To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


[Recenzja] B'Twin performen
#1
OPIS PRODUKTU:

Krótkie spodenki rowerowe
Tkanina syntetyczna170 g/ m².
80 % poliamid, 20 % elastan.
Wkładka Basique

-----------------------------------------------------------------
RECENZJA:

DATA RECENZJI:
17-10-2008, 13:49

Spodenki kupiłem trochę przypadkowo jakies 2 lata temu. Potrzebowałem na gwałt spodenek ale miałem bardzo mało pieniędzy. Chcąc nie chcąc musiałem kupić spodenki b\'Twin (decathlon). Zapłaciłem za nie chyba 27zł.

Pierwsze wrażenie
Spodenki nie wyglądają porywająco, są pozbawione szelek, materiał jest bardzo cienki, jakość materiału i szwów przyzwoita, wkładka dość cienka. Najbardziej obawiałem się tego cieniutkiego materiału, myślałem ze porwie się przy byle kontakcie z krzakiem czy wywrotce.

Krój
Spodenki są zrobione z bardzo elastycznego materiału, który bardzo ładnie przylega do ciała. Po założeniu spodenki są ładnie ułożone na ciele, nie widać żadnych fałd, załamań materiału itd. Wszystko wydaje się być w porządku, ''na sucho'' jest świetnie, spodenki nie krępują ruchów nie ściągają się ale podczas jazdy jest inaczej o czym później.

Wkładka
Jest to słaba strona tych spodenek ale nie najsłabsza. Pampers na początku wydawał się być wystarczający, jednak bardzo szybko się zbił. Może nie zrobiła się z niego szmata ale wygląda nie ciekawie, i bardzo stracił swoje właściwości amortyzujące. Wkładka dość dobrze dopasowywała się do ciała ale tylko na początku, ale z braku sztywności po pewnym czasie jakoś dziwnie się zachowywała, szczególny dyskomfort odczuwałem w okolicach pachwiny gdzie jakoś się zaginała lub wchodziła w pachwine. Nie wiem jak to dobrze opisać ale zdarzało się ze naprawdę było to upierdliwe. Wkładka dość dobrze odciąga pot, nawet w największe upały spisuje się przyzwoicie i wilgoć nie jest odczuwalna, nawet jak się bardzo mocno zbiła dalej daje radę. Nie jest oczywiście jak na początku, wkładka jest wilgotna gdy dotkniemy jej ręką, ale wilgoć ta nie jest praktycznie odczuwalna podczas jazdy.

Oddychalność
Spodenki są wykonane z super cienkiego materiał który w bardzo dobry sposób radzi sobie z wilgocią. Nie zależnie od temperatury spodenki zapewniają bardzo duży komfort, i pot jest natychmiast odciągany od skóry.

Trwałość
O trwałości wkładki już napisałem teraz kolej na materiał który budził mój niepokój. Materiał mimo, że był bardzo cienki okazał się być bardzo trwały. Mimo jeżdżenia w bardzo różnych warunkach, targania przez krzaki, kilku wywrotek nie ma na nim nawet najmniejszego śladu. Materiał wygląda jak nowy, żadnych zaciągnięć, pęknięć. Równie dobrze sprawują się szwy, nic się nie rozchodzi i nie wygląda żeby miało się coś stać. Szwy nie są rowniez odczuwalne, i nie wpływaja na komfort.

Użytkowanie
Spodenki były prze ze mnie bardzo mocno katowane i podczas jazdy okazała się największa wada spodenek, a mianowicie brak szelek. Spodenki mają tendencje to ściągania się. Dośc często trzeba je podciągać bo schodzą tak nisko, że zaczepia się o siodełko i jeśli tego nie zauważymy a będziemy chcieli pojechać na stojąco, to w czasie stawania na pedały ściągniemy sobie spodenki i zostaniemy z gołą pupą. O ile w jeździe turystycznej to, aż tak bardzo dokuczliwe nie jest bo wystarczy raz na jakiś czas podciągnąć spodenki o tyle na zawodach jest tragedia i do takiej aktywności je zdecydowanie odradzam, można dostać z ni mi szału, dobrze, że chociaż nogawki się nie ściągają dzieki mocnej gumce i gumie zapobiegającej się slizganiu o spoconą skórę. Jedziesz skoncentrowany robisz podjazd na stojąco, a tu pół du..y masz gołe. Spodenki trochę lepiej sprawują się na szosie. Na kolarce nie wykonuje się takich figur jak na mtb, tylko jedzie się w miarę jednostajnie i spodenki aż tak bardzo się nie ściągają. Spodenki schną niezbyt szybko. O ile sam materiał schnie błyskawicznie o tyle wkładka już nie. Schnie dłużej niż coolmaxowa w długich spodniach mareto które używam.

Podsumowanie
Spodenki mimo, że mają poważne wady są warte zainteresowania przez osoby które nie mają pieniędzy, lub jeżdżą na krótkich dystansach i delikatnie lub dopiero zaczynają przygodę z rowerem. Za 27zł raczej nic innego się nie dostanie, a doszywając gumki jako szelki otrzymamy jak za takie pieniądze całkiem przyzwoite gatki. Warto zwrócić uwagę na numerację. Wymiary podawane przez producenta w centymetrach są w rzeczywistości większe (chyba że tylko ta partia tak miała), więc spodenki warto przymierzyć mniejsze niż sugerowany rozmiar.

Zalety:
-Cena
-Oddychalność
-Trwały materiał

Wady
-wkładka niskiej jakości
-brak szelek
-ściąganie się

OCENA PRODUKTU:

Oddychalność: 5/5
Wygoda: 3/5
Wytrzymałość: 3/5
Ogólna: 3.67/5


[Obrazek: 0276_wa.jpg]

[Obrazek: gd-asset_13117537.jpg]


Odpowiedz
#2
Niestety cos zdjecie sie nie wgralo i na forum cos dziwnie nazwe zapisalo
-------------------------------------------
yaro http://www.panoramio.com/user/90763

Odpowiedz
#3
yaro podeslij na prv fotke

Odpowiedz
#4
Cos nie idzie wyslac zdjec caly czas przychodni mail zwrotny ze nie mozna dostarczyc
-------------------------------------------
yaro http://www.panoramio.com/user/90763

Odpowiedz
#5
Braku szelek nie rozpatrywałbym jako wady. Mimo, że jestem facetem (niektórzy mówią że te bez szelek są babskie) - zdecydowanie wolę przebierać spodenki bez konieczności zdejmowania wszystkich warstw z góry.
-------------------------------------------
napieraj.pl

Odpowiedz
#6
Też mam te spodenki :) W sumie kilka kkm wytrzymały. Ale wkładka wygląda teraz jak ultracienkie podpaski w reklamach w TV :P

A co do szelek - miałem swego czasu szatański plan zmajstrowania szelek wpinanych na zatrzaski, ale obawiam się, że materiał spodenek będzie się pruł po naruszeniu go igłą. (jeżeli ktoś ma jakieś doświadczenia, proszę o rozjaśnienie sytuacji)

Odpowiedz


Skocz do: