To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


[Plecaki] Wisport: Ventus, Raccon...z systemem FAS i W1
#1
chciałem kupić Ventusa 75 wisportu.
generalnie jest ok, ale czy macie jakieś zastrzeżenia do niego? żeby jakiś zonk mi nie wyskoczył jak kupie.

Odpowiedz
#2
ja mam ponad rok vetusa 75. jest bardzo wporzo. przede wszystkim wygodny. dopasowujesz praktycznie wszystko jak chcesz. nie podarl sie...a molestuje go dosc mocno :>
trzeba pomotac troche zeby odciagi szelek [te na gorze] sie nie odczepialy...bo maja tendencje, ale to nie problem.
ogolnie polecam, bo stosunek ceny do jakosci i materialow bez watpienia korzystny...[ja rok temu 340 zl]
no i jeszcze polecam zagladac na strone wisporta, bo czasem maja tam wyprzedaze i mozna okazyjnie nabyc cos ciekawego :>

Odpowiedz
#3
Czy Ventus 65 będzie dobrym wyborem dla niewysokiej niewiasty? Gdzieś chyba czytałem post, że jest to plecak raczej dla wyższych osób, ale nie mogę go znaleźć, a plecak muszę kupić sam, bo ma być to prezent.

Odpowiedz
#4
Mam pytanie dotyczące ventusa czym sie roznia te dwa modele poza cena (domyslam sie ze pochodza z roznych kolekcji)

http://www.sklep.skalnik.pl/produkty.php?dzial=produc enci&kat=7&podkat=&strona=1&id=1171


http://www.arizzon.com/catalog/plecaki_pr.php?alias =ventus_oliwka_wisport_75

powaznie zastanawiam sie nad tym tanszym.

Odpowiedz
#5
w poczekalni jest test ventusa 75l,
raczej dobry plecak, wytrzymały, dobre materiały
-------------------------------------------
pozdrawiam

Odpowiedz
#6
Potwierdzam... Ventus to bardzo solidny plecak. Co prawda uzywam go jak narazie 3 razy w tygodniu chodzac na treningi, ale wlasciwie nie mam watpliwosci, ze nie zawiedzie mnei tez na szlaku. jest bez zarzutu, poza jedna drobna sprawa - przy malym zaladowaniu komin odchyla sie do tylu i troche dynda. Ale to chyba normalna przypadlosc duzych plecakow, kiedy sa ''niedopakowane''.

Odpowiedz
#7
>Krzywoj

mam 17o cm, Ventusa noszę na prawie-że minimalnej 'długości'
pleców - najlepiej dopaść plecak gdzieś w sklepie i przetestować
system nośny na sobie...

dodatkowym elementem do przymierzenia jest rozstaw szelek
poprzednio miałem alpinusową Lekę 7o (teraz moja Pani jej używa),
tam rozstaw miał dwa położenia 'w poprzek', trochęę mi tego
w Ventusie brakuje

ogólnie to naprawdę dobry i pakowny plecak - zwłaszcza jak się
za niego dało w 'nocnym sklepie outdoorowym' te 15o złotych :o)
-------------------------------------------
wiki @ sf-f.pl

Odpowiedz
#8
hmm, a coz to ten nocny sklep outdoorowy?? bo 150 zeta za ventusa to niezla cena (uzywany? )

Odpowiedz
#9
emon, a ten sklep to juz Katowicka specjalnosc :)
-------------------------------------------
gg 4100678, hammet@konto.pl

Odpowiedz
#10
>HAMMET
ostatnio wyskrobaliśMytam dno - ostatnia aktywna koszulka Rohnera :o)
-------------------------------------------
wiki @ sf-f.pl

Odpowiedz
#11
Ventus75
na allegro
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=55814914

Odpowiedz
#12
Wiki, Ventus to był poważny kandydat, ale jednak przebił go Agadir J.W. :)

Odpowiedz
#13
wisport guide 70l 2004r kontra wolf wędrowiec 70l II

witam serdecznie... wyszukiwarka nie pomogła więc was drodzy praktycy proszę o pomoc
kupuje plecak i po lekturze wielu waszych opinii zdecydowałem jak w tytule (pozycja 1 - guide) ale jest jedno ale- plecak wisportu można nabyć już za 370 zł (właściwie to max na jaki mnie stać...), lecz jest to wcześniejszy model, z 2004 i mam pytanie do tych którzy użytkują o doświadczenia z nim związane oraz jak ma się on do wędrowca II który też jest w promocji na stronie producenta
pozdrawiam - będę wdzięczny za opinie
-------------------------------------------
Przeniesione przez administratora

Odpowiedz
#14
Mam Ventusa z tamtych lat który ma ten sam system nośny FAS. Wszystko niby ładnie pięknie ale pas biodrowy jest zbyt lichy, cienki, wąski i wrzynał mi się w kości bioder. Teraz uszyłem sobie nowy na indywidualne zamówienie i jest rewelka, widać i czuć wyraźną różnicę.
Co w zw. z tym? Lepiej wybierz nowego Guide lub tego Wędrowca Wolfa. To porządny plecak z masywnymi pasami. Będzie na pewno wygodny i tak samo dobry.
Tutaj trochę napisałem o mojej przeróbce:
https://ngt.pl/thread-2645.html&page=3
-------------------------------------------
Przeniesione przez administratora

Odpowiedz
#15
mam wedrowaca II i szczerze pwoiem ze to potwór:)daje rade jak na razie wszystkiemu czym go obarczam..swietny system nosny...reszta tez niczegosobie:)polecam;)
-------------------------------------------
Przeniesione przez administratora

Odpowiedz
#16
Z moich doświadczeń 3 letnich z wolfem wedrowcem powiem krótko - polecam!

Odpowiedz
#17
Nie wiem jak jest z Wolfgangiem , ale ja ze swojej strony polecilbym Guida. ja sam mam Guide 90 - jest prawie idealny ,
jeśli wolfgang szyje tez z cordury i mam dobre kalmerki i zamki , to możesz tez wziaść wędrowca , ale jak wybierałem plecak to wisport wygrał z innymi producentami , ma przemyslana konstrukcje , paski kompresyjne i kieszenie ,materiały sa najlepszych producentów,i niewygórowana cena. Wygoda noszenia też jest niczego sobie, jak narazie to najlepszy plecak jaki mialem.

Odpowiedz
#18
warto dodać że wisporty maja nieco zaniżony litraż mój guide 70 (edycja2005) jest mniej więcej tego samego rozmiaru co stary natalex 65, co ma swoje wady ale i zalety. ogólnie jestem z plecaka bardzo zadowolony. Choć dodałbym sztywniejsze gąbki na szelkach, te co są - są ok, ale porównywałem z karimmorem jaguar oraz sololight jeszcze starego alpinusa - szelki są sztywniejsze i zwiększa to moim zdaniem komfort.

Odpowiedz
#19
Posiadam Ventusa około 3,5 roku.
Plecak jest pancerny, nic sie nie pruje ani nie psuje, a trochę już przeżył.
Na początku miałem mały problem z odciągami szelek na górze (o czym wspominano wyżej), które się odczepiały, ale jak się chwile pogłówkuje to kłopot mija bezpowrotnie.
Jak dla mnie wygoda plecaka w sensie systemu nośnego jest ok, osobiście nie narzekam na komfort noszenia. Troki z boku mogłyby być nieco dłuższe bo jak się zapakuje do pełna to potem się trzeba mocować, żeby przypiąć karimatę (przypinać matę jak jeszcze nie jest upchany i po kłopocie ;p)

Odpowiedz
#20
dzięki wszystkim za opinie - wybrałem jednak wolfa wędrowca II i to 60L - był to ostatni z wyprzedaży za ...326 zł 60L wystarczy - planujemy z żoną jeszcze dokupić drugi jak trafi się nam dłuższy wyjazd, puki co na któtkie wypady wystarczy, a czytając wasze opinie przekonałwm się że kupuję coś co posłuży ładnych pare lat...czekam na przesyłkę w niedziele pierwszy test na krawców wierch...

Odpowiedz


Skocz do: