiworka ?? wydaje mi się to mało prawdopodobne. Wobec tego zdecyduję się kupić bez zasięgania opinii.
Pozdrawiam!

Odpowiedz
#3
ja mam wolfganga minus, jak jakies konkretne pytania to dawaj pan;)
tylko ja go używam mniej wiecej od ok3-4 miesiecy i kupiłęm wersje prototypową.
---
Edytowany: 2009-03-01 13:01:06
-------------------------------------------
;)

Odpowiedz
#4
no to mam następujące pytania:
- trwałość ociepliny,
- trwałość poszycia,
- czy podane przez firmę parametry termiczne można uznać za rzeczywiste?

myślę, że to na tyle (co i z przodu ;)
Dziękuję za odzew!

Odpowiedz
#5
Te śpiwory trafiły do sprzedaży w zeszłym roku, także możliwe, że zbyt wielu użytkowników tego forum ich nie używało.

Odpowiedz
#6
no to tak
po tych ok. 3 -4? miesiacach używania nic sie nie podziało ani z poszyciem ani z ociepliną, ale to stosunkowo krótki okres czasu. jedyne do czego moge sie przyczepić to trwałosć tego ''worka kompresyjnego'' podczas energicznego upychania śpiwora poszło pare szwów i musiałem to pozszywać. pozatym ten worek nie posiada pasków komprresyjnych tylko tzw dwustopniową kopmresje..
Co do temperatur to parametry podane przez producenta wydają sie rzeczywiste przy ok. - 5 - 7C spało sie komfortowo. ale przy temperaturach powyżej +5 było by w nim chyba mocno za ciepło.

może niewiele ale to takie spostrzeżenia po niedługim czasie używania;)
jeśli cena jest niższa od sklepowej to warto brać. ja swój kupiłem za 100zł na KFG w krakowie.
---
Edytowany: 2009-03-01 13:23:49
---
Edytowany: 2009-03-01 13:24:35
-------------------------------------------
;)

Odpowiedz
#7
Dziękuję za informację. Za 100 zł to też bym się nie zastanawiał czy kupić.
Ale i tak najprawdopodobniej się zdecyduję, bo wydaje mi się, że w cenie ok. 150 zł (tyle będę musiał zapłacić), to nie kupię nic lepszego.

Pozdrawiam!

P.S. Ponieważ nazwa zniknęła z tytułu - przypominam, że moje pytanie dotyczyło Wolfganga mod. OPTIMAL
---
Edytowany: 2009-03-01 15:33:06

Odpowiedz
#8
za takie pieniądze można zaryzykować;) pozdrawiam
-------------------------------------------
;)

Odpowiedz
#9
KFG?
co to?
-------------------------------------------
michalnotts

Odpowiedz
#10
krakowski festiwal górski o ile nazwy nie pomyliłem;)
-------------------------------------------
;)

Odpowiedz
#11
jagular: jak tam wrażenia z dalszej eksploatacji Wolfganga Minus? Mam zamiar coś kupić jako śpiwór trzysezonowy i rozważam tego Wolfganga albo Hannah Sherpa. Jestem szczupły i gdy temperatura będzie balansować koło 0'C nie mam ochoty marznąć.
-------------------------------------------
HIPIS

Odpowiedz
#12
Hej, używałem ostatnio wolfganga minus przy -4 w namiocie i sprawdził się świetnie. Co prawda ubrałem się we dwie warstwy ale obudziłem się rozpięty bo widać było za ciepło. Przy ok 0 da się spać w kalesonach i jakiejś bluzie. stosunek ceny do jakości jest bdb.
-------------------------------------------
Tomek

Odpowiedz
#13
Podbijam temat, gdyż jestem zainteresowany zakupem śpiwora Wolfganga Optimal lub Minus. Może już ktoś się podzielić swoimi doświadczeniami ?

Zakres temp podanych przez producenta jest prawdziwy ?
Śpiwór będę używał głównie w schroniskach cały rok i jestem zmarźlakiem.
---
Edytowany: 2011-11-30 13:20:58
---
Edytowany: 2011-11-30 13:22:37

Odpowiedz
#14
No i kupiłem wolfgang optimal. Pomimo wielu plusów (krój, rozszerzenie w okolicach kolan, niezacinający się zamek, patka docieplająca na zamek, ocieplenie na nogi, dobre ściągacze) śpiwór ma jedną dyskwalifikującą go wadę.

Temperatury podawane przez producenta są zdecydowanie przekłamane. Pierwszą noc po zakupie przeprowadziłem test - przespałem się w nim na werandzie, obok postawiłem termometr.

Obudziłem się w środku nocy, gdy temperatura oscylowała wokół6-8 stopni celsjusza.
Wg producenta temp komfortu to 0-10 stopni. Wg mnie komfort dopiero zaczyna się od 10. Na stronie sklepu 8a znalazłem temperatury komfortu dla modeli Minus i Optimal i tam podają w obu przypadkach o 10 stopni wyższe.

Dodatkowo największym minusem jest cena - 330 złotych za śpiwór typowo letni ??? Nie polecam.
---
Edytowany: 2011-12-01 18:58:18

Odpowiedz
#15
Szczerze powiedziawszy lekkie przegięcie ze strony producenta lub ty lekki zmarźluch jesteś;-) 1350g śpiwora to już powinno być ciepło w +6/+8st. Proponuje wymienić na model Minus.

PS. niestety takie praktyki nadal się mnożą i niejednokrotnie było pisane by do wartości temperatur podanych przez producenta dodawać kilka stopni (ok. 5).

Odpowiedz
#16
Wymieniłem na Wolfgang Minus. Opiszę pokrótce różnice:
- patka ocieplająca zamek w Optimal pojedyncza w Minus podwójna,
- zamek w nogach w O pod piętami, w M tylko do wysokości kostek,
- model O jest trochę dłuższy, po zapięciu śpiwora i całkowitym ściągnięciu kaptura (tak, że jest tylko niewielki otwór 2x5) miałem trochę luzu nad głową, w M muszę lekko przykurczyć nogi (mam 178cm),
- model O posiada poszerzenie w rejonie kolan - rewelacyjne rozwiązanie baaardzo ułatwia przewracanie się w śpiworze, model M tego nie ma, przez co producent zmniejszył masę i objętość ale też troszkę zmniejszył swobodę ruchów
- w obu przypadkach zamek nie wcina się w materiał
- oba modele mają docieplenie stóp

Podsumowując - waga L modelu Minus to 1400g, L Optimal to 1150g. Optimal jest trochę dłuższy, ma poszerzenie w rejonie kolan a i tak waży sporo mniej. Czyli Minus powinien być dużo cieplejszy.

Odpowiedz
#17
hmmm, dziwne. W 8a.pl podają Tlim dla minus = +5st, Wolfgang podaje zakres od -3 do +7. Ciekawe skąd te +5 w 8a?
S kolei dla Optimal podają +10st czyli tyle ile ty założyłeś że ma. Może faktycznie teraz będzie ci ciepło w tych +5.

Odpowiedz
#18
Może znają się na praktyce i dodali właśnie te 5 st.
A może przeprowadzili indywidualny test. Wcale bym się nie zdziwił jak by tak zrobili jako jeden z największych sklepów internetowych w Polsce.
-------------------------------------------
Każdy problem z założenia daje się rozwiązać.

Odpowiedz
#19
Po przeprowadzeniu dziś w nocy testu dla Wolfganga Minus stwierdzam, że tym razem temperatury nie są przekłamane ;) Sądzę, że komfort zaczyna się w okolicach +2,3 stopni (dla zmarźlaków). Dla modelu optimal są one jednak znacznie zaniżone.
---
Edytowany: 2011-12-02 18:45:16

Odpowiedz


Skocz do: