To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


Peleryny przeciwdeszczowe / poncho / ponczo
#1
Hej! Szukam jakiegoś typowo przeciwdeszczowego wdzianka tylko na lato w góry. Zakładam, że będzie ciepło, więc nie chcę żadnych kurtek membranowych, bo te najlepsze są strasznie drogie a membranki w lecie to podobno żadna rewelacja jeżeli chodzi o oddychalność. Dlatego poszukuję jakiejś taniej alternatywy.

Wydaje mi sie, że dobrym wyjściem byłaby pelerynka Tec firmy Salewa bo wydaje sie byc wykonana najbardziej ''z głową''. Zapięcie pod szyją jest chyba lepiej dopracowane niż u innych peleryn, które widziałem a kaptur posiada daszek. Peleryna posiada rekawy, zintegrowany pokrowiec na plecak, zapinana jest u dołu na zatrzaski (dzięki temu chyba nie bedzie jej zbytnio wiatr tarmosił), ma laminowane szwy i kieszeń z przodu. Jest do tego woreczek transportowy. Wykonana jest z materiału o nazwie Raintec (ze strony producenta nie idzie sie dowiedzieć co to takiego). Cena 179zł.

Czy ktoś może zetknął się z tym sprzętem i wie jak to działa w praktyce?
-------------------------------------------
daśkłó

Odpowiedz
#2
Ja z tym sprzetem nie mialem nic wspolnego,ale tez mnie to zainteresowalo-po tym co napisales, jak masz jakiegos linka to zapodaj,chetnie to zobacze.
-------------------------------------------
HAMMET

Odpowiedz
#3
Proszę bardzo. Oto link do strony dystrybutora, niezbyt ''informative'' niestety

Odpowiedz
#4
Dołączę jeszcze link do sklepu internetowego, bo tam lepiej wszystko widać i wiecej info jest. Może mnie nikt nie opieprzy za kryptoreklamę ;)

Odpowiedz
#5
Ciekawa jest też ta gwarancja na 3 lata...
-------------------------------------------
daśkłó

Odpowiedz
#6
osobiście używałem w górach podczas ulewy w górach amerykańskiego poncza p. deszczowego - podgumowany nylon rip-stop(więc ciężar nie jest wielki), 6 oczek do zrobienia ''daszku'' na wszystkich bokach napy (dwustronne) możliwość spięcia po długości - tworzy się coś na kształt płachty biwakowej - mankamentem może być kaptur - jest duży - bo na chełm ma wchodzić... ale po odpowiednim ściągnięciu da radę go wygodnie nosić.
plecak ~65 litrów zakrywa do połowy, przy wzroście 175 cm sięga mi do połowy łydek.
-------------------------------------------
...w penych sytuacjach niecierpię mieć racji...

Odpowiedz
#7
ponizej link do strony z zastosowaniami poncho:
-------------------------------------------
...w penych sytuacjach niecierpię mieć racji...

Odpowiedz
#8
Też dobre...
Po co im Tomahawki, M1 Abrams, B2, i F 22 Raptor skoro mają poncza wielozadaniowe ;)
-------------------------------------------
daśkłó

Odpowiedz
#9
znalazłem jeszcze taką - treksporta, ale adres mailowy dystrybutora podany na tej stronie nie odpowiada, więc nie wiem jak cenowo...
-------------------------------------------
...w penych sytuacjach niecierpię mieć racji...

Odpowiedz
#10
vick- gdyby byla wersja ''czarna'' tej salewy to bym sobie chyba kupil- jakos mnie ten czerwony straszy,ale jesli nie znajdzie sie nic innego to chyba sie zdecyduje na ta Salewe za jakies 2 tygodnie- wtedy napisze ci o ''wrazeniach'', chcialbym tylko kupic to w sklepie ''normalnym'',a nie tym ''netowym''
-------------------------------------------
HAMMET

Odpowiedz
#11
Zachecam tez do zobaczenia peleryny b. podobnej Fjorda Nansena na sklepie tansza o minimum 60 zl(jezeli dobrze pamietam to na naszej stronie nie ma jej pokazanej, ale b. podobna do Salewy jak to peleryna:) ). Czekamy teraz na dostawe i bedzie w sklepach za kilka dni. Jest w kolorze zielonym :) i w dwoch rozmiarach. Wiem, ze malo firm robi pelerynki dlatego pozwolilem sobie na taka mala reklame. Pozdrowka
-------------------------------------------
Darek e-horyzont.pl

Odpowiedz
#12
Dzięki. Ta z Treksportu jest też niezła, a do Wrocławia mam zbyt daleko aby móc obcenić Fjorda Nansena. ale... Ja kupiłem już Salewę. Cóż, na pierwszy rzut oka ma wszystko czego oczekuję od peleryny przeciwdeszczowej. Wykonanie naprawdę eleganckie, fajnie leży. Szczególnie podoba mi się zapięcie pod szyją i cała regulacja kaptura. Nie jest to taki kawał płachty jak inne znane mi peleryny. Cała mieści się do kieszeni na piersi, która służy za woreczek transportowy. Jest naprawdę niewielka po spakowaniu. Mam nadzieję, że od deszczu bedzie chronić jak należy.

Hammet> Kupiłem granatową 'navy blue'. Nie jest więc czarna, ale kolorystycznie ma zdecydowanie 'ciemny' charakter i nie jest oczojebna jak ta czerwona ze stron WWW. Wystarczy jeszcze zakupić maskę z filmu ''Krzyk'' w sklepie z zabawkami, nóż rzeźnicki i już jest full wypas ;)

Aha... Faktycznie, warto poszukać w normalnych sklepach. Ja swoją kupiłem za 130 złotych, czyli jestem 49zł do przodu :)

Pozdrawiam
-------------------------------------------
daśkłó

Odpowiedz
#13
dasklo, w jakim sklepie kupiles (a raczej w jakim miescie:)...moze sie wybiore kupic taka sama
-------------------------------------------
HAMMET

Odpowiedz
#14
Kupiłem ją w sklepie Vist w Przemyślu, pewnie masz daleko... i nie wiem czy jeszcze mają te peleryny...
-------------------------------------------
daśkłó

Odpowiedz
#15
dasklo..ano niestety daleko, poszukam czegos u siebie, czyli w Katowicach...
-------------------------------------------
HAMMET

Odpowiedz
#16
Vick
jak sobie radzisz z z łopotaniem poncha na wietrze ?

Odpowiedz
#17
Najtańszym rozwiązaniem jest ''polski goreteks'', czyli foliowa pelerynka przeciwdeszczowa :D 90% turystów na trasie Łysa Polana - Morskie Oko taką nosi w lecie. Może ktoś zrobi test tego wynalazku ;) Dostępna jest w szerokiej gamie kolorów, każdy znajdzie coś dla siebie :))

Odpowiedz
#18
Noszę je jak naprawdę mocno leje - więc ręce chowam pod spód i tymi ręcyma jak za barzdo łopocze łapię od środka i tyle.
Ale jak się naciągnie na plecak - nachodzi tak mniej więcej do jego połowy - to nie ma za bardzo co łopotać.
-------------------------------------------
...w pewnych sytuacjach niecierpię miec racji...

Odpowiedz
#19
kopyto
myślisz o ''zestawie procesyjno - pielgrzymkowym'' z cienkiej przeźroczystej folijki z paskiem do nabycia w kioskach za 1-3 pln ??

Odpowiedz
#20
tak to jest właśnie to, a zwany jest ''polskim goreteksem'' :))))

Odpowiedz


Skocz do: