To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


[Recenzja] Thermos Rustfri 1 l
#1
OPIS PRODUKTU:

Termos o poj. 1 litra z automatycznym korkiem
Ze stali nierdzewnej.
Ciepłe ciecze 8-12h, zimne 24h
10 lat gwarancji
Firma Kanadyjska, wyprodukowany w Chinach
www.Thermos.com

-----------------------------------------------------------------
RECENZJA:

DATA RECENZJI:
13-12-2008, 22:12

Zakupiony w maj 2007 w Oslo za ok 389 NOK.

Temperatury:

test przeprowadzony bez termometru za co mi się już nieźle oberwało.
Po powrocie skombinuje jakiś termometr i podam wartości.

Termos został zalany bez wcześniejszego ''rozgrzewania'' wrzątkiem
po 24h herbata prawie tak samo gorąca jak zaraz po wlaniu
kostki lodu wrzucone nie topią się po 24h

Reasumując do 24h z termosu napijemy się bardzo gorącej herbaty

Użytkowanie:

-użytkowany intensywnie czyli codziennie przez 5 dni w tygodniu w okresie jesienno-zimowym oraz podczas wyjazdów

Trwałość i wykonanie:

-bardzo dobra robota chińskich pracowników
-po ponad rocznym użytkowaniu lakier nie schodzi
-jest w kilku miejscach trochę porysowany ale nie są to jakieś głębokie rysy które psuły by wygląd
-od spodu powiedzmy jest minimalne porysowany jakby ktoś przejechał papierem ściernym od stawiania go na stole czy innych powierzchniach
-przeżył kilka upadków ze stołu co nie wpłyneło na lakier czy szczelność

Korek:

-automatyczy, rozkręcany z trzema uszczelkami pozwala utrzymać go w czystości bez obaw że się czegoś nie domyje włączając w to fusy z kawy
-żadnych problemów z wkręcaniem korka i oznak jego zużycia czy nieszczelności

Opakowanie i instrukcja:

-brak opakowania
-instrukcja w kilku językach wrzucona luzem do środka
-w instrukcji nie wyczytałem aby trzeba było go ''nagrzewać'' wrzątkiem przez jakiś czas

Gwarancja:

-10 lat gwarancji

Zalety:
-bardzo dobra jakość wykonania
-10 lat gwarancji
-po ponad roku żadne oznaki zużycia (minimalnie estetyka)
-bardzo dobry automatyczny korek rozkręcany

Wady:

-brak opakowania (tylko instrukcja wsadzona do środka termosu)
-prawie żadna dostępność w Polsce (na internecie bez problemu)
-cena (jak na taką jakość i gwarancję uważam za znośną)

OCENA PRODUKTU:

Wygoda: 5/5
Wyposażenie: 3/5
Wytrzymałość: 5/5
Ogólna: 4.33/5


[Obrazek: thermos1.jpg]

[Obrazek: thermos2.jpg]


Odpowiedz
#2
no za bardzo nie ma sie czym dzielić. Recenzja slabiutka. Żadnych konkretów. IMO wywaliłbym to z działu recenzje i wkleił gdzies do wątku o termosach.
Twierdzenie ''Paktycznie po 24h herbata jest tak samo gorąca jak zaraz po wlaniu.'' cekaw jestem na czym kolega opiera swoje nowatorskie teorie. Sprawdzane ''na jezyk'' czy palcem. Alo może w szkole fizyki nie było :-)
Jednym słowem - lipa a nie recenzja.

Odpowiedz
#3
Receznja jest w miarę wystarczajaca. Przecież to termos, co ma on jeszcze o nim napisać? Ważne, że po roku korek nie cieknie itp. Brakuje mi tylko podania częstotliwości jego używania i bardziej precyzyjnych danych odnośnie temperatury, ale chyba trudno ją zmierzyć bez odpowiednich przyrządów.

Odpowiedz
#4
arkadoo>>> to jest TYLKO termos lub AŻ termos. Wbrew pozorom termosy nie są łatwymi przedmiotami do napisania recenzji. Jak sam zauważyłeś bez odpowiednich przyrządów ciężko uzyskac miarodajne wyniki, a przez to napisać recenzję. Tu nawet nie zastosowano ogólnodostepnych środków pomiarowych, więc IMO to jest raczej opis niż recenzja. W zasadzie kolega poza podaniem czasookresu uzywania i ceny nie podał żadnych konkretów.
---
Edytowany: 2008-12-14 09:09:29

Odpowiedz
#5
http://tiny.pl/wnq4

przyklad ile mozna o kubku naskrobać. Do wieczora recenzja out. Prosze o uzupelnienie

Odpowiedz
#6
A ja mam pytanie, również jako użytkownik Thermosa:
- Czy odchodzi ci kolorowa farba? Zapobiegasz jakoś temu?
- Czy widzisz jakiekolwiek zużycie korka?

Mój trzyma trochę krócej niż podaje producent, ale w granicach normy.
U mnie w instrukcji i na pudełku jest coby wygrzać termos.
Ale trzeba pamiętać, że termos to tylko firma i posiada całą gamę produktów które posiadają różną termikę zależnie od wymagań.
Produkcja rzeczywiście na bardzo wysokim poziomie.
I ta cena 5 funtów... :)
-------------------------------------------
http://ngt.pl/users/warzyn

Odpowiedz
#7
według mnie przekazałem całą PRAKTYCZNĄ wiedzę na jego temat.

nie mam czasu ani sprzętu labolatoryjnego by przeprowadzać testy jak inni typu:

''wlałem wrzątek z czajnika do termosu, w tym czasie ciecz się schłodziła podczas wlewania o 3 stopnie. po 12h otwarłem termos na 12 sekund w celu zrobienie pomiaru. termos wystawiłem w cieniu za okno ale po pewnym czsie zauważyłem że słońce zmieniło położenie i stał ok godziny w słońcu.'' - paranoja

Uważam że różnica paru stopni przy piciu herbaty niema znaczenia, no chyba że ktoś chodzi z termometrem i jak spadnie temperatura poniżej pewnego pułapu to jej nie wypije.

To tylko termos i ważne że po 24h herbata jest bardzo gorąca , jest 10 lat gwarancji i wysoka jakość wykonania no i że automatyczny korek trzyma.

do Wawrzyn

-na termosie są małe rysy od innych przedmiotów jak to w plecaku
-kolor trzyma sie jak na razie
-nie zauważyłem aby z korkiem się coś działo
-dodam jeszcze że miałem 5 dni aby w domu przetestować termos i ewentualnie oddać go
-jak pisałem termos był bez pudełka a na instrukcji nie wyczytałem aby ''grzać'' termos
-używany intensywnie czyli pomijając wyjazdy, codziennie do pracy 5 dni w tygodniu w okresie jesienno-zimowym

Pozatym termos jest tak prostym urządzeniem że niewiem co by można więcej sensownego napisać.

do Gumibera Marcin

-jeżeli Panu ta recenzja nie pasuje to proszę opracować jakiś szablon który testujący będzie wypełniał
---
Edytowany: 2008-12-14 10:50:28
-------------------------------------------
klamra

Odpowiedz
#8
do gumibearMarcin

-posiadam fajny gwizdek sygnałowy aluminiowy LifeSystems producent podaje 100db jak ktoś ma obiektywnie stwierdzić jak głośno gwizda?

więcej wyrozumiałości
-------------------------------------------
klamra

Odpowiedz
#9
>> Klamra

Pytam, bo u mnie farba z dna schodzi permanentnie, co mnie trochę martwi...
Co do korka to mam trochę inny kształt, uważam że jest REWELACYJNY, dlatego pytam jak Twój się spisuje...
-------------------------------------------
http://ngt.pl/users/warzyn

Odpowiedz
#10
klamra >>> ale jaka wiedze praktyczną przekazałeś ? Wybacz Kolego, ale przez 1/3 ''recenzji'' rozwodzisz się nad rozterkami związanymi z zakupem.
Co do uszczypliwości na temat chodzenia po górach z termometrem mogłeś sobie darować. Równie dobrze można zauważyć, że nikt tez nie chodzi z pełnym termosem przez 24h. Recenzja ma sens jedynie gdy przekazuje kupującemu jakieś konkrety. Po erracie wygląda to juz lepiej, ale i tak przydałoby się info jak jest z tym trzymaniem ciepła gdy termos nie jest pełny. Wiadomo że wtedy zawartośc wychładza sie szybciej. Poza tym weź pod uwagę to, że kazdego ''bardzo gorąca'' będzie znaczyć co innego i posiłkowanie się termometrem daje jaśniejszy przegląd sytuacji. Dla wszystkich.

Odpowiedz
#11
tak na marginesie pojawił się teraz w promocji ten termos w oslo gdzie pracuje teraz za 199 NOK czyli licząc po 0,41 to daje ok 82 złote a jest przeceniony z 389 NOK.

poza tym jak ktoś będzie w szwecjii czy norwegii na fiordach to warto zajerzeć do kilku sklepów jak się promocje czy przeceny to można kupić kutkę z gore-tex paclite za 799 NOK czy kurtka Columbia z gore-tex niewiem jaki za 599 NOK. czytałem o kurtkach z Dermizaxu i ostatnio oglądałem taką za 1999 NOK firmy Bergans of Norway. była też dwa dni temu w sklepie ''sport1'' 30% upustu na wszystkie skarpety w tym x-socks i kupiłem kilka par na prezenty i wyszło mi taniej niż w polsce
-------------------------------------------
klamra

Odpowiedz
#12
Uwielbiam znęcać się nad ogólnymi opisami bez konkretów.

klamra, wybacz, ale Twój opis jest o kant d... rozbić. Nie wybiorę termosu który po jakimś czasie ma ''gorący'' płyn. Ba! nawet nie spojrzę na inne parametry. Co to znaczy ''gorący''? Dla mnie np. 65 stopni jest gorące i nie wypije duszkiem szklanki. Znam osoby, które piją płyn o takiej temperaturze,że ja tylko usta zamoczę i cofam się jak oparzony :-D Znam też osoby, które uważają, że ja piję za gorące napoje.

Wynika z tego, że rozciągłość pojęcia ''gorąca'' jest tak pomiędzy 50 a 80 stopniami. Przyznasz, że sporo. Co wolisz wypić - herbatę o temperaturze 10 stopni czy 40? I tu i tam jest 30 stopni różnicy. Jest to zbyt duża różnica, by polegać na subiektywnym odczuciu jakiegoś ''nonema''. Sorry, ale ''nonemem'' nazywam Ciebie, nie termos. Nikt nie zna Twojego doświadczenia, więc ogólne uwagi i opinie, które wydajesz można puszczać mimo uszu. Nawet ja, który zna granicę swojej ''gorącej'' herbaty, nie odważyłbym się podać temperatury płynu ''na oko''. Za każdym razem mogę przecież inaczej odczuwać temperaturę.

Prawda jest brutalna, ale sam chciałeś :-)

Więc - następnym razem więcej konkretów i mierzalnych fizycznych wartości proszę.

Odpowiedz
#13
Klamra, po prostu weź jakiś termometr nawet medyczny i wsadź go do kubka płynu wylanego z termosa po czasie jaki opisuje producent.
Jak chcesz się więcej pobawić, to np. zalej termos do pełna i powiedzmy co 2-3 h wylewaj kubek i mierz temp. płynu. Termos trzymaj w tym czasie w lodówce albo za oknem. Pozapisuj temperatury, wklej do recenzji i bedzie OK.
Poza tym brakującym istotnym parametrem (termika termosu), to recenzja może być. Dobrze, że napisałeś o tym rozkręcanym korku, bo zwykle takie nierokręcalne 'automaty' to idealny bunkier dla bakterii, który można sobie godzinami zdobywać przy pomocy różnych środków czyszczących.
-------------------------------------------
http://pitfol.net/

Odpowiedz
#14
nie wiem czym się tu zachwycać z tym rozkręcanym korkiem... miałem kilka termosów za 20 pare złotych i KAŻDY miał rozkręcany korek. dla mnie to standard, a nie ekstra bajer w termosie ka xxxzł
-------------------------------------------
wyrocznia!!!

Odpowiedz
#15
NDC - u mnie ten korek jest nieco inniejszy. Możesz go zarówno otworzyć jak jak i odkręcić (tak jak np w tatonce).
Zupełnie inny system niż w Tesco - termosach.
Linki:
http://www.sendpix.com/albums/08121404/4fmt9bxo05/
Pozdr.
-------------------------------------------
http://ngt.pl/users/warzyn

Odpowiedz
#16
w tesco nie kupowałem. tylko na targu/w sklepie itp, i korek zawsze byl taki sam, dwa zasadnicze elementy, jeden wkręcany w drugi, nawet jak oglądałem w różnych sklepach, marketach termosy to w każdym dało się tak rozkrecic korek na dwie części(coś jak u ciebie)
-------------------------------------------
wyrocznia!!!

Odpowiedz
#17
po powrocie do kraju skombinuje jakiś termometr i uzupełnie dane.

do NDC

z uwagi na mój charakter pracy już od ok 10 lat pracuje na budowach po całej europie i trochę termosów miałem. co do termosu z automatycznym korkiem który kupiłem za 20 zł w Realu to nie wytrzymał nawet tygodnia i przeciekał . więc sobie obiecałem żadnych tanich termosów.

Warto też zasięgnąc opini zwykłych robotników budowlanych takich jak ja co bardzo często używają termosów, czołówek, multitooli (walenie młotkiem po Leathermanie przy przecinaniu blachy 0,7mm, wycinanie otworów w gipsie czy mycie go kerszerem) odzieży roboczej (z gore-tex np.Snickers czy też spodni ze wstawkami cordury na kolanach, tyłku i nogawkach ) nieżadko nawet wręcz barbażyńsko je zajeżdzając. Nie jest tajemnicą że pewna część Norwegów robi wypady na ryby, góry w spodniach roboczych czy kurtce bo są równie dobre a napewno trwalsze i praktyczniejsze niż wyroby firm turystycznych. Jak kogoś interesuje naprawdę pancerny termos to niech spojrzy na ten:

http://www.thermos.com/Product_detail.as...ductID=273
-------------------------------------------
klamra

Odpowiedz
#18
hmmm a co czyni ten termos ''pancernym'' ? Kijowa, odstająca rączka, czy te kawałki plastiku ? I tak jak wpakujesz go do plecaka to zawsze coś może wgnieśc boki.
Jeśli mam być szczery, to więcej w nim wad niż zalet. Co innego gdyby był cały ''oblany'' plastikiem, to możnaby powiedzieć, ze jest pancerny. A tak - jest raczej niewygodny z punktu widzenia turysty.

Odpowiedz
#19
>Doczu napisał:
>IMO wywaliłbym to z działu recenzje i wkleił gdzies do wątku o termosach.

A tymczasem ogólny wątek o termosach wykluwa się w recenzji :)))
Zostawmy to do czasu uzupełnienia danych o termice tego termosu, a dyskutujmy sobie tutaj: https://ngt.pl/thread-1581.html
-------------------------------------------
http://pitfol.net/

Odpowiedz
#20
jakbyś go trzymał w ręce i pooglądał to może byś zmienił zdanie. w newralgicznych punktach jest zabezpieczony plastikiem w miejscu ''zakapslowania''. (srawdz sobie jak termos jest zbudowany i gdzie się moze rozszczelnić) więc jak upadnie nawet z kilku metrów to poza ewentualnym wgnieceniem czy zarysowaniem nic mu nie będzie,
kubek swoją drogą nie jest zabezpieczony. rączka jest po to abyś się nie poparzył i nie porozlewał.

miałem wcześniej termos z rączką tylko innego typu i byłem zadowolony. Tego termosu nie kupiłem bo go niebyło w tym czasie i miejscu co kupowałem swój ostatni.

Rączka jest tylko kwestią wygody i przyzwyczajenia, jak się go nosi w kieszonce z boku plecaka to nieprzeszkadza tak bardzo
-------------------------------------------
klamra

Odpowiedz


Skocz do: