To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


Pranie, impregnacja, naprawa tkaniny stretch / softshell
#1
Jak w temacie. Często tzw. softshelle są wykonywane z tkanin ze stretchem. Interesuje mnie jak zreperować drobne rozcięcie w grubszej wersji takiej tkaniny (takiej częściej używanej w kurtkach niż spodniach)? Klej? Np. do neoprenu? Jakaś inna domowa metoda nie inwazyjna? sasqu czy możesz polecić coś ''fabrycznego''?

Odpowiedz
#2
ptb jest tu taka jedna maszynka
ale domowym sposobem, w dodatku nie inwazyjnie, to nie mam pomysłu
możesz mi fotke podesłać jak to wygląda? Może cos się wymyśli mójnick @ (domena firmy jednej albo drugiej)
---
Edytowany: 2008-09-23 10:24:53
-------------------------------------------
F-16 Dream Team

Odpowiedz
#3
cięcie na 3/4mm.
Zawsze mogę podlać klejem i naszyć naszywkę(jakąś) ale może bez

Odpowiedz
#4
klej do neoprenu nie da rady bo z czasem zacznie sie to tam lekko strzępić
najlepiej by było podkleić taśma elastyczna do ss ale pytanie co począć z wierzchem
-------------------------------------------
F-16 Dream Team

Odpowiedz
#5
Naszywka i traśma od spodu.
Ale jak będzie taśma od spodu to już będzie dla mnie ok. Od góry wspomniany klej, jak chodzi o wartość estetyczną nie ma dla mnie znaczenia, byleby nie było dziury.
Gdzie można dostać w/w taśmę?

Odpowiedz
#6
DAJ ADRES NA mójnick @ (domena firmy jednej albo drugiej)
-------------------------------------------
F-16 Dream Team

Odpowiedz
#7
mam problem z naprawą a własciwie z pomysłem na naprawę rozdartych spodni softshell. czy ktoś orientuje się, czy są jakies zestawy naprawcze, lub gdzie i jak można naprawić softshell? rozdarcie ma kształt litery V na długości ok. 1-1,5 cm każde ze ''skrzydełek''. zważywszy, ze jest to w okolicy kolana, chciałbym to zrobic porządnie a jednocześnie elastycznie.
prosze o jakieś namiary...

Odpowiedz
#8
2007-10-03 20:30:25
83.22.160.134
nr 1170

zagadka dla softshellowców forumowych:

czym toto impregnować?? kupiłem właśnie TNF Apex Bionic Jacket w promocji i na razie jestem zachwycony DWR, ale jak się domyślam jego swietność kiedyś się skończy - co wtedy? Widziałem Nikwaxa do Softshelli ale nie jestem przekonany do tej firmy. Czy są jakieś inne opcje?
-------------------------------------------
wydzielone z wątku SoftShell

Odpowiedz
#9
2007-10-03 20:33:24
83.22.139.173

nikwax jest do... niczego, tylko smierdzi i nic więcej
-------------------------------------------
wydzielone z wątku SoftShell

Odpowiedz
#10
2007-10-03 20:39:05
83.22.160.134

hyh.. no i podobne ja mam z nim doświadczenia (tz. z płynem do kurtek, bo wosk całkiem całkiem...)


jakieś sugestie?
-------------------------------------------
wydzielone z wątku SoftShell

Odpowiedz
#11
2008-05-26 20:06:59
80.51.15.73

Pytanie dotyczące impregnacji softa- używam dynamo jacket firmy montane ( swoją drogą jak dla mnie genialna kurteczka), chciałem ją czymś zaimpregnować żeby poprawić DWR... więc czym impregnować materiał Pertex Equilibrium?
-------------------------------------------
wydzielone z wątku SoftShell

Odpowiedz
#12
2008-05-26 21:56:31
83.24.2.80

PITdoggy- niektore firmy maja DWR hardwarowy, ze sie tak wyraze.
Nie trzeba impregnowac. Warto sie dowiedziec, jaki Twoj SS ma.
-------------------------------------------
wydzielone z wątku SoftShell

Odpowiedz
#13
2008-05-26 22:32:02
80.51.15.73

Juno, ciekawe to co piszesz...rzeczywiście musze sprawdzić. To cieniutka kurteczka, ale drobny deszcz wytrzymuje- ładnie się skrapla wszystko na jej powierzchni. Pozwolilem jej kiedys w ulewie przemoknac calkowicie, po wyschnieciu odzyskała wlasciwosci- dalej sie wszystko skraplało. Ale mimo wszystko chcialem sie przygotowac i kupic jakis impregnat.
-------------------------------------------
wydzielone z wątku SoftShell

Odpowiedz
#14
2008-05-26 23:29:11
83.24.2.80

Impregnat do tego jest zbedny bo zabije oddychalnosc.
Trzeba sie stosowac do zalecen producenta przy konserwacji. W tego typu materialach wierzchnich, gdzie DWR to material, mozna prac jak sie chce w wiekszosci wypadkow, ale zalecaja suszenie w suszarkach (tumble-dryer) inaczej material moze stracic wlasne DWR. Z tego co wiem Apex ma taki DWR (slaby, ale zawsze) i np. moj Millet W3.
Moze tez Marmot z M3 i moze nizej.
Trza poczytac.
-------------------------------------------
wydzielone z wątku SoftShell

Odpowiedz
#15
2008-05-27 01:27:04
195.150.76.4

Juno>

troszkę Ci się zagmatwało, -PITdoggy- posiada windshirta zrobionego z pertexu z warstwą DWR+ a nie Softa
-------------------------------------------
kopia z wątku SoftShell

Odpowiedz
#16
2008-05-27 01:32:33
83.24.2.80

Wiec tak. Co to DWR, to gdzie szukam, faktycznie, nawet nano Shoellera, to nakladany DWR.
Leb sobie dam odciac, ze czytalem od permanent DWR.
Mozliwe, ze to byl ''marketingowy skrot myslowy'' i dalem sie nabrac, nie sprawdzajac uprzednio.
-------------------------------------------
kopia z wątku SoftShell

Odpowiedz
#17
Nikwax TX direct :-)

impregnat nie jest zbędny i niezabija oddychalności!
---
Edytowany: 2009-03-13 14:54:28

Odpowiedz
#18
2008-05-27 01:44:38
195.150.76.4
nr 1751
głosów 0 spoko nic się nie dzieje :)

Co do prania itd. Pertexu uderz do Vicka
-------------------------------------------
kopia z wątku SoftShell

Odpowiedz
#19
2008-05-27 15:54:44
80.51.15.73

Już skontaktowałem się z Vickiem,pójdę za jego radą i upiorę najpierw w płakach mydlanych, a do impregnacji kupuję aerozol waterproofa.
Efektami się podzielę przy okazji pisania recenzji tej kurteczki, z tym jeszcze poczekam- używam jej około pół roku, ale noszona bardzo często.
-------------------------------------------
wydzielone z wątku SoftShell

Odpowiedz
#20
2008-06-02 18:31:06
80.51.15.73

Doszedl do mnie impregnacik, wypiorę kurteczkę i zaimpregnuję...lepiej to robić ''na wisząco'' czy ''na leżąco''? Z jakiej odleglosci i w jakiej ilosci?;) Bo na impregnacie (waterproof do tkanin aktywnych w sprayu) nie ma wskazówek tego rodzaju.
-------------------------------------------
wydzielone z wątku SoftShell

Odpowiedz


Skocz do: