To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


Rozdarcie kurtki / naprawa
#1
Witam. Rozdrarla mi sie kurtka MAMMUT /model meridian/ na rekawie. Rozdarcie: w pionie ok.8cm a w poziomie ok.5cm. Material - DRYTECH 2
Czy moze ktos wie jak to zalatac ? Czy da sie to w ogole zalatac ?!

Pozdrawiam i czekam pilnie na pomoc

-------------------------------------------
paciory

Odpowiedz
#2
moze zestaw naprawczy gore? ale przy takiej dziurze to nie wiem...:(((( poszperaj na forum:P
-------------------------------------------
sesja blizej o kolejna kawe...

Odpowiedz
#3
ale nie wiem co to za rodzaj materialu ten DRYTECH 2 i czy taki zestaw zalatwi sprawe ?!
moze ktos wie co to za cudo ?!
-------------------------------------------
paciory

Odpowiedz
#4
tak sobie kombinuje czy nie da rady zalatwic tego rozdarcia taka tasma ponoc suuuuuuper mocna do latania namiotow i innych takich plandek ;o)
-------------------------------------------
paciory

Odpowiedz
#5
Myślę, że Alvika dała by radę nakleić łatkę ze swojego materiału. W ramach napraw pogwarancyjnych potrafią robić wydawałoby się niemożliwe do naprawy rzeczy, np. kumplowi doszyli nowy tył do kurtki, bo stary stopił się przy kontakcie z kominkiem. Dla lepszego efektu estetycznego mogą wkleić materiału na obu rękawach. Warto zagadać, tel 032/266 71 75
-------------------------------------------
alpinek26@wp.pl GG 3311622

Odpowiedz
#6
zagadam, zagadam - dzieki za info :o)
Moze jeszcze ktos ma jakies pomysly ?
-------------------------------------------
paciory

Odpowiedz
#7
najpierw zszyj stębnówką lub ściehiem typu na okrętkę, potem łatka z dowolnego materiału o gramaturze i takninie zbieżnej z tą na kurtce + klei do sysntetyków i połączeń elastycznych (typu butapren)
nie jedną kurtkę i spodnie membranowe z dziurami tak się udało uratować
-------------------------------------------
... nemo me impune lacessit ...

Odpowiedz
#8
Ok. A co myslicie o patencie z tasma do namiotow i plandek ? moze ktos juz ten pomysl przecwiczyl ?!
-------------------------------------------
paciory

Odpowiedz
#9
Mam podobny problem. Rozdarłem rekaw w kurtce Campus. Rozdarcie w kształcie litery L w pionie jakieś 2 cm i 2 cm w poziomie. Chce ją podkleić od spodu łatką materiału z budaprenem. Obawiam sie jednak czy aby budapren nie przesiaknie na zewnatrz i zrobi wielką plamę. Czy moze tak sie stać?? Proszę o jakieś rady czy to dobry pomysł z tym budaprenem?

Odpowiedz
#10
Butapren to bardzo dobry pomysł serio

Odpowiedz
#11
ja tylko dodam że butaprenem kleję tak że smaruję obie strony klejonych materiałów i czekam aż prawie zaschnie i potem sciskam na maxa jakimś ściskiem trzyma jak umarły ksiązkę i nic nie wycieka plami itp.

Pozdrawiam
---
Edytowany: 2007-11-29 17:28:56
-------------------------------------------
gg 3184682

Odpowiedz
#12
Wielkie dzięki sasq i @rek Skleje budaprenem i będzie git.
-------------------------------------------
gg 5162793

Odpowiedz
#13
mozna naszyc łatke a potem od wewnatrz zestaw naprawczy gore podkleic butaprenem lub klejem uretanowym. ja z reguły używam łatek z north face:) kiedys kupiłem chinskiego na ciuchach i niemiał podklejonych szwów(w dodaku był żółto czarny)to poszedł na zestaw naprawczy
-------------------------------------------
sleep mode on

Odpowiedz
#14
Kolego, w sklepach wędkarskich są kleje do naprawy spodni gore-tex, jak i neoprenowych do wchodzenia do wody dla wedkarzy, polecam ten klej jest super wytrzymaly i elastyczny. Jak dobrze skleisz to ta latka przeżyje całą kurtkę.
-------------------------------------------
Piotr

Odpowiedz
#15
campusa przezyje kazda latka- nawet z chinskiego tnf :)

Odpowiedz
#16
Witam
Miałem dzisiaj mocnego pecha i rozdarłem kurtkę rowerową Biemme NewTypchoone z Windstopperem Basic ( http://www.otbike.pl/pokaz_produkt.php?idprod=1477 )
Rozdarcie jest wzdłuż kieszeni na całej długości, ok.1,5 cm od zamka i 5cm rozdarcie nad kieszenią. Śpieszyłem się i zahaczyłem o poręcz, pech chciał że ktoś też już wcześniej zahaczył o nią i został ostry zadzior, swoją drogą nie spodziewałem się tak szybkiego i mocnego rozdarcia. Ale najwidoczniej to zaleta kurtki rowerowej.
Kurtka jest na gwarancji ale wątpię żeby gwarancja to uwzględniła. Więc stąd moje pytanie gdzie/komu przekazać kurtkę żeby ją jakoś naprawić? Sam bym próbowałem naprawiać jakimś zestawem jeśli rozdarcie było by mniejsze ale przy tych prawie 25cm to wolę samemu nie robić.
Z góry dziękuję za pomoc.
-------------------------------------------
Przeniesione przez administratora

Odpowiedz
#17
Zobacz tu:

https://ngt.pl/thread-5321.html

https://ngt.pl/thread-1988-page-3.html

Gwarancja Ci tego nie obejmie, zapomnij. Jedynie jakiś dobry krawiec i chyba zestaw naprawczy...
-------------------------------------------
Przeniesione przez administratora

Odpowiedz
#18
Dzięki
Więc pozostanie spytanie się Małochowskiego ew. samemu naprawiać. Myślałem że w przypadku kurtki rowerowej trzeba będzie inaczej się do tego zabrać ze względu na grubość materiału.
Edit:
Jak najlepiej się do tego
http://img88.imageshack.us/my.php?image=pict0001s.jpg
http://img88.imageshack.us/my.php?image=pict0002s.jpg
http://img88.imageshack.us/my.php?image=pict0003s.jpg
zabrać? Napisałem do sklepu otbike i okazało się że mają materiał do podklejenia, tylko że czarny, wiec się da od spodu. Gorzej z wierzchem.
---
Edytowany: 2008-07-11 15:36:58
---
Edytowany: 2008-07-11 15:38:29
-------------------------------------------
Przyłączam się do: no more karrimor...

Odpowiedz
#19
Witajcie,

to chyba wciaz nie ten watek ale bardziej pasujacego nie udalo mi sie znalezc.

Moj problem to wyrwane dwie napy na listwie glownego zamka w kurtce narciarskiej. Pytanie do Was: czy takie usterki sa w ogole naprawiane przez producenta (tutaj Jack Wolfskin ale zgaduje, ze wiekszosc firm oferuje podobny serwis?) czy lepiej dac sobie spokuj i od razu poszukac krawcowej w okolicy? Kurtka ma raptem 2 tyg. stad zalezy mi aby ja jednak zreperowac.

Za wszelkie informacje ew. odpowiadajacym serdecznie dziekuje!

N.
-------------------------------------------
n.

Odpowiedz
#20
Witam.Przejrzałem forum,ale nie znalazłem odpowiedzi na mój problem więc się podepnę.

Otóż mój szwagier witając się ze mną ''na niedźwiedzia''wypalił mi dziurę w moim ulubionym polarze.Czy może mi ktoś doradzić,jak to zreperować?Proszę o jakieś porady!-)
-------------------------------------------
makosm1

Odpowiedz


Skocz do: