To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


[Plecaki] Deuter Phantom 60+10 L
#1
Pozwolę sobie założyć nowy temat dla tego plecaka, w końcu to coś innego niż Deuter AC.
------------------------------------------------------------------------------ ------------------

~Nath
2008-06-29 01:05:26
Witam. Ja właśnie mam możliwość kupić Deutera model Phantom 60+10.
Cena wydaje się być atrakcyjna bo w sklepie kosztuje 350zł. Jednak nigdzie nie mogę znaleźć informacji o tym modelu, czy to już wycofany ze sprzedaży?
Co do różnic z AC to Phantom ma stelaż nie w X tylko równolegle, natomiast system nośny itentyczny jak w aktualnych modelach Aircontact'a (kształt i umiejscowienie poduszek itp.). Brak jeszcze pokrowca p.deszczowego.
Może ktoś coś więcej wie na temat tego modelu. Z góry dzięki, chociaż zapewne się skuszę bo mi bardzo podpasował :)
Pozdrawiam.

~Nath
2008-06-29 01:10:48
Jeszcze o 2 różnicach wspomnę. Phantom ma dostęp do komory głównej od przodu, tak jak w AC PRO z tym że tutaj klapa jest od góry. Druga różnica to brak kieszeni bocznych.

~piotr
2008-06-30 13:00:26
ja kupiłem Phantom 60+10 za 300 zł ostanio w weekend - system nośny rzeczywiscie jak w aircontakt (mierzyłem to i to) cena wydaje sie niska z racji że to starszy brat aircontact - kilka lat starszy, wydaje sie ze to jakiś lezak magazynowy....

za tą cene jak sie nie ma dostepu do taniego transportu z UK to chyba warto :)

a pokrowiec mozna sobie dokupić, i nawet szelki dla pań (plecak kupiłem dla kobiety :) )

Stare NGT było jak stary dobry narkotyk. Nowe - jak syntetyk nowej generacji - daje w czapę jeszcze mocniej  ;)
Odpowiedz
#2
Mam dylemat: Wspomniany Deuter na wspomnianych promocjach (360 zł) czy Lowe Alpine Horizon (obecnie za ok. 450, ale wytrwale czekam na jakieś promocje...)?
Żaden z nich nie jest w wersji dla kobiet, choć takiego mi potrzeba, ale nie stać mnie na wypasionego Deutera SL. Mierzyłam Tangera JW, ale jego system nośny nawet przy maksymalnym rozstawieniu jest za mały (a wysoka nie jestem - 1,65)!!
Tak więc po wielu bojach zostały mi te dwa...
Czy ma ktoś jakieś doświadczenia z nimi? Czy jest jakaś konkretna cecha, która przemawiałaby zdecydowanie na plus za którymś z nich? (Jeśli chodzi o wygodę, to jakby ciut lepiej leżał ten Horizon, ale to też pewnie sztuka świetnego wyregulowania go przez świetnego sprzedawcę, z tym Deuterem zmagałam się sama; z drugiej strony ten cały oddychający Aircontact jest kuszący...).
Acha, jest jeszcze coś - gwarancja. Lowe Alpine ma dożywotnią, Deuter dwa lata, a z tego co wyczytałam na tym forum, to raczej kiepsko z serwisem w Polsce, tak?
Piotrze, gdzie można dokupić damskie szelki do Phantoma?

Będę bardzo wdzięczna za jakiekolwiek wskazówki.
-------------------------------------------
Karolina

Odpowiedz


Skocz do: