To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


[Recenzja] Camper Everest
#1
OPIS PRODUKTU:

50 x 80 x 215 cm
Typ: z kapturem+ściągacz
Ciężar: 1,5 kg
Ściągacze blokowane stoperami.
Dmustronny zamek umożliwiający wietrzenie
Możliwość łączenia
pokrycie zewnętrzne - poliamid
wewnętrzne - 35% bawełna, 65% policotton
wypełnienie - włókno poliestrowe - silikon

Producent: P.P.H Blanca
43-300 Bielsko Biała ul. Grażyńskiego 30

Zakrest temperatur: TOLERANCJA -8 do 4. KOMFORT 4 do 13

-----------------------------------------------------------------
RECENZJA:

DATA RECENZJI:
30-04-2008, 20:37

Użytkowany intensywnie. W akademikach różnych :-), pielgrzymce, wyjazdach w góry.Spałem w wakacje ( wrzesień ) pod gołym niebem. Na początku w ubraniu w czasie nocy zagotowałem się.
Śpiwór kupiony możliwe 3-4 lata temu cena o ile mnie pamięć nie myli to 320 zł.
Wakacje - pielgrzymka, gołe niebo ( ostatnim czasy nie było za ciepło w sierpniu ).
Tatry - schroniska ( nie potrafię określić temperatury ). Wszędzie gdzie się da śpię na glebie+kalimama. NIGDY nie zmarzłem. Raz musiałem spać w dresiku i podkoszulku ( Tatry+kalimama+brak miejsc+ganek :) ). Normalnie w wakacje kiedy nie pada śpię na balkonie.
Przy temp. 0 st. C spałem w namiocie i podkoszulku ( Bacówka Nad Wierchomlą ).

Śpiwór ogólnie wygodny nie krępuje ruchów ( moich: 189 cm wzrostu i 88 kg wagi ). Mieszczę się w nim spokojnie. Kaptur mógłby być głębszy ale w razie czego ściągaczem można zostawić światu jedynie oczy i nosek :)

Miejsca brudne dają się ładnie wyczyścić z praniem też nie ma problemu. Worek, w którym znajduje się śpiwór służby mi do dziś choć troszkę już sfatygowany. Spokojnie paskami możemy go troszku skompresować tak by spokojnie wszedł do mojego plecaka Milo 30 Tirio.
Śpiwór z tyłu posiada ''fajfucle'', które służą do suszenia :D

Termika[/i] jest zachowana choć nigdy nie sprawdzałem w ekstremalnych warunkach.

Wypełnienie[/i] przez okres użytkowania nie zbiło się pomimo upływającego czasu. Muszę jednak nadmienić, że dbałem o ten śpiwór jak mogłem. Pranie w odpowiednich warunkach ( metka ), suszenie no i użytkowanie. Zawsze śpię/spałem na karimacie. Wnętrze śpiwora troszku się mechaci co nie przeszkadza w użytkowaniu.

Podsumowanie[/i]

Należę do osób, które nie mogą spać w zimnie, często marzną mi stopy bo jestem wysoki. W tym śpiworze jest mi ciepło. Spokojnie nadaje się na wakacyjne wędrówki po górach i zimowe w schronisku na glebie. Nie mogę dokładnie podać temperatur w jakich spałem oprócz tej podanej ( Bacówka Nad Wierchomlą ). Przypuszczam, że dolna temperatura jest ''troszku oszukana''.

zalety

- działa tzn. ratuje mnie przed zimnem
- wygodny
- dla mnie mały i lekki
- przy temperaturze 0 spało mi się miło

wady

- czasem zamek się wetknie w śpiwór trzeba uważać
- mały kaptur
- brak wewnętrznej kieszonki

OCENA PRODUKTU:

Komfort cieplny: 5/5
Kompresja: 4/5
Wyposażenie: 4/5
Wytrzymałość: 5/5
Ogólna: 4.50/5


[Obrazek: Obraz_001.jpg]

[Obrazek: Obraz_002.jpg]

[Obrazek: Obraz_003.jpg]


Odpowiedz
#2
mało, za mało po 3 latach używania.

Odpowiedz
#3
Napisz co byś jeszcze chciał wiedzieć dopisze. Nie lubię pisać dużo bo i nie ma o czym jeśli widzisz jakieś braki - napisz postaram się w odpowiedzi dopisać.

Dziękuje.
-------------------------------------------
Michał

Odpowiedz
#4
Może jakaś fotka...Konik napisz test jeszcze raz, zobacz jak inni opisują śpiwory. Porównaj zobacz czego brakuje. Jeżeli tego nie zrobisz to test zostanie usunięty. Ogólnie do poprawy.

Odpowiedz
#5
>> konik tak się przyjęło na forum, że test musi odpowiadać pewnym założeniom, inaczej każdy by pisał coś w stylu ''kurtka fajna, dobrze leży, super oddycha, nie przemaka'' i na tym koniec...

napisz trochę o wypełnieniu, czy zbiło się, czy zauważasz spadek termiki śpiwora, czy materiał zewnętrzny jest trwały czy może uległ jakimś ''wypadkom'' jak się spisuje bawełna+polycotton w środku śpiwora ?
mówisz że zimą też da radę - w jakich temperaturach minimalnych w nim spałeś ?
''około 20 min. czas rozruchu kiedy wchodzisz i czekasz na ciepło'' - to nie jest wada śpiwora, ale znak charakterystyczny śpiworów w ogóle - powietrze w nim musi się wszakże nagrzać, dopiero potem czujemy ciepło
---
Edytowany: 2008-05-01 16:45:35
-------------------------------------------
bo ja w zasadzie jestem nikim...

Odpowiedz
#6
Dopisałem, poprawiłem. Jeśli coś jeszcze Was interesuje proszę pisać jeśli mimo wszystko to za mało sorry - postaram się już nic nie pisać.

Zdjęć producenta nie ma a jak się skapnę czy i jak można dodać prywatne - dodam. A jeśli ktoś napisze bo pomoc w jakiś dziwny sposób mi nie pomaga :|
---
Edytowany: 2008-05-01 19:20:44
---
Edytowany: 2008-05-01 19:27:50
-------------------------------------------
Michał

Odpowiedz
#7
prywatne można dodać w momencie dodawania recenzji, później takiej możliwości o ile dobrze pamiętam już nie ma. wyślij tytusowi tytus.ofm@interia.pl, napisz o który test chodzi i będzie cacy :)
-------------------------------------------
bo ja w zasadzie jestem nikim...

Odpowiedz
#8
Zrobione powinny być dodane kiedy będzie Tytus. Co do recenzji nie mogę napisać więcej bo też nie ma o czym myślę, że to już wszystko. Jednak jeśli komuś coś zabraknie/ma pytania proszę pisać - chętnie dopisze.
-------------------------------------------
Michał

Odpowiedz
#9
Rozumiem, że może nie masz porównania, ale wydaje mi się, że pisanie o śpiworze z taką temperaturą komfortu i wadze 1,5 kg jako mały i lekki może, hm... wprowadzić niektórych czytelników w błąd. Powyżej kilograma to w tej kategorii już trochę ciężki, moim zdaniem - pod zalety raczej się w takich przypadkach podciąga cenę. Choć, oczywiście, recenzja Twoja :)

Odpowiedz
#10
konik fotki zapodaj mailem...ngt@ox.pl

Odpowiedz


Skocz do: