To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


[Recenzja] Primus Commuter Mug
#1
OPIS PRODUKTU:

KUBEK TERMICZNY POJ. O.4 L

-----------------------------------------------------------------
RECENZJA:

DATA RECENZJI:
03-02-2008, 08:21

od admina:
recenzja lakoniczna ale pozostawiona warunkowo z dwóch powodów:
1. Do czasu rozstrzygniecia kwestii reklamacyjnych
2. Z racji wsadzenia kija w mrowisko przez @rka i jego doświadczenie z kubkiem (wyniki poniżej ''recenzj'' strusia



Kubek posiadam w zasadzie od stycznia 2008.
Produkt wygląda na solidny. Scianki są plastikowe.
Zamknięcie kubka jak w termosie: nakrętka z gwintem + czerwony guzik umożliwiający picie przez otwór w nakrętce.
Owy guzik porusza małym ''tłokiem'' z gumowym kołnierzem odblokowując otwór do picia, jedyny minus że napój czuć tą gumą
Bardzo szczelny, po odwróceniu do góry dnem nic nie wycieka. Nigdzie nie uchodzi też para.
Nie ma problemu z myciem

Właściwości kubka to dla mnie porażka. Czy na zimnym czy rozgrzanym kubku po ok 5 godz napój kompletnie zimny. Oddałem kubek do reklamacji. Gwaran odesłał kubek z opisem brzmiącym mniej więcej tak: Kubek po rozgrzaniu został zalany wodą o temperaturze 95 C. Po 6 godz temperatura wody wynosiła 45 C.
Taki test przeprowadziłem też w domu. Rozgrzewałem go 20 min wrzątkiem i nic. Wynik uzyskałem taki sam jak poprzednio. Nie mam co prawda termometra żeby podać dokładne dane ale po 5 godz napój jest zimny, nie odczuwa się żadnej ciepłoty płynu.
Wole nie myśleć jaki efekt byłby w warunkach outdoor przy ujemnych temperaturach.

OCENA PRODUKTU:

Wygoda: 3/5
Ogólna: 3.00/5



Odpowiedz
#2
Myślisz, że gwarant rzeczywiście wlewał płyn i mierzył. Pewnie od razu napisali, że wszystko jest ok. Nie zdziwiłbym się jakby w sklepie to napisali nie wysyłając do producenta/dystrybutora. Próbowałeś kontaktować się bezpośrednio z firmą Primus?
-------------------------------------------
www.rower.fan.pl

Odpowiedz
#3
Z kubka termicznego korzystam coddziennie rano gdy jadę do roboty. Mój kubek kosztował dychę w Ikea. Kawa jest ciepła przez ok 40 min. W warunki outdoor mojego kubka nigdy bym nie wziął bo mam niezły termos:)

Chciałbym zapytać czy DOBRY kubek termiczny ma mieć takie właściwości jak termos? Tzn czy kategorie termosowe można odnosić do kubka?
Czy kubek termiczny = mały termos?
-------------------------------------------
a czort tam Panie z Litwinami!

Odpowiedz
#4
Bubel? czy przewrażliwiony uzytkownik? Co z tym testem zrobic wg Was?

Odpowiedz
#5
No, z tego testu wiele nie wynika. Szczerze mówiąc to chciałam już jakiś czas temu zapytać tu o tego kubana.
Nosiłam się z zakupem kubka termicznego, który nie miał by zasuwki jak te samochodowe. Marzy mi się takie cudo, które mogłabym wrzucić w plecak i nie martwić się, że coś sie wyleje, a oprócz wypadów górskich używać go jako mini-termos z kawką na uczelni ;)
Po wielu poszukiwaniach znalazłam tylko takie no-name no i właśnie primusa. Tylko nadal nie wiem jak u niego jest ze szczelnością :/
A, że cena jak za kubek nie mała - to wolałabym sie poradzić przed zakupem.

Odpowiedz
#6
Kubek to nie termos. Wystarczy, że będzie trzymał ciepło przez czas potrzebny do spożycia posiłku (zakładając, że popijamy go zawartością kubka). Myślę, że nawet jakby było w nim 0,4L kawy to nie siorbał bym tego dłużej jak godzinę i w takim przedziale czasu należałoby zrobić test.
Poza tym nic nie ma o szczelności, ergonomii, wytrzymałości, czy łatwo to to umyć (niektóre pomysłowe zamknięcia, to prawie jak bunkier dla bakterii i resztek napojów) itp. itd.
Jak dla mnie - do poprawki.
---
Edytowany: 2008-02-03 10:40:13
-------------------------------------------
http://pitfol.net/

Odpowiedz
#7
Zostawić. Najlepiej gdyby ktoś, kto ma taki sam kubek się wypowiedział. Problemem jest to, że gwarant twierdzi co innego niż użytkownik. Dobrze by było jakby Struś wkleił list, ktory otrzymał od gwaranta.
-------------------------------------------
www.rower.fan.pl

Odpowiedz
#8
A moim zdaniem do wyrzucenia - tak jak McTofik napisał, kubek to nie termos. Jak struś chciał mieć termos, to trzeba było kupić termos. Ciekawe gdzie by kolega nosił kubek przez te 5h, bo jak się domyślam szczelny nie jest. Poza tym ocenił wytrzymałość na 1, po jednym miesiącu (!) używania, na dodatek w domu (!).

Zatem ja proponuję kasację.
-------------------------------------------
Simba : SESJA - 3:2

Odpowiedz
#9
Simba: Wytrzymałość w takich warunkach można ocenić, jeśli np. odpadnie ci uszko od kubka przy wyjmowaniu z opakowania ;) Tylko wysoka ocena byłaby bezsensowna po takim okresie użytkowania i w takich warunkach..

Niemniej, recenzja do kasacji tak czy siak, bo bez sensu jest...

Odpowiedz
#10
Tyle, że w tekście nie ma ani słowa o wytrzymałości. Kolega się tylko bulwersuje, że kupił kubek a ten nie działa mu jak termos. Pełne zaskoczenie ;-).
-------------------------------------------
Simba : SESJA - 3:2

Odpowiedz
#11
Nie rozumiecie problemu. On nie pisał, że to miał być termos. Kubek ma za zadanie utrzymać ciepły płyn przez kilka godzin. Jest robieżność, bo wg. gwaranta utrzymuje, a wg. Strusia płyn bardzo szybko stygnie.
-------------------------------------------
www.rower.fan.pl

Odpowiedz
#12
Tylko, że ten tekst nie ma nawet porządnego opisu :) Nawet nie jest wspomniane którą wersję posiada - z plastikowym czy stalowym wnętrzem.

<swoją droga jeśli plastik to żaden tam termiczny, tylko zwykły kubek ;) >

Odpowiedz
#13
Commuter Mug posiada dwie wersje:
jedną z wnętrzem z plastiku - ta o wiele słabiej trzyma temperaturę i drugą z wnętrzem stalowym - jak nie trudno domyślić się, ta jest lepsza. testujący nie napisał nic o samej budowie kubka, więc trudno cokolwiek tu mówić, ale być może jest to wersja plastikowa i stąd te rozczarowanie

Kubki te wyprofilowane są tak, aby pasowały do większości uchwytów samochodowych, więc w zasadzie można go używać > 5 godzin. Ponadto zamknięcie według producenta jest tak szczelne, że napój nie wyleje się nawet przy przechylonym kubku.

Poza tym nawet beznadziejny produkt opisywany na NGT powinien posiadać jakiś rozsądny opis dotyczący budowy, użytkowania itd.
Tester do tablicy, test do kasacji.
---
Edytowany: 2008-02-03 13:45:54
-------------------------------------------
bo ja tu w zasadzie jestem nikim...

Odpowiedz
#14
test tego produktu jest potrzebny.

oglądałem w sklepie wersję plastikową - mocne rozczarowanie - za te pieniądze to jakaś kpina. Właściwości ''termoizolacyjne''.
-------------------------------------------
D_D

Odpowiedz
#15
''Jeśli ktoś ma sugestie co do rozgrzewania tego typu produktów''

na trzy zdrowaśki do ogniska i powinien się solidnie rozgrzać.

Test tego kubka jak najbardziej potrzebny, ale można by recenzję nieco rozwinąć...tych kilka lakonicznych zdań to nieco maławo, nawet jak na recenzję całkowicie negatywną i jak na krótki okres użytkowania
-------------------------------------------
a czort tam Panie z Litwinami!

Odpowiedz
#16
easy !!!!!!

za dużo emocji za mało treści :-)

dostałem taki kubek ver. cała metalowa od mikołajki po choinkę (chyba byłem grzeczny) zrobie test z pomiarem temp. co godzinę i opisze co i jak w tym miejscu.

Jezeli ktoś ma możliwość pomiaru temp. i czas na takie zabawy zapraszamy zobaczymy jaka jest powtarzalność wykonania produktów.

Narazie się rozmrażam po rowerowaniu :-) spin a ty nie w tatrach z łobuzami krakowskimi ???? w taką pogodę echhh :-)
-------------------------------------------
Arek

Odpowiedz
#17
Autor recenzji błędnie oczekuje od kubka takich parametrów, jak od termosu. Nawet nie miał termometru do pomiaru spadku temperatury.

Odpowiedz
#18
''Nie rozumiecie problemu. On nie pisał, że to miał być termos. Kubek ma za zadanie utrzymać ciepły płyn przez kilka godzin. Jest robieżność, bo wg. gwaranta utrzymuje, a wg. Strusia płyn bardzo szybko stygnie.''

Co z tego, że nie pisał, że to miał być termos - wystarczy, że stawia mu takie wymagania. A poza tym gdzie jest napisane, że po x godzinach woda ma mieć temperaturę y? Jak nigdzie, to ''rozbieżność'' nie ma znaczenia. Co z tego, że strusiowi się WYDAWAŁO, że po 5 godzinach woda ma być ciepła. Poza tym nie sprecyzował pojęcia ''ciepła''. Czy 36,6*C to jeszcze ciepłe, czy już zimne? Poza tym, jak zauważył Jan_Wierbinski, kolega struś sprawdzał językiem, czy woda ma mniej czy więcej niż 45*C. No chyba jakiś żart.
-------------------------------------------
Simba : SESJA - 3:2

Odpowiedz
#19
Przeciez sam producent to napisał ze ma miec 45stopni woda po 5h. Struś twierdzi, że ''po 5h jest zimna''. Nie widzisz rozbieżności zeznań? :) Dla mnie zimna to znacznie mniej niż 45 (zresztą chyba jak dla większości), chociaż najlepiej by było żeby kolega Struś doprecyzował słowo ''zimna'' w jego teście. Bez tego nasza dyskusjna do niczego nie doprowadzi :)
---
Edytowany: 2008-02-03 15:43:14
-------------------------------------------
www.rower.fan.pl

Odpowiedz
#20
A skąd wiesz jak Twój język odczuwa ''zimność''? Poza tym nie widzę na stronce http://www.primus.se/primus/Products/pro...emId=60623 żadnych informacji o temperaturze ;-). W ''teście'' są opisane tylko wyniki pomiarów - nie żadne gwarancje ani obietnice producenta.
-------------------------------------------
Simba : SESJA - 3:2

Odpowiedz


Skocz do: