To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


[Recenzja] Expedus ExtremeLine EX/K-M/001 & EX/B-M/001
#1
OPIS PRODUKTU:

Expedus ExtremeLine EX/K-M/001 & EX/B-M/001

Nazwa dzianiny: Skinlife Subtlesystem
antybakteryjna, antyalergiczna, antygrzybiczna, antyzapachowa.

produkt: bielizna męska profilowana

symbol: EX/K-M/001 & EX/B-M/001

skład: Meryl Skinlife 50%, Poliamid 50%

faktura: plaster miodu (do ciała)

gramatura: 200/m2

atuty: srebrna nitka, płaskie szwy

cechy: produkt przewiewny i oddychający, komfort użytkowania, zabezpieczenie przed przykrymi zapachami, zmniejszenie ryzyka alergii, właściwości ochronne w zakresie transmisji promieniowania słonecznego UV i UVB, trwałość kolorów.

kolory: czarny, khaki

rozmiary: S, M, L, XL, XXL

-----------------------------------------------------------------
RECENZJA:

DATA RECENZJI:
21-06-2009, 18:23

Tytułem wstępu

koszulkę nabyłem ponad dwa lata temu. W sklepie od razu wpadła mi w oko, przymierzyłem rozmiar L, pasuje idealnie(ja 187 cm i 70 coś kilo) i z miejsca kupiłem.
Nie wiem dokładnie co to za model, ale od modelu EX/K-M/011 różni się jedynie luźniejszym krojem, tzn. nie jest przylegająca tylko bardziej jak T-shirt. Mnie to nie przeszkadza, bo szukałem właśnie czegoś takiego:)

Krój i budowa

Jak już wspominałem, krój jest luźny, nie krępuje ruchów, szwy nie uwierają, ściągacz pod szyją nie dusi i nie sprawia problemów przy zakładaniu. Koszulka jest odpowiednia na długość jak i na szerokość.

Użytkowanie

Koszulka przez dwa lata nie miała lekko. Używana często w mieście oraz zawsze w terenie, w każdą porę roku. Zarówno solo jak i pod kurtką/polarem. Pod 15 kilowym plecakiem jak i zwykła torbą naramienną.

Wytrzymałość oceniam na bdb. po takim okresie używania żaden szew nie puścił, nic się nie rozdarło, nic nie przetarło tylko minimalnie się rozciągnęła, pewnie od mocnego, wręcz na chama, wykręcania. Kolor i właściwości są nadal bez zmian. Jedyne ślady zużycia widać pod pachami, lekkie zmechacenia(zdjęcie), oraz od wewnątrz w okolicy krzyży, spowodowane plecakiem.

Oddychalność oceniam b.dobrze minus. Ze względu na luźny krój i grubość materiału koszulka nieco gorzej radzi sobie z potem niż brubeck aztec. Mimo to komfort mamy w niej zapewniony. Nie doświadczam w niej efektu zimnych pleców po postojach czy to latem czy zimą. Szybko wysycha na użytkowniku:)
największą zaletą koszulki to jej antybakteryjność. Nawet po kilku dniach(2,3) użytkowania ona nadal jest świeżna, no może nie całkiem:) ale spokojnie można dalej chodzić. Efekt jonów srebra nadal trwa mimo licznych prań w różnych środkach piorących.
Materiał jest z zewnątrz gładki, a od spodu ma strukturę plastra miodu, co zapewne ma lepiej odprowadzać pot. Termicznie przedstawia się podobnie do bawełny, acz expedus wydaje się być nieco grubszy od t-shirtów.

Podsumowanie

jak dla mnie świetny produkt za rozsądną cenę(kupiłem za 70zl). Zarówno trwałość jak i wygoda użytkowania wysoko lokuje ten produkt. Polecam ją każdemu kto szuka czegoś pożądnego spełniającego oczekiwania.

Zalety
+trwałość
+właściwości antyzapachowe
+świetny materiał
+wygląd


Wady
-brak:)

OCENA PRODUKTU:

Oddychalność: 5/5
Wygoda: 5/5
Wytrzymałość: 5/5
Ogólna: 5.00/5


[Obrazek: expedus%5B1%5D.jpg]


Odpowiedz
#2
Kaki: ''Idealnie przylega do ciała co pomaga w szybkim odprowadzeniu potu''

A jaki ta wersja ma numer katalogowy? Bo ja jak zamówiłem M [BM001], to na mnie wisi [a nosze normalnie L!].

Dopiero w tym tygodniu znalazłem Expedusa w CH Alfa [Gdańsk] i okazało się, że ich rozmiarówka ma tyle wariantów, co modeli w katalogu - co gorsze, większość S jest większa od moich zwykłych L - tylko bezrękawnik S okazał się dobrze dopasowany :/

Mimo to z koszulki jestem zadowolony - sprawdza się na siłowni i 'bieganiu' ;)
-------------------------------------------
[pR]

Odpowiedz
#3
Mam pytanie dotyczące wytrzymałości tej bielizny. Używałbym bym jej najczęściej w lato jako jedyną warstwę, chodząc z dużym plecakiem czy nie będzie sie mechacić ? Mam koszulki jaxy i po 3 wypadach wyglądają strasznie, więc szukam dobrego zamiennika.

Odpowiedz
#4
piXelRider -> Kaki pewnie pisze o koszulce SL/K-M/001 i ta rzeczywiście przylega. Tego modelu mam rozmiar S inne tej firmy M.

generalpinochet -> mam taką koszulkę od 2006 i zabieram ją zawsze ze sobą, jak wróce do domu to dokładnie sprawdzę czy jest zmechacona.
-------------------------------------------
voytekh

Odpowiedz
#5
To mowicie, ze rozmiary sa ''wieksze'' niz powinny ? Jak zwykle nosze 'L' to wziac moze 'M' dla pewnosci ? (kupuje przez neta:>)
-------------------------------------------
Zinkar

Odpowiedz
#6
zinkar - moja koszulka to się zrobiła już chyba XXL z L a to się świetnie rozciąga i poczytaj o kłopotach z nogawkami w bokserkach jak weźniesz lepiej dopasowane to wtedy no problem :-)

Pozdr
-------------------------------------------
Arek

Odpowiedz
#7
no czytalem, ze krotkie nogawki przeszkadzaja, tymbardziej mi nawet w normalnych majtkach ;] (czy cos jeszcze z nimi jest nie tak ? :>)
-------------------------------------------
Zinkar

Odpowiedz
#8
mam expedusa na dlugi rekaw (taki polgolf) - baaardzo mily - choc szwy sie troche szybko niszcza...ale poza tym sprawuje sie lepiej niz kosztuje :)))
-------------------------------------------
lajf iz brótal ent fól of zasackas - az dej sej...

Odpowiedz
#9
kupiłem golf z długim rękawem, używałem na jakiś 3 wyjazdach. z przodu na klatce piersiowej jest zmechacony niestety. ale ogólnie in plus, zadowolony jestem z koszulki.

Odpowiedz
#10
Witam. Dzisiaj doszla do mnie koszulka (bo sama zamawialem bez bokserek) i jestem bardzo niezadowolony z rozmiarow, ktore sa dziwne i nie robione z mysla aby koszulki dobrze przylegaly do ciala. Rozmiar M, ktory zamowilem : 53 cm szerokosci pod pachami to dla ludzi, ktorzy w klacie maja grubo powyzej 120cm, dlugosc natomiast 66cm to ledwo do majtek dosiega.
Jako koszulka przylegajaca do ciala, w klacie ''troche'' mnie opinala (jednak i nawet rozmiar S za duzy zeby porzadnie i prawidlowo przylegala ), natomiast w brzuchu to luzny worek. Nie polecam kupowania przez internet, musicie koszulke koniecznie przymierzyc przed kupnem. Material natomiast wydawal sie super. Jeszcze raz podkresle, jak na koszulke, ktora powinna dobrze przylegac do ciala, to rozmiary sa poprostu zrypane. (Dla potwierdzenia podam, mam 183cm wzrostu, 90kg wagi, klatka kolo 110-115cm, w pasie ok 87 - rozmiar S tez bylby za duzy - dla jakich wielkoludow sa robione te koszulki :O).

Pozdrawiam
-------------------------------------------
Zinkar

Odpowiedz
#11
Chcesz opinającą bieliznę, polecam Brubeck. Ja kupowałem XL bo nie lubię strasznie obcisłych koszulek, ale reszta fajnie leżała i daje radę w kwestii smrodliwości.

Odpowiedz
#12
Teraz juz pojade i osobiscie kupie. Ale taka idea jest chyba ''termoaktywnych'' rzeczy, ze musza (powinny) byc obcisle - w jakim innym celu sa robione tak rozsciagliwe? :/
Szkoda, bo naprawde ten Expedus material sie wydaje super.

Odpowiedz
#13
Owszem, tak mówi teoria. Nie lubię teorii, nie kupuję obcisłych ;) A poważnie to nie wiem ile lepiej będzie się sprawować obcisłe, skoro mniej obcisłe sprawuje się rewelacyjnie :) poza tym głupio wygląda chuuudy człowiek ubrany w mega-obcisłą koszulkę :)
dla mnie największym plusem nie-bawełny jest to, że na postoju nie marznę w ciągu ułamka sekundy i podczas ruchu nie czuję, że pływam. a w lecie to we wszystkim gorąco i tak.
Mam nadzieję, że Tobie materiał Expedusa nie będzie się tak mechacił jak w mojej koszulce...

Odpowiedz
#14
Koszulke zwracam. Bede w miescie szukac innej zeby moc ja przymierzyc

Odpowiedz
#15
Od jakiegoś czasu mam taką koszulkę khaki, srednioobcisłą - kilka słów:
odprowadzanie potu - bardzo dobre
własciwości antyzapachowe - w moim przypadku po tygodniu (test na rozgrzewkę :-)) bez prania smierdziała mniej niż bawełniana po jednym dniu (te same warunki)
Do noszenia pod plecakiem jaka jedyną warstwę - niezłe efekty (suche plecy po krótkim postoju), ale w szybkim tempie mechaci się, uzywana pod inną odzieżą - nie przejawia podobnych skłonności.
---
Edytowany: 2008-09-26 15:30:19

Odpowiedz
#16
2007-04-24 14:38
pawelsz@datanet.pl

Znakomita koszulka, perfekcyjnie odprowadza wilgoć, schnie po praniu b.szybko a dodatek srebrnej nitki naprawdę się sprawdza-czasami zdarza się kilkukrotne chodzenie w koszulce (ot braki możliwości ale i testy) i zero efektów ''zapachowych''
Wielokrotne pranie w proszkach/płynach nie spowodowało wyblaknięcia.
Przydałyby się tylko inne kolory na lato (mam czarną), poza tym bardzo warta polecenia (mam jeszcze golfik rozpinany do półgolfu tej firmy i też jest OK)

Ocena produktu
Oddychalność 5
Wygoda 5
Wytrzymałość 5
OGÓLNA 5.00
-------------------------------------------
Przeniesione przez administratora

Odpowiedz
#17
~Zielony
2007-06-14 12:12
zielonypw@gmail.com

Użytkuję koszulki już ponad rok. Mam 4 sztuki (czarne). Niestety z przykrością muszę stwierdzić, że 2 które zakupiłem wcześniej są lepszej jakości tzn. są nieco grubsze, ''zbite'', mocniejsze a przez to i trwalsze. Nie wiem dlaczego firma po kilku miesiącach zmieniła gramaturę materiału - oszczędność??? 2 późniejsze koszulki są ciensze i zaciągają się w nich nitki - podobna sytuacja dotyczy koloru khaki. Ale to jedyne waddy tego materiału. Co do użytkowania i prania podzielam zdanie poprzedników.
Boxerki - ZBYT KRÓTKIE NOGAWKI - bardzo mi to przeszkadzało - przestałem używać niestety.

Ocena produktu
Oddychalność 5
Wygoda 5
Wytrzymałość 4
OGÓLNA 4.67
-------------------------------------------
Przeniesione przez administratora

Odpowiedz
#18
2007-06-17 23:52
kanik@icpnet.pl

posiadam wersję z domieszką lycry (50% meryl skinlife; 42% poliamid; 8% lycra) Idealnie przylega do ciała co pomawa w szybkim odprowadzeniu potu i daje specyficzny dla odzieży z lycrą komfort cieplny gdy stosuje sie jako bielizne np pod polar. Idealnie nadaje sie do biegania oraz jako bielizna pod techniczną/przylegającą odzież. Szkoda że trudno dostępne są kolory inne niż czarne. Poluje teraz na białą bez rękawów :-)

Ocena produktu
Oddychalność 5
Wygoda 5
Wytrzymałość 5
OGÓLNA 5.00
-------------------------------------------
Przeniesione przez administratora

Odpowiedz
#19
2008-01-15 14:41
oldyss1@o2.pl

Uzywam tej koszulki od 1,5 roku w roznych warunkach. Mozna powiedziec ze ja zajechalem gdyz potrafilem w gorach nosic...przez 7 dni bez zmiany czy prania i nawet brzydko nie pachaniala(nikt sie nie odsuwal w miescie jak sie zblizalem do ludzi:P) Jestem zaskoczony efektami jakie daja jony srebra(srebrna nic), o wygodzie nie piszac. Jedyna wada koszulki jest...mechacenie sie! Niestety koszulka z zewnatrz strzepi sie delikatnie. Na szczescie na czarnym nie widac tak bardzo ale przez to material jest juz troszke nadwyrezony, mniej wydajny- tak mi sie zdaje. Zaczalem od niedawna ja prac stosujac Nikwax Basewash, ktory czysci, odswieza odziez i poprawia zdolnosc odziezy do wchlaniania przez nia wilgoci i przyspiesza proces suszenia. Polecam te odziez + Nikwaxa= razem daja znakomita wydajnosc.

Ocena produktu
Oddychalność 5
Wygoda 5
Wytrzymałość 3
OGÓLNA 4.33
-------------------------------------------
Przeniesione przez administratora

Odpowiedz
#20
Do tej pory miałem bardzo dobre doświadczenia z bielizną Expedusa. Trzy koszulki + bokserki używane przez 3 lata w górach i nacodzień. Koszulki prawie w stanie idealnym.Małe zmechacenia na plecach od noszenia plecaka. Zero nieprzyjemnych zapachów po intensywnym wysiłku(pocę się bardzo). Zakupiłem dwie kolejne koszulki i bokserki.Pierwsze porównanie-jakby inny materiał, bardziej ''sztuczny'', nie tak przyjemny w dotyku. Całkowite rozczarowanie nastąpiło po wyjeździe w góry.W bokserkach popękały gumki w pasie, koszulki są zmechacone na plecach i w miejscu kontaktu z pasem biodrowym plecaka, w kilku miejscach puściły szwy. Jedna z koszulek śmierdziała,druga nie po jednym dniu łażenia.I to wszystko po jednym użyciu!Porównując 3-letnią bieliznę Expedusa z nowymi produktami zauważam dramatyczny spadek jakości pod każdym względem!
-------------------------------------------
marosis

Odpowiedz


Skocz do: