To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


[Softshell] dla kobiet / damski
#1
Witam

Przesliśmy już prawie wszystkie sklepy z odzieżą dla kobiet we Wrocławiu i kompletnie nic nie pasowało. Szukamy polara, softshella, windstoppera. Nie wiecie jakie firmy robią coś na szczupłe kobiety. Szczupłe to jest 168cm, noszącej rozmiar 34 (82-68-90). Chodzi nam o coś obcisłego.

XS w wydaniu Wolfskina, S Milo, S Bergahausa - za duże (szerokie).

Jakieś podpowiedzi? Bo jestem już zdecydowany kobietę wysłać do fasfooda żeby podpasowała pod jakieś turystyczne ubranie ;)


-------------------------------------------
www.rower.fan.pl

Odpowiedz
#2
nagłówek tematu zmieniony

Odpowiedz
#3
proponuję uszyć na miarę

Odpowiedz
#4
Ta opcja też wchodzi w grę tylko na allegro już nie trafiają się materiały, np. powerstrech lub inne.
Nie chcę się mi wierzyć, że tylko grube berty chodzą po górach, a dla szczupłych kobiet nic nie robią ;)
-------------------------------------------
www.rower.fan.pl

Odpowiedz
#5
a salewe probowaliscie?

Odpowiedz
#6
arkadoo>> Przypatrz sie rozmiarówce Warmpeace. Np. windstopper soft shell Angel w rozmiarze XS - ma bardzo fajny techniczny krój (więc pasuje na szczupłe kobietki) i przedłużane rękawy, co daje pewien szeroki margines w zakresie wzrostu.
-------------------------------------------
GRAPPA.PL Wyjątkowy Sklep Górski w KRAKOWIE

Odpowiedz
#7
~arkadoo skontaktuj sie z panią Anią z allego, szyje windstopery z gore
-------------------------------------------
Odi profanum vulgus...

Odpowiedz
#8
tu jest pare takich co maja male rozmiary...

salewa...
http://www.polarsport.pl/index.php/mkSkl...6/Itemid,/

albo berghaus XS tez produkuje
http://www.polarsport.pl/index.php/mkSkl...6/Itemid,/

lowe alpine
http://www.polarsport.pl/index.php/mkSkl...6/Itemid,/

marmot
http://www.polarsport.pl/index.php/mkSkl...6/Itemid,/
i lafuma
http://www.polarsport.pl/index.php/mkSkl...6/Itemid,/

Odpowiedz
#9
akacja>>
Z Salewy mierzyliśmy S, ale była za duża. XS niestety nie mieli. Ten softshell salewy jest w ciekawej cenie! Dzieki za linki :))

NDC>>
podaj linka jak możesz. Coś nie bardoz wierzę w oryginalność, materiału, jakieś dowody za tym przemawiają? Z tego co mówił mi kolega szyjący dla Mellosa materiał z gore był ściśle reglamentowany.


-------------------------------------------
www.rower.fan.pl

Odpowiedz
#10
arkadoo>> Silvo szyje bardzo fajnie

Odpowiedz
#11
Wyslij maila do Montano - oni w przypadku odzieży kobiecej bardzo pro klienckie nastawienie. Przypuszczam, że jak podasz precyzyjne wymiary to uszyją pod nie.
Tak przynajmniej było z SS mojej pani.
-------------------------------------------
Pim

Odpowiedz
#12
~arkadoo uderz do mnie na priv-a, maila masz jak klikniesz na mnie. Jutro Ci odpowiem. Pzdr
-------------------------------------------
tytusofm.fotosik.pl

Odpowiedz
#13
ja mam pytanie, co myślicie o Softshell HI - Tec Lady Linda, o tym: http://www.cerrotorre.pl/product-pol-114...Linda.html ?? Ktoś może go używał? Albo może ktoś zna jakiś model warty polecenia, nie koniecznie HI-Tec.
-------------------------------------------
nika1111

Odpowiedz
#14
nika1111
Ja mam wersję ,,męską'', identyczna membrana. Jak dotej pory wytrzymał wszystkie ,,zlewy'', nie izoluje termicznie, ,,oddychalność'' subiektywnie w miarę dobra, z suwaka bryzgoszczelnego odchodzi wulkanizacja, suwaki b. dobre (nic się nie zacina, wcina, rozpina), po praniu wysychał ok. 3 dni. Jeżeli mogę to w przypadku dłuższego deszczu i braku mozliwości wysuszenia uzupełniam go zewnętrznie ortalionem, który mieści mi się w wewnętrznej kieszeni. Dość dobra garda i kaptur (nie używałem z kaskiem). Do kieszeni na piersi mieści się portfel (w zależności od rozmiaru kurtki ta kieszeń jest większ/mniejsza) a do dolnych CD. Rzepy na rękawie jak narazie trzymają OK

Odpowiedz
#15
F5 dla osoby pytającej o ss damski

Odpowiedz
#16
~Marta
2011-03-29 20:31:38
81.190.56.185
nr 2851
głosów 0

Witam serdecznie
interesuje mnie bluza softshell damska w dość małym rozmiarze S przy wzroście 168 cm. Poczytałam na forum i wiem ,że chciałabym prawdziwy softshell czyli bez membrany. Nie mam pojęcia na temat firm, materiałów i przeznaczenia, dlatego bardzo proszę o pomoc.

Chciałabym żeby bluza pozwalała ciału na oddychanie przy jeździe do szkoły rowerem(8 km)- pod spód raczej bawełniane koszulki. Zależy mi bardzo na ochronie przed wiatrem. Już przećwiczyłam bawełniane bluzy i kończyło się to chorobą przy +5 stopniach ciepła i wietrze. Chciałabym także aby była jako taka ochrona przed drobnym deszczem.

Bluza służyłaby mi także do ochrony w cieplejsze ale wietrzne dni na żaglach. Mam już sztormiak więc potrzebuje czegoś lżejszego na lato. Niestety nawet jak świeci słońce to marznę na łódce jeśli jest mocniejszy wiatr.

Cena max do 360 zł (ale chciałabym jak najlepszą rzecz za tą cenę)

Bardzo serdecznie proszę o pomoc- nie mam się kogo poradzić a nie ufam sprzedawcom za bardzo. Bardzo proszę o propozycje konkretnych modeli i firm, a także do czego głównie nadaje się dany model:)
-------------------------------------------
Przeniesione przez administratora

Odpowiedz
#17
KM
2011-03-29 20:45:27
83.31.53.206
nr 2852
głosów 0

Marta Zajrzyj do sklepów HiMountain mają teraz duże promocje na kurtki w rozmiarz xs i s Ich softów nie używam, ale gdzieś na forum jeden bezmebranowy zyskał uznanie ngtowców. Kurcze nie mogę sobie przypomnieć nazwy, w każdym razie był dobry i tani.
-------------------------------------------
Przeniesione przez administratora

Odpowiedz
#18
~!
2011-03-29 20:46:53
83.27.97.12
nr 2853
głosów 0

Dopisać się dopisałaś, ale to co było pod linkiem to chyba nie czytałaś :P
Tak więc, rozmiar to Twój najmniejszy problem w tej chwili i się nim nie powinnaś szczerze mówiąc interesować. Przeczytaj ten wątek, poprzeglądaj sklepy internetowe i znajdź model który będzie bez membrany i w odpowiedniej cenie, nikt za Ciebie wszystkich sklepów nie przetrzęsie a obecnie są wyprzedaże i trudno tu mówić o cenach, nie znając obecnych.
A pozostając przy bawełnianej koszulce to tak naprawdę stracisz pieniądze wydane na kurtkę, chodzi o to żeby wszystkie warstwy współpracowały, koszulka bawełniana już na starcie upośledzi transport wilgoci, więc w efekcie nadal będzie spocona :) Także kupując taką kurtkę musisz brać pod uwagę że bez odpowiedniego doboru innych warstw nie zda się ona na wiele. Sam to przerabiałem :)
-------------------------------------------
Przeniesione przez administratora

Odpowiedz
#19
Atv
2011-03-29 21:07:28
85.89.184.29
nr 2854
głosów 0

@ KM Moze masz na mysli ostatni hit na ngt czyli Kwande? Jesli tak, to nie wiem, czy sprawdzilby sie jako ochrona przed wiatrem i 'docieplenie' na lodce, kiedy jednak chyba mniej sie czlowiek rusza niz podczas aktywnosci np. gorskich. Poza tym dotkliwie (bo bardzo mi sie ta kurtka podoba) przekonalam sie, ze do kobiecej sylwetki ten model nie zbyt pasuje, bo mi sie na biodrach ledwo zapinal. ;)
Marto, tak jak radza przedmowcy: poczytaj sobie ten watek, wybierz sie do sklepow i zobacz co tam jest (mozesz poprzymierzac np. pare modeli, zeby sie nie napalic na jakis model, ktory kompletnie nie bedzie na Ciebie pasowal (patrz: moja sytuacja z HiMountain Kwande ;) ), poprzegladaj oferty sklepow internetowych i ewentualnie podpytaj pozniej tutaj juz o konkretne modele (o ile nie natkniesz sie na opinie na ich temat w tym watku). Wtedy da sie zweryfikowac, ktore faktycznie maja membrane, a ktore nie i ktora opcja bedzie miala najlepszy stosunek ceny do jakosci.
-------------------------------------------
Przeniesione przez administratora

Odpowiedz
#20
~Anusiak

2011-03-26 08:39:06
195.82.183.7
nr 2844
głosów 0

witam
Jestem niedoświadczoną użytkowniczką odzieży technicznej i mam pytanie na temat damskich softshelli. Planujemy z znajomymi wypady w góry(jedniodniowe z rguły bez plecaka, klimat jesienno wiosenny) i zainteresowałam się softshellem HiM Hi Curl. Cena ciekawa, niestety nie wiem jakie parametry reprezentuje ta kurtka. Szukałam na forum opinii, niestety nic nie znalazłam. Jeżeli ktoś miał styczność z tą kurtką to proszę o opinie
http://www.sfpl.pl/shop/view/Product/id/...&context=3
ewentualnie proszę o rade który softshell polecacie do ceny 300zł damski
-------------------------------------------
Przeniesione przez administratora

Odpowiedz


Skocz do: