To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


Sprzęt firmy TrekSport / głównie plecaki, odzież, śpiwory
#1
Myślę ze może to być ciekawy temat o produktach firmy TrekSport która niedawno wypuściła nowe produktu. Jestem ciekawy co o nich myślicie... Osobiscie mam od 10 lat ich plecak Tatran 80 i jest naprawde pancerny. Dość duzo ich produktów można kupić w sklepie internetowym 8a
-------------------------------------------
ja tylko ciekaw jestem...

Odpowiedz
#2
mysle nad kupnem spiworu Polar tej firmy.
tu link do niego.
http://www.8a.pl/index.php?str=prod_big&...at=&subkat=

te parametry chyba przesadzone ale cena wporządku...

co o nim myślicie??
słyszałem ze TrekSport zaczął szyć w chinach czy aby to niepogorszyło ich trwałości??
-------------------------------------------
ja tylko ciekaw jestem...

Odpowiedz
#3
Nasi południowi sąsiedzi maja teraz o tej firmie nie najlepsze zdanie. Kiedyś bardzo chwalili teraz ganią chińszczyznę. Podobno bardzo odbiło sie przeniesienie produkcji na Wschód na jakości. Przy prezentacji wyrobów w sklepie w Czechach podczas mijanie ich wyrobów zaobserwowałen tylko machnięcie ręką podobne do spotykanego u nas przy produktach Campusa. Plecaki tak niegdyś chwalone podobno rozpadaja sie jak najgorsza tandeta. Ja się nie skuszę.

Odpowiedz
#4
Wiesz, waga wskazuje, że w okolicy tych -6 może się spokojnie zakręcić. Ale jak z jakością ociepliny i szycia? Na zdjęciu wygląda fajnie, szczególnie kształt.

Odpowiedz
#5
Kurcze naprawde maja fajnie wygladające rzeczy np ten ich softshell albo windstoper Ascent. Nowe wcielenie Tatrana tez wygląda obiecująco i naprawde wygląda na odnowionego...


-------------------------------------------
ja tylko ciekaw jestem...

Odpowiedz
#6
najlepiej byłoby zobaczyć te rzeczy na własne oczy, a nie oceniać po wyglądzie przez neta. Niestety większość ludzi w naszym kraju nie ma takiej możliwości i zdana jest na internet:-(

Odpowiedz
#7
no właśnie . Czy ktoś wie gdzie można zobaczyć ich produkty w Krakowie?? Bo ja nigdzie ich nie wiedziałem ostatnio w żadnym sklepie tylko na 8a.
-------------------------------------------
ja tylko ciekaw jestem...

Odpowiedz
#8
wojenny kiedyś w TiSie widziałem, ale poza tym dosłownie nigdzie
-------------------------------------------
bo ja tu w zasadzie jestem nikim ...

Odpowiedz
#9
Chłopaki ostatnio pojawiły się ich produkty w Polarsporcie. Tak plecaki jak i śpiwory. A tu przykład http://polarsport.pl/index.php/mkSklep/s...0/Itemid,/
http://polarsport.pl/index.php/mkSklep/s...0/Itemid,/
Pozdrawiam

Odpowiedz
#10
Ja mam 2 plecaki TrekSporta- od ponad 3 miesięcy Netbacka, a od dwóch Tatrana i jedno Ci mogę powiedzieć >> ''bartoldzik'' nie miał tych rzeczy w rękach. Jak to można do Campusa porównać??? Gadka szmatka i tyle. Naprawde ekstra rzeczy zrobione, pełen wypas w wykończeniach i dodatkach. Tatrana miałem jak dotąd kilka razy na weekendowe szlajanie się w górach i skałach - POLECAM w 100 %. Netbacka cioram na codzień w mieście i po prawie 100 dniach walania go po różnych kątach i obchodzenia się z nim mało troskliwie mogę zapewnić, że NIE ''rozwala się jak najgorsza tandeta''. Skoro poza przybrudzeniami nie mam ŻADNYCH nitek sterczącysz, przetarć, naderwań itp. to w życiu nie dam pociskać kitu że to chińszczyzna z garażu. Naprawde super zrobione rzeczy.
Zresztą jak masz do Kraka blisko a jest w Polarsporcie, to będziesz miał okazję sam pooglądać.

Odpowiedz
#11
Kudu: właśnie myślę nad plecakiem do 30 L Treksport:
do wyboru mam trzy - międzyinnymi NETBACK 25L a następne to : ODIN 28L, CRONO NG 28L- wszystkie z 8a. Za daleko mam żeby podjechać i sobie pooglądać i muszę się zdać na fotki z netu. Może widziałeś z bliska te dwa pozostałe. potrzebuje go do pracy na codzień i na weekendowe wypady w sudety ( 1, 2-dniowe), i czy włoże do niego teczki f. A4. wyglądają solidnie + pokrowiec p-deszczowy i oddychające plecy - mam nadzieje że zdaje to egzamin.

-------------------------------------------
Ron

Odpowiedz
#12
--> Kudu
To mnje pocieszyłeś ale jednak jestem ciekaw jak zachowują sie ich produkty po conajmniej roku urzytkowania. po 3 miesiącach jescze mogą nie ujawnić sie wady...

A co myślicie o ich softshellu tym Ascen Jacket
http://www.8a.pl/index.php?str=prod_big&...at=&subkat=
-------------------------------------------
a tyle wiem...

Odpowiedz
#13
Ron>> Odin nie widziałem , ale Crono kojarzę. Jest spory- z A4 nie będzie żadnego problemu. Jeśli Odin ma też 28l to powinno być OK (szczególnie że do Netbacka również wchodzi bez problemu :-)

Ron- jak zamówisz przez neta, to pamietaj że możesz oddać jak coś ci nie pasi. Najlepiej jak sie nie ma limitów kasowych... kupić sobie 2 i wybrać lepszy a jeden odesłać:-)

Odpowiedz
#14
dzięki - a z tym podwójnym zakupem to dobry pomysł- chyba w 8a idą na coś takiego- zadzwonię tam i spytam. Kiepsko że robią tak ubogie zdjecia. Z tego co pisałeś (Kudu) to jesteś zadowolony z tego NETBACK 25L. Powiedz mi czy tak na twój gust jest on wystarczająco pakowny ( jakiś polar , 1,5 l wody czy dwa piwa , drugie śniadanie, aparat foto -kompakt. czy te boczne kieszonki z siatki zdają egzamin np. na butelkę z wodą. jak sie sprawuje ten system nośny? generalnie czy byś go polecał? nie wiem w ogóle czy te 25 l to nie za mały a te 28 l czy nie za duży, krótko mówiąc nie wiem jak wygląda w rzeczywistości 20L, 25L, 28L, czy 30L.
-------------------------------------------
Ron

Odpowiedz
#15
Kudu 2 miesiące to malutko jeśli chodzi o plecaki litrażu Tatrana, ja po dwóch też byłem zadowolony ze swojego, zobaczymy ile lat wytrzyma...
a tak na marginesie; Campus toto na pewno nie jest, ale wydaje mi się, że nowy Treksport to taki a'la Fjord Nansen polski.
i jeszcze na drugim marginesie; ktoś tu mówił o chińszczyźnie - Marmot i Berghaus też obecnie szyją w Chinach...
-------------------------------------------
bo ja tu w zasadzie jestem nikim ...

Odpowiedz
#16
~ Kudu ja mam plecak Campusa od 3 lat i tez z niego zadna niteczka nie wylazi. Jestem z niego bardzo zadowolony i moglbym zarzucic Ci, ze nie mialeś Campusa w rękach bo jak widać nie darzysz go sympatią. Ale i tak mam negatywne podejście do produktów tej firmy. Widać Chińczyk miał dobry dzień, ale jedna jaskółka wiosny nie czyni.
100 dni dla plecaka to żaden test. MakroCasha dłużej ciorałem po mieście i wyrzuciłem go bo mi się znudził, a nie dlatego, że się uszkodził. Ale idąc z kilkudziesięciolitrowym, wypakowanym po brzegi worem po górkach nie miałbym ochoty się przekonać o tandetności na własnej skórze. Miałem te plecaki w rękach, miałem na plecach, ale lektura czeskich odpowiedników ngt i rozmowy ze sprzedawcami odwiodły mnie od zakupu.

Odpowiedz
#17
Nie jestem specjalistą od plecaków Campus, Fjord Nonsens czy MakroCash (bo bym w życiu nie wpadł na iście genialny pomysł kupna tam plecaka) więc nie pokuszę się na porównania w stylu bartoldzika- specjalisty od chińskiej gospodarki i wpływu samopoczucia chinskiego obywatela na jakość produktów (oczywiście wybiórczo bo pewnie ulubiona firma bartoldzika robi w tej LEPSZEJ czesci chin gdzie mają już prąd i piszą na paiperze a nie na kamiennych łupkach), ALE przyłaczę się do Rona i ci wojennymistrzu polecę plecaki Treksporta. Opierając się na własnycm doświadczeniu a nie teorii typowo polskiego spienionego sceptyka który widać że ma misję podważenia kazdego pozytywnego posta tutaj.
Napomknę tylko że w Polsce w ubiegłym roku oddano do użytku 6km autostrad a w zacofanych chinach gdzie ludzie podobno rodzą się ułomni i z dwoma lewymi rękami- 6.000km!
Kojarzę Treksporta od lat z Czech i Słowacji, ale nową kolekcję widziałem pierwszy raz w Krakowie na targach w ubiegłym roku. Wprawdzie wpuszczają teoretycznie tylko ludzi ze sklepów, ale z wizytówką dowolną wpuszczają od razu (co pamietam ze kilku forumowiców zrobiło). Na malutkim stoisku Treksporta byli bardzo mili kolesie zawijający po słowacku, ale po polsku spoko też dawali radę :-), a oprócz nich- produkty robiące naprawdę MEGA pozytywne wrażenie. Zarówno ciuchy jak i plecaki. W ciuchach super kroje, bardzo fajne materiały, wykończenia itp. To po prostu leży na ciele i woła ''kup mnie!'' :) Mam nadzieję ze stanę się wkrótce posiadaczem softshella Essence od nich (ale nie widziałem go jeszcze ani na 8a ani w Polarsporcie- moze przy okazji wizyty w czechach kupię). MIODZIO! Plecaki też full wypas. Zakochałem się w Tibecie z odpinanym nadupnikiem i własnie w Tatranie:-) Naprawdę przemyślane i w pełni dopracowane plecaki. Nie dało się tam na miejscu nic kupić, ale chłopaki spisali moje dane i spisali zamowienie ode mnie na tibeta. Czekałem do stycznia- bo dopiero wtedy część plecaków była dostępna- i z W-wy przyszła w końcu paczka. Tak więc, również mam ok. 100 dni doświadczenia i nie powiem żeby to było mało, jeśli ktoś nie ogranicza się go gór i skał na zdjęciach. Wszystkie moje sprzęta w dupę dostają bo nie oszczędzam przedmiotów i ten Tibecik wyjątkiem nie jest. Nie mam żadnych wątpliwości że jest zrobiony z bardzo dobrych materiałów i w bardzo dobrej jakości. Kawał dobrego szpeja i tyle!

A wracając do chin- robią tam wszyscy którzy nie chcą pozostać w tyle. Od polskich firm tj. Milo, Wolfgang po najbardziej renomowane tj. TNF, Marmot, Deuter, Jack WOlfskin, Patagonia itd. A cały bajer polega na tym żeby znaleźć produkt najwyższej klasy z ceną obliczoną wg zdrowych zasad a nie z doliczeniem 50% za logo.

Wojennymistrz>> kupisz, zobaczysz, sam się tu pozytywnie wypowiesz :-)

Odpowiedz
#18
hmm ale mnie zachęciłeś... Wsumie załozyłem ten wątek nie po to bo chce coś ich kupić ale zeby sie dowiedzieć jak ta marka dalej stoi:D
Ale może skusze sie na ich śpiworek- POLAR bo całkiem fajnie wygląda i kosztuje. Musze tylko gopomacać o narazie tylko fotke widziałem na 8a... zobaczymy

dzienks
-------------------------------------------
a tyle wiem...

Odpowiedz
#19
bardzo dobrze mówisz Tops- teraz większośc najlepszych firm robi swoje rzeczy MADE IN CHINA od aparatów Canona do butów TNF- i wcale nie tracą na jakości a nawet te typowe oryginały nie rzadko są bardziej wadliwe od tych Made in china tego samego producenta. mam dla przykładu buty wyżej wymienione TNF ( FURY) z Chin od kilkunastu miesięcy i się spisują rewelacyjnie zero przemakalności i wadliwości, tak więc nie ma reguły. niech ktoś idzie do sklepu firmowego ADIDASA i kupi sobie buty - na bank MADE IN CHINA, sprzęt CANONA też CHINA albo MALEZJA- i tak już to jest poukładane i nie ma co pieprzyć że z Chin to się rozleci itp. bo g... prawda. A te plecaki TREKSPORT wyglądają na bardzo dobre jakościowo ( materiał, zamki ,klamry ) i nie głupio wychodzą wizualnie.
Powiedz mi Bartoldzik jakie w takim razie polecasz firmy nie szyjące w Chinach i które mogą się popisać swoimi wyrobami( mi akurat chodzi o plecak do 30L), tylko pośpiesz sie ze swoimi typami bo kupie Treksporta i pewnie łacha zedrzesz że sie zfrajerowałem i kupiłem Chińszczyzne ale mają one wszystko to co mi właśnie pasuje. Pozdrawiam i życzę samych oryginalnych i oby nie chińskich zakupów
-------------------------------------------
Ron

Odpowiedz
#20
Ron a kupuj co Ci się żywnie podoba, nawet możesz kupić jakiegoś Noname na bazarze - Twoja sprawa. A tak w ogóle Chińczyk Chińczykowi nierówny, jedni szyją lepiej, inni gorzej, raz pochodzisz w czymś miesiąc, w innym pięć lat, zależy dla kogo się szyje i ile ten ktoś za towar zapłaci.
-------------------------------------------
bo ja tu w zasadzie jestem nikim ...

Odpowiedz


Skocz do: