To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


[Recenzja] Fjord Nansen FROTA L Ręcznik szybkoschnący
#1
OPIS PRODUKTU:

Ręcznik szybkoschnący Fjord Nasen FROTA wykonany jest z higroskopijnej tkaniny z włókien sztucznych, o fakturze klasycznego ręcznika frotte. Ręcznik ma wyhaftowane logo Fjord Nansen.

Parametry:
Materiał: 85% Poliester, 15% Nylon
Waga: 290 g
Rozmiary: L
Wymiary: 150 x 63,5 cm

-----------------------------------------------------------------
RECENZJA:

DATA RECENZJI:
04-06-2010, 19:20

Krótko o:

Dostałem go w prezęcie jakiś rok temu, miałem okazję używać go w zimę jak i latem. Dla tej części osób, która nie lubi czytać recenzji krótko: mi ten ręcznik nie pasuje, nie polecam.

Budowa:
Ze strony e-horyzont możemy dowiedzieć się trochę z czego jest zrobiony: 85% Poliester, 15% Poliamid. Jest to dokładnie ten sam skład co ręcznik TRAMP. Różnica zapewne jest w splocie włukna. Opisywany przezemnie to typowa, znana każdemu frota. Ręcznik możemy dostać w dówch rozmiarach L (120 x 60 cm) 235g i XL (150 x 63 cm)300g. Porównując romiar L FROTY i TRAMPA, widać że ten drugi przy tych samych rozmiarach jest lżejszy o 75g. Dla niektórych pewnie ma to duże znaczenie. Wracając do samego rozmiaru, ja jestem w posiadaniu L. Jest to rozmiar wystarczający, można się bez problemu owinąć nie martwiąc się, że się zaraz wszystko zsunie. Fjord Nansen wyposażaony jest w jakieś magiczne coś co nazwał ''STOP Bacteria''. Nie mam zielonego pojęcia co to jest, ale nie wnikając co to jest to powiem, że to nie działa, ale o tym później. Dla pełnej bajery wyszyte w rogu logo Fjord Nansen. Wygląda wporządku. Dodatkowo bardzo praktyczny, duży haczyk. Nie ma żadnego problemu z wieszaniem na mniejszych gałęziach.
Podsumowując, do samej budowy nie mam zastrzeżeń.

Użytkowanie:
No i dochodzimy do punktu w którym należałoby się wytłumaczyć z tego co napisałem we wstępie. Moje, w sumie, negatywne wrażenia nie koncentrują się tylko na jednym aspekcie użytkowania ręcznika. Pierwszy to jest faktura materiału czyli frota. Nie każdemu się ona spodoba, jest bardzo zadziorna i szorstka. Jeżeli ktoś ma np. popękane naskórki przy paznokciach, będzie go drażniło. Kolejna rzecz do której się doczepie to to jak ten ręcznik wyciera. Każdy na codzień używa ręczników bawełnianych i generalnie mówiąc są one wprządku, dobrze łapią wodę, ale jak już namokną to się wytrzeć nie da. Z tą frotą odczucią są trochę inne. Pierwsze wrażenia jakie miałem to uczucie, że ten ręcznik zamiast wchłaniać wodę tylko ją rozmazuje. Suma sumarum frota spełnia swoje zadanie poprawnie. Może nie jest tak chłonna jak bawełna, ale też wilgotna daje możliwośc wytrzeć się jako-tako.
Ręcznik schnie faktycznie szybciej za co należu się spory plus. Kolejną sprawą po części związaną ze schnięciem jest to, że ten ręcznik niesamowicie łapie zapachy! Po basenie jak wyschnie pachnie chlorem, po jeziorze pachnie uhh.. śmierdzi. Będąc przy zapachach, zastanawia mnie tutaj działanie tego STOP Bacteria, co to jest? i dlaczego skoro to jest to ręcznik łapie zapachy.
Słowem podsumowania: Fjord Nansen FROTE bardzo łapie zapachy i to te mniej przyjemne.
Dalej.. Fjord Nansen FROTE z pewnością nie nadaje się jako coś do siedzenia, albo ręcznik plażowy. Działa on dosłownie jak rzep. Chwyta wszystko, od piasku po małe fragmenty roślinek, szczególnie tych suchych. Jak raz już złapie, trzeba wszystko ręcznie wyciągać. Nie jest to fajne i nie jest to coś czego oczekuje od ręcznika, który mam zamiar używać w terenie.
W zestawie dostajemy fajny siatkowy woreczek.

Podsumowanie:
Fjord Nansen FROTE jest dobrą alternatywą dla ręczników bawełnianych, w górach, na obozach czy wyjazdach gdzie czynniki takie jak waga oraz szybkoschnącość mają znaczenie.
Zastosowana frota nie każdemu przypadnie do gustu, tak więc jeżeli szykujesz się z zamiarem zakupu, weź to pod uwagę. Ręcznik obecnie kosztuje 39zł, tak więc nie jest to aż tak mało, biorąc jeszcze pod uwagę takie rzeczy jak łapanie zapachu czy jego chęć łapanie różnych ''dupereli'' z ziemi.

Zalety:
-niska waga
-mały po spakowaniu
-woreczek
-szybkoschnący

Wady:
-łapie zapachy
-faktura
-chwyta różne małe rzeczy (kawałki trawy)
-nie działa tak dobrze jak bawełniany



Odpowiedz
#2
zaraz ale czy czasem recznik frota jest sprzedawany bez tej siateczki na fotce?
-------------------------------------------
bikuw

Odpowiedz
#3
Recenzent napisał, że w ręcznik o rozmiarze L mogą wytrzeć się 2 osoby.
Dziwne...Wydaje mi się, że ręcznik jest do osobistego użytku.
Pozdrawiam i życzę zdrowia.
-------------------------------------------
Marcin

Odpowiedz
#4
W tescie brakuje mi czasu przez jaki ręcznik był/jest używany.
-------------------------------------------
Pozdrawiam.

Odpowiedz
#5
a jaka jest jego cena. Ta informacja umieszczona w recenzji napewno byla by pomocna ;)
-------------------------------------------
No tylko proponuje...:D

Odpowiedz
#6
Jeśli chodzi o mnie to Frota L jest trochę za duża, dlatego wybrałem Trampa L, jest akurat a na dodatek lżejszy od Froty. i z uchem do wieszania :-)
-------------------------------------------
kashpir_pl

Odpowiedz
#7
Petelka to problem? Raczej 3 minuty smigania igla ;)
-------------------------------------------
A w mojej glowie, slonc milionami....

Odpowiedz
#8
Marcin - dla higieny i zdrowia to ja się myję :-) a wycieram się po to aby być suchym :-) przykład z dwoma osobami ma służyć zobrazowaniu chłonności przy tej wielkości :-) jest to chyba dosyć obrazowe :-) i dobrze świadczy o ręczniku :-) a takich informacji na próżno szukać u producenta i sprzedawców a na ngt i owszem :-)

Mataj - mój ma ucho do powieszenia od czasu rozpakowania, pewnie fabryka by nie poszła z torbami gdyby to doszyła w trakcie obszywania

Pozdrawiam.
---
Edytowany: 2007-05-25 16:40:17

Odpowiedz
#9
Ciekawe jakie byłoby porónanie tego ręcznika z opisywanym dziś Janem niezbędnym lub Rossmannem

Odpowiedz
#10
Jan Niezbedny wypadnie slabo - szybko lapie zapachy i jest maly (da sie w niego wytrzec, ale jest maly, wiec mniej poreczny).
-------------------------------------------
A w mojej glowie, slonc milionami....

Odpowiedz
#11
Ręcznik Fjord nansen Tramp vs Frota
Który z tych ręczników sprawdzi się lepiej w warunkach takich jak Tatry zimą i Alpy?? z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi;)

Odpowiedz
#12
przepraszam, pomoże mi ktoś:(? Jutro planuje udać sie do sklepu...

Odpowiedz
#13
hmmm, mysle sobie ze reczniki sprawdzaja sie tak samo i w tatrach i w alpach... nie rozumiem Twojego pytania:/

Odpowiedz
#14
Chodziło mi o to który z tych dwóch ręczników które wymieniłem powyżej sprawdzi się w warunkach zimowych.Pytam dlatego iż te dwa ręczniki uszyte są z różnych materiałów.

Odpowiedz
#15
rosa
- frota - to poliestrowa frota z wszystkimi jej wadami i zaletami
- tramp - to jakby połowa lub mniej gramatury froty czyli mniejsza chłonność ale za to szybsze schnięcie, róznica w chłonnosci jest spora w czasie schnięcia nie jest już tak zauważalna, idź sobie pomacaj do sklepu i koniecznie pranko przed pierwszym użyciem :-) jak coś to pisz na gg 3184682 ja osobiście wolę frotę


aaaaaaaaa poczytaj prosze moje wypociny na temat froty :-) po to tu są :-)

może zrobie test tramp vs frota :-)

pozdr.
---
Edytowany: 2007-06-19 11:48:10
-------------------------------------------


Odpowiedz
#16
ja mam trampa ten mniejszy rozmiar , moja zona milosniczka wilczej lapki ma frote Wolfskina. Tramp szybciej schnie cos kolo 30% dlatego ja bym go polecal. Kup ten mniejszy ja sie wycieram caly laczniez glowa. Frota za to tak sie nie przykleja jak ten tramp :), no ale ja lubie lekkie rzeczy. Chlonnosc Trampa jest wystarczajaca tzn jak jest za mokry wykrecam i dalej mozna jeszcze sie wytrzec :)
-------------------------------------------
adi

Odpowiedz
#17
Ja takze mam Trampa-184cm wzrostu,dlugie wlosy i chlonnosc jest bardzo duza po prostu spokojnie sie nim caly wycieram. Uzytkuje juz od ponad roku i jestem strasznie zadowolony.Roznica miedzy nimi to material z jakiego sa wykonane, objetosc po spakowaniu i szybkosc schniecia.
---
Edytowany: 2007-06-19 10:48:18
-------------------------------------------
Gory sa jak kobieta

Odpowiedz
#18
Zamiast ręcznika używam szmatek kuchennych. Cena minimalna. Można kupić w każdym markecie.Doskonale chłoną wodę. Niewielka waga i objętość. Po trzech dniach urzywania wyrzucam
-------------------------------------------
Przeniesione przez administratora

Odpowiedz


Skocz do: