To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


Design, wygląd, krój ciuchów
#1
Łaziłem dziś po okolicy i nagle naszła mnie refleksja (o, refleksja).

Rozpatrujemy Tu parametrów materiału, krój i wygodę.
A co z wyglądem zwanym ostatnio 'designem' ?
Nie uwierzę, że nie ma znaczenia przy wyborze kolejnej
zajefajnej kurtki, czy wypasionego plecaka...
człowiek jest przeciez istotą wizualną, ogląda się za rzeczmi łądnymi,
a omija szeroookim łukiem rzeczy nieładne, czy wprost brzydkie.

Zatem proponuję mały ranking (lub tylko przegląd) najładniejszych i najbrzydszych
modeli kurtek, plecaków i co komu tylko na mysl przyjdzie.
Niby DGCC (de gustibus coś tam coś tam). ale jednak :o)

Na początek określę sie ogólnie - bardzo mi się podoba design Milo,
a bardzo nie podoba campusowego Alinusa.

A teraz... niech się zacznie flejm :o)

-------------------------------------------
http://wiki.smutek.pl

Odpowiedz
#2
hehe, bardzo często krój łączy się z design'em :)
np kurtka skrojona na worek zawsze będize brzydsza niż dobrze leżąca (moim zdaniem przynajmniej). A co do Milo to się zgadzam, zwłaszcza ładne są modele damskie :)

Odpowiedz
#3
lubie klasyczne plecaki jak stary woodpecker alpinusa albo tibet extreme treksporta. Strasznie wyglądają kieszenie skrzelowe. Większość karrimorów je ma i wygladają jak worki na kartofle
-------------------------------------------
m

Odpowiedz
#4
>~Luka
ano łączy się, ale chodziło mi właśnie o kwestie mniej związane z samym krojem, a bardziej z wyglądem - chociażby zestawienia kolorów

np. plecaki campusowego Alpinusa wyglądają jakoś tak... plastikowo :o)

-------------------------------------------
http://wiki.smutek.pl

Odpowiedz
#5
ja też uwielnbiam woodpeckera1- jak dla mnie to plecak legenda. a co do kolorów i wygladu to dla mnie najlepszy byl alpinus w latach 1997-2001. Pamietacie jeszcze takie kolory jak piękna czerwien, morski, intensywny granat, słonecznikowy, oliwka, chabrowy niebieski, a to wszystko świetnie skomponowane? baaaaardzo mi brak tych kolorow w himountain. lubie też klasyczne buty- tj, jeden kawałek skóry jak np. lasportiva tibet.
-------------------------------------------
www.maroko2006.ovh.org

Odpowiedz
#6
mnie podoba się wszystko co jest ładne subektywnie, ale też to, co jest obiektywnie nieładne.

a tak w ogóle kupuję sprzęt, który jest praktyczny, estetyka jest gdzieś na końcu...

jak na mój gust temat do kasacji. to jest coś w stylu: '' w której kurtce będzie mi ładniej; firmy X czy Y. mam 174 cm wzrostu, wymiary 92-64-87 i lubię niebieski kolor...''

-------------------------------------------
bo ja tu w zasadzie jestem nikim ...

Odpowiedz
#7
Wizualnie to jednak chyba North Face na GTX I Apexie...pomijając oczywiście ceny kurteczek
-------------------------------------------
daybreak

Odpowiedz
#8
Dzięki żonie zacząłem zwracać (MUSIAŁEM zacząć zwracać...) uwagę na takie bzdety jak wygląd ubrania, dobór kolorów etc. Wcześniej całkiem mi to wisiało. Dopiero małżonka wymusiła na mnie bardziej estetyczny wygląd. Teraz przed każdym zkupem muszę przeprowdzić konsultacje z żoną i uzyskać jej aprobate.
Vaude alpinist jest bardzo ładny. Kurtka wojskowa PCU softshell level 5 zwraca uwagę designem, to chyba jedyny wojskowy ciuch przy tworzeniu którego zaproszono do współpracy pracownie mody :)

Może jednak nie zamykać tematu?
-------------------------------------------


Odpowiedz
#9
Skoro tak uważacie, to OK, zobaczymy jak się ten temat rozwinie, na razie zostaje.
-------------------------------------------
tytusofm.fotosik.pl

Odpowiedz
#10
Proponuję mówić- co nam sie podoba. a co nie zostawić dla siebie. nie dojdzie do zbednych dyskusji.
-------------------------------------------
www.maroko2006.ovh.org

Odpowiedz
#11
to nie takie proste, mi osobiście buty BW się nie podobają wizualnie ale nie zamieniłbym ich na żadne inne

Odpowiedz
#12
Buty BW są piękne inaczej :)
Parę razy juz się łamałem i chciałem je kupić. Ale zabrakło mi odwagi. Wyleciałbym wraz z nimi przez okno... Ech, te nieprzewidziane uroki małżeństwa.
-------------------------------------------


Odpowiedz
#13
Kurtki TNF, a plecaki Deuter (nie wszystkie)

Odpowiedz
#14
Buty BW może demonami urody nie są... Ale mi się jakoś podobają, poza tym jak powiedział Pajacyk - nie zamieniłbym na żadne inne, zwłaszcza po niedawnym, IX Zlocie NGT ;)
A co do designu, to niezmiennie będę bronił tezy, że najbardziej szlachetny, uniwersalny i miły dla oka ma oczywiście kurtka M-65 ;)
-------------------------------------------
Calmness is the key to all kinds of success

Odpowiedz
#15
A mi się podobają wszelkie amerykańskie ciuszki- Marmot, THN, Patagonia, wspinaczkowe Prana, Sickle ( a w poslce pod skałą czy na scianie to jak w lumpeksie)
To po prostu wygląda, no! :)
I jestem za partią cool amerykańskiego wyglądu ;-)

A kolekcje damskie mają przebogate- i też jest na co popatrzec:) W Polskich firmach to damskie łaszki jeszcze kuleją.

www.thenorthface.com
www.marmot.com
www.prana.com
www.patagonia.com
www.sickle.com

Odpowiedz
#16
No bajka te naszywki jaskrawe kolory i duże napisy coś pięknego.....Aj ciągle tylko w lumpeksie nie mogę znalezć a szkoda.......
-------------------------------------------
Się porobiło :)

Odpowiedz
#17
dokładnie Chimera, a nie jakieś czarne windstopery Montano...;))
-------------------------------------------
bo ja tu w zasadzie jestem nikim ...

Odpowiedz
#18
ale cos w tym jest.milo ma super fajne kolorki,mam peak jacket i to jedna z ladniejszych moich rzeczy szafie;)
-------------------------------------------
yanas

Odpowiedz
#19
Bardzo ładne rzeczy robi angielska firma Montane. Mam ich wiatrówkę lite-speed, a w ten piątek (z okazji jednorazowego przypływu gotówki z przeznaczeniem na sprzęt only :) zawitała do mnie ich kurtka superfly. Jest to o tyle zaskakujące że na zdjęciach w necie te ich rzeczy wyglądają dość odstręczająco, na żywo za to są naprawdę ciekawie.
-------------------------------------------


Odpowiedz
#20
hehehe... jak kto ladny i sie nie garbi i usmiecha - to na nim wszystko ladnie wyglada bez wzgledu na dizajn...
-------------------------------------------
ja jestem akacja - z kompa siostry

Odpowiedz


Skocz do: