To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


[Recenzja] Aku Backpaking Low
#1
OPIS PRODUKTU:

Skarpety trekingowe

Polipropilene 50%
Bawełna 35%
Polyamid 15%

-----------------------------------------------------------------
RECENZJA:

DATA RECENZJI:
20-02-2008, 10:29

Pierwsza miłość, która nie rdzewieje:)

To są moje pierwsze skarpety trekingowe z prawdziwego zdarzenia. Zawsze na jakikolwiek wypad trekingowy, obóz harcerski, stosowałem skarpety wełniane własnej produkcji, tzn. babcia mi je robiła na drutach,lub stosowałem podwójne frote. Dopiero po pewnym czasie, kiedy dużo czytając na ten temat fachowej literatury, zacząłem się zastanawiać nad kupnem skarpet trekingowych, o których wiele słyszałem. Nie znałem się wtedy jeszcze na funkcjonalności i po co w ogóle miałbym kupować, szczególnie że kosztowały trochę pieniędzy- nota bene cena nie zmieniona jest do dzisiaj.
Wybrałem się więc do sklepu e-horyzont w Katowicach, aby dokonać zakupu.
Szczerze, nie żałuję tego zakupu do dnia dzisiejszego, były one przez długi okres czasu jako jedyne para w moim zestawie ''skarpecianym'', aż w końcu doszedłem też do wniosku, że i na co dzień mogę stosować trekingi, co w dłuższej perspektywie czasu przełożyło się też na oszczędnościach związanych z zakupami skarpet z bawełny, tzw wizytowych, które stosowałem codziennie, a dzisiaj stosuję te bawełniane tylko do ''pantofli''

Użytkowanie
Początkowo stosowałem je jedynie do butów trekingowych, w trakcie wypadów w góry, trekking, obawiałem się coby nie zużyły się zbyt szybko, wpływ na to miała cena. Jednak po przekalkulowaniu wydatków związanych z normalnymi skarpetami, zacząłem je stosować w codziennym użytkowaniu. Widać w nich że okres czasu intensywnego używania powoli robi swoje, jednak wydaje mi się, że i tak wiele wytrzymują.

Budowa
Wykonane są z /uzupełnię po kontakcie ze sklepem w Warszawie lub horyzontem/, posiadają lekki ściągacz u góry, cała skarpeta bardzo dobrze przylega do stopy. Wykonana praktycznie metodą bezszwową, jak jednolity materiał, na moje oko jest to po prostu zastosowanie metody tkania, jedynie u palców zastosowany jest szew łączący zasadniczą część skarpety, który nie sprawia najmniejszych kłopotów.

Wytrzymałość, zastosowanie
Jest rewelacyjna, w niespełna 5 letnim okresie użytkowania, i 3,5 rocznym intensywnym używaniu, nie poszła ani jedna dziura, oczko, etc. Stosuję je w połączeniu z:
*butami trekingowymi
*sandałami
*czasami się zdarza, że zakładam je do ''pantofli'' gdy jest zimno i muszę grać na organach pedałami.

Oddychalność
Dopiero po zastosowaniu tych skarpet, jak i innych które posiadam, zauważyłem co to znaczy mieć odpowiednie ''zoki''. Noga całkowicie inaczej pracuje, nie zabija zapach własnych stóp. Stosunkowo szybko nie łapie zapachów. Jest OK.

Termika
Wg mojej subiektywnej oceny skarpety te najlepiej nosić w okresie jesień, zima, wiosna. Ja je również stosuję podczas trekkingu letniego i z tej okazji nie zauważyłem niepokojących objawów, przegrzania stopy, czy niedokrwienia w zimą.
Co do grubości, to stosuję numerację butów o +1 niż moja stopa i w zupełności wystarczy, stopa ma komfort, nie jest ani za ciasno, ani zbyt luźno, w sam raz.

Pranie
Początkowo prałem je ręcznie, teraz piorę je w pralce i poddaję je wirowaniu, nie zauważyłem niepokojących sygnałów, nie rozciągają się, itp. Jest OK.

Sumując polecam każdemu kto myśli o tych skarpetach, aczkolwiek można już dzisiaj dostać podobnej klasy, za nieco niższą kwotę. Ja je kupiłem bo taka była moja potrzeba na ówczesną chwilę.

Zalety:
*wygoda
*wytrzymałość
*czas użytkowania

Wady:
*powoli stają się trudno dostępne
*moja subiektywność

Cena: 39,90

Czas użytkowania 5 lat, w tym 3,5 letni okres intensywnej eksploatacji

OCENA PRODUKTU:

Oddychalność: 5/5
Wygoda: 5/5
Wytrzymałość: 5/5
Ogólna: 5.00/5


[Obrazek: akuskarpety.jpg]


Odpowiedz
#2
Brakuje mi coś a propos termiki tych skarpet, na jaką porę roku się nadają, czy zimą w nich ciepło, czy latem nie za gorąco itp.
Ja bym jeszcze wspomniał coś a propos grubości tych skarpet, bo to czasami różnie bywa i warto sobie wziąć czasami poprawkę, że może się zrobić ciaśniej w bucie.
---
Edytowany: 2008-02-20 12:53:22
-------------------------------------------
And God said: Let there be NGT Military!

Odpowiedz
#3
Ok poprawki naniesione. Jak coś jeszcze, lub mało wystarczająco to proszę o więcej.
-------------------------------------------
http://ngt.pl/users/tytus/

Odpowiedz


Skocz do: