To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


[Recenzja] Adidas response cushion 2006
#1
OPIS PRODUKTU:

Elementy odblaskowe
Oddychająca poduszka
Technologie:
- anatomicznie uformowana wkładka EVA,
- 3-D TORSION
- adiPRENE+ zabezpieczają przed niebezpiecznymi siłami działającymi na stopę podczas biegu.
- Podeszwa adiWEAR- zamortyzowana i lekka


-----------------------------------------------------------------
RECENZJA:

DATA RECENZJI:
04-04-2008, 19:32

Buty dostałam rok temu, od tej pory biegam w nich prawie codziennie (chyba, że akurat jestem w górach), w każdej pogodzie i w każdej porze roku, po różnych powierzchniach.

użytkowanie
Są bardzo lekkie, stopa się w nich nie poci i oddycha cały czas dzięki siateczce, która chyba odprowadza wilgoć. Biegam często 1,5 godziny, nie pryskam żadnymi dezodorantami i nigdy nie są mokre w środku.
Gdy namokną od deszczu, schną bardzo szybko.

Biegam po asfalcie, miedzach, kamieniach, polnych drogach, liściach w lesie, terenach pofałdowanych; pod górę, po płaskim i szybko zbiegam w dół. Stopa jest w nich stabilna i nie zdarzyło mi się nic skręcić.
Może irytować, gdy w podeszwę pod piętę wejdzie kamień, ale wystarczy go wyskubać (mi to nie przeszkadza).
Z przodu są wzmocnione skórką, co sprawia, że gdy sie biega po rosie nie przemakają tak szybko, jakby mogły gdyby jej nie było.
Wyściółka w środku też się jeszcze nie wytarła.
Sznurowadła są śliskie i się rozwiązują, więc dobrze jest zawiązać na podwójną pętelkę.
Odcisków nie mam, ale ja nie mam właściwie problemów ze stopami, i to może z tego wynikać.

podeszwa
Po pół roku odkleiła się jedna z malutkich czarnych wstawek, co zostało naprawione przez producenta.
Po roku biegania (ponad 1000 km), podeszwa starła się odrobinkę na pięcie (co można dostrzec po wnikliwej obserwacji).
Jest miękka i gruba i czuję bardzo dużą różnice w stosunku do biegania w czymkolwiek innym, z kolanami nie mam problemów.
Amortyzacja działa nadal, nie czuję zużycia, ale dopiero rok biegam w butach tylko do biegania, nigdy nie miałam innych do porównania i nie znam się na systemach amortyzacyjnych.

zalety
waga
szybkie schnięcie

wady
wygląd (moim zdaniem są to najpaskudniejsze buty jakie kiedykolwiek udało mi się używać, co ma tą zaletę, że się w nich tylko biega)

OCENA PRODUKTU:

Oddychalność: 5/5
Podeszwa: 4/5
Wygoda: 5/5
Wytrzymałość: 4/5
Ogólna: 4.50/5


[Obrazek: S6303182.jpg]

[Obrazek: S6303185.jpg]

[Obrazek: S6303186.jpg]


Odpowiedz
#2
W całym teście nie ma ani jednej kropki! Wstęp warto przetłumaczyć, bo nie każdy zna angielski.
-------------------------------------------
www.rower.fan.pl

Odpowiedz
#3
to po częśći nazwy patentów... raczej _wy_tłumaczyć

a co do braku kropek - mnie sie podoba
a już zwłaszcza ten kawałek o bieganiu i jego... rodzajach :o)
-------------------------------------------
[wiki.smutek.pl]

Odpowiedz
#4
Mnie to wogóle wygląda na jakiś sposób na zabicie nudy...
Rok biegania i niestarta podeszwa? Siatka która nie przemaka na rosie? No ciekawe te buty... Mnie w Adidasach Kumasi (model do lekkiego trekingu) bo roku chodzenia podeszwa sie starła wiec troche mi ten test nie pasuje...

Odpowiedz
#5
''wygląd, moim zadniem są to najpaskudniejsze buty jakie kiedykolwiek udalo mi się używać, co ma tą zaletę, że się w nich tylko biega''

Ogólniej mówiąc, problem jest taki że trzeba go rozwiązać.
-------------------------------------------
Michał

Odpowiedz
#6
kurcze, no nie starla sie, co ja mam na to poradzic? poprawie i przetlumacze jutro, oki?

Odpowiedz
#7
no jak to co butki na droge i szorować aż się zetrą :-) a poważnie

oki ale będziemy nalegać o uzupełnienie :-)

mi tam się podoba, bardzo krótko ale za to zostały zawarte wszystkie istotne informacje i o to chodzi nie zniechęca czytającego swoją długością ta recenzja a że podeszwa się starła w stopniu minimalnym no bywa jak dziewczyna podnosi nogi przy bieganiu a nie szoruje nimi jak na łyżwach :-)

A i jeszcze to nie jest forum polonistyczne tylko techniczne i tu treść ważniejsza od przecinków :-)
---
Edytowany: 2008-04-05 00:19:28
-------------------------------------------
Arek

Odpowiedz
#8
A kto mówi, że po roku biegania podeszwa się musi zetrzeć? Jak biega 90-kilogramowy facet, to wiadomo, że mu się szybciej podeszwy zjadą niż lekkiej dziewczynie... Sam chodziłem kiedyś w Adidasach (nie pamietam nazwy modelu) i to dzień w dzień, lato, zima, deszcz, góry, miasto, wszędzie... i podeszwa padła dopiero po ponad 4 latach...
-------------------------------------------
Calmness is the key to all kinds of success

Odpowiedz
#9
poprawiona, a polski opis produktu pofrunął do adminów, przepraszam za zamieszanie:)

Odpowiedz
#10
Wstęp do przetłumaczenia ale poza tym test jest w porządku krótko i na temat. A że się podeszwa nie starła może buty dobre poza tym 1000km to nie tak dużo choć do biegania to już się chyba nie nadają.

~idziaczek
Napisz jeszcze jak z amortyzacja w tych butach i czy dalej czuć że działa.

~kakato
Sam byś zaczął biegać bo warto a nie od dresiarzy wyzywasz.

Odpowiedz
#11
Dorotko, te buty nie wyglądają wcale az tak zle;) co prawda trochę daja po oczach, moze nie są jakies piękne ale chyba nie jest az tak tragicznie.. :) na zdjeciu wygladają niemalze jak zwykłe adidasy.. no chyba,ze na żywo jest gorzej ;)

Odpowiedz
#12
jak dla mnie amortyzacja dalej działa

1000km i nie nadaja sie do biegania? hmm? nadaja:)

wlasciwie to wygladaja tak jak na zdjeciu;) tak: zwykle adidasy, ale dla mnie kazde zwykle adidasy sa paskudne, trudno:(

Odpowiedz
#13
Zrób zdjęcia butków :) i podeszwy

Co do biegania idziaczka to jest ona biegowym fanatykiem.

Co do umiejscowienia produktu na forum się nie wypowiadam, ale admini będą mieli niezłą zagwozdkę :D
-------------------------------------------
Pływanie delfinem jest dla mięczaków :D

Odpowiedz
#14
poprawiłem, produkt może zostać, a to chociażby z tej racji że mamy już produkty Adidasa:

https://ngt.pl/thread-4044.html
https://ngt.pl/thread-9398.html

a obecny produkt można traktować jak np. https://ngt.pl/thread-3857.html
-------------------------------------------
http://ngt.pl/users/tytus/

Odpowiedz
#15
jak znajde chwilke, to je umyje, porobie zdjecia i wkleje

Odpowiedz
#16
Myslę że większośc z nas biega. N arazie zostawiłbym to....zobacze w jakim kierunku będzie szło. Jestem przeciwnikiem umieszczania tego typu recenzji na NGT. Dodano fotki idziaczka

Odpowiedz
#17
https://ngt.pl/thread-5585.html

Mam prośbe. Czy ktoś wie gdzie można pupić takie buty. Mam na myśli zwykły sklep (namiary) lub gdyby nie było ewentualnie na necie (tylko w polsce). Byłbym wdzięczny. ps. Interesuje mnie Kraków lub ewentualnie inne najbliższe mu miasto.

Odpowiedz


Skocz do: