To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


[Recenzja] X-socks Run Sky Run
#1
OPIS PRODUKTU:

Materiał (dane z metki): 54% nylon, 23%polipropylen, 11% elastodiene, 11%poliester, 1%metalissed polyamid.

-----------------------------------------------------------------
RECENZJA:

DATA RECENZJI:
09-11-2008, 08:55

Producent tak oto przedstawia te skarpetki: ''Jest to idealna skarpeta dla maratończyków i uprawiających jogging. Dzięki Airgotex mesh cuff skarpetka jest ultracienka i doskonale „oddycha''. Scalone ze sobą X-Cross Bandage i AirFlow Design Ankle Pads chronią wrażliwą okolicę kostki. Umieszczony wzdłuż boków skarpety, od ściągacza aż do podeszwy Air Conditioning Channel zapewnia stały dopływ świeżego powietrza. Podstawa skarpety zrobiona w technologii SINOFIT utkana została w 99,9% z cząsteczek czystego srebra, które zapobiegają powstawaniu bakterii i drobnoustrojów, a tym samym chronią przed nieprzyjemnym zapachem.''

A oto moje spostrzeżenia z użytkowania:
Skarpet używalem przez rok do biegania (razem wyszło tego 2 tys. km z hakiem), do jazdy rowerem w lato (całodniowe wycieczki) oraz do letnich wedrówek/spacerów. Mimo że biegam juz kilkanaście lat, do tej pory nie miałem skarpet dedykowanych tylko do biegania, zawsze używałem jakichs mieszanek materiałów sztucznych i bawełny-takich skarpet sportowych jakich pełno w sklepach.

Skarpetki są krótkie, z początku myślalem, że na zimę nie będą sie nadawały, ale okazało się, że mieszczą się pod ściągacz legginsów więc biegałem w nich również zimą w temp. do ok -8C. W niższych nie biegałem bo zima była słaba. Latem w temp. do +30C.

Skarpetki doskonale odprowadzają wilgoć, nawet w czasie najwiekszych upałów po 1,5h biegu czy kilkugodzinnej jeździe rowerem non stop na nodze czuć było jedynie w minimalnym stopniu wilgoć. Z drugiej strony zimą podczas biegania stopy ani razu mi nie zmarzły.

Dzięki brakowi bawełny w składzie skarpety szybko schną-uprane ręcznie wieczorem, rano są suche. Jest to również zaleta w przypadku zamoczenia butów w czasie biegu, szczególnie wczesną wiosną w mokrej brei z topniejącego sniegu, gdy temp. oscyluje wokół 0C. Uczucie zimna i dyskomfortu z powodu przemoczonych butów i skarpet znika szybciej.

Co do łapania zapachów: podstawa skarpety od wewnątrz od pięty aż po palce to ''srebrne włoski'', którch rolą jest neutralizacja zapachów. I rzeczywiście, skarpetki nie wydzielaja nieprzyjemnych woni nawet po całodziennej, intensywnej jeździe rowerem w upale. Zapach pojawia się w niewielkim stopniu dopiero po używaniu przez 3-4 dni bez prania. Skarpetki łapały również lekki zapaszek po biegu w przemoczonym, starym obuwiu. Jednakże po wywietrzeniu zapach ustępował. We współpracy z nowymi butami biegowymi problem ten nie występuje. Srebne nitki w podstawie skarpety po roku uzywania ugniotły sie na pięcie i pod stopą, za to na palcach nadal tworzą puszystą warstwę.

Wygodę oceniam na piątke z plusem: ściągacz dobrze trzyma wiec skarpetki nie zsuwają się, nie ślizgają się w bucie się podczas biegu (ich podstawa z zewnątrz nie jest śliska). Skarpetki doskonale zabezpieczają przed otarciami ścięgno Achillesa, okolice palców i kostek - w miejscach tych nic nie uciska, oczywiście pod warunkiem dobrze dobranej długości buta. Skarpetki uwzględniaja różnice w budowie stopy prawej i lewej.

Trwałość: nie mam nic do zarzucenia. Zazwyczaj po roku użytkowania skarpetki dotychczas używane miały dziurę na scięgnie Achillesa, wytartą przez but. Tutaj nie ma nic takiego, jedynie materiał jest bardziej zbity. Nic się nie rozłazi, ściągacz trzyma mocno tak jak trzymał. Tylko na podstawie skarpet z zewnątrz pojawiły sie zmechacenia (ale to w niczym nie pszeszkadza). Biel skarpetek po roku nabrała odcieni szarości: pewnie od butów (bo były nieraz przemoczone błotem) i od prania w pralce razem z kolorowymi rzeczami. Nie zauważyłem żadnych zmian z powodu prania w proszku i wirowania.

Podsuwowanie:
-rewelacyjna jakość wykonania
-wysoka jakość i trwałość użytych materiałów
- wygoda używania.
Czynnikiem zniechęcającym do zakupu może być cena - 65 zł, ale w moim odczuciu warto.


[Obrazek: P1000110.jpg]


Odpowiedz


Skocz do: