To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


Podróż, cel: Tybet - potrzebne wsparcie sprzętowe i porady
#1
Pomożecie? Pomożemy!

Mailowo zwróciły sie do nas sympatyczne 2 osóbki z prośbą o wsparcie sprzętowe oraz o wszelkie porady

Przejdźmy do konkretów, oto ten mail:

''Chcemy wyruszyć w lipcu teraz załatwiamy potrzebne wizy,studiujemy mapy i zarabiamy pieniądze.Pierwszy etap podróży planujemy przebyć koleją transsyberyjską z kilkoma przystankami (Bajkał,Mongolia)następnie dojechać do Pekinu i tam zacząć prawdziwą przygodę. Mamy nadzieję że uda nam się przetrzeć nieznane szlaki zdobyć
nasz wymarzony cel i dotrzeć do TYBETU. Każda choćby najdrobniejsza pomoc i porada jest kroczkiem naprzód i jest dla nas bezcenna. Najbardziej zależy nam na namiocie by móc schronić się przed chłodem,deszczem i wiatrem, które będą nas wystawiać na
próbę w trakcie podróży. Potrzebujemy rownież ciepłych i lekkich śpiworów. Prosimy was o pomoc w zdobyciu takiego sprzętu. Dziękujemy za zainteresowanie gorąco
pozdrawiamy Magda i Maja''

z tego co Wiem to panie mailuja po firmach outdoorowych ostro ale wiem tez że forum tez czyta sporo ludzi z branży więc może ktos chętny na wsparcie ?


Odpowiedz
#2
Co do informacji i porad, to proponuję zwrócić się do Marka Kalmusa.
Link do kontaktu: http://www.kalmus.com.pl/kontakt.htm.
Wydaje mi się, że jest to jedna z bardziej kompetentnych osób w Polsce, jeśli
chodzi o znajomość tego obszaru.
-------------------------------------------
''nie staraj się zrozumieć wszystkiego, bo wszystko

Odpowiedz
#3
http://www.himalaje.pl/index.html
-------------------------------------------
http://ngt.pl/users/ronin20/

Odpowiedz
#4
http://ku-sloncu.org/ sporo jeździli po tamtych rejonach
-------------------------------------------
www.rower.fan.pl

Odpowiedz
#5
Jeśli Panie szukają towarzystwa faceta do podróży, to ja z kolei mogę pomóc :)
-------------------------------------------
Michał

Odpowiedz
#6
Dziękujemy wszystkim za odzew,jestesmy w trakcie budowania stronki na której szczegółowo chcemy przedstawic założenia i plan naszej podróży oraz troszeczkę info o nas samych .Pozdrawiamy.Maja i Magda

Odpowiedz
#7
jak stronka ? macie już? no i czy ostatnie wydarzenia nie zweryfikowały Waszych planów. BTW kolega z pracy jest w chinach i zweryfikował wlasnie dlasze cele podróży odkładając Tybet ''na potem''

Odpowiedz
#8
Miałam teraz też jechać do Tybetu ale jak widzę co się teraz tam dzieję chyba dam sobie spokój...
-------------------------------------------
Alicjaa

Odpowiedz
#9
Chyba za wcześniej załatwiacie wizy...
-------------------------------------------
Alicjaa

Odpowiedz
#10
ze dwa ''kałachy'' ew. mogą się przydać. Przy tym co się tam dzieje tylko samobójca lub ... tam się wybiera
-------------------------------------------
tadek

Odpowiedz
#11
bez przesady.dziewczyny wyraźnie piszą ze wyruszają dopiero w lipcu,wiec wszystko sie może jeszcze tam zdarzyć,osobiście odradzał bym wyjazdy w te rejony tego lata ze względu na olimpiade i jej konsekwencje widoczne właśnie teraz w Tybecie.po prostu mogą tam przestać wpuszczać turystów,co jest łatwe biorąc pod uwagę,że 90% z nich wjeżdża tam koleją lub przylatuje samolotem,lub bardzo utrudniać tymże turystom życie.Oczywiście biorąc pod uwagę to,co te cholerne chińskie komuchy robią tam teraz moje słowa mogą brzmieć groteskowo..
-------------------------------------------
yanas

Odpowiedz
#12
W okresie, w którym dziewczyny chcą jechać będzie jeszcze bardziej w Tybecie gorąco, ponieważ Tybetańczycy będą chcieli zwrócić oczy świata na swój problem..
Już w zeszłym roku był problem jak byłam w Chinach widziałam jak lokalnych ludzi się tłumi zabierając im rzeczy podstawowego użytku jak stoły, krzesła i co noc taka nagonka... Ogólnie odradzam Wam podróż w tym czasie sami mieliśmy jechać we wrześniu-październiku po olimpiadzie ale teraz poważnie się nad tym teraz zastanawiamy, chyba plan zostanie zmieniony na Indonezje , Wietnam albo Nepal.
-------------------------------------------
Alicjaa

Odpowiedz
#13
Alicjaa ma rację. W Tybecie tak naprawdę wszystko się zaczyna... Będzie gorzej, chyba ze Chiny zmienią swoje stanowisko w tej sprawie a i inne państwa wypowiedzą się na arenie międzynarodowej.
-------------------------------------------
Wolny Tybet.

Odpowiedz
#14
jesli i tak chca sie wybrac w tamte rejony, to niestety radze ominac Tybet na rzecz Nepalu i siedziby Dalajlamy w Indiach (Dharamsala), albo zwiedzic ta czesc historycznego Tybetu, ktora nalezy do Indii, a nie Tybetu...

Maja i Magda -> jedziecie lipiec-lipiec, czy lipiec-sierpien?? i jesli moglybyscie przyblizyc jakas planowana trase:) chetnie sie jeszcze troszku udoksztalce w tych terenach i pomoge:)
-------------------------------------------
gor mi malo i ciagle mi nie dosc...

Odpowiedz
#15
na te rejony polecam anglojezyczne pzewodniki LonelyPlanet

a tu trochu o Dharmasali: http://en.wikipedia.org/wiki/Dharamsala

poza spiworkami i innym roznym sprzecie, pamietajcie przedewszystkim o DOBRYCH sandalkach im mniej wlozycie do plecaka, tym lepiej ->12, 13 kg to tak akurat... ale to takie ogolniki:) jak cos odzywajcie sie na priv

i jeszcze jedno pytanko: dlaczego Tybet?? jesli buddyzm ma tu jakies znaczenie, to proponuje Sri Lanke:)

po za tym sledzcie na bierzaco wiadomosci, nie zeby sie przerazic, zniechecic, uprzedzic, tylko, zeby troszku byc w temacie... wiedziec co sie dzieje, i wiedziec czego pozytywnego tez mozecie sie spodziewac

a tu takie moje zboczenie, ale zajrzyjcie do jezyka, przydaje sie w tamtych rejonach:)

jesli wczesniej chcecie koleja trans-syberyjska to macie ambicje na droge ladowa prosto z Polski?? hmm??
---
Edytowany: 2008-03-17 22:42:34
-------------------------------------------
gor mi malo i ciagle mi nie dosc...

Odpowiedz
#16
Wszyscy, którzy piszecie przestrzegając nas przed podróżą (przynajmniej w tym roku)na DACH śWIATA macie rację. Obecnie obie jesteśmy w rozjazdach, rzadko bywamy na necie i z opóznieniem dostajemy informację o tym co się tam dzieje. Magda w Austrii ja we Włoszech ostro zarabiamy pieniądze na wyjazd. Mamy w planie wyjechać początkiem lipca i pierwszym przystankiem będzie Mongolia, a jeśli chodzi o dalsze plany to pożyjemy zobaczymy. Mineło już pół wieku katowania TYBETU, wszyscy widzą i niestety tylko widzą ten cholerny problem, najbardziej boli bezradność... WOLNY TYBET Majagda:)
-------------------------------------------
Maja i Magda

Odpowiedz
#17
Dlaczego wybrałyśmy TYBET, dlatego że jeszcze istnieje i miejmy nadzieję, że chińczycy nie zmiotą go z powierzchni ziemi. Od zawsze marzyłyśmy o tej podróży i wraz z tym marzeniem dostałyśmy siłę do jego realizowania. UDA SIE NAM NIEBO ZAMIAST DACHU WIATR ZAMIAST śCIAN
-------------------------------------------
Maja i Magda

Odpowiedz
#18
na co dziewczyny liczycie? że was chńczycy wpuszczą? Czy na przejście nielegalne ?
-------------------------------------------
ziuta

Odpowiedz
#19
UDA SIE WAM .NIEBO ZAMIAST DACHU, WIATR ZAMIAST ŚCIAN


powodzenia MM
---
Edytowany: 2008-04-06 10:45:07

Odpowiedz
#20
jechanie do Tybetu w sytuacji kiedy chinole robą tam masakry jest takie sobie (coś jak bujanie się po Birmie). Odpuście sobie, macie Himalaje w Indiach, macie Bhutan, Nepal, czy Pakistan.

Odpowiedz


Skocz do: