To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


[Recenzja] HiMountain Apteczka First Aid
#1
OPIS PRODUKTU:

Apteczka zamykana ''klapą'' zapinana zamkiem błyskawicznym podwójnym,
dodatkowo zabezpieczona zamknięciem na rzep
wewnętrzna kieszeń z siatki zabezpieczona na rzep
możliwość mocowania do pasa

-----------------------------------------------------------------
RECENZJA:

DATA RECENZJI:
21-04-2007, 13:11

Wyjaśnienie:

Próbowałem, dostać zdjęcie od producenta, niestety nie udało mi się, powiedziano mi że nie mają, dlatego umieściłem zdjęcie zbliżone innego produktu, jest to Kosmetyczka Beauty Salon Mini, opis w miejscu producenta zrobiłem sam.


Ad rem

W zasadzie do momentu nabycia opisywanego modelu apteczki pierwszej pomocy, w zasadzie w moim ekwipunku harcerskim, turystycznym, nie posiadałem osobistej apteczki z prawdziwego zdarzenia, miałemjakąś tam sakiewkę sobieradkę, w której jakies tam medykamenty znajdowały, tyu bandaż elastyczny i muszlinowy, polopiryna, a jeśli już to nosiłem apteczkę dla ogółu. Nawet w trakcie łażenia w góry nie miałem zbyt wiele do zabrania, zawsze liczyłem że mi się nie przyda, nie miałem nawet folii NRC!!!
Apteczkę tą nabyłem prawie dwa lata temu dokładnie 17.06.2005, za kwotę 21,65, co nie jest ceną wygórowaną, patrząc na jakość wykonania i pojemność.
Okazją do kupna była pielgrzymka do Częstochowy gdzie miałem być sanitariuszem, a ekwipunek chciałem zminimalizować do minimum, nawet w medycznych sprawach, bo cały czas szliśmy z plecakami na garbie. Jak widać na załączonych zdjęciach, albo nie widać, jest ona bardzo pojemna, nie będę może w tym momencie wymieniał co się w niej znajduje, ale miejsca jest naprawdę dużo. Obecnie towarzyszy mi przy każdym wypadzie w trasę, jest częścią ekwipunku już na stałe, nie wyobrażam sobie a by jej nie było, szczególnie że przydała się parę razy- czy to na wspomnianej pielgrzymce, czy w trakcie łażenia po Tatrach, ludziom całkowicie mi ''obcym'', którzy nie posiadali takiego ekwipunku wybierając się w takie góry.

Funkcjonalność
Bardzo prosta w obsłudze, łatwy dostęp do wszystkich miejsc wewnątrz niej

BUDOWA

Część zasadnicza
Zbudowana z jednej głównej komory, z możliwością podzielenie jej na dwie części dzięki mocowanej na rzep przegrodzie, można w tej części przechowywać np tylko tabletki na różne dolegliwości, np gdy komuś chce sie akurat pobiegac trochę do wujka cześka. Zapinana jest dwoma zamkami błyskawicznymi, znajdującymi się w klapie, połączone razem ciekawie, uchwytem z drutu obszytym materiałem- taśmą, dodatkowo na dole znajduje się jeszcze rzep.

Klapa
Służy do zamykania całej apteczki, znajdują się w niej kieszonka z siateczki, zapinana na rzep, w której można zmieścić najbardziej pilne elementy ekwipunku, np plastry viscoplast z opatrunkiem, czy np niebezpieczne akcesorium- igła do przekłuwania odcisków. Mankamentem jest uchwyt taśmowy, który ułatwia otwieranie kieszeni siatkowej, jest trochę zbyt duży, co powoduje że zachacza o rzep i się zaciąga, strzępi.
Centralnie wyszyty jest biały krzyż.

Mocowanie, sposób noszenia
Można ją przymocować bezpośrednio do pasa, czy to przy spodniach, czy przy plecaku, ma do tego celu wszytą szlufkę, lub po prostu nosić ja w rękach za pomocą wszytych pasków na dwóch krańcach apteczki.

Materiał, zamknięcia
Całość uszyta jest z Powertechu, czyli Poliester 600. Zamki użyte w apteczce noname,a le nie zauważyłem aby coś szwankowało

Konkludując
Uważam, że produkt jest godny polecenia, chociaz obecnie jest go trudno dostać, produkcja stanęłą nie wiedząc czemu.

Zalety:
łatwy dostęp do medykamentów
pojemność
prostota
wykonanie
system troczenia, mocowania, przenoszenia, etc
wytrzymałość

Wady:
nie jest już produkowana, a to uważam za błąd
zaciągający się rzep przy zapięciu siatkowym

Cena: 21,65

Czas użytkowania
w czerwcu 2 lata


[Obrazek: ngtapt1.jpg]

[Obrazek: ngtapt2.jpg]


Odpowiedz
#2
tytus- apteczka była pusta czy miała jakieś wyposażenie ????

Odpowiedz
#3
Apteczka była pusta,żadnego wyposażenia nie posiadała. Pzdr
-------------------------------------------
tytusofm.fotosik.pl

Odpowiedz
#4
na zdjęciu to chyba jest jakaś kosmetyczka???
-------------------------------------------
www.dwiesiostry.pl

Odpowiedz
#5
Zdjęcie producenta przedstawia Kosmetyczkę Beauty Salon Mini, z powodów opisanych we wstępie
-------------------------------------------
tytusofm.fotosik.pl

Odpowiedz


Skocz do: