To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


[Recenzja] Pajak extra light
#1
OPIS PRODUKTU:

Główną cechą tego śpiwora jest jego niska waga ( ok. 620 g) przy zachowaniu standardowych dla grupy śpiworów letnich parametrów izolacyjnych.. Na poszycie zewnętrzne , wewnętrzne i worek dobierane są tkaniny o najniższych gramaturach.

glówne cechy:

* wewnętrzna kieszeń 20x20 cm zapinana na rzep
* zamek dwu rozdzielczy
* worek z systemu kompresji 3/4
* Tkanina zewnętrzna: PA 100% powlekany pokliuretanem
* Ocieplenie: EHT- Ekoholloterm 100g/m2
* Tkanina wewnętrzna: PA 100%
* Zakres temperatur: +18 +12 +4 0
* Waga: 650g (rozmiar L), 750g (rozmiar XL)

-----------------------------------------------------------------
RECENZJA:

DATA RECENZJI:
07-09-2008, 07:09

uzytkowanie
spiwor dostalam do testowania pod koniec czerwca 2007, od tamtej pory byl w Norwegii, Beskidach, Indiach i Maroko

W Norwegii spalam w nim miesiac, mieszkajac na farmie i podrozujac, spalam wiec w pomieszczeniach jak i na zewnatrz. Pod dachem spiwor sprawdzil sie (temperatura ok. 18st.) Jednak, pod wiata nad fiordem (ok. 8st.) juz nie i mimo wlozenia na siebie wszystkich polarow i skarpet jakie mialam zmarzlam przeokropnie (stad to o czym pisze pozniej, ze temperatury sa zanizone).

W Indiach spalam w nim, pod nim (okryta jak koldra) i na nim uzywajac go jak poduszke. Temperatury wynosily okolo 35st. Mimo sporej wilgotnosci, brudu i roznych zapachow nie chlonal tego:)

W Beskidach w jesienne i wiosenne weekendy w schroniskach bardzo sie cieszylam, ze nie musze dzwigac wiecej:)

w Maroko byl w lipcu z moja kolezanka. powiedziala, ze bardzo dobrym pomyslem bylo go tam wziac, spala w nim tylko 3 noce, bo w pozostale bylo za cieplo.

kompresja
po wcisnieciu do worka zajmuje tyle co 1,5 kg maki.

pranie
prany byl dwa razy w pralce, nie zarejetrowalam zmian

wyposazenie
Worek, dwustronny zamek i kieszonka zupelnie wystarczaja, nie ejst to spiwor do ciezkich warunko, wiec nie mam pojecia co ejszcze moznaby wymyslic.

zalety
nie chlonie zapachow i wilgoci
zajmuje stosunkowo malo miejsca
malo wazy

wady
moim zdaniem temparatury podane sa zanizone, najnizsza nie powinna byc nizsza niz 8st, a najwyzsza kolo20-22st
*moze byc to uwaga bardzo subiektywna, gdyz obecnie w temperaturze 29st w nocy sypiam w pizamie i przykryta rozpietym cieplejszym spiworem

ogolne odczucia
Chyba sama z siebie nie kupilabym takiego spiworka, do Indii w kazdym razie polacam raczej zestaw przescieradlo + cieplejszy spiwor w gory, na zime i do klimatyzowanych pociagow!

Wydaje mi sie, ze jest to dobra rzecz dla osob chodzacych po beskidach w lecie i spiacych w schroniskach, jest lekki, zajmuje malo miejsca, latwo sie kompresuje, ma wiec postawowe zalety, o ktorych marzy przecietny wloczega, ktory chce sobie pochodzic dla przyjemnosci i nie bardzo sie zmeczyc.

Jak dla mnie rozmiar L byl za duzy, ale fakt, ze mozna sie w nim porozpychac, bardzo przyjemny. Przy temparaturach w ktorych sie go uzywa nie jest chyba az tak wazna wielkosc. Wydaje mi sie jednak, ze sporo jest osob mniejszych odemnie chcacych sypiac w schroniskowych warunkach i nie dzwigac za duzo, wiec moglyby dzwigac jeszcze mniej gdyby byla wersja M i S.



Odpowiedz
#2
z gory przepraszam za brak polskich znakow:( nie moge ich tutaj stworzyc:(
-------------------------------------------
gor mi malo i ciagle mi nie dosc...

Odpowiedz


Skocz do: