To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


Obuwie Crispi, w tym Monaco GTX, A.Way Low GTX, Falcon
#1
Czy jest jakis uzytkownik takowych?
Monaco wydaje sie byc tym samym modelem co A.Way tylko ze srednia cholewka.

http://www.8a.pl/index.php?str=prod_big&...at=&podkat=& subkat=

Jakies opinie o produktach firmy?

Pozdrawiam.

EDIT.
Poprawka.
A.Way wystepuja rowniez w wersji mid.
Czyli A.Way Mid i Monaco wydaja sie byc tymi samymi butami, a mimo to sa to dwa rozne modele. Zwlaszcza XCR, ktore wysciolke maja taka sama.
---
Edytowany: 2008-11-05 14:39:12

Odpowiedz
#2
Uzywam A.Way Low - bardzo je sobie chwale jako buty niskie, w lecie schodzilem troche B.Zywieckiego, troche wloczylem sie po nizinnych lasach i uzywane byly w miescie. Po poczatkowym 'przyzwyczajaniu' but lezy dobrze na nodze (jak dla mnie jest dosyc waski, ale dzieki temu nie mam luzow 'poprzecznych'). Jak dla mnie jest butem dosyc 'cieplym'. W deszczu i na rosie nie puscil wody. Na poczatku wydawal sie byc dosyc twardy, co mnie niepokoilo przy prowadzeniu auta, ale 'czucie' podloza jest dobre, przy czym przez podeszwe nie czuje sie 'ostrych' kawalkow podloza (kamienie, galezie), zas podeszwa nie jest sliska. Troche dziwnie wyglada sznurowanie (zaczyna sie bardzo blisko czuba) i dalej nie wiem do czego ma to sluzyc. Acha, na poczatku, przed 'ulozeniem' sie buta czulem ucisk spowodowany ukladaniem sie wysoko wszytego jezyka (gruby material lub skora - ale nie mam ich przed soba i nie moge sprawdzic laczaca jezyk z butem), ale teraz jest ok i nie odczuwam dyskomfortu.
-------------------------------------------
Tomcio

Odpowiedz
#3
@Tomcio
Jeden but a tak rozne doznania. :-)
Przymierzalem wersje obie, niska i srednia. I but mi nie lezal.
To co dla Ciebie bylo twarde, dla mnie jest za miekkie. :-)
Wiazanie jest ''do czuba'' bo to w zamysle maja byc buty podejsciowe z elementem wspinania. Czyli sciskamy sznurowadlami palce. :-)
Jak dla mnie but za miekki i w ogole nie pancerny. Ale to moze moje odczucie subiektywne. To co mnie do niego zniechecilo to wyprofilowanie wewnetrzne.
Mialem wrazenie ''nietrzymania'' piety. Przejscie miedzy zapietkiem, a podeszwa jest jakos tak dziwnie zaokraglone, ze mam wrazenie, ze stopa nie dokonca wchodzi do buta i zaraz but mi sie zeslizgnie z nogi. Mimo wiazania.
Za plytko stopa siedzi. Moze ktos z inna budowa stopy mialby ok. Bo but ciekawy.

Odpowiedz
#4
Ja zakupiłem sobie ten bucik w wodzisławiu u zaprzyjaźnionego sklepiku but sie sprawdza rewelacyjnie - zostal mi on polecony przez osobe ktora na prawde dużo chodzi po górach - na poczarku but byl niezbyt mily przyznam sie ze but mi bardzo sie wyślizgiwał i na dodatek wydawal sie twardy na pięcie a na palcach miekki jakby to byl but biegowy.
natomiast po okolo tygodniu zauwazylem zmiane samego ulozenia sie buta zaczol sie dopasowywac do nogi i jest bardzo wygodny - na dodatek stal sie jakby rownomiernie twardy w kazdym miejscu.
Jezeli chodzi o chodzenie - swietnie trzyma wode - w zaden sposob nie przepuszcza - a testowalem go w zimie poprostu chodzac w nim po miescie (ten wibram sie slizga po lodzie - aczkolwiek dobrze trzyma sie na podlozu mokrym i nawet dobrze sie zachowuje po utwardzonym sniegu)
kaprysem tego buta moze byc pieta poniewaz jak mam grubsza skarpete swietnie trzyma - natomiast po zalozeniu lzejszych pieta przestaje byc trzymana
jednakze uwazam ten but za dobry zakup i ciesze sie ze zdazylem zanim zostaly wywindowane ceny z powodu euro...
-------------------------------------------
e-wojciech

Odpowiedz
#5
A.Way Mid i Monaco różnią się głównie podeszwą i trochę stylistyką.

Odpowiedz
#6
ok ja uzywam tego buta juz rok i to non stop - zmina wiosna lato jesien
powiem tak.
pozostaje przy tym ze kaprysem jest pięta przy skarpetach typu trekking light siedzi ona jak najbardziej natomiast przy lżejszych mi ucieka (moze gdyby było o 1/2 rozmiara mniejsze byłoby dobre - ale nie ma co gdybac)
na miescie i w górach but sie spisuje rewelacyjnie- nie uzywam żadnych innych bo ten mi wystarczy
w zimie i tegorocznych ulewach letnich but nie przepuscil wody (Gore-tex o tak Gore-tex) jest bardzo wygodny i swietnie trzyma srodstopie. Wada moze być lekka zmiana koloru (mam w kolorze j.szary i zmienia sie troche)

podsumowując:
Wady:
-przy cienkiej skarpecie ucieka pięta (odczucie subiektywne nie mówie ze każdy tak będzie mieć)
-zmiana koloru (mało istotne ale jednak)
-cena
Zalety:
-skóra (ładnie wygląda)
-Wibram
-Gore-tex
-dobre ułożenie sie do nogi

Raczej polecam jednak bucik dla osob z wyzszym podbiciem i szczupła stopą (chociaz tak jak mówiłem - but sie sam układa)

Odpowiedz
#7
macał ktoś te buty:
http://sherpa.pl/product_info.php/cPath/...ts_id/2838

?

całkiem zgrabnie wyglądają, są dość lekkie

używa ich ktoś ? jakie opinie?

Odpowiedz
#8
nakabluję, że pajacyk miał je niedawno na blancu
-------------------------------------------
http://vick-gear.blogspot.com/

Odpowiedz
#9
northaunt - zaje...iste buty, miałem je na nogach 30min w domu, później czekały na swój czas, w związku z tym miałem lekkie obawy czy nie dadzą mi popalić.
Sprawdziły się idealnie, wygodne i wogóle.
Miałem trochę obawy przed kupowaniem jakiejś egzotycznej firmy ale nie ma się co bać.
Jedyne co mnie denerwuje to trochę za bardzo ''rozbudowany'' system sznurowania.
Jakby co to jestem za.
Aha, oddychają bardzo dobrze, po powrocie musiałem je ostro płukać ponieważ osadziło sie na zewnątrz bardzo dużo soli z potu :-)
Tylko pamiętaj że to są buty ocieplane i poniżej 3000m nogi mi się już lekko gotowała, ale za to powyżej 4000m było mi ciepło w zwykłych trekowych skarpetkach.

Odpowiedz
#10
no nie dziwię się, skoro jest zapakowany primaloft ;)
OT pajacyk a czemu ''egzotycznej''? Może mniej popularnej u nas, ale to solidne makaroniarskie buty

Odpowiedz
#11
''egzotycznej'' ponieważ nigdy o takiej firmie nie słyszałem

Odpowiedz
#12
witam, słyszał ktoś o butach Crispi Traccia GTX, lub Crispi Maremma GTX?? Zastanawiam się, które z nich wybrać, cena w Wodzisławiu jest wielce okazyjna. Może ktoś z was je już wcześniej zakupił i może coś o nich powiedzieć? Dzięki z góry, pozdrawiam :)

Odpowiedz
#13
2009-09-15 20:09:46
89.174.61.146

Traccia GTX

Witam, zapisałem się na forum, bo jestem zainteresowany konkretną marką butów. Firma Crispi, o której piszę jeszcze nie jest tak popularna w naszym kraju, ale może coś już słyszeliście o konkretnym modelu, który podaję w temacie?? Jedyne, co skłania mnie do kupienia ich, to przymiarka w sklepie są bardzo wygodne) i dobre słowo sprzedawcy- znawcy.. Dzięki z góry za odpowiedź, pozdrawiam!
-------------------------------------------
Przeniesione przez administratora

Odpowiedz
#14
CRISPI FALKON
Hejka...co do Crispi...to mogę powiedzieć, że mam takie buciki...model Falkon..kupiłem niedawno i powiem szczerze,ze jestem bardzo zadowolony :) Buty były testowane przez 8 dni w Tatrach i w każdych warunkach pogodowych.....błoto,deszcz,skałki i na koniec 2 dni w śniegu i powiem szczerze,ze nie zawiodłem się na nich :D pierwszego dnia były jeszcze suche,lecz w następnych dniach pogoda nie sprzyjała i cały czas były mokre.....a wieczorami słabe było grzanie na kwaterze w Zakopcu,czyli praktycznie wcale nie wysychały....i były cały czas mokre z wierzchu......ale w środku SUCHO......i powiem szczerze dla mnie wygodne....kupiliśmy sobie takie same z moją kobietką i razem je testowaliśmy...pierwszy dzień nieco sztywne było wrażenie...ale już na następnie dzionki było w porządku i się ułożyły lepiej. Po wytargowaniu się dałem w sklepie 440 PLN a kosztowały 480 PLN wg. ceny początkowej.
Suma sumarum jestem z nich zadowolony,dodam, że sprawdziły się na skałkach....po każdym powrocie z gór....stopy praktycznie nie bolały,brakło także odcisków czy jakichkolwiek otarć...w zasadzie zależy to od wcześniejszego zabezpieczenia nogi....to tyle jak na razie.....jak będą pytania to postaram sie odpowiedziec w miarę możliwości... pozdrawiam :)

Odpowiedz
#15
Witam.

Czy ktoś z Szanownych forumowiczów spotkał się z butami Crispi Heio HTG GTX? Czy są warte swojej ceny? W sieci szalenie trudno o opinii nt. tej marki, a w szczególności, tego modelu. Planuję zakupić te buty na jesienne hasanie po lasach i stołecznych chodnikach. Naturalnie, zastosowanie może ulec rozszerzeniu ;)

Będę wdzięczny za wszelkie opinie.

Pozdrawiam serdecznie.
-------------------------------------------
Dienekes Shade

Odpowiedz
#16
Nie polecam butów Crispi a tym bardziej typu Heio i Falkon do hasania ;) po stołecznych chodnikach....szkoda ich...bo będzie się zdzierać podeszwa....taka podpowiedz...te dwa rodzaje są na skałki i błotniste górki.....oby nie na miasto...pozdrawiam :)
-------------------------------------------
Tomii

Odpowiedz
#17
Znam ich przeznaczenie, ale cóż poradzić, kiedy wszystko poniżej (lub powyżej) najzwyczajniej mi nie leży wizualnie? ;) Od paru dni nachodzi mnie myśl, że faktycznie takie buty, zważywszy na moje potrzeby, będą zwykłą stratą pieniędzy... Twoja wypowiedź jest kolejnym argumentem ''przeciw''.

Dziękuję i pozdrawiam.
-------------------------------------------
Dienekes Shade

Odpowiedz
#18
Buciki Falkon testuję już od 3 miesięcy...często robiąc wypady w góry....szczerze mówiąc jestem bardzo zadowolony z zakupu.
Pierwsze wrażenia i mocne testowanie w Tatrach zrobiły swoje...ostro je sprawdzałem w wodzie,poprzez padający przez większość dni deszcz w Tatrach i dodając ostatnie dni w śniegu w tym roku,sprawdziły się....pod każdym moim wymogiem(a naprawdę jestem bardzo drobiazgowy i wymagający).

Cena butów wynosiła 480 PLN,lecz wytargowałem sie na 440 zł kupując 2 pary (dla mojej kobietki.


To narazie tyle...więcej opiszę po dalszym testowaniu bucików
-------------------------------------------
Przeniesione przez administratora

Odpowiedz
#19
crispi falcon,czas uzywania 4m-ce.oddychalnosc zenujaca,buty zaparowywaly,pomimo membrany jeden przemakal,oba ladnie lapaly''odorek''.gdy w koncu jeden sie poprul a oba rozkleily z bokow zareklamowalem.odpowiedz-naturalne zuzycie!a przemakac maja prawo bo tylko gumowce nie przemakaja!NIE POLECAM ANI BUTOW ANI SKLEPU(Lublin,K2 na okopowej).w tej okolicy cenowej z tego co sie zorientowalem najlepiej sprawdzaja sie la sportivy i scarpy.
-------------------------------------------
Mariusz

Odpowiedz
#20
do Mariusz. Jakoś nie przypominam sobie ani Ciebie, ani jakiejkolwiek reklamacji na Crispiego, a w sklepie jestem codziennie. zapraszam to wyjaśnimy całą sprawę

Odpowiedz


Skocz do: