To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


ALPY GTX-R
#1
witajcie!
od czasu do czasu na allegro pojawiaja sie takie oto buty ALPY GTX-R http://allegro.pl/item434415352_buty_alp...zarne.html
czy ktos jest mi w stanie powiedziec cokolwiek na temat tych butow.
Na forum czy w sieci nie ma zadnych wiadomosci na temat tych ze butow.
Buty zostały wyposażone w membranę gore-tex, wyściółkę thinsulate, podeszwę vibram wraz z zaczepami do automatycznych raków oraz gumowy otok.
Z opisu mozna je porownac do Trezeta Makalu GTX czy AKU MACH GTX, a jak jest naprawde?

z gory dzieki
-------------------------------------------
B&K

Odpowiedz
#2
Poszukaj może na forach militarnych, bo to są buty w jakie byli wyposażani polscy żołnierze w Afgnistanie.
pzdr
-------------------------------------------
michalnotts

Odpowiedz
#3
Bardzo prosze pomijac tego typu wypowiedzi, napisalem ze ani na forum czy w sieci nie ma zadnych wiadomosci na temat tych ze butow.
prosze o konkrety
-------------------------------------------
B&K

Odpowiedz
#4
W takim razie zapytaj na forach militarnych.
-------------------------------------------
michalnotts

Odpowiedz
#5
jeśli chcesz znaleźć jakieś info o tych butach to nie masz innej opcji, jak poszukać wypowiedzi użytkowników
podeszwa jest sprawdzona - to Vibram Vertige, ale uwaga - bardzo sztywna, właściwie jedynie do zastosowań zimowych - na raki
ale trudno cokolwiek powiedzieć o jakości wykonania, trwałości tych butów, etc.
tu może być loteria - tak jak z innymi wyrobami dla polskiego wojska
-------------------------------------------
www.outdoor.org.pl

Odpowiedz
#6
tylko słyszałem: że nie są zbyt wygodne i dopracowane, , nie posiadają Gore-texu w zw. z tym przemakaja w mokrym środowisku dość szybko i szwy sie rozchodzą(pekają). Ale nie wiem na ile to pradwa. Cena jest dość niska można je kupić nawet od ok 150 pln za nowe . produkt chyba nie jest wart zainteresowania-jesli chodzi o walory użytkowe.

Odpowiedz
#7
michalnotts - żołnierze w Afganistanie ? czy Tobie się coś nie poknociło ? z membraną GTX i termiczna wyściółką Thinsulate do tego z podeszwą pod automaty ? przecież nogi by się im upiekły w 15 minut...
-------------------------------------------
bo ja tu w zasadzie jestem nikim...

Odpowiedz
#8
za te pieniadze to moznaby je kupic nic o nich nie wiedzac *(150zl)
ocieplenie thinsulate, sprawdzony, pancery vibram, gumowy otok i membrana-- czego sie tu czepic za te pieniadze?
chyba tylko tego ze nie sa zolte i nie nazywaja sie la sp..........
w ten sam sposob kupilem zonie rossignole na zime z ta sama podeszwa, bez gore za jakies 30 euro- poprostu popatrzylem i kupilem-tyle (do tej pory nie znalazlem w sieci info o nich)-- co nie przeszkadza mojej drugiej polowie w ich uzywaniu
>>>lowca
co masz na mysli ze nie maja walorow uzytkowych???
normalne buty- co? mialyby same chodzic...?
---
Edytowany: 2008-09-14 13:35:08
-------------------------------------------
nic to...

Odpowiedz
#9
Spin, zapomniałeś że warunki w afgańskich górach potrafią być skrajnie zimne i nieprzyjazne? :P
-------------------------------------------
Calmness is the key to all kinds of success.

Odpowiedz
#10
Blatio, nie nie zapomniałem, ale granica śniegu przebiega w Afganistanie na wysokości 5500-6000 metrów i zdaje mi się, że nasze waleczne wojaki na takiej wysokości raczej nie biegają z karabinami, ale ja w tych kwestiach wszak laik jestem...:)
-------------------------------------------
bo ja tu w zasadzie jestem nikim...

Odpowiedz
#11
Ano właśnie.
Nasi żołnierze przechodzili nawet szkoleniu prowadzone przez TOPR z zakresu bytowania w górach, wsponaczki itp. Kiedyś przeglądałem artykół w jakimś Komandosie czy coś na temat tego jak się ubierać przykłdem był amerykański system, ale też były zdjęcia ciężkich kurtek puchowych używanych przez WP własnie w Afganistanie (ćiężkich, w sensie dużych, zewnętrznych kurtek na duże mrozy).
-------------------------------------------
michalnotts

Odpowiedz
#12
Aha, producentem tych butów jest zdaje się Demar (robią też ala Kupczaki jak wojas), ale nie ma ich na www demara
-------------------------------------------
michalnotts

Odpowiedz
#13
ja sie na tym nie znam ale mam kolege, ktoremu wypadek narciarski w wojsku (powazne zlamanie nogi) zamknelo droge do kariery komandosa
w polsce trenuja w gorach a afganistan to swietny poligon
oprocz dzialan ktore tam prowadza napewno testuja bardzo duzo sprzetu
i zapuszczaja sie w wyzsze partie chocby tylko po to zeby wlasnie sprawdzic ten sprzet
ale ja sie na tym nie znam...
-------------------------------------------
nic to...

Odpowiedz
#14
-> Jachol
''za te pieniadze to moznaby je kupic nic o nich nie wiedzac *(150zl)
ocieplenie thinsulate, sprawdzony, pancery vibram, gumowy otok i membrana-- czego sie tu czepic za te pieniadze?''
przyczepić się można wielu rzeczy, które są niewiadomą - choćby podstawowych: wygody i trwałości, o których nic nie wiemy (tzn. wiemy, Demar jako producent nie rokuje dobrze w tych kwestiach)
być może lepiej dobrze wydać 700zł niż wyrzucić w błoto 150
-------------------------------------------
www.outdoor.org.pl

Odpowiedz
#15
napewno lepiej jest dobze wydac te 700
ale ktos kto dopiero zaczyna zimowe chodzenie ma mozliwosc zakupu botow za niewielkie pieniadze
Nie mowie ze ja bym je kupil ale nie powinno sie dyskredytowac tych butow tylko dlatego ze zaden ze sprzetowych maniakow nie ma na ich temat informacji
Bardzo latwo jest kupic rzeczy, ktore przerastaja wypasem nas samych... i placic za to 700 zl. albo 1700
a te 150 zl to na prawde nie jest tragedia
przyczepic mozna by bylo sie tych rzeczy gdybysmy wiedzieli ze sa np. nie wygodne czy nie trwale
ale odradzanie zakupu ''zimowych'' butkow tylko dlatego ze nic o nich nie wiemy zakrawa na absurd
(moze jakas alternatywa dla kogos kto nie ma wiecej niz te 150 zl nie wspominajac o 700zl a chcialby pochodzic po taterkach zima)-- bo ja alternatywy nie widze
-------------------------------------------
nic to...

Odpowiedz
#16
i właśnie tu się nie zgodzę ''ale ktos kto dopiero zaczyna zimowe chodzenie ma mozliwosc zakupu botow za niewielkie pieniadze'', mówimy o zimowym chodzeniu - zimą dobre buty są ważniejsze nić cokolwiek innego. O odmrożenia naprawdę nietrudno, a kupić buty niewiadomej jakości to duża loteria. Już lepiej kupić (i tak cholernie tanie) http://allegro.pl/item432126640_garmont_..._raty.html albo jakieś używki za 200-300 zł.

aukcje takie są non stop, jakiś czas temu chodziły świetne Rossignole za 349 zł, rozmiarówka 38-43 pod automaty, innym razem Boreale etc. etc.
czasy, kiedy buty zimowe kosztowały 600-700 zł już odeszły, teraz za niewielkie pieniądze można mieć dobre zimówki.


sam się wytnę :)
---
Edytowany: 2008-09-14 16:14:17
-------------------------------------------
bo ja tu w zasadzie jestem nikim...

Odpowiedz
#17
>>> 100% racji
moje pierwsze buty to tez byly uzywane koflahy
ale trzeba pamietac ze:
1. ta ''niewiadoma'' nie okaze sie nepalem evo ale MOZE byc bardzo porzadnym butkiem dla poczatkujacego (jezeli to na prawde ma thinsulate to na nasze gorki powinno wystarczyc znam wielu ludzi ktorzy chodza w alpejskim obowiu np. aku mach a tam nic nie ma... ,
2. jestem w stanie wyrazic sie na ich temat niestety tylko na podstawie zdjecia, ktore widze- a widze buty na ''zime'' ktore sa calkiem fajna alternatywa dla botow uzywanych i nie brak im (na oko) niczego
3. Garmonty bardzo o.k. ale to 400zl -- na prawde sa ludzie co nie maja tych 400 a maja 200
4. Nie chwale ich pod niebiosa ale nie spisywalbym ich na straty TYLKO DLATEGO ZE NIKT ZE ZNAJOMYCH ICH JESZCZE NIE MIAL
5. Istnieje wiele modeli firm ''znamienitych'' ktore tez rozlatuja sie po 2 tygodniach albo sprawiaja ze mamy ochote uciac sobie stope po 2 km

tyle
swoja drogo spin te garmonty bardzo fajny obow
---
Edytowany: 2008-09-14 16:26:17
-------------------------------------------
nic to...

Odpowiedz
#18
hm... ok-przesadziłem trochę. właśnie zerknełem na allegro. i widzę, że są w różnej cenie(kiedyś widziałem, że poszły po 139) dzis ceny są ok 170 najniższe. wg. mnie but jak sama nazwa wskazuje-jest w góry afganistanu głównie. Słyszałem tylko opinie o szwach tu gdzie się zgina najbardziej. twarda podeszwa raczej nie najlepiej sprawdzi się w niższych górach i latem(ocieplanie thinsulate 3m). więc but jest dość mało uniwersalny. Być może się bardzo mylę. Za to znalazłem w końcu na allegro nowy wz.MON 926 buty na lato- ciekawe co to za buciki...

Odpowiedz
#19
chciałbym jeszcze dodać: zimą(bo buty mają ocieplenie) kiepsko widzę ich funkcjonowanie bez Gore-texu- wystarczy mokry śnieg i po zabawie.

Odpowiedz
#20
na lato mogą być zdecydowanie za ciepłe, chyba że lato wysokogórskie :)
Jachol, widzę, że się rozumiemy :) Daleki jestem od chwalenia jakichkolwiek butów pod niebiosa, co do ociepliny - sam mam Alviki Katmandu bez jakiejkolwiek wyściółki termicznej i absolutnie nie narzekam, co do Garmontów - gdybym nie miał Alvik, już dawno bym je zamówił :)
-------------------------------------------
bo ja tu w zasadzie jestem nikim...

Odpowiedz


Skocz do: