To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


[Recenzja] Hannah Scout
#1
OPIS PRODUKTU:

model- SCOUT II
seria- LITE
waga- 950 g
wymiary- 215 x 80(50) cm
po spakowaniu- 17x34cm
max temp +25*C
optimum +15*C - +3*C
minimum -5*C

Materiał zewnętrzny- 240T Poliamid RS Soft
Materiał wewnętrzny- 210T Poliester Micro
Wypełnienie- Micro-tec, 100% Poliester

-----------------------------------------------------------------
RECENZJA:

DATA RECENZJI:
15-09-2008, 18:42

Dane od producenta
Ze względu na objętość i ciężar śpiwór ten należy do ultralekkich. Zastosowane wypełnienie Micro-tec 120g/m2 umożliwia jego wykorzystanie również w chłodniejszym środowisku.
Ergonomiczne wzmocnienie kaptura, kieszeń na poduszkę, patka na rzep zabezpieczająca suwak przed rozpinaniem, wewnętrzna kieszeń na dokumenty, ocieplany kołnierz, dwustronny suwak o długości 160 cm, ochrona przeciw zacinaniu się suwaka, listwa ocieplająca suwak, pętelki do zawieszenia, możliwość ściągnięcia kołnierza jedną ręką.

Tytułem wstępu

Śpiwór kupiłam mniej więcej 2 lata temu, z zamiarem użytkowania w wiosnę, lato, jesień pod namiotem i czasami w schronisku, głównie w Beskidach. Wybierając go kierowałam się jego niską wagą, niewielką objętością po spakowaniu i stosunkowo dobrą termiką. Taki śpiwór ''do wszystkiego'', na dobry początek.
Produkowany jest w 2 rozmiarach, dla osób o 175-185 i 185-195 cm wzrostu(ja posiadam ten mniejszy). Istnieje wersja zarówno z prawym, jak i z lewym zamkiem. Jest możliwość połączenia z drugim śpiworem.
Od producenta otrzymałam też informację, że kolejne modele (Scout II, Scout III...) różnią się jedynie kolorystyką,


Konstrukcja

Konstrukcja jest jednowarstwowa.
Materiał zewnętrzny- rozdarł się w paru miejscach, ale o tym później.
Materiał wewnętrzny - jest miękki i wygodny, nie powoduje dyskomfortu, nie zauważyłam też, żeby nabrał brzydkiego zapachu.
Wypełnienie - dotychczas nie przedarło się, chyba nawet nie uległo przerzedzeniu w żadnym miejscu a muszę zaznaczyć, że nie należę do osób śpiących spokojnie ;)

Śpiwór ma kształt mumii, dla mnie jest na tyle szeroki, że mogę się w nim ''zwinąć w kłębek'' w razie potrzeby;) Co prawda jest dla mnie trochę za długi, lecz ten dodatkowy kawałek zawsze się jakoś wplącze w nogi, więc nie czuję zimnej pustej przestrzeni wokół stóp.
Posiada regulowany ocieplany kaptur i kołnierz termiczny. W kapturze znajduje się kieszeń na poduszkę, zapinana na dwa małe rzepy, które niestety czasami odpinają się podczas snu.
Jest też mała kieszonka na dokumenty o wymiarach 14 x 19 cm, również zapinana na rzep.
Zamek YKK jest solidny, dwustronny, z listwą termiczną, przez co się trochę zacina.
Patka skutecznie zabezpiecza zamek przed samoistnym rozpinaniem.

Śpiwór posiada bardzo dobry worek kompresyjny. Po dwóch latach użytkowania nie widać najmniejszego uszkodzenia, wszystkie szwy są całe, mimo że po zaciągnięciu taśm działają tam ogromne siły;) Co więcej, samo wpakowanie śpiwora do worka nie wymaga dużego wysiłku.
Według Producenta, jego rozmiary po spakowaniu to 17 x 34 cm, jednak tą ostatnią wielkość można jeszcze zmniejszyć, mocniej ściągając taśmy.



Termika

Jak podaje Producent, ''ocieplenie Micro-tec -jest wkładką z wysokogatunkowego mikrowłókna, które wynaleziono dla zastosowania w ekstremalnych warunkach z wymaganiami lekkości i wysokiej cieplnej izolacji. Są to 100 % poliestrowe mikrowłókna, które mają zdolność izolować przy wysokiej wilgoci powietrza.''

Podane przez Producenta zakresy temperatur całkiem trafnie obrazują właściwości termiczne śpiwora- mniej więcej do +3 C można się w miarę komfortowo wyspać, jeśli się wszystko dokładnie pozapina;) Poniżej tej temperatury zaczyna być już chłodno, jednak i tak, gdy się solidnie zaciągnie kaptur (i schowa nos w śpiwór;)), jest nawet ok. Granica ta jest jednak płynna i zależy od wilgotności, siły wiatru, chwilowej kondycji śpiącego itp.
Najniższą temperaturą, przy której spałam w Scoucie było -7, lecz odbywało się to w drewnianym domku na mojej działce- izolacja od wiatru nie była lepsza niż w namiocie, natomiast izolacja od podłoża- tak, ponieważ spałam na łóżku. Było dość zimno i nieprzyjemnie, jednak nie na tyle, żebym nie mogła zasnąć.
Generalnie jestem zadowolona z termiki tego śpiwora, bo nie jest to przecież śpiwór zimowy i nie można wymagać, by przy -5 było w nim cieplutko.

Niedoskonałości

Niewiele mam do zarzucenia, bo wyjątkowo mi ten śpiwór pasuje. Ale jednak..
Jakiś czas temu rozdarł się materiał zewnętrzny ''w nogach'' na linii szwu. Sam szew jednak pozostał nietknięty, nie jest to więc kwestia niesolidnego wykonania - raczej osłabienia materiału w tym miejscu. Nie wiem, możliwe że o coś zahaczyłam i sama to rozdarłam, jednak zastanawiający jest fakt, ze podobna dziura, tylko o wiele mniejsza, powstała przy kapturze.
Na szczęście wypełnienie nie zaczęło się w tych miejscach strzępić, nie uległo w ogóle zniszczeniu, więc zaszycie dziur z użyciem jakiejś materiałowej taśmy załatwi sprawę, mam nadzieję.

Podsumowanie

Ogólnie rzecz biorąc śpiwór bardzo przypadł mi do gustu. Bez zbędnych bajerów, lecz ma wszystko, czego potrzebuję.
Tak jak przewidywałam, używałam go przede wszystkim podczas 3 cieplejszych pór roku, jednak parę razy zdarzyło mi sie spać w nim w zimie i nie było tragedii;) Z uwagi na jego wszechstronność, oceniam go wiec bardzo pozytywnie.

Wady

rozpruty (za słaby?) materiał zewnętrzny
drobne niedociągnięcia: za mały rzep w kieszonce na poduszkę, listwa wcinająca się w zamek

Zalety

niewielka waga
świetny pokrowiec i mała objętość po skompresowaniu
dobra termika

Cena

269 zł - uważam, że Hannah Scout jest jej wart.

OCENA PRODUKTU:

Komfort cieplny: 4/5
Kompresja: 5/5
Wyposażenie: 5/5
Wytrzymałość: 4/5
Ogólna: 4.50/5


[Obrazek: mail.google.com3.jpg]

[Obrazek: mail.google.com4.jpg]

[Obrazek: mail.google.com5.jpg]


Odpowiedz
#2
zdjęcia będą jutro
-------------------------------------------
Rób rzeczy ważne a nie pilne.

Odpowiedz
#3
Mój brat używał Scauta II. Wrażenia podobne. I podobne uszkodzenia. Również rozerwany materiał. Ja mam Scauta III i nic takiego nie zaobserwowałem. Chyba nieco poprawili materiały. Konstrukcję ma trójka praktycznie identyczną. Materiał wydaje mi się za to nieco przyjemniejszy. :)

Odpowiedz
#4
Ładnie ładnie zwięźle prosto i krótko i wszystko co powinno sie znaleśc w recenzji.

Odpowiedz
#5
Warto wiedzieć, że Rwąca to kobieta, której jest przeważnie cieplej niż innym :P
Tam gdzie ja chodzę w polarze i kurtce, tam ją widywałem w T-shircie :D
-------------------------------------------
Calmness is the key to all kinds of success.

Odpowiedz
#6
Potwierdzam zalety Scouta z recenzji, wady u mnie nie wystapiły ( na razie) . Jedna uwaga Scout jest śpiworem stosunkowo małym jezeli chodzi o szerokość w ''klacie'' . Ja się co prawda zapnę ale mam wrażenie jakbym ''zapakował się prózniowo'' Mam w klatce 116cm.

Odpowiedz
#7
2005-09-12 19:10:58
83.22.114.168

Witam
Jeśli ktoś miał styczność z tym śpiworem prosiłbym o rade ponieważ zastanawiam się nad wymianą na niego obecnie mam hannah trek
Jego parametry są bardzo dobre (w mojej opini ) 25 23 3 -5 jak na tą wielkość i wage (jest strasznie malutki ) więc stąd moja wątpliwość czy fatktycznie będzie lepszy od biker zauważalnie :D prosiłbym o popinie
wypełnie jego to micro-tec - jest to faktycznie dobre ??
poniżej link do niego :D
http://www2.hannah.pl/getSection.do?materialId=& ;productCategoryId=45007&brand=&catalogueCate goryId=45156&page=products.card.sleepingbags& articleId=18667
wyjazd mam za pare dni :D do Szwecji więc zależy mi na czasie :D
-------------------------------------------
Przeniesione przez administratora

Odpowiedz
#8
2005-09-12 22:32:40
62.29.248.98

Scout jest mniejszy, lzejszy i... troche cieplejszy jednak od Bikera.
Fajny spiworek - polecam
-------------------------------------------
Przeniesione przez administratora

Odpowiedz
#9
2005-09-13 10:30:19
83.22.73.155

miałeś może styczność z tym śpiworkiem ?? lub z micronem te same wypełnieni tylko mniejsza waga
-------------------------------------------
Przeniesione przez administratora

Odpowiedz
#10
2005-09-13 12:18:32
62.29.248.98

Tak. Ja uzywam Bikera a moja zona wlasnie Scouta. Jest zmarzluchem, ale w tym spiworze marznie tylk w naprawde chlodne noce. Mialem Scouta na wiosne w Bieszczadach. Bez namiotu bylo mi w nim bardzo cieplo, ale noce wtedy tez do najzimniejszych nie zalezaly ;)
-------------------------------------------
Przeniesione przez administratora

Odpowiedz
#11
2005-09-13 13:36:57
83.22.95.18

~Akme dzięki dużo mi pomgłęś bo kurcze nigdzie nie ma informacji na temat tego śpiworka :( czyli mówisz że jest zdecydowanie lepszy od bikera ?? bo włąsnie mam zamiar go zamienic (bikera na scouta)
Jeszcze raz dzięki :D
-------------------------------------------
Przeniesione przez administratora

Odpowiedz
#12
2005-09-13 13:46:55
62.29.248.98

No problem :)
Czy zdecydowanie lepszy to nie wiem. Na pewno jest lzejszy i zdecydowanie mniejszy po spakowaniu (a to wazne)... Cieplejszy tez, ale ciezko mi stwierdzic na ile, bo w Bikerze tez nie marzne ;)
-------------------------------------------
Przeniesione przez administratora

Odpowiedz
#13
2007-12-16 23:06:09
88.156.70.2

Witam serdecznie. Otóż zamierzam kupic śpiwór Będzie to albo hannah scout albo hannah sherpa. I własnie mam dylemat, który śpiwór wybrac Ma mi służyc głównie do spania w schroniskach, po których chodzę, ale nie wykluczam równiez spania w namiocie, w okresie wiosna-jesień. Proszę o poradę co do wyboru modelu.
-------------------------------------------
Przeniesione przez administratora

Odpowiedz
#14
2007-12-16 23:34:35
79.184.238.146

lolek - i jeden i drugi jest za ciepły do ogrzewanego schroniska - zawsze można rozpiąc lub się nim nakryć, różnica pomiędzy jednym a drugim to kilka stopni, śpiąc pod namiotem te kilka stopni może się przydać, no i syntetyk z czasem troszke leci z temperaturą więć sherpa bedzie miał większy margines :-)

Pozdr
-------------------------------------------
Przeniesione przez administratora

Odpowiedz
#15
2008-02-21 17:15:05
85.221.129.28

Miałem Scout'a w środku ocieplina porozdzierała się (nie wiem w jaki sposób może się w nocy wierce;) ) i zaczęło robić się zimno. Wcześniej przez miesiąc go długo używałem. Po reklamacji oddali pieniądze. Gdyby nie to, to pewno by mi wystarczył, ale raczej już go nie kupi
-------------------------------------------
Przeniesione przez administratora

Odpowiedz
#16
2008-02-22 10:00:00
87.105.115.97

Casper przy źle do branej ocieplinie do kroju śpiwora zupełnie realne

ocieplinki maja to do siebie że:
albo sie zupełnie rozchodzą
albo rozchodza sie po długośći
albo po szerokości
albo dział marketingu danej ociepliny wpiera że absolutnie sie nierozchodzi
I teraz cała zabawa producenta polega na tym żeby tak poskladać klocuszki coby klient niezepsuł ;-)
W twoim skaucie najwyraźniej im to nie wyszło
Lub trafiłeś na partie z wadliwej ociepliny (w chinach to nigdy nic niewiadomo)
-------------------------------------------
Przeniesione przez administratora

Odpowiedz
#17
mam scouta od niedawna, przespalem w nim praktycznie całe wakacje. zastanawiam sie nad praniem - gdy mialem poprzedni model scouta pralem go w pralni chemicznej, ale sie dosc mocno zniszczyl przez ok 4 lata po tych praniach. Poradzcie :)


Pozdrawiam

Odpowiedz
#18
2009-09-30 21:39

Po 2 latach użytkowania tego plecaka nie widzę większych wad w jego budowie i funkcjonowaniu. Przeszedł już kilka prań i ma się całkiem dobrze - bez rozerwań zewnętrznej ani wewnętrznej powierzchni materiału (choć w dotyku sprawia wrażenie delikatnego).
Jedynie worek kompresyjny uległ rozpruciu i połamały się klamry przy trokach - ale wiadomo że jest to element który najbardziej ''obrywa'' przy mocnej kompresji śpiwora. Da się skompresować do połowy długości widocznej na zdjęciu.
Termika jak dla mnie optymalna - chociaż jestem kobietką to nigdy w nim nie zmarzłam (chociaż używany w 90% przypadków w formie spiętego z drugim scout'em- co oczywiście wpływa na większy komfort cieplny :) )
Jeśli mogę pomarudzić na szczegóły: brakuje mi jakiejś porządnej osłony na zamek w górnej jego części - kiedy zepnie się dwa śpiwory ma się zwykle zamek na policzku albo w zębach.
Mimo to jestem bardzo zadowolona z zakupu.

Ocena produktu
Komfort cieplny 5
Kompresja 5
Wyposażenie 4
Wytrzymałość 5
OGÓLNA 4.75
-------------------------------------------
Przeniesione przez administratora

Odpowiedz
#19
O, już dawno nikt się tu nie odzywał. Nie wiem, czy w ogóle produkują jeszcze scouta, ale właśnie wyprałam mój śpiwór (mokrą ściereczką, tak, że cała wewnętrzna tkanina byla mokra) i muszę przyznać, że ten wewnętrzny material schnie bardzo szybko (przynajmniej przy pogodzie takiej, jak dzisiaj, czyli wietrznej i słonecznej)
Btw, te rozprute miejsca zszyłam taką przezroczystą nitką - żyłką i trzymają się dobrze.

Odpowiedz


Skocz do: