To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


naprawa latarki petzl
#1
witam
mam problem z Myolite 3. otóż moja latarka przestała działać tzn kiedy jest włączona czasem świeci a czasem nie zależnie od tego jak ruszam kabelkiem tuż przy wejściu do diod. czyli coś tam nie łączy. jak to można naprawić???? można się tam dostać??? proszę o pomoc.
-------------------------------------------
matt

Odpowiedz
#2
temat za chwilkę poleci, ale ja bym zadał pytanie na http://www.torch.pl/forum/ tam są ludzie, którzy na codzień takie rzeczy majstrują ;)

Odpowiedz
#3
da sie wszystko ledy wymienic na mocniejsze albo oszczedniejsze sie da
ale jak to nie wiem. :)
-------------------------------------------
Nic to...

Odpowiedz
#4
czemu ma polecieć ??

przeczytaj

http://tiny.pl/8l3c

a tu masz podobny problem
http://swiatelka.pl/

Odpowiedz
#5
~highman
2011-08-25 12:27:00
80.254.146.116
nr 1
głosów 0
Naprawa czołówki MIO XP Belt
Witam,

Pech chciał że moja czolówka dokladnie taka jak w linku http://sport.popina.pl/petzl-myo-xp-belt-p-260.html odmówiła współpracy 2 miesiące po upływie 3 letniej gwarancji. Czołówka krótko mówiąc nie włącza się. Czytałem, że częstym problemem w tym modelu są przepalające/łamiące się kable. Czy znacie może kogoś w Trójmieście kto mógłby rzucić fachowym okiem co jest nie tak? Z góry dzięki za pomoc.

Pozdrawiam,

Wojtek
-------------------------------------------
Przeniesione przez administratora

Odpowiedz
#6
tam nie ale we Wrocławiu tak :
http://www.light-test.info/index.php?opt...icle&id=95

Zwykle udaje się to zamknąć w okresie tygodnia z wysyłką.

Odpowiedz
#7
Witam Wszystkich :-)
...jak nie jak tak :-). W 3city zapraszam do siebie, można mnie też znaleźć na www.swiatelka.pl, nick ten sam
---
Edytowany: 2011-09-14 13:04:58

Odpowiedz
#8
Ratujcie!

Przed chwilą w plecaku pękła mi butelka wina - dwie czołówki: Petzl Myo (stara, 7-letnia halogenowa) i Tikkina 2 zaliczyły kąpiel i zostały w pełni zamoczone. Wnętrze Tikkiny (tam gdzie są diody) jest w całości zalane winem. Od razu wyciągnąłem baterie i zacząłem je suszyć. Jaka Waszym zdaniem jest realna szansa, że coś z nich jeszcze będzie?
-------------------------------------------
tak mnie ciągnie do gór, jak anioły do chmur :)

Odpowiedz
#9
Wypłukać w wodzie przed suszeniem. Potem powinno być ok.
-------------------------------------------
m

Odpowiedz
#10
Maślana! Musisz to wszystko rozkręcić niestety, bo z doświadczenia wiem, że jakikolwiek brud pozostawiony na elektronice w środku latarki powoduje, że się potem ona nie włącza/nie wyłącza i powoli koroduje. No a w winie tym bardziej, bo trunek ten zawiera kwasy i zalepiające wszystko cukry. Do latarek Petzla masz klucze typu torx, które można kupić w sklepie z częściami elektronicznymi albo poprosić o pomoc w serwisie telefonów komórkowych. W ostateczności próbować czubkiem odpowiedniego noża, ale wtedy niszczy się śrubki. Polecam płukać alkoholem, tylko nie spirytusem salicylowym z apteki i nie wódą z monopolowego, tylko czystym spirytem 96%. Wysuszyć porządnie, skręcić i powodzenia ;)

Odpowiedz
#11
Dzięki za informację!

P.S Czemu wg Ciebie spirytus salicylowy nie jest dobry?
-------------------------------------------
tak mnie ciągnie do gór, jak anioły do chmur :)

Odpowiedz
#12
Spirytus salicylowy - 2% roztwór kwasu salicylowego w alkoholu etylowym i wodzie (2% kwasu salicylowego, 30% wody, 68% etanolu 760g/l).
Dlatego
---
Edytowany: 2012-10-15 13:45:07

Odpowiedz
#13
@Ivan Drago - dzięki jeszcze raz za informację.

Moja Tikkina 2 zaliczyła dwie kąpiele po 15 min w spirytusie i teraz świeci jak gdyby nigdy nic :)
-------------------------------------------
tak mnie ciągnie do gór, jak anioły do chmur :)

Odpowiedz
#14
to się nazywa zalana latarka :-D
-------------------------------------------
Czapka

Odpowiedz
#15
Do czyszczenia elektroniki w środku kiedyś polecono mi izopropanol.
Do dostania w elektronicznych.
Zalety:
dziala
raczej mało rozwodniony
Wady:
wychodzi niewiele taniej niż spirt,zwłaszcza ten bez akcyzy
nie da się spożyć tego co zostaje;-)
Mimo niedogodności polecam do takich zabaw.

Odpowiedz
#16
Mam problem i pytanie jednocześnie; wyciągnęły mi się gumowe taśmy w czołówkach Petzl Zoom i Myo3. Czy ktoś wie gdzie w Warszawie lub okolicach jest jakiś serwis Petzla?
-------------------------------------------
Leszek Skuza

Odpowiedz
#17
O ile mi wiadomo nie istnieje coś takiego jak ''serwis Petzla'' - masz tylko dystrybutora w Krakowie (AMC) i do nich możesz się dobijać w sprawie części zamiennych.

Odpowiedz
#18
Ja gumy do czołówek kupuję w pasmanterii :)

Odpowiedz
#19
Ale nie mają dzierganego napisu :-D

Odpowiedz
#20
Dzięki za rady ale gdzieś chyba czytałem że ktoś w serwisie Petzla gumy wymieniał. Niemożliwe żeby taka firma nie miała swojego serwisu.
-------------------------------------------
Leszek Skuza

Odpowiedz


Skocz do: